Klimatyzacja nie działa

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz, Rezor

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Darek
Młodszy Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 2013-06-16, 08:58
Model: Bullitt
Silnik: V8 5.0
Kolor: dark highland greeen
Lokalizacja:: Poznań

Klimatyzacja nie działa

Post autor: Darek » 2013-06-16, 09:29

Witam,

Od niedawna jestem posiadaczem czarnego konia 2008r 4.6 V8. Niestety nie działa przy nim klimatyzacja.
Wciskam przycisk a klima się nie załącza. Sprawdziłem bezpieczniki i przekaźniki (opis według książeczki) i wszystkie są ok. Sprawdziłem też napięcie czy dochodzi do sprężarki. Nie dochodzi, więc problem jest pewnie gdzieś albo na kablach albo czujnikach, ewentualnie na module w środku.
Proszę o pomoc co mogę jeszcze sprawdzić? Wyjąłem wtyczkę od przetwornika ale tam dochodzą cztery kable. Jak mam pomierzyć/sprawdzić czujniki ciśnienia od klimy? Czynnik jest bo sprawdziłem. W zasadzie powinienem zacząć sprawdzić czy w ogóle wychodzi sygnał od włącznika klimy ale tam jest moduł, do którego są podłączone obieg wewnętrzny i grzanie szyby i w moduł ten wchodzi wspólna kostka z kablami. Niestety nie wiem, które piny na tej kostce są odpowiedzialne za klimę. Poza tym mam wrażenie, że już ktoś tam kiedyś coś kombinował.
Może ktoś jakoś pomóc ze schematami lub poleceniem kogoś z okolic Poznania. Jazda czarnym samochodem w słoneczne dni staje się męczarnią zamiast przyjemnością.

Z góry dziękuję



Awatar użytkownika
Piotrek86skc
Forumowicz
Posty: 1076
Rejestracja: 2010-05-22, 18:02
Model: coupe 1966
Silnik: V8 4.6
Kolor: signal flare red
Kontakt:

Re: Klimatyzacja nie działa

Post autor: Piotrek86skc » 2013-06-16, 10:19

A jak sprawdzałeś, że jest czynnik? Może ciśnienie w układzie jest za małe i zawór bezpieczeństwa nie pozwala włączać klimy.



Awatar użytkownika
Darek
Młodszy Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 2013-06-16, 08:58
Model: Bullitt
Silnik: V8 5.0
Kolor: dark highland greeen
Lokalizacja:: Poznań

Re: Klimatyzacja nie działa

Post autor: Darek » 2013-06-16, 11:50

Podłączyłem manometry i jest 6 bar na postoju więc przy tym ciśnieniu powinien ruszyć



caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Klimatyzacja nie działa

Post autor: caniggia » 2013-06-30, 20:04

Dziwna sprawa, że diagnostykę klimy rozpoczyna się od sprawdzania kabli a nie od podłączenia pod kompa.

Bez kompa to szukanie igły w stogu siana.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady techniczne”