3,7 V6 dziwne błędy i zachowanie skrzyni

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, celibad, pluzz, Rezor, stang232

ODPOWIEDZ
Waluś
Posty: 9
Rejestracja: 2020-01-25, 17:49
Model: Cabrio
Silnik: V6 3.7
Kolor: Czerwony
Lokalizacja:: Poznań

3,7 V6 dziwne błędy i zachowanie skrzyni

Post autor: Waluś » 2020-11-02, 12:04

Witam,
miałem ciekawą sytuację... 3.7 V6, z 2014 (piąta gen). Convertible, autromat...
Jakieś trzy tygodnie temu w czasie jazdy nagle na chwilę przestał reagować na pedał gazu. Trwało to krótko, może sekundę może 2... Potem było normalnie.
Tydzień temu sytuacja się powtórzyła. Ptem samochód stał ze 2 godziny i znów nim wyjeżdzałem.
Znów po jakiś 3 km zrobiło się to samo ale tym razem więcej:
pojawiła się kontrolka serwis (klucz), kontrolka rezwerwy paliwa (wraz z dzwiękiem) - co ciekawe zbiornok prawie pełny co nawet wskaźnik poziomu paliwa pokazywał, kontrolka od poduszek powietrznych/napinacza pasów.
Zrestartowałem silnik i kontrolki zgasły ale pojawił się check engin...
Samochód dziwnie jechał... jakby w trybie awarajnym... jakoś nie przyspieszał... miałem poczucie że inaczej pracuje. Po przełączeniu na tryb S nie przełączał biegów ręcznym przyciskiem. Co ciekawe... przy perzełączaniu skrzyni z P na D było takie szarpnięcie jakby nie do końca wysprzęglone... Tak jakbym w motocyklu 1 zapiął...
Dojechałem gdzie miałem dojechać. Postał 2 godziny i w drodze powrotnej zachowywał się całkowicie bezobjawowo... tzn wszystko działało normalnie poza tym że świecił się check engin.
Następnego dnia rano nie było już nawet tego... Żadnych kontrolek. Samochód pracujący, jadący przyspieszający normalnie.
Dałem do sprawdzenia błędy: wyszło błąd P0722, czujnika obrotów wałka wyjściowego brak sygnału, błąd mechaniczny...
poszukiwanie przyczyn nic nie dało.
Wymieniony został (przy okazji) olej w silniku i olej w skrzyni (na wszelki wypadek).
od tego serwisu przejechałem około 700 km w czasie, których raz się pojawiły kontrolki napinacza pasów/airbag oraz rezerwy (znów przy nie pustym zbiorniku), które po zrestartowaniu się wyłączyły...
i działa poprawnie...
ale boje sie, ze coś się zaraz stanie bo samo to się raczej nic nie naprawia...
Czy ktoś coś z tego rozumie?


no replecement for displacement

Waluś
Posty: 9
Rejestracja: 2020-01-25, 17:49
Model: Cabrio
Silnik: V6 3.7
Kolor: Czerwony
Lokalizacja:: Poznań

Re: 3,7 V6 dziwne błędy i zachowanie skrzyni

Post autor: Waluś » 2021-06-28, 14:38

Akcji ciąg dalszy...
Wciąż nieodkryte przyczyny dziwnych zachowań. Muszę przyznać, że w ciągu tych paru miesięcy zdarzało się to żadko.
Jakiś miesiąc temu byłem HD-Custom na wymianie oprogramowania (po zmianie dolotu na stożkowy).
I obecnie dzieje się to już często.
Nie jestem specjalistą ale umiem logicznie wnioskować:-)... Kolejny zaobserwowany objaw: w czasie gdy trwają te dziwne zachowania prędkościomierz pokazuje 0...
Nawet podczas jazdy... Po prostu wskazówka spada na dół i nieżyje... stąd podejrzenia moje padły na czujnik kontroli prędkości.


Gorąca prośba!
Jeśli koś ma jakieś przemyślenia... doświadczenia z tym lub podobnym objawem, niechaj się podzieli.
Każda sugestia (poza: trzeba koniecznie wymienić sterownik - bo tą już znam i traktuje jako ostateczność) mile widziana:-)


no replecement for displacement

Awatar użytkownika
Wiking_PL
Młodszy Forumowicz
Posty: 20
Rejestracja: 2021-05-03, 07:23
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Alloy metallic
Lokalizacja:: Szczecin

Re: 3,7 V6 dziwne błędy i zachowanie skrzyni

Post autor: Wiking_PL » 2021-06-28, 15:41

Skoro sypie takimi w sumie losowymi błędami to może masa gdzieś ucieka?



Awatar użytkownika
brys
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 2017-04-11, 23:01
Model: Premium Pony 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: Grabber Blue

Re: 3,7 V6 dziwne błędy i zachowanie skrzyni

Post autor: brys » 2021-06-28, 23:44

Przepustnica? U mnie 3.7 2011 potrafił w trakcie jazdy przestać reagować na pedał gazu, od razu migająca ikonka klucza, po zatrzymaniu silnik nierówno pracował i cały się trząsł. Czytałem o takich dziwnych zachowaniach na forach w USA. Po wymianie przepustnicy na inną problem już nigdy nie powrócił :)


Borla ATAK + BBK Long Tubes + BBK X-pipe + SLP High Flow Cats // Most 3.73 // JLT Carbon CAI // Power Stop Z26 Extreme // Eibach Sportline // Eibach Camber Bolts // J&M Panhard Bar // Stillen Chin Spoiler // SVE 19"

Tuned by HD Customs

Mixon
Posty: 1
Rejestracja: 2021-12-29, 11:51
Model: Fastback
Silnik: V6 3.7
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Łódź
Stajnia: Stajnia Łódzka

Re: 3,7 V6 dziwne błędy i zachowanie skrzyni

Post autor: Mixon » 2022-01-16, 23:54

Cześć, mam dokładnie te same objawy w moim 3.7 2014 i walczę z tym też od kilku miesięcy, niestety bez rezultatu. Może udało Ci się już zdiagnozować co to dokładnie jest ?



ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady techniczne”