Gdzie chromowac ??

emblematy, wykończenia, listwy chromy itp

Moderatorzy: Pavulon_, Rezor, pluzz, Przemek64, Piotrek86skc

pieron
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 2014-07-06, 20:01
Model: 1968 coupe
Silnik: V8 4.6
Kolor: niebieski

Re: Gdzie chromowac ??

Post autor: pieron » 2015-05-03, 20:33

przyszly gole ramki reszte musisz przezbroic ze starego okienka ja musialem jeszcze dokupic nowe prowadnice bo stare wygladaly nie ciekawie a nie chce zeby kogos denerwowalo ze okna sie ruszaja bo maja luzy.



Awatar użytkownika
anbr64
Stowarzyszenie MKP
Posty: 811
Rejestracja: 2012-06-13, 20:40
Model: convertible 68
Silnik: inny V8
Kolor: Tahoe Turquoise
Lokalizacja:: Ząbki
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Gdzie chromowac ??

Post autor: anbr64 » 2015-05-29, 21:11

Tak przypadkiem wpadłem na ten temat. Metoda natryskowa itp - nie ruszać. 2 lata temu zrobiłem na probe trójkatne ramki przednie - odlazło razem z papierową taśma maskującą ale wyglada efektownie. Drugie podejście - chrom w podwarszawskiej firmie Classic Chrom - przednie i tylne trójkaty - perfekcyjnie. Cena za kpl 2tys pln. Ale on nie chce już robić przednich - powiedział dobitnie - pierwszy I ostani raz. Tylne robi - 450pln/szt. Następne podejście to Poznań. firma TWF na Madziarskiej - przednie ramki. Razem z klamkami chyba 850pln. Chciał chromować także listwy z nierdzewki ale się nie zgodziłem. Efekt - niezle ale grubo miedzi I chromu. To aż czuć. Do tego ze 2 "pypcie" ale na szczęście mało widoczne. Pierwsze ramki robiłem ponad 1,5 roku temu I żadnych oznak by cokolwiek się działo. w Classic Chrom robiłem też całe Volvo P1800. Wyszło idealnie ale terminy - najmarniej 2 miesiące. Ceny na niektóre detale całkiem niezłe - chromowanie np drążka zmiany biegów do automatu - 100pln a nowy to 90USD. Za pospawanie I chromowanie znalowej płyty na console zapłaciłem 550pln. To 68r I nie do kupienia. Trzeba na zimno skalkulować. Nowa przednia ramka to 140USD + transport I inne.
Chrom - w najgorszym wypadku to 550pln/szt I masz ten komfort, że oryginał, pasują mocowania, łuki I kształty bo wyjęte z twojego auta.
Trwałość - sadzę że nowe wytrzyma krócej niż powtórnie chromowane. ale to tylko moje skromne zdanie.


68 Convertible 289 V8
71 MACH1 351C 4V

pieron
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 2014-07-06, 20:01
Model: 1968 coupe
Silnik: V8 4.6
Kolor: niebieski

Re: Gdzie chromowac ??

Post autor: pieron » 2015-05-29, 22:01

anbr64 pisze:Tak przypadkiem wpadłem na ten temat. Metoda natryskowa itp - nie ruszać. 2 lata temu zrobiłem na probe trójkatne ramki przednie - odlazło razem z papierową taśma maskującą ale wyglada efektownie. Drugie podejście - chrom w podwarszawskiej firmie Classic Chrom - przednie i tylne trójkaty - perfekcyjnie. Cena za kpl 2tys pln. Ale on nie chce już robić przednich - powiedział dobitnie - pierwszy I ostani raz. Tylne robi - 450pln/szt. Następne podejście to Poznań. firma TWF na Madziarskiej - przednie ramki. Razem z klamkami chyba 850pln. Chciał chromować także listwy z nierdzewki ale się nie zgodziłem. Efekt - niezle ale grubo miedzi I chromu. To aż czuć. Do tego ze 2 "pypcie" ale na szczęście mało widoczne. Pierwsze ramki robiłem ponad 1,5 roku temu I żadnych oznak by cokolwiek się działo. w Classic Chrom robiłem też całe Volvo P1800. Wyszło idealnie ale terminy - najmarniej 2 miesiące. Ceny na niektóre detale całkiem niezłe - chromowanie np drążka zmiany biegów do automatu - 100pln a nowy to 90USD. Za pospawanie I chromowanie znalowej płyty na console zapłaciłem 550pln. To 68r I nie do kupienia. Trzeba na zimno skalkulować. Nowa przednia ramka to 140USD + transport I inne.
Chrom - w najgorszym wypadku to 550pln/szt I masz ten komfort, że oryginał, pasują mocowania, łuki I kształty bo wyjęte z twojego auta.
Trwałość - sadzę że nowe wytrzyma krócej niż powtórnie chromowane. ale to tylko moje skromne zdanie.

okolo 2 tys za komplet to faktycznie dobra cena,ja kupilem do projektu 65 ramki przednie za dwie 220$ plus koszty wysylki 35$ razem okolo 915zl ,w kraju mial bym za okolo 1tys i oryginalne jak piszesz,niestety jak dzwonilem poczatkiem roku do roznych firm to za komplet 4 ramek chcieli 3600zl w nastepnym projekcie bede juz chromowal i skontaktuje sie z toba gdzie dokladnie to wyslac (oczywiscie jak mozna) pzdr.



Awatar użytkownika
anbr64
Stowarzyszenie MKP
Posty: 811
Rejestracja: 2012-06-13, 20:40
Model: convertible 68
Silnik: inny V8
Kolor: Tahoe Turquoise
Lokalizacja:: Ząbki
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Gdzie chromowac ??

Post autor: anbr64 » 2015-05-30, 10:47

Pieron, pisz jak będziesz potrzebował. Trochę chromów już zrobiłem. 3600 to pewnie cena za kpl ramki z polerem na listwach I trójkątnym okienku


68 Convertible 289 V8
71 MACH1 351C 4V

pieron
Forumowicz
Posty: 204
Rejestracja: 2014-07-06, 20:01
Model: 1968 coupe
Silnik: V8 4.6
Kolor: niebieski

Re: Gdzie chromowac ??

Post autor: pieron » 2015-05-30, 16:01

Witam kompletna renowacje lub odbudowe robie sam czyli ramki poleruje tez sam nie wysylam ich nikomu,jezeli chodzi o chromy to wiadomo musze je wyslac do roboty,3600 bylo tylko za chrom na 4 ramkach,podobno Osinski mial dobre ceny na chrom ale za znaczek (grill)z dwoma bocznymi listwami powiedzieli mi 1000zl



ODPOWIEDZ

Wróć do „14. wnętrze i detale”