[CzyTyTez] W końcu!! Mustang 1967 V8 Sports Sprint!

Nasze Auta / Our Rides

Moderatorzy: Pavulon_, Hans

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
CzyTyTez
Forumowicz
Silnik: V8 4.6
Kolor: vintage burgundy
Kontakt:

Re: [CzyTyTez] W końcu!! Mustang 1967 V8 Sports Sprint!

Post autor: CzyTyTez » 2018-07-27, 09:31

po wielu innych usterkach, m.in. wycieki ze skrzyni spowodowane brakiem oringa w miejscu gdzie wkłada się bagnet, brakiem turbinki prędkościomierza, potrzebą wymiany linki prędkościomierza, cieknącą chłodnicą udało się odpalić moją quninkę :)

" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
CzyTyTez
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: CzyTyTez » 2018-09-03, 00:07

Witam ponownie,
Mustang już bryka, a jak to zwykle bywa czas zmierzyć się z chorobami wieku dziecięcego, m.in.:

-olej dość szybko zmieniony na 10w60, gdyż zakupiony wcześniej 10w40 millersa był już brudny po regulacjach przeprowadzanych w warsztacie,

-zakupiona optima redtop 50 Ah rozładowała się do 6volt (prawdopodobnie z powodu zostawionych włączonych świateł mijania na kilka godzine), toteż podładowałem ją z drugiego auta na klemach przez ok. 15min do ok. 12 volt, następnie ruszyłem na trasę 15km i po przyjeździe akumulator znowu miał 6volt... dzisiaj próbowałem ładować go boschem c3, lecz ów prostownik pozwolił tylko na ładowanie "6volt" w wyniku którego doładował aku do 7volt, tak więc ponownie podładowałem optimę z drugiego samochodu do 11.5 volta, a następnie ponownie podłączyłem ją pod prostownik który w tym wypadku pozwolił mi na wybór ładowania "AGM" - tak więc w tym momencie ładuje się... Oczywiście muszę jeszcze sprawdzić jaki jest prąd w po odpaleniu silnika w mustangu. Czy to normalka dla optimy, w sensie tak głębokie rozładowanie?

-czasami zamki w drzwiach nie działają :D

-do wymiany lub regneracji prowadnice szyb bocznych (wentylacyjne i tylne kwarty były zrobione) gdyż zwłaszcza z jednej strony nie można było zamontować wewnętrznej uszczelki z powodu spuchniętej prowadnicy,

-problem z połączeniem wydechu do kolektorów wydechowych, nie pasują idealnie mocowania, przydałoby się przespawać stare mocowania do nowego wydechu?

-farba (VHT) z kolektorów wydechowych łuszczy się... miejscami z silnika również :rozpacz:

-w poprzednim warsztacie w Krośnie, który zajmował się również remontem silnika została przewiercona podłużnica w celu puszczenia przez nią przewodu paliwowego. W innym miejscu przewód paliwowy został puszczony zbyt blisko miejsca dla układu wydechowego, co również wymagało korekcji :mur:

-brakuje jakichś elementów foteli, gdyż nie da się ich w tym momencie przesuwać (jeżeli ktoś ma coś takiego na sprzedaż to szukam),

-wirniczek prędkościomierza (wraz z linką) został wymieniony, stary faktycznie był już zużyty, prędkościomierz działa, ale dla przebiegu czas zatrzymał się w miejscu,

-z dobrych wiadomości to tyle że auto już jeździ, silnik pali od strzała (choć podobno pluje trochę olejem i pokazuje się niebieski dymek), skrzynia biegów ładnie przerzuca biegi

-c.d.n.

a w międzyczasie robię wyprzedaż nowych i używanych cześci, m.in.:
viewtopic.php?f=34&t=9317" onclick="window.open(this.href);return false;
oprócz tego są jeszcze:
-4 felgi stalowe czarne 14 cali,
-ok. 8mb materiału czarny vinyl na pokrowce - sprawdzony - identyczny jak pokrowce (miałem szyte z niego zagłówki do gotowych pokrowców od TMI),
-oryginalne listwy dolne podprogowe, ryflowane do 65-66,
-chłodnicę używkę z przeciekiem, miedzianka,
-kick panele (nowe),
-kable zapłonowe czarne (nowe),
-stara wiązka elektryczna, lecz niekompletna,
-i coś tam jeszcze...

Awatar użytkownika
CzyTyTez
Forumowicz
Kontakt:

Post autor: CzyTyTez » 2018-09-10, 19:56

Moja quninka po 4 latach piachu, pyłu wyjechała w słoneczną pogodę i złapał ją deszcz...
(bez photoshopa :P :D :) )
Załączniki
DSC_0368r2.jpg
DSC_0366r2.jpg
DSC_0359r2.jpg
boczek
DSC_0364r2.jpg
pupina
DSC_0361r2.jpg
pupina2

Awatar użytkownika
yoozeq
Stowarzyszenie MKP
Model: 68,69,69, ..?
Kolor: ładny
Kontakt:

Post autor: yoozeq » 2018-09-11, 09:08

Oko cieszy :) Czyli mamy kolejny sukces ! Gratulacje !

pozdrawiam, yoozeq
----------------------------------------
Mustang 1968 fastback JCode - projekt
Mustang 1969 coupe 200 c.i. I6
Mustang 1969 sportsroof 331 stroker
Mustang 2017 GT S550 - dzienny
http://www.facebook.com/My.Mustang.69

ODPOWIEDZ

Wróć do „I Generacja (1964 1/2 - 1973)”