Regulator napięcia kradnie prąd...

oświetlenie, ładowanie, instalacja elektrzyczna w samochodzie

Moderatorzy: Pavulon_, Rezor, pluzz, Przemek64, Piotrek86skc

ODPOWIEDZ
ulysses
Młodszy Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2014-04-20, 23:25
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Fleet PepperGrey Metallic #44490

Regulator napięcia kradnie prąd...

Post autor: ulysses » 2018-03-19, 10:25

Witam wszystkich!

Mama taki problem. Mój konik z silnikiem 289, 1967 r. gdzieś kradnie prąd. Założony jest nowy akumulator i po pozostawieniu go na kilka godzin jest już rozładowany (wszystko elektryczne w samochodzie wyłączone). Pomierzyliśmy wszystko co elektryczne i wychodzi na to, że to REGULATOR NAPIĘCIA (autolite) najbardziej ciągnie. Wymieniliśmy na inny i nadal to samo... Macie jakieś pomysły? Czy jest możliwe aby był źle podłączony i przez to kradł napięcie? Czy szukać kolejnego? Za wszelką pomoc będę wdzięczny.

Pozdrawiam :)



Awatar użytkownika
emgie
Forumowicz
Posty: 392
Rejestracja: 2012-02-14, 12:41
Model: 1966 Fastback
Silnik: inny V8
Kolor: biały, niebieskie pasy
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka
Kontakt:

Re: Regulator napięcia kradnie prąd...

Post autor: emgie » 2018-03-19, 15:54

Cześć!
Może to banalne, ale czy sprawdzałeś akumulator?
U mnie był dokładnie ten sam objaw. Bateria była nowiutka, ale niestety postawiona w aucie i nie ładowana przez 2 lata. Efektem było zasiarczenie płyt akumulatora i samoistne rozładowywanie. Po całonocnym ładowaniu starczał może na 5-6 konkretnych zimnych rozruchów i padał całkiem.

Podłącz na próbę inny akumulator i sprawdź co i jak.

m


Michał
http://senomustangu.pl

ulysses
Młodszy Forumowicz
Posty: 13
Rejestracja: 2014-04-20, 23:25
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Fleet PepperGrey Metallic #44490

Re: Regulator napięcia kradnie prąd...

Post autor: ulysses » 2018-04-02, 12:21

Czesć!

Dzięki za odpowiedź. Aku jest całkowicie nowy i ładowany dzień wcześniej więc trzyma jak cygan zasiłku ;) Sprawdzałem go w innym samochodzie i ogólnie mierzyłem mu napięcie po dłuższym czasie stania bez ładowania i wszystko jest ok. Tak jak pisałem wcześniej mierząc pobór prądu różnych osprzętów to regulator kradnie prąd... już dwa założone nowe i to samo



ODPOWIEDZ

Wróć do „11. układ elektryczny”