AKCJA RECYKLINGOWA - pomysł na pozyskanie funduszy

Dział poświęcony projektowi Mustang Race Car

Moderator: muarah

Awatar użytkownika
siara
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1249
Rejestracja: 2009-02-26, 00:38
Model: 2015 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: siara » 2013-10-13, 20:08

Moja propozycja to taka kwestia poloczana z poprzednia propozycja czyli:

Ustalamy mape duzych miast gdzie bedzie zbierany "zlom" i kto da rade sam dostarcza kto nie przez kogos czy tam stangowca to juz malo istotne.

Nie chodzi o nazbieranie w tydzien a ogolny przeglad w domu/piwnicy/firmie tego co niepotrzebne...

Mozemy ustalic jakis odlegly termin na zbiorke by kazdy mial czas nazbierac cos i dostarczyc.

Ja sie deklaruje ze jesli we Wroclawiu bedzie zbierane to na drodze NR8 od Kudowy do Wro zabiore tyle ile mi do auta wejdzie na pake (PICKUP) w ustalonym terminie.



Awatar użytkownika
joleńka
Stowarzyszenie MKP
Posty: 169
Rejestracja: 2012-08-07, 09:37
Model: GT 2014
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Mińsk Mazowiecki
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: joleńka » 2013-10-14, 09:35

Popieram tak będzie najlatwiej jeśli wyznaczymy jakieś miejsce i spotkamy sie tam raz np na miesiąc żeby zrobić zrzutę ja juz odkladam puszeczki i kapsle plastikowe tez na wszelki wypadek zbieram :)



Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: muarah » 2013-10-22, 00:10

Czy ktoś może zna i mógłby podać tutaj ceny typowych metali jak miedź, aluminium itp
Ja juz tylko piwo w puszkach kupuję, szybko i przyjemnie się zbierze kilkadziesiąt kilo z kolegami :piwo:
Nie wiem jednak ile warty jest 1kg takich puszek?
Z teg co jednak wiem to np, nakrętki to są raczej grosze, to ma sens tylko przy acjach baardzo masowych..


muarah

Awatar użytkownika
sim
Stowarzyszenie MKP
Posty: 219
Rejestracja: 2009-11-13, 03:44
Model: '87 GT Convertible
Silnik: V8 5.0
Kolor: Szary

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: sim » 2013-10-22, 01:30

Miedź jest w zależności od czystości w cenie 17-23 zł za kg
Aluminium od 2-12 zł za kg (zależnie od czystości). Puszki chodzą podobno w cenie ok. 3,50 zł za kg, z tym, że skupy podobno lubią odliczać "piaskowe" w różnych kwotach.



Online
Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2382
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2013-10-24, 09:56

TO JA PIERWSZY , wczoraj pozpierałem po piwnicy co się dało wywieźć na złom trochę aluminium i trochę złomu stalowego i postaniwiłem przekazać na RACE CAR-a
Obrazek



Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: muarah » 2013-10-24, 20:22

O matko, no szacuneczek Rafale :ok:
Przyda sie bardzo bo juz most do GT350 jest namierzny gdzies tam w swiecie - zdziwilibyscie sie gdzie nas wspieraja ;)


muarah

Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: muarah » 2013-10-24, 22:01

ja mam sporo alu w garażu, to są głównie stare cześci od mojego silnika 351C: np. aluminiowy dolot, obudowa przęgła, obudowa skrzyni T-5, która nie wytrzymała testów po zrobieniu silnika itp.
Nie potrzenuję tego bo nie są to oryginalne części do mojego Mustanga (te też trzymam z sentymentu i dla pokoleń ale sa w większości żeliwne). Mógłbym oddać na skup i wiele razy myślałem o tym - no ale szkoda bo jeszcze komuś mogą się przydać. Mam też cześci karoseryjne, 2 czy 3 nowe szyby boczne do FB'70, rochę dobra sie znajdzie ;)
Pomyślałem więc, że można zrobić kiedyś taki oryginalny heppening: wietrzenie garaży.
Każdy robi przegląd tego co ma zbędnego (ale szkoda wyrzucić :hyhy: ) do Mustanga w garażu i wrzuca w dedykowanym wątku na forum listę cześci/rzeczy. Porządkujemy to po modelach i rocznikach, żeby łatwo było znaleźć "coś dla siebie". Od razu zaznaczamy to co może nam się przydać do Race Car'a. A w jakiś ciepły wiosenny dzień robimy piknik z giełdą części do Mustangów gdzie będzie mozna odszukać coś dla siebie, oddać to co zbędne komuś, komu się przyda przy czym race car mam nadzieję ma pierwszeństwo:) To co ludzie zgodzą sie zapłacić za przydatą dla nich część wędruje do skarbonki w kszałcie Mustanga FB 1966 :rotfl:
Trzeba zaleźć jakieś fajne miejsce żeby można było rozstawić namioty, grille itp i żeby było piknikowo i rodzinnie..
Wtedy też można przywieźć nazbierane metale kolorowe, wyłonić "króla złomiarzy" i wszystko uroczyście oddać na skupie.. ale impreza będzie :rotfl:


muarah

Awatar użytkownika
sim
Stowarzyszenie MKP
Posty: 219
Rejestracja: 2009-11-13, 03:44
Model: '87 GT Convertible
Silnik: V8 5.0
Kolor: Szary

Re: AKCJA RECYKLINGOWA - pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: sim » 2013-10-28, 17:30

Cieszy mnie niezmiernie, że już są pierwsze sukcesy. Ja także działam, ostatnio nawet w trakcie grzybobrania nazbierałem siatkę puszek po konkurencji ;)


Na dniach ruszamy z ogólnopolską akcją. Ponieważ musimy dotrzeć do jak największej ilości osób, trzeba przyszykować się od strony organizacyjnej.


Stąd 2 kwestie:

1. CZY JESTEŚCIE W STANIE ROZWIESIĆ JAKIEŚ PLAKATY INFORMUJĄCE O AKCJI A JEŚLI TO W JAKIEJ ILOŚCI (szkoły, budynki sportowe, miejsca przez które spora ilość osób etc.)?
2. POTRZEBNI BĘDĄ KOORDYNATORZY TERENOWI do nadzoru nad akcją w poszczególnych rejonach. Czy są na sali chętni?


Z myślą o szkołach mamy też ambitny plan z kubełkami na odpady odpowiednio oklejonymi. Dla najbardziej aktywnych przewidujemy nagrodę w postaci wizyty naszego Race Cara. Są też w planie nalepki na nasze auta informujące o akcji.



Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: AKCJA RECYKLINGOWA - pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: muarah » 2013-10-30, 21:15

O kurde, zaczyna sie robic ostro, podoba mi sie to!
Jutro rozmowie sie z obsługą naszego wielkiego biurowca, jesli wypali to powinno sie udac zebrac kilkaset kg..


muarah

Awatar użytkownika
Bielek
Forumowicz
Posty: 1573
Rejestracja: 2009-09-05, 14:59
Model: Mustang 1965 conv
Kolor: niebieski
Kontakt:

Re: AKCJA RECYKLINGOWA - pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: Bielek » 2013-11-01, 13:02

przygotowałem podstawowe txty dla akcji.

Zbieraj złom -
Pomóż odbudować Mustanga!

albo alternatywna nazwa

Zbieramy złom dla konia

Cel
Akcja ma na celu odbudowę zabytkowego Mustanga z 1966 roku.

Organizator
Stowarzyszenie Mustang Klub Polska organizuje zbiórkę puszek aluminiowych, plastikowych kapsli, złomu, miedzi.

Przebieg akcji

W dużych miastach/ szkołach samochodowych na terenie Polski będą organizowane dni, w czasie których członkowie Mustang Klub Polska będą w określonych miejscach odbierać złom od darczyńców.
Będzie prowadzony ranking miast, które przekazały złom na największą kwotę.
W nagrodę, Mustang Race Car pojawi się w danym mieście, zostanie zaprezentowany i wśród publiczności zostanie wylosowana możliwość przejechania się MRC jako pasażer.

txty na fb/

Chcesz, aby odbudowany Mustang Race Car pojawił się w Twoim mieście? Zbieraj złom, puszki, plastikowe kapsle!!! Szczegóły tutaj

Prześlijcie nam fotki z Waszym złomem;) Napiszcie na kartce "Oddaję na Mustanga:)"

Zobaczcie ile Krzysiek zebrał puszek!!!!

txt na stronę
Zbieraj złom -
Pomóż odbudować Mustanga!

Robimy wszystko, aby odbudować zabytkowego Mustanga z 1966 roku.
Nie wyrzucaj puszek, plastikowych kapsli do śmieci!
Przekaż je na odbudowę kultowego Mustanga.
W nagrodę odbudowany Mustang pojawi się w Twoim mieście!!

Jak to zrobić?
Krok 1. Zbieraj puszki, kapsle, złom
Krok 2. Zobacz na Facebooku kiedy będziemy zbierać w Twoim mieście
Krok 3. Sprawdzaj, na którym miejscu jest Twoje miejsce w rankingu
Krok 4. Jeśli Twoje miasto zbierze najwięcej, to Mustang pojawi się właśnie u Ciebie!!!

koniec akcji 28 kwietnia.


Czas START!!!!!


[url=http://myrencontres.com]rencontre agricole[/url]

Kuba
Członek Honorowy MKP
Posty: 1139
Rejestracja: 2008-12-18, 15:43
Model: S281 SC
Silnik: inny V8
Kolor: Wściekle czerwony
Lokalizacja:: Tak po środku.

Re: Pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: Kuba » 2013-11-01, 21:37

muarah pisze:ja mam sporo alu w garażu, to są głównie stare cześci od mojego silnika 351C: np. aluminiowy dolot, obudowa przęgła, obudowa skrzyni T-5, która nie wytrzymała testów po zrobieniu silnika itp.
Nie potrzenuję tego bo nie są to oryginalne części do mojego Mustanga (te też trzymam z sentymentu i dla pokoleń ale sa w większości żeliwne). Mógłbym oddać na skup i wiele razy myślałem o tym - no ale szkoda bo jeszcze komuś mogą się przydać. Mam też cześci karoseryjne, 2 czy 3 nowe szyby boczne do FB'70, rochę dobra sie znajdzie ;)
Pomyślałem więc, że można zrobić kiedyś taki oryginalny heppening: wietrzenie garaży.
Każdy robi przegląd tego co ma zbędnego (ale szkoda wyrzucić :hyhy: ) do Mustanga w garażu i wrzuca w dedykowanym wątku na forum listę cześci/rzeczy. Porządkujemy to po modelach i rocznikach, żeby łatwo było znaleźć "coś dla siebie". Od razu zaznaczamy to co może nam się przydać do Race Car'a. A w jakiś ciepły wiosenny dzień robimy piknik z giełdą części do Mustangów gdzie będzie mozna odszukać coś dla siebie, oddać to co zbędne komuś, komu się przyda przy czym race car mam nadzieję ma pierwszeństwo:) To co ludzie zgodzą sie zapłacić za przydatą dla nich część wędruje do skarbonki w kszałcie Mustanga FB 1966 :rotfl:
Trzeba zaleźć jakieś fajne miejsce żeby można było rozstawić namioty, grille itp i żeby było piknikowo i rodzinnie..
Wtedy też można przywieźć nazbierane metale kolorowe, wyłonić "króla złomiarzy" i wszystko uroczyście oddać na skupie.. ale impreza będzie :rotfl:

Może w trakcie VI zlotu zrobić giełdę?



Kuba
Członek Honorowy MKP
Posty: 1139
Rejestracja: 2008-12-18, 15:43
Model: S281 SC
Silnik: inny V8
Kolor: Wściekle czerwony
Lokalizacja:: Tak po środku.

Re: AKCJA RECYKLINGOWA - pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: Kuba » 2013-11-01, 21:37

muarah pisze:O kurde, zaczyna sie robic ostro, podoba mi sie to!
Jutro rozmowie sie z obsługą naszego wielkiego biurowca, jesli wypali to powinno sie udac zebrac kilkaset kg..

Ja przegadam u siebie w biurowcu.



Awatar użytkownika
muarah
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1330
Rejestracja: 2009-07-21, 13:00
Model: Mustang 351C, 1970
Silnik: inny V8
Kolor: hulla blue
Kontakt:

Re: AKCJA RECYKLINGOWA - pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: muarah » 2013-11-02, 17:28

Jak juz uzgidnilismy wczesniej, z kapslami plastikowymi odpuszczamy, sa zarezerwowane na akcje charytatywno - ekologiczne i nie chcemy z nimi konkurowac. Puszki, wszelkie metale jak najbardziej tak, tutaj mozemy konkurowac najwyzej z osiedlowymi zbieraczami zlomu;)
Rozwazylbym jeszcze butelki szklane po piwie, sa po ok 30 gr. sztuka ale ciezkie w transporcie i nie wiem jak i gdzie je wymieniac bez paragonu za zakup piwa... czy zna ktos temat?


muarah

Online
Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2382
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: AKCJA RECYKLINGOWA - pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2013-11-03, 07:41

jeżeli nakrętki zostawiamy na akcje charytaytywne to może zbierać zużyte baterie , cena na skupie jak za akumulatory



Awatar użytkownika
Stachu_xjr
Forumowicz
Posty: 1285
Rejestracja: 2009-04-10, 06:28
Model: GT 2016
Silnik: V8 5.0

Re: AKCJA RECYKLINGOWA - pomysł na pozyskanie funduszy

Post autor: Stachu_xjr » 2013-11-03, 16:47

Groszek dziwne macie skupy :P bo cena akumulatorów ołowiowych , żelowych to w tej chwili jakies 2,6 zł za kg u mnie , a bateri alkalicznych zaledwie 30 gr - tym nie handlujemy , Tu jest dosc szeroki podglądowy cennik skupu od Pacyny , http://www.kolormetal.pl/upload/Cennik/2013-10-24.htm" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 2013-11-03, 19:09 przez Stachu_xjr, łącznie zmieniany 1 raz.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Mustang Race Car”