Przepisy

Tuning, Serwis, Przerabianie Świateł, Import Części.

Moderator: caniggia

Awatar użytkownika
TPS
Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 2014-12-11, 08:45
Model: 2008 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Taki jak u Zygzaka McQueena
Lokalizacja:: Ućć
Kontakt:

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: TPS » 2015-04-12, 19:08

caniggia pisze:Zadzwoń do its albo pimotu i zapytaj.
Tak zrobię! I dam znać.


"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: caniggia » 2015-04-12, 19:09

Miej na uwadze, że aby auto było legalne, to lampy to nie wszystko. Lista elementów wymagających homologacji jest większa...



Awatar użytkownika
TPS
Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 2014-12-11, 08:45
Model: 2008 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Taki jak u Zygzaka McQueena
Lokalizacja:: Ućć
Kontakt:

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: TPS » 2015-04-12, 19:13

caniggia pisze:Miej na uwadze, że aby auto było legalne, to lampy to nie wszystko. Lista elementów wymagających homologacji jest większa...
Wiem, szyby, migacze, itp. Ech, Europa Ku#wa!


"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

Awatar użytkownika
rzabsky
Forumowicz
Posty: 566
Rejestracja: 2011-12-13, 23:47
Silnik: V6 4.0
Kolor: Mineral Grey

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: rzabsky » 2015-04-12, 20:46

Ostatnio diagnosta mówił mi że w świetle polskich przepisów mógłby nie puścić Mustanga na przeglądzie za to ze śruba która mocuje pasy (te do zapinania) do podłogi nie ma homologacjie europejskiej.



caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: caniggia » 2015-04-12, 20:49

I to się zgadza.



Awatar użytkownika
rzabsky
Forumowicz
Posty: 566
Rejestracja: 2011-12-13, 23:47
Silnik: V6 4.0
Kolor: Mineral Grey

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: rzabsky » 2015-04-12, 23:38

caniggia pisze:I to się zgadza.
Zgadza i pokazuje absurd przepisów.z powodu braku literki E na srubie mogą Ci zabrać dowód ale auto z kierownicą po drugiej stronie jest ok.



caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: caniggia » 2015-04-13, 08:55

Racja, w sosie rejestracji nic się nie zmieniło,, koszty i warunki są z kosmosu.



wilczek87
Posty: 3
Rejestracja: 2015-04-18, 15:15
Model: Boss
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: wilczek87 » 2015-04-18, 15:27

witam
Niestety w polskich przepisach nic się nie zmieniło, dalej jest parodia :]



Awatar użytkownika
sim
Stowarzyszenie MKP
Posty: 219
Rejestracja: 2009-11-13, 03:44
Model: '87 GT Convertible
Silnik: V8 5.0
Kolor: Szary

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: sim » 2015-04-18, 18:42

krzys123k2 pisze:Witam,mam pytanie,mam Mustanga 2012 światła są przerobione na przeglądzie zero problemów, dzisiaj policja zabiera mi DR ponieważ lampy nie posiadają homologacji europejskiej, co mam zrobić w obecnej sytuacji.Dodam jeszcze ze auto sprowadzone było z Niemiec i tam miało tuv w Polsce tak nie miałem najmniejszych problemów z zarejestrowanie. ??
Pisałem w sprawie homologacji w styczniu bieżącego roku do Ministerstwa Infrastruktury i Rozwoju (Departament Transportu Drogowego). Opisywałem przypadek auta amerykańskiego zarejestrowanego od ponad 10 lat w PL, które wcześniej kolejne 10 lat jeździło w Niemczech na światłach amerykańskich ze stosownymi adnotacjami w Briefie. Przywoływałem też przypadek utraty dowodu za przerobione światła oraz trudności w uzyskaniu przeglądu z powodu braku znaczków homologacji europejskiej na szybach.

Odpisali mi w stylu "sorry takie mamy przepisy" powołując się na ustawę prawo o ruchu drogowym, która dopuszcza do ruchu auta tylko na podstawie spełnienia europejskich norm homologacyjnych. Ponadto poinformowali, że minister właściwy do spraw transportu może w indywidualnych uzasadnionych przypadkach zezwolić na odstępstwo od warunków technicznych, przy czym jak podkreślili mimo przysługującego mu upoważnienia dotąd nie udzielał odstępstw od warunków technicznych dla pojazdów wg specyfikacji amerykańskiej.

[EDYCJA] Nie mam aktualnie skanera pod ręką, dlatego wrzucam zdjęcie pisma jakie otrzymałem: http://s1180.photobucket.com/user/wszym ... f.jpg.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Ostatnio zmieniony 2015-04-18, 20:33 przez sim, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
bart
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1286
Rejestracja: 2012-11-19, 14:32
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: windveil blue

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: bart » 2015-04-18, 19:52

Panowie co wy sie tak pocicie nad jakims przepisem, władza ma nas głęboko w dupie i jak trafimy na głupi "Kapitana Ameryke" to pozostaje zaplacic manadat i zrobic badania na nowo. Szkoda nerwów..........

No Sorry Takie Mamy Państwo

PS. Nigdy nie pluje publicznie ale w takim temacie - Ręce opadają, a minister nie ubrudzi swojej rączki na wydanie decyzji dla amerykanckich samochodów bo na drugi dzień miałby całą masę listów na biurku, a po co mu tyle roboty...............


http://www.facebook.com/memoriginpolska" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.facebook.com/balticuspolska" onclick="window.open(this.href);return false;

caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: caniggia » 2015-04-18, 23:42

Nie dziwię się, iż tak minister odpowiedział, bo tu chodziło o to (jak wynika z pisma), że była prośba o dopuszczenie świateł amerykańskich NIE PRZEROBIONYCH..



Awatar użytkownika
sim
Stowarzyszenie MKP
Posty: 219
Rejestracja: 2009-11-13, 03:44
Model: '87 GT Convertible
Silnik: V8 5.0
Kolor: Szary

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: sim » 2015-04-19, 01:53

Nie było zupełnie mowy o dopuszczeniu świateł nieprzerobionych. Odpowiedź przypuszczalnie jest swoistą kalką "waloną na odczepne" gdyż nie do końca odnosi się do treści skierowanego pisma. Jak już wspomniałem wcześniej przytaczałem kilka znanych mi sytuacji dot. aut już zarejestrowanych, w tym kwestię auta z przerobionymi lampami, nadal z resztą nie posiadającego homologacji. Prosiłem o to, by udzielono mi informacji odnośnie tego w jaki sposób zarejestrowany w kraju pojazd amerykański który homologacji europejskiej nigdy nie posiadał (ani jego części zamienne) może legalnie przechodzić przeglądy i poruszać się po naszych drogach. Dodałem także, że w mojej (i nie tylko) ocenie obecny stan prawny służy wyłącznie nakręcaniu spirali korupcji diagnostów, funkcjonariuszy ruchu drogowego i zdzieraniu kasy z właścicieli, tym bardziej, że ktoś wcześniej w sposób (chyba) świadomy zarejestrował auto, pobrał cło, podatki, opłaty itd. a teraz robione są problemy, które w innych krajach europejskich z tego co mi wiadomo nie występują.



Awatar użytkownika
TPS
Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 2014-12-11, 08:45
Model: 2008 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Taki jak u Zygzaka McQueena
Lokalizacja:: Ućć
Kontakt:

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: TPS » 2015-04-19, 08:21

sim pisze:Nie było zupełnie mowy o dopuszczeniu świateł nieprzerobionych. Odpowiedź przypuszczalnie jest swoistą kalką "waloną na odczepne" gdyż nie do końca odnosi się do treści skierowanego pisma. Jak już wspomniałem wcześniej przytaczałem kilka znanych mi sytuacji dot. aut już zarejestrowanych, w tym kwestię auta z przerobionymi lampami, nadal z resztą nie posiadającego homologacji. Prosiłem o to, by udzielono mi informacji odnośnie tego w jaki sposób zarejestrowany w kraju pojazd amerykański który homologacji europejskiej nigdy nie posiadał (ani jego części zamienne) może legalnie przechodzić przeglądy i poruszać się po naszych drogach. Dodałem także, że w mojej (i nie tylko) ocenie obecny stan prawny służy wyłącznie nakręcaniu spirali korupcji diagnostów, funkcjonariuszy ruchu drogowego i zdzieraniu kasy z właścicieli, tym bardziej, że ktoś wcześniej w sposób (chyba) świadomy zarejestrował auto, pobrał cło, podatki, opłaty itd. a teraz robione są problemy, które w innych krajach europejskich z tego co mi wiadomo nie występują.
Od kiedy wymagana jest homologacja? Od 2013 roku, wedle mojej wiedzy. Jeżeli, auto zostało sprowadzone do PL przed tym rokiem, to prawo nie może zadziałać wstecz. Mylę się?


"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: caniggia » 2015-04-19, 09:29

TPS, u siebie właśnie na to położyłem nacisk w piśmie. Oprócz tego napisałem co i jak zostało przerobione i konkretnie napisałem z czego oczekuję odstąpienia. Zobaczymy...



Awatar użytkownika
TPS
Forumowicz
Posty: 372
Rejestracja: 2014-12-11, 08:45
Model: 2008 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Taki jak u Zygzaka McQueena
Lokalizacja:: Ućć
Kontakt:

Re: Profesjonalne przerabianie świateł

Post autor: TPS » 2015-04-19, 11:45

caniggia pisze:TPS, u siebie właśnie na to położyłem nacisk w piśmie. Oprócz tego napisałem co i jak zostało przerobione i konkretnie napisałem z czego oczekuję odstąpienia. Zobaczymy...
Wedle mojego rozeznania, jeżeli auta są zarejestrowane przed 2013 i mają przerobione to co muszą mieć to kłopotów nie ma. Gorzej mają posiadacze aut, gdzie pierwsza rejestracja miała miejsce po wejściu ustawy. Wtedy auta zgodnie z prawem nie mogły przejść przeglądu zerowego. Te, które przeszły jeżdżą po Polsce nielegalnie. I w tym jest chyba sęk.


"Nigdy nie jest zbyt późno na szczęśliwe dzieciństwo"

ODPOWIEDZ

Wróć do „HD-Customs”