Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz, Rezor

ODPOWIEDZ
patrykr1
Posty: 9
Rejestracja: 2018-02-06, 19:45
Model: brak

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: patrykr1 » 2018-02-24, 20:49

Panowie a co powiecie na to ogloszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/ford-must ... 10b0e1d337" onclick="window.open(this.href);return false;
Niby z Japonii z europejskimi swiatlami!! Czy to mozliwe czy tylko wlasciciela ponioslo?
Bo jesli to prawda to tylko pozostaje szukanie lamp w Japonii;)



Awatar użytkownika
jango68
Forumowicz
Posty: 169
Rejestracja: 2015-10-28, 22:45
Silnik: V6 3.7
Kolor: czarny

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: jango68 » 2018-02-24, 21:03

patrykr1 pisze:Panowie a co powiecie na to ogloszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/ford-must ... 10b0e1d337" onclick="window.open(this.href);return false;
Niby z Japonii z europejskimi swiatlami!! Czy to mozliwe czy tylko wlasciciela ponioslo?
Bo jesli to prawda to tylko pozostaje szukanie lamp w Japonii;)
Nawet gdyby , to w Japonii jest ruch lewostronny.


Janek
tel. 600936566

patrykr1
Posty: 9
Rejestracja: 2018-02-06, 19:45
Model: brak

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: patrykr1 » 2018-02-24, 21:30

Cytat ze STRADALE Classics "Dlaczego europejskie samochody sprowadzamy z Japonii?
Posiadanie niemieckiego samochodu z kierownicą po lewej, czyli niewłaściwej dla Japończyków stronie w Japonii uznawane jest za szczyt luksusu i prestiżu. Ponadto kultura dbania o samochód i jego regularnego i właściwego serwisowania jest dużo wyższa niż w Europie i jest sprawą honoru dla Japończyków. Kochają oni szczególnie niemieckie samochody i pedantycznie o nie dbają. Z uwagi na to, iż kierownica jest po lewej stronie, bardzo trudno jeździ się takimi samochodami w ruchu lewostronnym, jaki obowiązuje w Japonii. Każdy przejazd przez bramki na autostradach czy na parkingach to duże utrudnienie. Z tego powodu samochody takie są bardzo rzadko używane (głównie weekendowe przejażdżki lub uczestnictwo w zlotach). Dzięki temu nawet kilkudziesięcioletnie pojazdy mają bardzo niskie przebiegi i doskonały stan techniczny oraz wizualny.
Niemieckie samochody z kierownicą po lewej stronie z rynku japońskiego modelowo nie różnią się od wersji europejskich. Są tylko bardziej zadbane."

A kto ogladal ich na TVN Turbo wi ze sprowadzaja tylko "europejskie" samochody z Japonii.



Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1624
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: Rezor » 2018-02-24, 21:57

jango68 pisze:
Nawet gdyby , to w Japonii jest ruch lewostronny.
Japonia dopuszcza pojazdy z kierownicą po lewej, przykładem są sn95 exportowane do Japonii, mają jedynie kierunki z tyłu pomarańczowe


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

Awatar użytkownika
ROMEO
Młodszy Forumowicz
Posty: 14
Rejestracja: 2017-01-05, 22:43
Model: Base
Silnik: V6 3.7
Kolor: Black

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: ROMEO » 2018-02-28, 01:06

patrykr1 pisze:Panowie a co powiecie na to ogloszenie: https://www.otomoto.pl/oferta/ford-must ... 10b0e1d337" onclick="window.open(this.href);return false;
Niby z Japonii z europejskimi swiatlami!! Czy to mozliwe czy tylko wlasciciela ponioslo?
Bo jesli to prawda to tylko pozostaje szukanie lamp w Japonii;)
Temat badałem jakiś czas temu i prowadziłem rozmowy z różnymi Japońcami na IG ;) - zaufaj mi ja to miałem nieprzeciętny kłopot z homologacją (6 msc bez DR)
Kierunki mają homologacje (boczne) i lusterka składane (oba z forda mondeo,focusa itp), światła są oryginalne z homologacją dot sae.
Oni mają tam inne przepisy przeglądowe - podobnie jak w niemczech TUV i po kłopocie ;)

przykład takich lamp mają:
@hi_ro_ko165
@hisakazu231
@masaru_mustang

A tu masz przykład takiej lampy japońskiej z modelu 2010-2012:

Obrazek

zewnętrzne światła cofania posiadają kolor pomarańczowy i służą jako kierunki ;)



patrykr1
Posty: 9
Rejestracja: 2018-02-06, 19:45
Model: brak

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: patrykr1 » 2018-03-05, 10:59

Chyba sobie odpuszcze kupno Mustanga. Jak ja mam sie zastanawiac przy kazdej kontroli policji czy mi dowodu nie zabiora, a potem szukac diagnosty ktory podbije przeglad to slabo to widze :/



Awatar użytkownika
KaMYk
Stowarzyszenie MKP
Posty: 235
Rejestracja: 2017-10-13, 12:48
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Mochowo

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: KaMYk » 2018-03-05, 11:59

słuszna koncepcja, mustang jest dla fanów auta, to nie jest auto dla niezdecydowanych :)



Awatar użytkownika
BaPit
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 2014-04-05, 09:10
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: black mat
Kontakt:

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: BaPit » 2018-03-05, 14:06

Krystian75 pisze:czy te lampy są rzeczywiście asymetryczne ? http://allegro.pl/reflektor-lampa-day-l ... 01296.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Cześć! Szukałem info o tych lampach od dłuższego czasu, ale nie znalazłem jakiejkolwiek informacji potwierdzającej ich asymetryczność. W tej aukcji też o tym nie ma słowa. Tekst "TOWAR NIE POSIADA HOMOLOGACJI EUROPEJSKIEJ NORMA E ALE SPEŁNIA WSZYSTKIE EUROPEJSKIE STANDARDY ORAZ JEST PRZYSTOSOWANY DO RUCHU PRAWOSTRONNEGO" niewiele wnosi. Najlepiej, jakby sprzedający je podłączył pod 12V i pokazał, jak świecą...



Krystian75
Młodszy Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 2017-06-08, 08:40
Model: GT CS 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: biały
Lokalizacja:: NIECHORZE
Stajnia: Stajnia Pomorze
Kontakt:

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: Krystian75 » 2018-03-05, 14:21

wysłałem wiadomość do sprzedającego jestem ciekawy co odpisze :D



Krystian75
Młodszy Forumowicz
Posty: 97
Rejestracja: 2017-06-08, 08:40
Model: GT CS 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: biały
Lokalizacja:: NIECHORZE
Stajnia: Stajnia Pomorze
Kontakt:

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: Krystian75 » 2018-03-06, 13:57

nowy system przeglądu będzie poprawiony z końcem roku ,mianowicie znajduje się tam zapis cyt. Wylosowane pojazdy będą ponownie sprawdzane przez pracowników Transportowego Dozoru Technicznego :mur: klops na całej linii :kwasny:



Awatar użytkownika
StarszyWajchowy
Stowarzyszenie MKP
Posty: 563
Rejestracja: 2015-05-08, 02:03
Model: 73 Mach 1 429
Silnik: inny V8
Kolor: yellow hornet
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: StarszyWajchowy » 2018-03-06, 16:32

KaMYk pisze:słuszna koncepcja, mustang jest dla fanów auta, to nie jest auto dla niezdecydowanych :)
Grunt to dobre nastawienie, to pochwalam :ok: ale przyszłość jak na razie nie rysuje się w różowych kolorach...
To co znamy z przeszłości już nie jest zwykłą zabawą w ciuciubabkę.
Ustawodawstwo w tym kraju jest popi...przone i nie zdziwię się jak będzie jeszcze gorzej.
Obym był złym prorokiem...

A te projekty by zakazać wjazdu do Centrów miast, autom nie spełniających (na papierze) norm E.... szkoda gadać...
Wk...wia mnie to wszystko, bo motoryzacja jest powoli kastrowana by ją przekształcić w coś miałkiego i dającego tyle adrenaliny co oglądanie M jak Miłość ze szklanką ciepłego kakao w ręku :( :( :(


Tomek

Awatar użytkownika
jaco
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 2011-02-27, 12:12
Model: Cobra 01
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: jaco » 2018-03-07, 01:09

BaPit pisze:
Krystian75 pisze:czy te lampy są rzeczywiście asymetryczne ? http://allegro.pl/reflektor-lampa-day-l ... 01296.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Cześć! Szukałem info o tych lampach od dłuższego czasu, ale nie znalazłem jakiejkolwiek informacji potwierdzającej ich asymetryczność. W tej aukcji też o tym nie ma słowa. Tekst "TOWAR NIE POSIADA HOMOLOGACJI EUROPEJSKIEJ NORMA E ALE SPEŁNIA WSZYSTKIE EUROPEJSKIE STANDARDY ORAZ JEST PRZYSTOSOWANY DO RUCHU PRAWOSTRONNEGO" niewiele wnosi. Najlepiej, jakby sprzedający je podłączył pod 12V i pokazał, jak świecą...
Jeżdżę SN95. Szukałem trochę lamp do tego modelu. Z tego co udało mi się znaleźć wnioskuję, że jeśli ktoś sprzedaje do IV gen po lifcie lampy 'EURO' to oznacza to 'euro look', po PL soczewkę. Nigdzie nie znalazłem informacji, z której wynikałoby, że ma to cokolwiek wspólnego z asymetrycznością. Zresztą jeżdżą w PL SN95 z takimi lampami i asymetrycznie nie świecą.


Remember, There Is Life Beyond Grip

Nix2
Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 2018-05-26, 12:38
Model: MY 2016
Silnik: V6 3.7
Kolor: Deep Impact Blue
Lokalizacja:: lubuskie

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: Nix2 » 2018-06-08, 17:30

zaufaj mi ja to miałem nieprzeciętny kłopot z homologacją (6 msc bez DR)
Kierunki mają homologacje (boczne) i lusterka składane (oba z forda mondeo,focusa itp), światła są oryginalne z homologacją dot sae.
Oni mają tam inne przepisy przeglądowe - podobnie jak w niemczech TUV i po kłopocie ;)
@arekkr - a mógłbyś opisać szczegółowo, jaki to kłopoty miałeś z homologacją w kwestii lamp ?
I jak sprawa się skończyła i jaki nauki dla potomnych ?

Też jest na etapie zakupu auta i temat homologacji i znaczków E/e może skutecznie zepsuć nie tylko humor...

pzdr Nix



Awatar użytkownika
Michał P.
Forumowicz
Posty: 1654
Rejestracja: 2017-06-07, 11:18
Model: Mustang V GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czerwony
Lokalizacja:: Zabrze
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: Michał P. » 2018-06-09, 08:53

Ja dziś/jutro kończę moją przeróbkę prawej lampy, będzie asymetria oraz oznaczenie E9 (hiszpania) . Po złożeniu lece do diagnosty na test, oby się udało :D


Mustang 3.7l - 2012 Black Beauty 2017 - 2021
Mustang 5.0 l - GT/VS 2012 2021 -

Nix2
Forumowicz
Posty: 358
Rejestracja: 2018-05-26, 12:38
Model: MY 2016
Silnik: V6 3.7
Kolor: Deep Impact Blue
Lokalizacja:: lubuskie

Re: Przegląd okresowy nowy system - reflektory przednie

Post autor: Nix2 » 2018-06-09, 11:19

To trzymamy kciuki!

Jak będzie pozytywnie ( bo będzie !!! ) to zapodaj proszę garść szczegółów dot. przeróbki
no i pochwal się skąd wytrzasnąłeś szkło reflektora ???

A masz jakiego konika - przedlifta-polifta I czy polifta II ?

pzdr Nix



ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady techniczne”