Antena w Mustangach 64-66

żeby ładnie grało

Moderatorzy: Pavulon_, Rezor, pluzz, Przemek64, Piotrek86skc

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Pavulon_
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2168
Rejestracja: 2008-08-17, 22:22
Model: 1965 Convertible
Silnik: inny V8
Kolor: Prairie Bronze
Lokalizacja:: Poznań
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Antena w Mustangach 64-66

Post autor: Pavulon_ » 2015-11-17, 21:30

Kilka słów o montażu anteny i zgodności z oryginałem - może się komuś przyda.

Zacząłem sobie czytać na ten temat przy okazji badania różnych dodatków zamawianych w fabryce w naszych konikach lub też dodatków montowanych przez dealerów. Otóż w moim aucie po jego zakupie okazało się że antena do radia jest zamontowana z tułu od strony pasażera:
IMG_5892.jpg
wydawało mi się to dziwne i sądziłem, że był to jakiś wybryk poprzedniego właściciela który nie zamówił fabrycznie anetny tylko później ją zamontował samodzielnie. Potwierdzenie jednak tego że już w latach 70tych ta antena była tak zamontowana otrzymałem jak udało mi się zdobyć stare foty auta (poniżej fotka z pierwszej połowy lat 70tych):
65 mustang_old_2.jpg
powyższe zdjęcie uzyskałem już po renowacji konika podczas której zdecydowałem o standardowym umieszczeniu anteny myśląc że tak "było z fabryki". Teraz trochę jeszcze poszperałem w necie i okazuje się że:

- anetny w mustangach z pierwszych roczników nie były wogóle montowane fabrycznie !!!
- jeśli klient zamówił radio to Ford dorzucał antenę do bagażnika w celu montażu przez dealera
- działo się tak głównie z takiego powodu żeby nie uległa ona zniszczeniu np. podczas transportu
- dealerzy montowali anteny prawie że "gdzie popadnie" z różnych względów, również dlatego że umiejętności ludzi tam pracujących nie były równe
- czasem zdarzało się że Mustang dostawał antenę z innej marki Forda
- znalazłem w necie przypadki że właściciele mieli montowane anteny z tyłu (jak w moim).

kilka linków do źródeł:

http://forums.vintage-mustang.com/vinta ... ation.html" onclick="window.open(this.href);return false;

http://www.mustangandfords.com/how-to/p ... a-dilemma/" onclick="window.open(this.href);return false;



Awatar użytkownika
lamina
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1005
Rejestracja: 2012-05-28, 20:54
Model: GT390 1968
Silnik: inny V8
Kolor: Highland Green
Lokalizacja:: Pruszków/Pisz
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Antena w Mustangach 64-66

Post autor: lamina » 2015-11-17, 21:47

Tak mniej wiecej bylo, nawet w 67 i 68 mogl dealer zamówić auto z radiem a ono przyjechalo bez anteny ktora montowano w salonie, na forach w usa pisza nawet o wersjach dealerskich czyli z antena fabrycznie z ttlu, tak tez mialem w swoim aucie,



Awatar użytkownika
Pavulon_
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2168
Rejestracja: 2008-08-17, 22:22
Model: 1965 Convertible
Silnik: inny V8
Kolor: Prairie Bronze
Lokalizacja:: Poznań
Stajnia: Stajnia Wielkopolska

Re: Antena w Mustangach 64-66

Post autor: Pavulon_ » 2015-11-17, 21:53

w fastbackach 67-68 trudno sobie to wyobrazić ze względu na schodzącą linię dachu ale jednak - chociaż przy strzelbach to chyba był standard

Obrazek



Awatar użytkownika
lamina
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1005
Rejestracja: 2012-05-28, 20:54
Model: GT390 1968
Silnik: inny V8
Kolor: Highland Green
Lokalizacja:: Pruszków/Pisz
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Antena w Mustangach 64-66

Post autor: lamina » 2015-11-18, 08:51

Pavulon_ pisze:w fastbackach 67-68 trudno sobie to wyobrazić ze względu na schodzącą linię dachu ale jednak - chociaż przy strzelbach to chyba był standard

Obrazek
ja mialem w swoim oryginalnie z salonu w prawym tylnim blotniku, troche inaczej niz na zdjeciu i wyglada to dobrze.



ODPOWIEDZ

Wróć do „15 audio”