Motor Show 2012 - IV Ogólnopolski Zlot Mustangów

Moderatorzy: celibad, horse

Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Motor Show 2012 - IV Ogólnopolski Zlot Mustangów

Post autor: celibad » 2011-10-04, 10:54

dobra, MR2011 już za nami więc czas na nowe wyzwania

MTP (Międzynarodowe Targi Poznańskie) jak co roku organizują na wiosnę targi Motor Show. W 2012 roku będą one odbywać się w dniach 13-15 kwiecień. Jest to impreza organizowana od 2010 roku (dopiero), wcześniej targi motoryzacyjne cieszyły się słabszą popularnością przez kilka lat. W zeszłym roku było to już 46.500 zwiedzających, 1 premiera światowa Maserati Mansory, 61 wystawców, 700 modeli samochodów, motocykli, qadów itp. Krótko reasumując największa impreza motoryzacyjna w Polsce.

Do sedna ... MTP są bardzo zainteresowani naszym udziałem w przyszłorocznych targach.
wstępne info jest takie:
- praktycznie nic nie jest jeszcze ustalone
- nie mają jeszcze sposora głównego (w 2011 był to BZ WBK)
- możemy mieć dość "dużą" wolną rękę w tym jak chcielibyśmy taką imprezę zorganizować
- możemy mieć halę, generalnie im szybciej tym więcej mamy wyboru
- chcą zrobić to z dużą pompą, nie 5-10 aut których nikt nie zauważy tylko coś co przyciągnie widzów
- impreza trwa od piątku 16.00 do niedzieli 17.00 czyli w piątek ekipa do 12.00 musi być w poznaniu ogarnięta i gotowa.
- piątek to tzw. VIP night czyli sponsorzy, vipy, dziennikarze (w tym roku było 320 akredytowanych dziennikarzy i reporterów)
- będzie każde znane i mniej znane pismo branżowe i telewizja
- impreza raczej stacjonarna czyli w piątek wjeżdzamy do hali na teren targów i wyjazd w niedziele (są możliwe wyjazdy np na paradę, pytanie czy chcemy się w to bawić)
- o auta nie musimy się martwić - na targach MTP zawsze organizacja dopuszczała ograniczenie dla widzów (przy takiej ilości to konieczne) w postaci barierek, taśm itp.
- tańsze noclegi załatwiane przez MTP (mają najlepsze ceny w wiekszosci hoteli w ktorych podczas targów ceny mogą rosnąć nawet o 100%)

Teraz pytanie czy powinniśmy wziąć udział w takim wydarzeniu Byłaby to dla klubu ogromna szansa na promocję, dostęp do mediów i szanse na zbudowanie czegość więcej (co już dzięki MR się zadziało) niż zlot, piwko i kiełbaski i to niekoniecznie za nasze własne pieniądze.



Nasz Wielki BIELEK zaproponował taki program jeśli oczywiście to dojdzie do skutku



I. Idea
Przedstawienie jak wiele jest modeli Mustangów i co decyduje o tym, że są wyjątkowe.
Przedstawienie historii i edukowanie widzów, że wśród Mustangów są: fastback, convertible, coupe czy też boss, mach, terminator, fox, shelby, foose.


II. Stanowisko
1. Minimum 25 Mustangów, najlepiej by była reprezentacja każdej z generacji
2. Tło za Mustangami prezentujące poszczególne generacje, lata produkcji z foto z tych lat, lub z ciekawym wydarzeniem z tego okresu, lub zespołami muzycznymi, które były wtedy na topie, tła z reklamami mustanga z tamtych lat
3. stanowisko dj’a
4. scena dla chłopaków z Rust
5. MUSTANGOWE KINO PLENEROWE – przynajmniej 4 mustangi ustawione przed ekranem projekcyjnym
6. DLA ZAKOCHANYCH – najlepiej zabytkowe convertible i banner z miastem amerykańskim nocą i może jakimś naturalnym dużym drzewem...
7. WYŚCIGI DLA DZIECI NA 1,14 MILI- prosty tor z mustangami na pedały ( oraz zawody dla starszych ze zdalnie sterowanymi )
8. telewizory przy bannerach, emisja filmików z youtuba dot. danej generacji, nasze filmiki, flaszowe informacje o wydarzeniach z tamtych lat
9. CO TO ZA OGIER? – przestrzenne makiety różnych modeli z poszczególnych generacji przecięte w połowie
10. Wyróżnione stanowiska
a) hamownia z Mustangiem Alustara
b) samolot Mustanga z byłym autem Celibada
c) jakiś zabytkowy Shelby z najnowszym
d) Mustang Foosa
e) Mustang w filmach - scenografia jak z planu filmowego: światła, kamery, krzesło reżysera
- bullitt (stary i nowy)
- gt Alskiego - jestem legendą
- no i pewnie wszyscy będą się spodziewać eleonory....


III. Działania
1. dj z przerwami wyłącznie dla koncertów Rust
2. co 30 minut po 15 min chłopaki z Rust
3. bez przerwy - opowiadanie o poszczególnych samochodach przez właścicieli
4. bez przerwy - MUSTANGOWE KINO PLENEROWE - 4 auta, przed nimi ekran, widzowie mogą wchodzić do aut i ze środka mogą oglądać nasz filmik (jeden czy drugi)
5. bez przerwy – DLA ZAKOCHANYCH – widzowie mogą robić sobie romantyczne fotki w convertible na tle amerykańskiego miasteczka nocą – jak w wielu filmach z USA
6. bez przerwy - WYŚCIGI DLA DZIECI NA 1,14 MILI- na torze dzieci mają możliwość (w grupach wiekowych) jadą na czas w mustangach na pedały
7. bez przerwy – CO TO ZA OGIER? – na czas kilku zawodników jednocześnie musi złożyć z połówek Mustangów złożyc odpowiedni model auta. Np. po komendzie 1969 fastback musi znaleźć dwie połówki tego modelu i ustawić obok siebie
8. bez przerwy – CO TO ZA OGIER? – można tez, zasłaniając oczy po dotyku odgadywać co to za model. Można przygotować dodatkowo model syrenki, by dla zmyłki podstawić zgadującemu
9. raz na 4 godziny – Hamownia z Alustarem;)

i znowu ... to są tylko plany , ale żeby je zrealizować musimy wiedzieć Kto z forum mógłby poswięcić czas i przyjechać ?

jest jeszcze jedna propozycja żeby IV OZM zrobić przy okazji tych targów ...... Tylko wtedy musielibysmy stworzyć Program żeby nikt się nie nudził .... Co Wy na to ?


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Mały1973
Forumowicz
Posty: 688
Rejestracja: 2009-02-23, 12:32
Model: Mustang Mach I 1971
Silnik: inny V8
Kolor: Medium Blue Metallic
Kontakt:

Re: Motor Show 2012 / IV OZM

Post autor: Mały1973 » 2011-10-04, 11:22

Ja do punktu 10e czyli oryginalnej wersji gone in 60 seconds :hurra:


- Ford Mustang Mach I 429
- Chevy Camaro Z/28 LS1
- Chrysler Voyager III CRD
- Pontiac Trans Am GTA
- Buick Electra 1971 455
- Pontiac Grand Prix Seventh Generation

Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Re: Motor Show 2012 / IV OZM

Post autor: celibad » 2011-10-04, 11:25

Mały1973 pisze:Ja do punktu 10e czyli oryginalnej wersji gone in 60 seconds :hurra:
zanotujemy :)
1. Mały 1973 scena 10e


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
sławekw
Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: 2010-04-19, 21:19
Kontakt:

Re: Motor Show 2012 / IV OZM

Post autor: sławekw » 2011-10-04, 11:50

1: Czy MTP posiada własną bazę sprzętową ( telewizory, projektory, ekrany, tego typu rzeczy) jeżeli zapewnia to firma zewnętrzna będą wołali kasę i to nie małą,
2: transport ludzi z hotelu na MTP: komunikacja miejska i taxi? trzeba pomyśleć o logistyce.
3: jak dużo miejsca mogą udostępnić?
4: powiedzmy, że przyjedzie ok. 30 aut (patrząc po liście obecności z poprzednich OZMów)... ok 50-60 osób przy stanowisku??
5: Muzyka tak, ale po całej sobocie w niedzielę mało kto wytrzyma (chyba, ze będą ustalone "warty") Niech ludzie, którzy byli w Lublinie sami się wypowiedzą jak wyglądałem po targach lubelskich w niedzielę....
6: jak duża zniżka na hotele?? jak rzędu 10-20% to przy podniesionych cenach w hotelach i tak zapłacimy więcej niż normalnie
7: jaka stawka za prąd?
8: co dla osób, które nie będą chciały spędzić całego weekendu w hali targowej? jakaś wycieczka krajoznawczo-turystyczna po Poznaniu?
9: Po całym dniu będzie ciężko później pójść i pogadać czy wypić coś razem: uczestnictwo w targach zobowiązuje do bycia również na imprezach zorganizowanych przez MTP (tak jak napisałeś coś ala VIP Party, a na takie coś idzie delegacja)

EDIT:

10: skąd samolot?? zdjęcie??
11: zdjęcia miasta nocą, ok, czy ktoś ma tak duży plik ze zdjęciem, żeby wydrukować w wielkości np. 3.5x3 m?? pikseli chyba nikt nie chce oglądać.....
12: macie dojście do osoby, która posiada Eleanor i zechce przyjechać? Raczej mało kto ma pojęcie o tym, że oryginalna Eleanor to mach 1

na chwilę obecną tyle pytań, może jeszcze coś się urodzi.
Ostatnio zmieniony 2011-10-04, 11:59 przez sławekw, łącznie zmieniany 1 raz.


Nic na siłę, wszystko młotkiem :D i wyklepie się coś takiego:
Obrazek

Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Re: Motor Show 2012 / IV OZM

Post autor: Dezo » 2011-10-04, 11:59

Slawekw - sami mamy wiele pytań. Na razie jest wąskie grono Organizatorów i wstępne ustalenia. U mnie na biurku leży umowa, jednak zanim ją uzgodnimy i podpiszemy (bez stowarzyszenia nie byłoby o tym nawet mowy) musimy znać ilość chętnych, aby wywiązać się z postanowień.
Kochani - to kolejna WIELKA szansa na zaistnienie MKP na arenie ogólnopolskiej! A zaistnienie to... sponsorzy i ich pieniążki na działalność Klubu. I proszę nie piszcie o komercji, bo wszyscy będziemy korzystali z jej owoców, hehe.
Chętnie widziane są osoby do konkretnej pomocy.
Ostatnio zmieniony 2011-10-04, 13:31 przez Dezo, łącznie zmieniany 1 raz.


Samotny Wilk

Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Re: Motor Show 2012 / IV OZM

Post autor: Dezo » 2011-10-04, 12:01

1. Mały 1973 scena 10e
2. RAFAŁ nowy model 2011 5.0 będziemy od piątku rano do niedzieli
3. Pavulon_ - 65 Convertible zawsze gotowy !
4. Dezo - czerwone GT 2008 i Białe 1966 (jako "Mustang wprost z amerykańskiej ulicy")


Samotny Wilk

Awatar użytkownika
sławekw
Forumowicz
Posty: 809
Rejestracja: 2010-04-19, 21:19
Kontakt:

Re: Motor Show 2012 / IV OZM

Post autor: sławekw » 2011-10-04, 12:36

Dezo pisze:Chętnie widziane są osoby do konkretnej pomocy. "Pytalskim" dziękujemy, bo jak mówiłem sami mamy jeszcze wiele pytań....
nie zbywaj mnie "Pytalskim".
Ostatnio zmieniony 2011-10-04, 20:19 przez sławekw, łącznie zmieniany 2 razy.


Nic na siłę, wszystko młotkiem :D i wyklepie się coś takiego:
Obrazek

Awatar użytkownika
Bielek
Forumowicz
Posty: 1573
Rejestracja: 2009-09-05, 14:59
Model: Mustang 1965 conv
Kolor: niebieski
Kontakt:

Re: Motor Show 2012 / IV OZM

Post autor: Bielek » 2011-10-04, 12:37

Samolotów mutang w Europie jest kilka sztuk. Rozmawiam z organizatorami różnych pokazów lotniczych w Polsce by nam pomogli.

Co najważniejsze dla klubowiczow:
miałby to być bardzo nietypowy zlot, gdzie nie najezdzilibysmy się naszymi autami, ale byłaby szansa byśmy razem mogli spędzić ciekawie czas.
Np. Rzucał pomysł by wszyscy
ci co lubią restaurowac, brudzic się itd może udać mi się załatwić byśmy w jednostce wojskowej restaurowali jakiś czołg. Wybrudzimy się napacujemy ale poznamy techniczne sprawy związane ze sprzętem wojskowym i poznamy fajnych wojskowych zakreconyh na pkt zabytkowych sprzetow wojskowych


[url=http://myrencontres.com]rencontre agricole[/url]

Awatar użytkownika
pluzz
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 2008-08-21, 15:44
Model: Coupe 289 V8
Silnik: V8 4.6
Kolor: bialy
Kontakt:

Re: Motor Show 2012 / IV OZM

Post autor: pluzz » 2011-10-04, 12:40

1. Mały 1973 scena 10e
2. RAFAŁ nowy model 2011 5.0 będziemy od piątku rano do niedzieli
3. Pavulon_ - 65 Convertible zawsze gotowy !
4. Dezo - czerwone GT 2008 i Białe 1966 (jako "Mustang wprost z amerykańskiej ulicy")
5. Pluzz - biały Coupe 1965 (mogę udostępnić do zdjęć, cokolwiek, z tym, że będę rozkręcał silnik i nie wiem czy się wyrobię do kwietnia, więc na razie na 90%)


Tomasz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Bielek
Forumowicz
Posty: 1573
Rejestracja: 2009-09-05, 14:59
Model: Mustang 1965 conv
Kolor: niebieski
Kontakt:

Re: Motor Show 2012 / IV OZM

Post autor: Bielek » 2011-10-04, 12:45

Chłopaki bez emocji negatywnych. Putajcie a postaram się odpowiedzieć ma każde pytanie dot programu. Logistycznych szczegółów typu Taxi jeszze nie rozwiazywalismy, ale mamy doświadczenie choćby z ostatniego planu filmowego. Wynajalem busa, który mieścił 17 osób


Mi pomysł na targi się spodobał, bo będzie to coś nietypowego i my jako klubowicze będziemy mogli poznać się lepiej - prawie jak na imprezach integracyjnych;) painball gry zabawy itp


[url=http://myrencontres.com]rencontre agricole[/url]

Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Re: Motor Show 2012 / IV OZM

Post autor: celibad » 2011-10-04, 12:54

Sławek , super że pomożesz cos ogarnąć :) sprawy prądowe , sprzętowe będą ogarniać juz bezpośrednio organizatorzy , jeśli masz ochote pomóc to zajebiscie , napewno nam się Twoje doswiadczenia przydają ..... Teraz jednak musimy się zastanowić czy łączyć oba wydarzenia ? Jeżeli będzie brało udział ok 25-30 samochodów to przy okazji MTP można zrobić IV OZM który przypadnie jak co roku w kwietniu , praktycznie na każdych zlotach nie ma więcej aut niz te 30 sztuk więc gdybysmy się skrzykneli ---> będą dwie pieczenie na jednym ogniu ... zaoszczędzi to nam czas , bo też nie wszystkim bedzie się usmiechało przyjechać na dwie imprezy , Jeżeli robić też zlot , to co zaplanować żeby sie nie nudzić ?


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Bielek
Forumowicz
Posty: 1573
Rejestracja: 2009-09-05, 14:59
Model: Mustang 1965 conv
Kolor: niebieski
Kontakt:

Re: Motor Show 2012 / IV OZM

Post autor: Bielek » 2011-10-04, 13:10

Chłopaki bo wam zylka peknie;) trochę wiecej luzu dla wszystkich.
Dezo trochę łagodniej i pytajacy tez trochę wyluzujcie.

Ja chętnie wyslucham wszystkich pytań i uwag, dzięki nim może wpadniemy na jakieś fajne pomysly i rozwiązania. Putajcie a ja chętnie poszukam
rozwiązań.

Można doszukiwac się ze znowu robimy coś komercyjnie, dla pro
ocji klubu a jak słusznie zauwazyliscie klub jest dla nas a nie dla sponsorów.

Ja zawsze i wszędzie muszę możliwości. Targi zauważyli nas na poslkiej scenie klubowej jako bardzo ciekawy klub. I to fajnie, jest to budujące przynajmniej dla mnie.
Z drugiej strony można to wykorzystać byśmy my jako klubowicze
mieli szanse się lepiej poznać. Na planie filmowym można było zobaczyć jak jesteśmy zgrani, jedni występowali drudzy grilowali inni pomagali mi od strony technicznej.

I tu nasza siła!!!!!

Teraz biorąc udzial w imprezach które będę w trakcie tego jak nasze auta bedą podziwiane na targach to będziemy mogli poznać się jeszcze lepiej. Wspólny painball czysCzenie lufy czołgi z rdzy itd itd. Plan filmowy skatowal
was ale na końcu i tak widziałem wielki fun na twarzach. Tutaj może być kolejna nietypowa forma spędzenia wolnego czasu


[url=http://myrencontres.com]rencontre agricole[/url]

Awatar użytkownika
Ronin
Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2009-04-04, 00:25
Model: s 197
Silnik: V6 4.0
Kolor: black

Re: Motor Show 2012 / IV OZM

Post autor: Ronin » 2011-10-04, 15:28

1. Mały 1973 scena 10e
2. RAFAŁ nowy model 2011 5.0 będziemy od piątku rano do niedzieli
3. Pavulon_ - 65 Convertible zawsze gotowy !
4. Dezo - czerwone GT 2008 i Białe 1966 (jako "Mustang wprost z amerykańskiej ulicy")
5. Pluzz - biały Coupe 1965 (mogę udostępnić do zdjęć, cokolwiek, z tym, że będę rozkręcał silnik i nie wiem czy się wyrobię do kwietnia
6. Pudel - czerwony 2007
7. Max
8. Celibad - blackbird
9. Alski - Jestem Legendą
10. Bielek
11. Alustar
12. MartiniPL AVX10
13. Zaworek1 - na 99% V6 2011, jesli nie to, napewno cos innego
14. Ronin
- nadal męcze się z ubezpieczalnią i auto uszkodzone :kwasny: ale może pomyśleć coś o jakiejś inscenizacji warsztatu gdzie naprawia się samochód ??? Będę wymieniał duży element w aucie ( prawe tylne poszycie błotnika ). Można pomyśleć o ustawieniu jakiejś makiety ale "warsztat" Przywiozę tą część ze sobą a samochód oddam do naprawy dopiero po targach. Taki tam pomysł ... Co do tematu pomocy w organizacji to wystarczy słowo w czym ewentualnie pomóc ;)

Sama idea aby promować w ten sposób klub to rewelacja. Jeżeli zrobimy to dobrze to otworzą się przed nami kolejne drzwi sponsorów i możliwości :) A co do typowych zlotów to jest jeszcze parę imprez na których można się spotkać i pojeździć autami więc to będzie fajna odmiana :ok:


mustang... just a dream ...

Awatar użytkownika
Magkri
Forumowicz
Posty: 351
Rejestracja: 2010-08-16, 21:45
Model: 1966
Silnik: V8 4.6
Kolor: złotko

Re: Motor Show 2012 / IV OZM

Post autor: Magkri » 2011-10-04, 21:00

celibad pisze: Jeżeli będzie brało udział ok 25-30 samochodów to przy okazji MTP można zrobić IV OZM który przypadnie jak co roku w kwietniu , praktycznie na każdych zlotach nie ma więcej aut niz te 30 sztuk więc gdybysmy się skrzykneli ---> będą dwie pieczenie na jednym ogniu ... zaoszczędzi to nam czas , bo też nie wszystkim bedzie się usmiechało przyjechać na dwie imprezy , Jeżeli robić też zlot , to co zaplanować żeby sie nie nudzić ?
Nie sądzę, żeby to był dobry pomysł. Myślę, że nie wszyscy będą na targach chcieli się wystawiać. Ludzie mogą podzielić się na dwie grupy. Jedni będą musieli ogarniać MPT, być tam cały czas a inni co się nie wystawiają ? Będą bąki zbijać. Pokręcą się chwilę między nami i się rozejdą. Nie łączyła bym tego. Zlot też kojarzyłam sobie zawsze z jakąś paradą a tu lipa musimy być na miejscu. :/
Powinniśmy na zlotach się integrować a wydaje mi się, że wyjdzie zupełnie inaczej.
Można zrobić zlot w innym terminie i w innym miejscu. Cała wiosna i lato jest do dyspozycji.
A my chętni jesteśmy spotykać się z wami częściej bo tęsknimy.... :rozpacz:
Pomyślcie o tym

Z tym MTP to fajny pomysł. Chętnie pomożemy.
Pozdr


Pozdrawiam Magda - Spontanowa

Awatar użytkownika
Bielek
Forumowicz
Posty: 1573
Rejestracja: 2009-09-05, 14:59
Model: Mustang 1965 conv
Kolor: niebieski
Kontakt:

Re: Motor Show 2012 / IV OZM

Post autor: Bielek » 2011-10-04, 21:16

;)
będzie raczej podział na dwie grupy. tych co będą na targach ( i dobrze by ich inni co jakiś czas zmieniali) i tych co razem będa mogli korzystać z atrakcji na samych targach i głownie poza targami na terenie Poznania. Ci co mogliby przyjechac tylko na jeden dzien oczywiście nie wystawialiby się na targach, ale uczestniczyliby w atrakcjach czy tez mogliby przez kilka godzin uczestniczyć w prezentacjach na targach. Ktokowliek by przyjechał to jeśli tylko będzie chciał znajdzie się możliwość podzielenia swoją pasją na targach jak i zabawy z pozostałymi klubowiczami.

ja oczywiście nie upieram się przy łączeniu tych dwóch imprez, ale też widzę, że połączenie jest możliwe.

jest sporo czasu, więc spokojnie coś ustalimy.


[url=http://myrencontres.com]rencontre agricole[/url]

ODPOWIEDZ

Wróć do „IV Ogólnopolski Zlot Mustangów”