Mustang Race Car w barwach MKP

Dział poświęcony projektowi Mustang Race Car

Moderator: muarah

Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: muarah » 2012-01-16, 22:29

Z przyjemnością ogłaszam, że projekt, który od dłuższego czasu chodzi mi po głowie zaczyna się właśnie rodzić:)

W projekcie chodzi o to, żebyśmy jako MKP zbudowali samochód typu Mustang Race Car (klasyczny samochód wyścigowy / torowa maszyna) na bazie Mustanga z lat 65-70 (z preferencją na 65-66). Następnie wykorzystując w/w wyścigówkę jako MKP Race Team mielibyśmy brać udział w wyścigach torowych dla samochodów klasycznych. Bylibyśmy także w końcu w posiadaniu własnego klubowego auta, pięknego i ekstremalnego, bardzo pożądanego przez wszystkich. Jeżeli to nam się uda to będzie niesamowite osiągnięcie i powód do dumy!


Obrazek


Co do samych wyścigów - wyścig w odróżnieniu do próby czasowej oznacza, że wszystkie samochody jadą razem. Nie chodzi mi tutaj o serie dla profesjonalistów w których poza pasją i sercem do walki trzeba też mieć duże pieniądze, zaplecze itp. Chodzi przede wszystkim o serie wyścigowe dla klasyków, w Europie jest już kilka tego typu imprez. Wiem też, że ostatnio zaczyna się ciekawie dziać w tym temacie także w Polsce. Już z tym roku powinno się udać zorganizować kilka wyścigów dla klasyków na torze Poznań.

Samochody wyścigowe, nawet historyczne muszą spełniać określone wymagania techniczne związane z bezpieczeństwem – homologowane klatki bezpieczeństwa, pasy, fotele, zbiornik paliwa itp . To oczywiście podnosi koszty budowy takiego samochodu. Na szczęście klasyczny Mustang jest dość tanią i dobrą bazą do budowy takiej torowej maszyny. Zakładam też, że wiele prac możemy wykonać wspólnie, własnymi siłami lub przynajmniej po minimalnych kosztach w zaprzyjaźnionych firmach – np. prace blacharskie i lakierowanie. Budowa takiego samochodu od zera to nie tylko wspaniała przygoda i budowanie fajnego zespołu, ale też zdobywanie gigantycznych umiejętności i doświadczenia.

Projekt jest zatwierdzony przez Zarząd MKP. W tej chwili jesteśmy na bardzo wczesnym etapie, można to określić jako wstępne rozpoznanie tematu, możliwości… Bielek również obiecał, że będzie ostro kręcił;) przy tym projekcie więc praca przy budowie naszego Mustang Race Car’a będzie filmowana, może nawet powstanie z tego mała seria w odcinkach;) Taka dokumentacja i nagłośnienie w mediach procesu tworzenia naszej klasycznej wyścigówki powinny być bardzo atrakcyjne dla firm z branży motoryzacyjnej (a może nie tylko). To oznacza spore szanse na znalezienie sponsora dla budowy samochodu lub na inną formę udziału w projekcie. Zakładam też, że wiele pracy wykonamy własnymi siłami lub po minimalnych kosztach w zaprzyjaźnionych firmach, dzięki temu koszty obniżymy do minimum. Wiem, że w klubie mamy wiele osób o różnorodnych doświadczeniach, których umiejętności z pewnością nam się przydadzą. Wykorzystajmy ten potencjał w „słusznej sprawie”;)

Oczywiście na razie są to wstępne plany bez konkretnych terminów, rozpoznajemy temat i będziemy wszystko precyzować wkrótce. Może się też okazać, że na razie nie jesteśmy w stanie zrealizować takiego przedsięwzięcia, ale ja bardzo liczę na to, że uda nam się wspólnymi siłami tego dokonać.

Zastanawiacie się kto ma być przyszłym kierowcą? Myślę, że nie ograniczymy się do jednego lidera ale niebawem napiszę jak miałoby to wyglądać. Myślę, że wielu klubowiczom propozycje przypadną do gustu:)

Na koniec apel do osób które ten pomysł zainteresował:

Jeżeli chcielibyście w jakiś sposób zaangażować się w ten projekt, macie ciekawe pomysły i chcecie pomóc w realizacji tego planu to bardzo proszę zgłaszajcie się!

Oto przykłady tego typu samochodów, dla pobudzenia wyobraźni:
http://www.racecarsdirect.com/listing/3 ... _1965.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://fantasyjunction.com/cars/990-For ... 8-Cylinder" onclick="window.open(this.href);return false; (wygląda fajnie ale zawias to ma fatalny)
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/1970-For ... 256afe432f" onclick="window.open(this.href);return false;

A tutaj jeszcze dla zobrazowania tego co miałem na myśli pisząc o udziale w wyścigach klasyków:
http://moto.pl/MotoPL/1,88571,8768299,K ... igowe.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://forzaitalia.pl/index.php/eventi/ ... oznan.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.traveldestinations.co.uk/rac ... d-prix/12/" onclick="window.open(this.href);return false;


muarah

Awatar użytkownika
horse
Forumowicz
Posty: 636
Rejestracja: 2009-02-09, 22:43
Model: Mustang Convertible
Silnik: V6 4.0
Kolor: Torch Red
Kontakt:

Re: Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: horse » 2012-01-16, 22:43

Bielek coś mi wspominal, że masz rewelacyjny pomysl, ale nie chcial mowic o zadnych szczegolacha ja nie spodziewalem sie ze az tak :) Ale znowu jest to idea wiekopomna . Dobrze, że o tym wspomnialeś własnie teraz bo niedlugo z Pavulonem bedziemy rozmawiali z potencjalnym sponsorem warto mu wspomniec o tym pomysle.

Jesli o mnie chodzi bardzo chetnie pomogę.


Jam jest Wujek Staszek Mistrz Ciętej Riposty!!! :D

Awatar użytkownika
tomas
Stowarzyszenie MKP
Posty: 265
Rejestracja: 2011-02-13, 22:57
Model: coupe i convertible
Silnik: inny V8
Kolor: czerwone coupe 66, granatowe conv. 66,czarne conv. GT 07

Re: Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: tomas » 2012-01-16, 23:06

Może można zbudować auto na bazie czegoś takiego http://auto-onderdelen.marktplaats.nl/f ... ck=1#photo" onclick="window.open(this.href);return false;
Niestety do sprzedania została sama buda (ale chyba zdrowa) klatkę i resztę już wymontowali :zly:
Auto jest zarejestrowane jako zabytek i ma wszystkie dokumenty



Awatar użytkownika
Magic
Forumowicz
Posty: 864
Rejestracja: 2008-07-20, 20:17
Model: RTR 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: BLACK
Lokalizacja:: Oleśnica
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: Magic » 2012-01-16, 23:12

Oj szaleni jesteście bo budowa wyścigówki to studnia bez dna wiem to najlepiej po przejściach z ostatnimi dwoma autami zaczynam tracić nadzieję ze wogulę da mi się mustanga na wyczynowy zbudować...

Nie wiem jak bym miał pomóc bo mam do was daleko ale jako że jeszcze pracuję w sklepie motoryzacyjnym to na części z europejczyków mogę zrobić ogromne rabaty ale wiele się na to nie zda.


Obrazek

Awatar użytkownika
Evening
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 2009-11-16, 16:24
Model: 302'cid 1975
Silnik: V8 5.0
Kolor: Medium copper metallic

Re: Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: Evening » 2012-01-17, 00:41

idea super, a powiedzcie mi kto zakupuje baze + kto posiada auto, bo przeiciez jako klub nie mozna go wziasc na "klub" czy sie myle?
czy np. nie bedzie tak, ze osoba, ktora ma juz zrobiona baze zwija manatki i idzie w piz*u ? :) wiem ze takie rzeczy dzialy sie juz w kilku klubach.
+ gruba odpowiedzialnosc bedzie na kierowcy w razie rozbicia, wedy praca wielu ludzi jest niweczona :/

Jesli bede mial jak chetnie pomoge i pewnie sam bym przy tym nabral doswiadczenia.


Mercury Comet '75
Dodge Dart '66
Chevrolet Bel Air '60
Plymouth Barracuda '69
Porsche 912 [race car]
;)

Awatar użytkownika
zaworek1
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 2011-05-23, 10:43
Model: GT'06 Roush
Silnik: V8 4.6
Kolor: Screaming Yellow
Lokalizacja:: Szczecin

Re: Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: zaworek1 » 2012-01-17, 00:44

Az mi sie buzia ucieszyla na tak genialny pomysl!! Super!! Sam pomysl poprostu budzi wyobraznie :D Ciesze sie na taka inicjatywe i mysle ze mozemy duzo zdzialac. Moge pomoc w szukaniu sponsora. Nawet kurde przy budowie moge pomoc i... klamki polerowac czy kola pompowac :D
E K S T R A !!!



Awatar użytkownika
sławekw
Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: 2010-04-19, 21:19
Kontakt:

Re: Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: sławekw » 2012-01-17, 01:00

Evening pisze:idea super, a powiedzcie mi kto zakupuje baze + kto posiada auto, bo przeiciez jako klub nie mozna go wziasc na "klub" czy sie myle?
czy np. nie bedzie tak, ze osoba, ktora ma juz zrobiona baze zwija manatki i idzie w muszka *u ? :) wiem ze takie rzeczy dzialy sie juz w kilku klubach.
+ gruba odpowiedzialnosc bedzie na kierowcy w razie rozbicia, wedy praca wielu ludzi jest niweczona :/

Jesli bede mial jak chetnie pomoge i pewnie sam bym przy tym nabral doswiadczenia.
zbudować bazę to jedno, nikt ze sponsorów [albo przynajmniej nikt] nie zainwestuje pieniędzy w coś, czego jeszcze nie ma i ma małe szanse na sukces [bo tak to będzie widziane]. Żeby zacząć rozmawiać trzeba już przynajmniej coś mieć [samochód + zespół mechaników + kierowca + inżynier] budowa takiego auta to - strzelam - ok 100k zł, na sezon wyścigowy musisz mieć ok 35-40k zł [najbiedniej licząc], utrzymanie, nawet jeżeli będziemy wszystko robić w zaprzyjaźnionych warsztatach też kosztuje. Najpierw musisz zainwestować dużo pieniędzy zanim Ci się to zwróci. Też chciałem stworzyć zespół wyścigowy, to jest i będzie moje marzenie, ale zostałem twardo sprowadzony na ziemię. To będzie bardzo trudny projekt, a znając życie nikt Ci nie da kasy [jeżeli chodzi o klubowiczów] na stworzenie takiego projektu.


Nic na siłę, wszystko młotkiem :D i wyklepie się coś takiego:
Obrazek

Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: muarah » 2012-01-17, 01:03

Evening pisze:a powiedzcie mi kto zakupuje baze + kto posiada auto, bo przeiciez jako klub nie mozna go wziasc na "klub" czy sie myle?
Dobrze, że ten temat poruszyłeś - ważne! Myślę, że można na Klub skoro MKP ma osobowość prawną a gdyby były z tym problemy to są możliwe inne rozwiązania wykluczające ryzyko zawłaszczenia. To prawda, że na kierowcach będzie spoczywała ogromna odpowiedzialność. Tutaj też sa mozliwe różne rozwiązania. Mnie podoba się opcja takz, że każdy kierowca poza dobrymi wynikami prób czasowych;) oraz licencją wyścigową (o ile będzie wymagana na danej imprezie) będzie musiał też wziąć na siebie współodpowidzialność finansową w przypadku uszkodzenia auta - np. połowę kosztów naprawy pokrywa kierowca, połowę klub, ew. MKP Race Team lub sponsorzy.

Poruszajcie takie właśnie trudne tematy, ja zawsze uważam, że gdy jest problem to znajdzie się również rozwiązanie ale ale trzeba mieć przynajmniej świadomość problemu;)


muarah

rick
Członek Honorowy MKP
Posty: 1206
Rejestracja: 2011-02-23, 05:09
Model: 67 fastback
Silnik: V8 4.6
Kolor: primer,czarny,bialy

Re: Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: rick » 2012-01-17, 01:17

chętnie pomoge i podziele się moją wiedzą :P
Ostatnio zmieniony 2012-01-17, 01:18 przez rick, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: muarah » 2012-01-17, 01:17

sławekw ma racje, jeżeli ktoś myśli, że to się samo stanie, bez czynnego udziału z Waszej strony to nic z tego nie będzie. Nie liczę też raczej na sponsora na początkowym etapie ale załozyłem sobie, że jakieś środki na start - rozkręcenie tematu mogę sam zaryzykować. Mam też inne deklaracje pomocy, finansowej również ale to na razie zostawmy na nieco później.

Wstępnie liczyłem już koszty i budowę auta niestety raczej niedoszacowałeś - przy 100tys to może by było przy kursie sprzed kilku lat (choć nie wiadomo jaki kurs będzie za miesiąc czy pół roku). Starty natomiast przeszacowałeś - nie powinny być aż tak kosztowne. Oczywiście nikt nie mówi o fundowaniu hoteli dla uczestników, diet itp. ale i tak jestem przekonany, że chętni do wzięcia udziału się zajdą - widać to zresztą po pierwszych komentarzach;)
Wyścigi dla samochodów zabytkowych z reguły nie są tak kosztowne jak sport profesjonalny, nie ma ich też tak wiele ale będziemy zaliczali rówież imprezy typu Track Day - np. serię Clasic Auto.


muarah

Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: muarah » 2012-01-17, 01:21

rick pisze:chętnie pomoge i podziele się moją wiedzą
Rick - super, że się odezwałeś! Skonsultuję sie z Tobą w kwestiach silnikowych - tak sie składa, że z pewnych względów chcielibyśmy zacząć od budowy porządnego wyścigowego silnika na bazie small blocka 289 lub 302. Odezwę się wkrótce w tej sprawie!


muarah

Awatar użytkownika
Evening
Forumowicz
Posty: 317
Rejestracja: 2009-11-16, 16:24
Model: 302'cid 1975
Silnik: V8 5.0
Kolor: Medium copper metallic

Re: Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: Evening » 2012-01-17, 01:24

a czy na start zamiast budowac na start auto za 100tys ++ to nie lepiej zrobic cos tanim kosztem do "upalnia"? zeby nie bylo tak bardzo szkoda w razie co?

cyt. baza + silnik h.o. na gazniku + klatka + brak srodka + ewentualne laminaty na aucie, przeciez najtansze konie mechaniczne to najmniejsza masa + malowanie. a reszta detali ktora bya przy zakupie bazy idzie na licytacje klubowa lub do odsprzednia, czesc kasy sie jeszcze zwraca na jakies pierdoly.

jesli pomysl wypali mozna auto modernizowac na profi czesciach


Mercury Comet '75
Dodge Dart '66
Chevrolet Bel Air '60
Plymouth Barracuda '69
Porsche 912 [race car]
;)

Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: muarah » 2012-01-17, 01:27

Acha, jeszcze jedno - piszcie też jakie macie pomysły na realizację tego śmiałego projektu.

Tomas - jeżeli ta buda jest zdrowa to za tą cenę byłaby rewelacja. Jak się wszycy domyślają nie zależy nam na oryginalnym wyposażeniu wnętrza a większość podzespołów mechanicznych i tak trzeba by było przebudować więc zakup gołej karoserii wcale nie jest takim złym pomysłem - byle tylko była zdrowa i prosta.


muarah

Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: muarah » 2012-01-17, 01:34

Evening pisze:a czy na start zamiast budowac na start auto za 100tys ++ to nie lepiej zrobic cos tanim kosztem do "upalnia"? zeby nie bylo tak bardzo szkoda w razie co?

cyt. baza + silnik h.o. na gazniku + klatka + brak srodka + ewentualne laminaty na aucie, przeciez najtansze konie mechaniczne to najmniejsza masa + malowanie. a reszta detali ktora bya przy zakupie bazy idzie na licytacje klubowa lub do odsprzednia, czesc kasy sie jeszcze zwraca na jakies pierdoly.

jesli pomysl wypali mozna auto modernizowac na profi czesciach
jest to jakaś opcja (do rozważenia jeżeli opcja max nie wypali) ale ma też spore wady:
- nie chcemy, żeby nam silnik padł na pierwszej imprezie - itd. bo później nikt już w nas nie zainwestuje
- cześci wymagane regulaminem to też spory wydatek i tutaj juz nie ma opcji zbytnio oszczędnościowej. Czasem nie wymagaja aktualnych homologacji ale nawet takie graty sporo kosztują.
- porządnie zrobiony, atrakcyjny samochód to atrakcja dla sponsorów - udzielanie się na imprezach sponsora, targach, wystawach itp. Ja sam zaliczyłem już sporo różnych wystaw/imprez z moim Mustafą a często musiałem odmawiać.


muarah

Awatar użytkownika
adasko74
Forumowicz
Posty: 859
Rejestracja: 2009-10-28, 21:22
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: sonic blue

Re: Mustang Race Car w barwach MKP

Post autor: adasko74 » 2012-01-17, 01:36

swietny pomysl..ja tez sie przylacze do pomocy :) ..w pojedynke nie ma szans aby takie marzenia realizowac..ze sponsorami i wspolnymi silami moze sie udac.. :)
latwo nie bedzie,ale nie ma co narzekac to co mile i fajne kosztuje... :P zobaczymy jakie sa koszta i i na ile kazdy z nas moze pomoc jak nie finansowo to w inny sposob..
sam jestem bardzo ciekaw :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mustang Race Car”