Skrzypienie w okolicach bagaznika - dostaje szalu

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, celibad, pluzz, Rezor, stang232

Awatar użytkownika
ono
Forumowicz
Posty: 203
Rejestracja: 2009-04-23, 23:03
Model: Bullitt 2008
Silnik: V8 4.6

Re: Skrzypienie w okolicach bagaznika - dostaje szalu

Post autor: ono » 2012-11-01, 11:47

Ja je wywaliłem całkiem , ale był tak kiepski dźwięk że założyłem z powrotem , faktycznie muszę coś wykombinować .


Bull & quattro

Awatar użytkownika
kanar
Posty: 8
Rejestracja: 2013-02-20, 04:39
Silnik: V6 3.7
Kolor: red

Re: Skrzypienie w okolicach bagaznika - dostaje szalu

Post autor: kanar » 2013-02-22, 23:14

ono i jak tam się sprawy mają? Wykombinowałeś już coś ? :P



Awatar użytkownika
donvictorio
Młodszy Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2013-09-11, 06:19
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: Skrzypienie w okolicach bagaznika - dostaje szalu

Post autor: donvictorio » 2015-02-18, 16:31

Hej Koledzy,

Trudno powiedzieć czy mam to samo, bo nie wiem co to tak naprawdę jest, ale piszczy,gdzieś jakby z tyłu, głównie na niewielkich kolysaniach, bardzo wysoki dźwięk, dobrze slyszalny na tym nagraniu od 8. sekundy. Kiedyś myślałem że to może koło zapasowe, bo podobne dźwięki do gumy trącej o metal..

Czy u Was to także brzmi? Co to u licha jest?

GT 4.6 2006

" onclick="window.open(this.href);return false;


EDITEDIT:

Dźwięk nie występuje podczas zakrętów, jedynie na prostej przy nawet delikatnych nierownosciach, kolysaniach

EDIT2:

Częściowo zlokalizowane, tj. Gdy autor stało na biegu P, wysiadlem, stanalem za prawym tylnym kolem i nogą próbowałem to kolo potoczyc do przodu, powodując lekkie kolysanie auta wprzod i w tył. Wtedy to pojawialo sie ów piszczenie. Przy żadnym innym kierunku majtania ani przy innym kole tego nie ma...



Awatar użytkownika
donvictorio
Młodszy Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2013-09-11, 06:19
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: Skrzypienie w okolicach bagaznika - dostaje szalu

Post autor: donvictorio » 2015-07-08, 22:10

Pozwolę sobie wrzucić linkozę do opisanego piszczenia tym razem nieco bardziej wizualizującą zjawisko :P

Słychać to jak jedziesz wewnątrz i na zewnątrz auta, nie koniecznie na wartepach, czasami zwykłe wduszenie na gaz powoduje pisk.

https://youtu.be/fq3DvA-XOTE

Czy ktoś miał coś podobnego?



Awatar użytkownika
donvictorio
Młodszy Forumowicz
Posty: 71
Rejestracja: 2013-09-11, 06:19
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: Skrzypienie w okolicach bagaznika - dostaje szalu

Post autor: donvictorio » 2015-09-03, 20:10

donvictorio pisze:Pozwolę sobie wrzucić linkozę do opisanego piszczenia tym razem nieco bardziej wizualizującą zjawisko :P

Słychać to jak jedziesz wewnątrz i na zewnątrz auta, nie koniecznie na wartepach, czasami zwykłe wduszenie na gaz powoduje pisk.

https://youtu.be/fq3DvA-XOTE

Czy ktoś miał coś podobnego?
Pisk powodowany przez Lower Control Arm. Wymiana 20 minut, koszt ok 120$ za część plus wymiana :)

Teraz tylko wydech brumi :)



Awatar użytkownika
error616
Młodszy Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2021-08-05, 14:11
Model: V 2012 Convertible
Silnik: V6 3.7
Kolor: Black
Lokalizacja:: Gorzow Wlkp.

Re: Skrzypienie w okolicach bagaznika - dostaje szalu

Post autor: error616 » 2022-01-16, 18:37

Odgrzewam temat, o ile to to samo.
Pacjent: 2012 3.7 v6 Manual Pony Cabrio.

Objaw:
- jadac ostatnio nad moze w drodze powrotnej, wracajac na rondzie zauwazylem szuranie z tylu. Probowalem to wywolac w jezdzie typu "daily" po miescie - nie uswiadczylem zjawiska. Pojawia sie ono jednak po dluzszej przejazdzce ~+20-30km, jak auto sie troche najezdzi.
- szuranie nie wystepuje podczas jazdy na trasie (prosto), łukach, duzych predkosciach etc.
- wystepuje jednak jak wjade do miasta/teren zabudowany, zwolnie,, i np. jazda po rondzie, od skrzyzowania do skrzyzowania, czy skret na skrzyzowani etc.
- na prostym nie szura
- ewidentnie dochodzi z tylu
- w trybie "daily" uzytkuje kucyka codziennie, po miescie jak jezdze przy skrecaniu, nic nie slychac, z dzwiekami z zewnatrz jest ok - jak na cabrio.

Na poczatku myslalem ze to moze byc cos zwiazane z rozgrzanymi tarczami ale jakos nie mam zaufania do mojej intuicji, a moj mechanik wymyslil mi termin jak na przeszczep nerki na NFZ :(

Spotkaliscie sie z podobnym objawem?

P.S.
Auto nie bylo strzelane, bite etc. Tego jestem pewien. Jezdzi prosto, jak ta lala.



Awatar użytkownika
Michał P.
Forumowicz
Posty: 1634
Rejestracja: 2017-06-07, 11:18
Model: Mustang V GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czerwony
Lokalizacja:: Zabrze
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: Skrzypienie w okolicach bagaznika - dostaje szalu

Post autor: Michał P. » 2022-01-16, 19:14

Może problem z dyfrem, może, z uwagi na to, że pojawia się po rozgrzaniu oleju w dyfrze i kiedy ma najciężej czyli podczas skręcania jak koło lewe inaczej pracuje od prawego. Taki mój strzał na szybko. Możesz np sprawdzić poprzez ściągnięcie koła i pociąganie za szpilki pół osi do środka auta i na zewnątrz i zmierzyć jaki jest luz (bo luz jest dopuszczalny ale niewielki).

Skąd masz pewność, że jest bezwypatkowy ? To raczej bardzo duża rzadkość w S197 :)


Mustang 3.7l - 2012 Black Beauty 2017 - 2021
Mustang 5.0 l - GT/VS 2012 2021 -

Awatar użytkownika
error616
Młodszy Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2021-08-05, 14:11
Model: V 2012 Convertible
Silnik: V6 3.7
Kolor: Black
Lokalizacja:: Gorzow Wlkp.

Re: Skrzypienie w okolicach bagaznika - dostaje szalu

Post autor: error616 » 2022-01-16, 19:39

Bezwypadek pewny, bo mam zdjecia ze stanow z aukcji - nie jezdzil, ale buda byla cala. Kasowali go z uwagi na elektryke, ze nie dzial dach, i byl oblany woda (slodka), przez co nie uruchamial sie i nie dzialal dach. W silowniki dachu popukalem i zadzialal, a uruchomienie zalatwilem przez zaprogramowanie kluczyka, ot cala historia.

Boje sie tego dyfra...



Awatar użytkownika
Michał P.
Forumowicz
Posty: 1634
Rejestracja: 2017-06-07, 11:18
Model: Mustang V GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czerwony
Lokalizacja:: Zabrze
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: Skrzypienie w okolicach bagaznika - dostaje szalu

Post autor: Michał P. » 2022-01-17, 09:40

To ciekawy egzemplarz :D

To jest mój strzał, ekspertem nie jestem, rzuciłem taki pomysł bo też łatwo go sprawdzić, 10 min, zdjęcie koła, poruszanie i może będzie diagnoza. Jak nie to szukać dalej. Sama wymiana tarczek dyfra nie jest jakoś droga jeżeli chodzi o części ani ciężka, ja to w swoim zrobiłem w 2-3h na podjeździe koło domu.


Mustang 3.7l - 2012 Black Beauty 2017 - 2021
Mustang 5.0 l - GT/VS 2012 2021 -

Awatar użytkownika
error616
Młodszy Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2021-08-05, 14:11
Model: V 2012 Convertible
Silnik: V6 3.7
Kolor: Black
Lokalizacja:: Gorzow Wlkp.

Re: Skrzypienie w okolicach bagaznika - dostaje szalu

Post autor: error616 » 2022-05-06, 21:52

Wymiana oleju w moscie pomogla. Juz z tylu nic nie skrzypi. Kucyk patataje jak ta lala :)



ODPOWIEDZ

Wróć do „Porady techniczne”