Materiały graficzne

Sprawy organizacyjne. Dział widoczny dla organizatorów.
Awatar użytkownika
bedzin
Forumowicz
Posty: 343
Rejestracja: 2008-11-01, 19:22
Model: Mustang GT 2000
Silnik: V8 4.6
Kolor: srebrny

Materiały graficzne

Post autor: bedzin » 2012-11-10, 22:59

Zakładam ten wątek aby nie robić zamętu w innych tematach. Tutaj z hominisem będziemy wstawiać materiały do akceptacji.

Do zrobienia na początku mamy:
- smyczki
- identyfikatory
- plakaty
- numery startowe
- książka drogowa


Jeżeli o czymś zapomniałem to dopisać.



P.S. Sorki że długo się nie odzywałem ale ostatnio miałem mało czasu. Przeniosłem się do Wawy i wolnych chwil zaczęło brakować. Tak jak rozmawiałem z celim, za książkę drogową odpowiadam ja. Jeżeli ktoś ma jakieś pomysły na wygląd albo motyw przewodni książki to czekam na propozycje.



Awatar użytkownika
sławekw
Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: 2010-04-19, 21:19
Kontakt:

Re: Materiały graficzne

Post autor: sławekw » 2012-11-10, 23:19

niektóre osoby będą potrzebować jakieś logo aby zamieścić na stronie itp. Będziecie robić coś takiego? Wiesz, żeby było gdzieś na stronie łatwe do znalezienia i ściągnięcia... nie patrzyłem czy było coś takiego w tym roku....


Nic na siłę, wszystko młotkiem :D i wyklepie się coś takiego:
Obrazek

Awatar użytkownika
bedzin
Forumowicz
Posty: 343
Rejestracja: 2008-11-01, 19:22
Model: Mustang GT 2000
Silnik: V8 4.6
Kolor: srebrny

Re: Materiały graficzne

Post autor: bedzin » 2012-11-11, 14:02

Nie jesteś pewien czy będzie lepsze?? Ze mną łatwiejsze, a Iza mówi, że z nią było by lepsze. :rotfl: :P



Awatar użytkownika
pavlito
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1305
Rejestracja: 2008-12-21, 03:34
Model: GT 05 premium manual
Silnik: V8 4.6
Kolor: Sonic Blue

Re: Materiały graficzne

Post autor: pavlito » 2012-11-11, 16:38

O jak miło, Paweł!

To ja może trochę o czymś, co ma wpływ na książkę drogową.

Po pierwsze mam refleksję odnośnie gromadzenia punktów na MR. Mieliśmy do tej pory pewien mix, który trochę wprowadzał zamieszanie. Z jednej strony była punktacja w konkurencjach załóg. Czysta rywalizacja, duch sportowy, jednoznaczne wyniki. Z drugiej strony były "konkursy wiedzy", wspólne zadania, poszukiwanie skarbów, wypełnianie książki... Bardzo fajna sprawa w kategorii ducha klubowego, pogłębienia wspólnej zabawy. Ta druga kategoria nie nadaje się jednak do zsumowania z tą pierwszą. I tak wszyscy sobie przekazywaliśmy wyniki do wypełnienia w książce. Poza tym nikt nie wiedział jak jego wpisy się przekładają na klasyfikację generalną, co ostatecznie wielu ludziom się nie podobało.

Uważam, że te dwie formy trzeba rozdzielić. Niekoniecznie wybrać tylko jedną, ale w punktacji rozdzielić. Jeśli chcemy przyznawać punkty załogom, to w taki sposób, żeby każdy wiedział ile w danej konkurencji może zyskać i jakie jest jego aktualne miejsce. To się da ogarnąć jeśli w każdej podgrupie rajdu będzie ktoś z laptopem wpisujący wyniki na bieżąco. Żadnych karteczek zagryzmolonych wynikami. Wieczorem każdego dnia możemy to scalać i rano przy starcie podawać generalkę (albo po prostu wieszać na stronie rajdu - w końcu 90% ma komórki z dostępem do netu - każdy sobie sprawdzi). Pliki pod zbieranie danych możemy sobie przygotować przed rajdem. Dawaliśmy radę z relacją i zdjęciami co wieczór, damy i z wynikami. W końcu to rajd, a my jesteśmy kierowcami Mustangów, a nie Smartów...

Zajęcia zespołowe też można punktować, ale osobno. Wtedy zabawa i integracja pozostanie.

Myślę, że taki podział może trochę odchudzić książkę, bo nie będzie trzeba tak dużo w niej drukować, a zespoły nie będą musiały tak dużo pisać.
Zresztą na poprzednim MR bywało za mało czasu na czytanie wszystkiego.

W książce na pewno muszą pozostać informacje porządkowe: trasa, lokalizacja hoteli, myjni, stacji, może sklepów w pobliżu hoteli, może polecanych knajpek na trasie, wytyczne do nawigacji. Harmonogram rajdu może się zmieniać godzinowo, więc proponuję go wydrukować i dołączyć do książek przed samą imprezą.



Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Re: Materiały graficzne

Post autor: celibad » 2012-11-11, 18:02

informacja ile max punktów można zdobyć - jak najbardziej ... ale informowanie w trakcie imprezy o miejscu w generalce , liczenie punktów każdego dnia trasy jest niepotrzebne , każdy na koniec jest miło zaskoczony ze ma 1,2 czy 3 miejsce a Ty chcesz ich tego pozbawić ? to nie jest wyścig pokoju


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
pavlito
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1305
Rejestracja: 2008-12-21, 03:34
Model: GT 05 premium manual
Silnik: V8 4.6
Kolor: Sonic Blue

Re: Materiały graficzne

Post autor: pavlito » 2012-11-11, 18:48

Są dwa podejścia. Pierwsze: tajemnica do ostatniej chwili i niepewność jak się liczy punkty albo drugie: duch rywalizacji przez cały rajd. Ja po dwóch edycjach z tą pierwszą opcją chciałbym, żebyśmy dla odmiany spróbowali nowego rozwiązania. Poza tym notowanie i liczenie na bieżąco spowoduje, że będzie mniej roboty na koniec. Możemy nie informować o generalce, tylko wieszać to na stronie. Każdy sam zdecyduje, czy jest ciekaw wyników, czy nie.

Poza tym miło może być zaskoczony tylko ktoś na 1, 2 lub 3 miejscu. Następne 47 załóg dotychczas nawet ostatniego dnia się nie mogło dowiedzieć, na którym są miejscu. Poznawali tylko swoją indywidualną punktację.



Awatar użytkownika
hominis
Stowarzyszenie MKP
Posty: 353
Rejestracja: 2010-01-23, 13:17
Model: Ford Mustang GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czerwony

Re: Materiały graficzne

Post autor: hominis » 2012-11-13, 20:27

Jak na razie mamy Informator (nie wiem czy ktoś go wykorzystuje :D) - wersja ostateczna (jak na razie nie było dalszych uwag) znajduje się pod linkiem:
http://www.photon.vot.pl/mr2013/oferta/ ... rta___.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Co do motywu przewodniego Książki drogowej - zawsze można zrobić coś podobnego do Informatora aby budować jakąś linię wizualną. Mnie osobiście połączenie szarego z pomarańczem się podoba - w druku powstają fajne efekty trochę wyginające oczy. Oczywiście tekst będzie albo na jasnych textboxach, albo w ogóle szarość będzie jaśniejsza - czcionka oczywiście czarna.
Zastanawiałem się też nad zrobieniem informatora czarnego z białym textem. Czerń jest świetnie poważna (nie mówię o layoutach a'la nekrolog) - można ją super kontrastować z czerwieńą - to już w ogóle miód (nadmieniam iż najchętniej zastosowałbym czcionki a'la gotyk niemiecki - ale oczywiście nie robimy kolejnego wydania pisma dla black/death metalu :D

Już od środy~czwartku biorę się za logo MR2013. Zastanawiam się nad czymś prostym bez specjalnych motywów graficznych czy grafik, które same w sobie będą stanowiły "temat i rozwinięcie". Logo nie może być zbyt skomplikowane. Musi łatwo zapadać w pamieć i jednoznacznie się kojarzyć z Mustang Race 2013. Moje propozycje już niebawem.
Co do smyczek, informatorów - również na dniach postaram się wysmażyć propozycje. Czy mamy jakieś propozycje co do rozmarówek? Czy te w 2012 były ok? (tu bym chyba nie wydziwiał - imię, ksywa, logo).

Co do t-shirtów - również niebawem pomysły. Tutaj myślę, że również wykorzystam motyw trasy. Nie wiem czy podkreślać jakieś aspekty ponadnarodowości? Jakieś flagi Polski i Czech? Jak myślicie - wszelkie pomysły silnie mile widziane :)



Awatar użytkownika
hominis
Stowarzyszenie MKP
Posty: 353
Rejestracja: 2010-01-23, 13:17
Model: Ford Mustang GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czerwony

Re: Materiały graficzne

Post autor: hominis » 2012-11-14, 00:57

Pierwsze propozycje logotypu MR2013.
W zamyśle miałem skupienie się na typografii bez ubierania całości w formę dużo bardziej graficzną (rozbudowa typografii o motywy graficzne związane np. z Mustangiem). Pozostałem przy samych literach (typografia) aby później nie nakładać się z koncepcją graficzną w np. t-shirt'a czy plakatu. Często zbyt rozbudowane graficznie logo "walczy" o percepcję z koncepcją graficzną właśnie plakatu czy innej większej formy (jest "dziełem" samym w sobie wchodząc w dysonans z formami których jest siłą rzeczy elementem). To zaciera rozpoznawalność i tworzy często jakąś kaszanę (czasami jest to efekt zamierzony).
W MR2012 mieliśmy właśnie logo oparte na czystej typografii (podniszczyłem trochę literki). Idę właśnie "tym duchem" aby nawiązać do MR2012 ale jednak aby było ono inne (inna czcionka, może lekkie efekty - ale bez przebajerzania całości - ... to lubią wielbiciele tutoriali PhotoShopa :D)
Generalnie jest ascetycznie - ale różnie pod względem klimatu czcionki - od techno/cyber po retro przez country/western, etc.
Co myślicie o takiej drodze budowy logo?

Link: http://www.photon.vot.pl/mr2013/logo/logo_mr2013.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
CFO80
Młodszy Forumowicz
Posty: 57
Rejestracja: 2010-07-21, 15:38
Model: CFO

Re: Materiały graficzne

Post autor: CFO80 » 2012-11-14, 01:10

zdecydowanie 5


Marcin | CFO

Awatar użytkownika
Bielek
Forumowicz
Posty: 1573
Rejestracja: 2009-09-05, 14:59
Model: Mustang 1965 conv
Kolor: niebieski
Kontakt:

Re: Materiały graficzne

Post autor: Bielek » 2012-11-14, 01:16

zgadzam się z Marcinem. 5 najlepsza


[url=http://myrencontres.com]rencontre agricole[/url]

Awatar użytkownika
pavlito
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1305
Rejestracja: 2008-12-21, 03:34
Model: GT 05 premium manual
Silnik: V8 4.6
Kolor: Sonic Blue

Re: Materiały graficzne

Post autor: pavlito » 2012-11-14, 01:40

Ja bym postawił na 3 lub 5.

1, 7 i 12 jednak za mało czytelne.
6 trochę nie przekonuje krągłościami.
10 mimo, iż w klasyce motoryzacyjnej, jednak za mało energetyczna.
2 zaplącze wzrok i nie pozwoli przeczytać reszty.

Mimo, że 5 wydaje się najbardziej adekwatna, to jednak mnie jakoś nęci 3. Gdyby udał się American Day na start, to byłby strzał w sedno...

p.s. Bardzo podoba mi się Twoja analiza relacji graficznych logo vs. treści. Podzielam to podejście :ok:



Awatar użytkownika
sławekw
Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: 2010-04-19, 21:19
Kontakt:

Re: Materiały graficzne

Post autor: sławekw » 2012-11-14, 12:18

5 ki chyba użyłeś w ofercie, prawda? Pasuje, jeśli o mnie chodzi :]


Nic na siłę, wszystko młotkiem :D i wyklepie się coś takiego:
Obrazek

Awatar użytkownika
hominis
Stowarzyszenie MKP
Posty: 353
Rejestracja: 2010-01-23, 13:17
Model: Ford Mustang GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czerwony

Re: Materiały graficzne

Post autor: hominis » 2012-11-15, 00:15

Nr 5. jest obecnie użyty w Informatorze. Myślę, że ta konstrukcja jest dobra - nowoczesna, drapieżna, prosta, bardzo czytelna a przy okazji nie do końca formalna (przytarcia, podniszczenie). Mnie osobiście też najbardziej się podoba :)
...czyli myślę, że mamy logotyp Mustang Race 2013: http://www.photon.vot.pl/mr2013/logo/PD ... FICIAL.pdf" onclick="window.open(this.href);return false;
Zastanawiałem się, czy nie dać jeszcze jakichś innych propozycji, ale myślę, że to logo ma coś w sobie (w sumie dlatego wrzuciłem je do pierwszej wersji Informatora - i jakoś się utrzymało :D) - nawiązuje do MR2012 ale jednak jest inne.
Jak dobrze pójdzie jutro zaczynam prace nad plakatem, ID, t-shirt'em, etc.
Rezultaty wkrótce.



Awatar użytkownika
hominis
Stowarzyszenie MKP
Posty: 353
Rejestracja: 2010-01-23, 13:17
Model: Ford Mustang GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czerwony

Re: Materiały graficzne

Post autor: hominis » 2012-11-16, 23:53

Propozycja plakatu MR2013:
http://www.photon.vot.pl/mr2013/poster/Poster_0.jpg" onclick="window.open(this.href);return false;

Utrzymany w konwencji zeszłorocznej (rozkład głównych elementów)
- Top - grafika zaciągnięta z fejsa (mam nadzieję, że mamy prawa do tej fotki - wpadła mi od razu w oko - oczywiście jest do ew. zamiany na inną - to przykład)
- Logo MR2013 - wybrane przez nas.
- Mapa PL+CZ z trasą - myślę, że tym bardziej trzeba pokazać, że jedziemy przez kawał Polski i finisz w Czechach
- Informacja o miejscu (każdy plakat będzie na daną lokalizację) - tu będzie informacja o której gdzie + ew. info. o najważniejszych punktach)
Zostawiłem margines na loga sponsorów - większe - w zeszłym roku musiałem się czasami nieźle zagęszczać. Sponsorzy lubią jednak być widoczni.
Chwilowo w tekście nie ma polskich znaków. Będą one na pewno w projektach finalnych.

Będę wdzięczny za sugestie, uwagi, ...

Dalszą kwestią będzie wybór formatu wydruku. MR2012 był to A2 + A3 (w zależności od etapu).
W linii graficznej plakatu zrobię w dalszej kolejności (po zaakceptowaniu plakatu) t-shirt, identyfikator, numery startowe z polem dla sponsorów i inne.



Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Re: Materiały graficzne

Post autor: celibad » 2012-11-16, 23:57

zajebisty :)


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Mustang Race 2013”