rejestracja klasyka na biale tablice

rejestracja, ubezpieczenia, przepisy, sprowadzanie z zagranicy, zabytek

Moderatorzy: Pavulon_, Rezor, pluzz, Przemek64, Piotrek86skc

ODPOWIEDZ
sejdorfo
Forumowicz
Model: 1969 coupe
Silnik: inny V8
Kolor: pastel grey

rejestracja klasyka na biale tablice

Post autor: sejdorfo » 2011-08-28, 14:23

Witam jakich zmian\przerubek musze dokonac zeby przejsc przeglad techniczny mustangiem z 69r na biale tablice ?
wkoncu to amerykaniec ale jednak w latach 70 w polsce byly inne przepisy niz teraz
dowiedzialem sie ze niepotrzebuje swiatel przeciwmgielnych
ze kierunki moga byc czerwone [tylko czy niemusza byc oddzielne od stopu?]
przerobilem przednie swiatla na wymienialne zarowki niestety teraz niemaja postoju - czy przedni zółty obrys wystarczy jako postojowki ?

hubi
Młodszy Forumowicz
Model: 1966
Kolor: niebieski

Re: rejestracja klasyka na biale tablice

Post autor: hubi » 2011-08-28, 23:32

Byc moze sie myle, ale jedyna roznica miedzy zoltymi a bialymi tablicami to taka, ze na zoltych nie trzeba robic przegladu co rok.
Jezeli samochod ma powyzej 25 czy 30 lat nie trzeba go dostosowywac do przepisow tzn. moze mrugac na czerwono, moze nie miec pasow z tylu, a jak fabrycznie nie mial z przodu to pewnie tez, normy spalin tez go nie dotycza itp.

Jezeli sie myle to prosze o sprostowanie.

Awatar użytkownika
buds104
Model: Fiat
Kolor: czerwony

Post autor: buds104 » 2011-11-18, 12:18

Ile ta usługa kosztuje?

Mustang po raz!

Awatar użytkownika
Mały1973
Forumowicz
Model: Mustang Mach I 1971
Kolor: Medium Blue Metallic
Kontakt:

Post autor: Mały1973 » 2011-11-19, 00:49

hubi pisze:Byc moze sie myle, ale jedyna roznica miedzy zoltymi a bialymi tablicami to taka, ze na zoltych nie trzeba robic przegladu co rok.
Jezeli samochod ma powyzej 25 czy 30 lat nie trzeba go dostosowywac do przepisow tzn. moze mrugac na czerwono, moze nie miec pasow z tylu, a jak fabrycznie nie mial z przodu to pewnie tez, normy spalin tez go nie dotycza itp.

Jezeli sie myle to prosze o sprostowanie.
No i właśnie się mylisz.
Żeby nie dokonywać żadnych przeróbek samochód musiałby być zarejestrowany w PL przed 79 rokiem, wtedy weszły nowelizację ustaw odnośnie lamp itp ( druga nowelizacja była chyba w 81). Ja mam w swoim pierwszą rejestrację 73 i z tym nie mam żadnych problemów ale niestety auta rejestrowane po roku 79-81 muszą być dostosowane do tych. Mam nawet w domu pismo z Ministerstwa gdzie pisałem o inne auta, że nie mam możliwości przeróbki itp to niestety nie ma szans na rejestrację w/g przepisów. A co do minusów i plusów to jak nawet ostatnio był link od turbokamery, były tez omawiane inne sprawy to chyba jest więcej minusów niż plusów. Poczytaj

- Ford Mustang Mach I 429
- Chevy Camaro Z/28 LS1
- Chrysler Voyager III CRD
- Pontiac Trans Am GTA
- Buick Electra 1971 455
- Pontiac Grand Prix Seventh Generation

ODPOWIEDZ

Wróć do „16 tematy prawne”