Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

rejestracja, ubezpieczenia, przepisy, sprowadzanie z zagranicy, zabytek

Moderatorzy: Pavulon_, Rezor, pluzz, Przemek64, Piotrek86skc

Awatar użytkownika
ERTE
Forumowicz
Posty: 426
Rejestracja: 2012-04-01, 12:36
Model: Coupe 289 66
Silnik: V8 4.6
Kolor: podkład:)

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: ERTE » 2013-07-23, 22:09

mam nadzieje ze ten dział nie jest publiczny :D



Awatar użytkownika
yoozeq
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1357
Rejestracja: 2013-01-02, 21:34
Model: 68,69,69, ..?
Kolor: ładny
Kontakt:

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: yoozeq » 2013-07-24, 15:33

Garść informacji z frontu rejestracji zabytka - preludium czyli załatwienie czerwonych tablic:
Trzeba mieć w urzędzie komunikacji:
1. Wniosek na rej. tymczasową,
2. Dowód wpłaty 62 zł - tablice i opłaty,
3. Oryginał i tłumaczenie TITLE + ksero dla urzędu,
4. Oryginał faktury lub umowy zakupu oraz tłumaczenie + ksero dla urzędu,
5. Oświadczenie że pojazd będzie zarejestrowany na stałe jako zabytkowy - wtedy nie płacimy recyklingu 500 zł, (druk dostałem na miejscu)
6. Oświadczenie że oryginalne tablice zostały zagubione - wtedy nie trzeba się martwić ich oddaniem i ładnie będą wyglądać na ścianie, (druk dostałem na miejscu)
7. Od maja 2013 roku Urząd Celny wydaje elektroniczne "Potwierdzenie Zgłoszenia Celnego", jego wydruk wraz z wydrukiem pliku w formacie xml ( tagi ) plus ksero dla urzędu.

A tłumaczenia oczywiście od przysięgłego. Mnie wyniosły 100.

Tyle wystarczyło do czerwonych tablic na miesiąc ;)

Teraz trzeba załatwić konserwatora, przegląd i ponownie wypisać wniosek na rejestrację, wrócić do okienka z oryginałami dokumentów, które oddają.

Sterta papierów rośnie, niech ktoś powie że to nie jest biurokracja... :zly:


pozdrawiam, yoozeq
-------------
Mustang 1968 fastback JCode - projekt
Mustang 1969 coupe 200 c.i. I6
Mustang 1969 sportsroof 331 stroker
Mustang 1973 MACH 25%
Mustang 2017 GT S550 - dzienny
http://www.facebook.com/My.Mustang.69

Awatar użytkownika
yoozeq
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1357
Rejestracja: 2013-01-02, 21:34
Model: 68,69,69, ..?
Kolor: ładny
Kontakt:

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: yoozeq » 2013-08-08, 13:12

Już po wszystkim miękki dowód w łapie i tablice też ;) Ale dla kompletności podaję poniżej koszty:
- biała karta sam zrobiłem ale na wydruki i zdjęcia jakaś 100 poszła,
- konserwator GRATIS :ok:
- przegląd 250 ,
- rejestracja na żółte 200,50 ,
- nie pisałem bo wszędzie podpierałem się jeszcze opinią rzeczoznawcy zrobioną do celnego, która kosztowała mnie 200,

Cieszę się, że mam to już za sobą bo nigdy nic nie wiadomo, a wiecie jakie są mega jaja z rejestracją samochodów SAM po zmianie przepisów tzn. nie rejestrują ich.. :cenzura:


pozdrawiam, yoozeq
-------------
Mustang 1968 fastback JCode - projekt
Mustang 1969 coupe 200 c.i. I6
Mustang 1969 sportsroof 331 stroker
Mustang 1973 MACH 25%
Mustang 2017 GT S550 - dzienny
http://www.facebook.com/My.Mustang.69

bogdanw
Młodszy Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2013-10-15, 22:34
Model: 1966 Coupe
Silnik: inny V8
Kolor: zółty

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: bogdanw » 2013-10-18, 18:06

W treści wątku jest akapit odnośnie udowadniania "zabytkowości" Mustanga wobec UC . Nie doszukałem się jednak wytycznych jak to uczynić . Mój importer właśnie utknął w tym punkcie . Jest źle bo pan celnik uznał na starcie auto za odpad !!!Samochód rzeczywiście nie wygląda jak z folderu , ma zdemontowany napęd oraz przód z lampami , szyby przód i tył ale wszystko jest oryginalne zgodne z tabliczka i leży w środku na NOWEJ kompletnej zamontowanej już podłodze wraz z zamontowanym podszybiem tzw "cowl". Blachy zewnętrzne oryginalne w przyzwoitym stanie , stoi na kołach .Brakuje w sumie maski i kolumny kierowniczej . Auto to Mustang Coupe 1966 v8 manual w jak sądzę mało spotykanym kolorze Springtime Yellow .Zgłoszenie jest na historyczny i moim skromnym zdaniem nie ma opcji by go rzeczywiście uznali za odpad . Czy ma ktoś pomysł co dalej , jaką drogą pójść ?



Awatar użytkownika
Mały1973
Forumowicz
Posty: 688
Rejestracja: 2009-02-23, 12:32
Model: Mustang Mach I 1971
Silnik: inny V8
Kolor: Medium Blue Metallic
Kontakt:

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: Mały1973 » 2013-10-18, 18:18

bogdanw pisze:W treści wątku jest akapit odnośnie udowadniania "zabytkowości" Mustanga wobec UC . Nie doszukałem się jednak wytycznych jak to uczynić . Mój importer właśnie utknął w tym punkcie . Jest źle bo pan celnik uznał na starcie auto za odpad !!!Samochód rzeczywiście nie wygląda jak z folderu , ma zdemontowany napęd oraz przód z lampami , szyby przód i tył ale wszystko jest oryginalne zgodne z tabliczka i leży w środku na NOWEJ kompletnej zamontowanej już podłodze wraz z zamontowanym podszybiem tzw "cowl". Blachy zewnętrzne oryginalne w przyzwoitym stanie , stoi na kołach .Brakuje w sumie maski i kolumny kierowniczej . Auto to Mustang Coupe 1966 v8 manual w jak sądzę mało spotykanym kolorze Springtime Yellow .Zgłoszenie jest na historyczny i moim skromnym zdaniem nie ma opcji by go rzeczywiście uznali za odpad . Czy ma ktoś pomysł co dalej , jaką drogą pójść ?
Importer utknął zapewne nie ze względu na stan samochodu a na cenę... To są betony, których interesuje tylko kasa... Z dwa tygodnie temu cliłem STS'a 2006 rok i tez chceli uznać za odpad, jedynym uszkodzeniem jakie było to mała wgniotka na zderzaku jakby od jakiego małego zwierza lub słupka. Co prawda tablice z DE ale auto z CH więc obowiązywało pełne cło. Miałem niską fakturę i usłyszałem, że albo od ich ceny albo uznają za odpad, gdzie musże dodać, że na prawdę kupiłem b okazyjnie i faktura była może niższa z 10% od faktycznej ceny...
Banda złodziei i tyle, a tu fotka mojego odpadu, do którego na szczęście nie doszło

Obrazek


- Ford Mustang Mach I 429
- Chevy Camaro Z/28 LS1
- Chrysler Voyager III CRD
- Pontiac Trans Am GTA
- Buick Electra 1971 455
- Pontiac Grand Prix Seventh Generation

bogdanw
Młodszy Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2013-10-15, 22:34
Model: 1966 Coupe
Silnik: inny V8
Kolor: zółty

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: bogdanw » 2013-10-18, 18:55

No to jest jakiś trop. Wartość rzeczywiście niska ,ale mam fakturę z USA do tego płatność przez Paypal . Czyli co mam teraz powiedzieć że się pomyliłem i zapłaciłem jednak więcej ? No w sytuacji auta "nowego" to rzeczywiście może być jakaś presja bo jednak jazda z odpadem to trudny temat , ale sądy generalnie w takich przypadkach gdy auto jest w sensownym stanie uwalają decyzję UC ,tylko trzeba na to poświęcić przeciętnie rok czasu . Tutaj jednak chyba nieco przeginają ,auto ma 47 lat , że niby co na śmietnik ? Nie jestem też pewien jak rzeczoznawca robił opinię może nie ten co "powinien" ?



Awatar użytkownika
ERTE
Forumowicz
Posty: 426
Rejestracja: 2012-04-01, 12:36
Model: Coupe 289 66
Silnik: V8 4.6
Kolor: podkład:)

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: ERTE » 2013-10-18, 20:09

Była głośna kiedyś sprawa jak gościu sprowadził chyba willisa w stanie jak "po wojnie" ale jakby nie patrzeć to historyczny pojazd a że był niesprawny to mu uznali za złom

w sądzie wygrał (po polotra roku czy nawet wiecej), co z tego jak jeep stał sobie na dworze pod chmurką i rdza zjadła go całkiem


a springtime yellow z 66r w coupe... wcale nie jest taki niespotykany, jeden widze z okna ;p



Awatar użytkownika
Mały1973
Forumowicz
Posty: 688
Rejestracja: 2009-02-23, 12:32
Model: Mustang Mach I 1971
Silnik: inny V8
Kolor: Medium Blue Metallic
Kontakt:

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: Mały1973 » 2013-10-18, 21:02

ERTE pisze:Była głośna kiedyś sprawa jak gościu sprowadził chyba willisa w stanie jak "po wojnie" ale jakby nie patrzeć to historyczny pojazd a że był niesprawny to mu uznali za złom

w sądzie wygrał (po polotra roku czy nawet wiecej), co z tego jak jeep stał sobie na dworze pod chmurką i rdza zjadła go całkiem


a springtime yellow z 66r w coupe... wcale nie jest taki niespotykany, jeden widze z okna ;p
Była, była, nawet na tvn turbo był reportaż


- Ford Mustang Mach I 429
- Chevy Camaro Z/28 LS1
- Chrysler Voyager III CRD
- Pontiac Trans Am GTA
- Buick Electra 1971 455
- Pontiac Grand Prix Seventh Generation

bogdanw
Młodszy Forumowicz
Posty: 30
Rejestracja: 2013-10-15, 22:34
Model: 1966 Coupe
Silnik: inny V8
Kolor: zółty

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: bogdanw » 2013-10-18, 21:37

ERTE pisze:Była głośna kiedyś sprawa jak gościu sprowadził chyba willisa w stanie jak "po wojnie" ale jakby nie patrzeć to historyczny pojazd a że był niesprawny to mu uznali za złom

w sądzie wygrał (po polotra roku czy nawet wiecej), co z tego jak jeep stał sobie na dworze pod chmurką i rdza zjadła go całkiem


a springtime yellow z 66r w coupe... wcale nie jest taki niespotykany, jeden widze z okna ;p

Fajny , widziałem go wcześniej jak przeglądałem forum , ale mój był od urodzenia Sprintime Yellow ;-)



Awatar użytkownika
CzyTyTez
Forumowicz
Posty: 456
Rejestracja: 2011-01-14, 16:14
Silnik: V8 4.6
Kolor: vintage burgundy
Kontakt:

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: CzyTyTez » 2014-03-11, 10:07

Bardzo proszę o wrzucenie na maila: czytytez@gmail.com przykładów białych kart dla mustanga 1967 coupe :)
bo nawet nie wiem jakie wymiary podawać - czy ramy czy jakieś inne...

Z góry bardzo dziękuję, odwdzięczę się jakimś dobrym piwkiem :)



Awatar użytkownika
anbr64
Stowarzyszenie MKP
Posty: 811
Rejestracja: 2012-06-13, 20:40
Model: convertible 68
Silnik: inny V8
Kolor: Tahoe Turquoise
Lokalizacja:: Ząbki
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: anbr64 » 2015-11-29, 13:07

Cześć. Czy ktoś próbował odzyskać opłatę recyklingową ? Sprowadziłem auto na białych blachach, zarejestrowałem jak normalny samochód. Oczywiście opłaciłem 500pln opłaty recyklingowej. Teraz rejestruję na zabytkowe. Czy opłata recyklingowa podlega zwrotowi ?????


68 Convertible 289 V8
71 MACH1 351C 4V

Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2382
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2015-11-29, 17:36

nie wiem czy podlega zwrotowi , ale warto się o to upomnieć bo przy rejestrowaniu zabytków nie płaci się tej opłaty



Awatar użytkownika
yoozeq
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1357
Rejestracja: 2013-01-02, 21:34
Model: 68,69,69, ..?
Kolor: ładny
Kontakt:

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: yoozeq » 2015-12-01, 09:39

anbr64 pisze:Cześć. Czy ktoś próbował odzyskać opłatę recyklingową ? Sprowadziłem auto na białych blachach, zarejestrowałem jak normalny samochód. Oczywiście opłaciłem 500pln opłaty recyklingowej. Teraz rejestruję na zabytkowe. Czy opłata recyklingowa podlega zwrotowi ?????
Jestem ciekaw jak się potoczy temat bo u nas jak już wezmą to oddać im ciężko... pewnie pies jest już pogrzebany :( ale trzymam kciuki ;)


pozdrawiam, yoozeq
-------------
Mustang 1968 fastback JCode - projekt
Mustang 1969 coupe 200 c.i. I6
Mustang 1969 sportsroof 331 stroker
Mustang 1973 MACH 25%
Mustang 2017 GT S550 - dzienny
http://www.facebook.com/My.Mustang.69

Awatar użytkownika
anbr64
Stowarzyszenie MKP
Posty: 811
Rejestracja: 2012-06-13, 20:40
Model: convertible 68
Silnik: inny V8
Kolor: Tahoe Turquoise
Lokalizacja:: Ząbki
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: anbr64 » 2015-12-01, 14:54

Czekam na wpis konserwatora zabytków, żeby mieć podstawy a wtedy złożę wniosek. Zobaczymy czy to coś da ale przyznam szczerze też marnie to widzę!
Pozdrawiam I dam znać na forum.


68 Convertible 289 V8
71 MACH1 351C 4V

Awatar użytkownika
mgrajek
Młodszy Forumowicz
Posty: 32
Rejestracja: 2016-04-11, 22:15
Model: 65 Fastback
Silnik: inny V8
Kolor: Vintage Burgundy

Re: Jak zerejestrować naszego konika jako zabytek

Post autor: mgrajek » 2016-06-09, 20:07

Mój 65 Fastback kupiony od 73 latki z San Bruno CA, przez Geeversa, właśnie zmierza lawetą w kierunku Polski i ma być w sobotę pod domem. Będzie miał Title, Fakture, Opłacone EU taxes, co mam dalej robić z papierami jak chce go na żółte? Czy aktualne jest to to co pisał Yoozeq w 2013 kilka postów wcześniej?



ODPOWIEDZ

Wróć do „16 tematy prawne”