Zieloniutki-pomoc przy zakupie

Informacje i porady specyficzne dla silników V8

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
bq666
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-06, 21:30

Zieloniutki-pomoc przy zakupie

Post autor: bq666 » 2009-10-06, 22:26

Witam wszystkich
1)Oglądałem dzisiaj http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C8662803
nie wygląda mi to na wersje GT (ale zaznaczam jestem zielony),
2) czy macie może specyfikację wersji które wyszły od 2005-2009 roku ?
3) czy ktoś z Was z okolic może wspomóc przy zakupie ? Gratisy 0,5l mam w bagażniku ;)
4) jak się wyłącza TCS (sprzedawca nie umiał)
5) czy moja obserwacja jest słuszna: jak jechałem dociskałem gaz (na lewarku biegów D) pedał stawiał opór że prędzej bym nogę złamał niż wcisnął do dechy, koła nie zamieliły, to właśnie TCS.
Domyślam się że pytania są na poziomie 2 miesięcznego hau hau no ale próbuję ;)
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Darenty
Forumowicz
Posty: 488
Rejestracja: 2008-12-16, 16:02
Model: S197 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Satin Silver Metallic
Lokalizacja:: Przemyśl

Post autor: Darenty » 2009-10-06, 23:05

Tak to jest V6..
"Moc: 305 KM (224 kW)" - tak - to jest bzdura taka że hooo :) to jest moc stock'owego V8 a nie V6 :)
"czerwony-metallic" - on nie jest czerwony tylko bordowy - nie wiem jak dla kogo ale dla mnie to roznica :P
Żeby podkreślić swoja niewiedzę właściciel artystrycznei dopisuje: :)
"Opis pojazdu:
AUTO W IDEALNYM STANIE,ROK PROD. 2008 PIERWSZA REJ. 04/2009,SEKWENCYJNA INSTALACJA GAZOWA,ATRAKCYJNY WYGLĄD.305 KM,ABS,EL.SZYBY,EL. LUSTERKA,KLIMA,SKÓRA,ASR,PODGRZEWANE FOTELE,KOMPUTER.RATY BEZ ZAŚWIADCZEŃ."

Nawiasem mówiac ASR to to samo co w przypadku Mustanga TCS - ktorego tutaj brak! :D
Fotele też się podgrzewać mogą - jak pierdniesz chyba ( uwaga aby nie z gruzem :D ) albo zlejesz sie w niego :D
Koleś jest niesamowity :D

Ad.4 - TCS się nawet niewłącza w tej wersji bo go NIE MA - powiedz kolesiowi niech skończy pier.. sam wiesz :)
Ad.5 - To nie TCS tylko muł :P TCS załącza się dopiero gdy kołą już się ślizgają i to tylk ow wersjach z silnikiem V8 ( GT )

Weź VIN - się sprawdzi i dopiero bedzie rozmowa "wart/ niewart" bo z tego co Ci typ nawija to od razu lepiej mu kazać ... :) zawijać i poogladać samemu po "odrobieniu lekcji" lub najlepiej z posiadaczem i zawcą wersji S197 po czym tylko typowi powiedzieć co myślisz i ile płacisz - o ile jest co brać pod uwage ;)

PS: ooo kaes patrz - to ten co przed nami ucieka po mieście :D
Wogóle to przyszło mi tak ( taki nastrój dziś) że można by utworzyć temat z najbardziej kretyńskimi opisami Mustangów :P A może od raz do HUMOR wklejać? :P


You can never have too much power, just not enough traction.

Awatar użytkownika
tomaho
Forumowicz
Posty: 256
Rejestracja: 2009-07-06, 20:54
Model: Mustang S197 [RIP]
Silnik: V6 4.0
Kolor: Mineral Gray with Black Stripes [soon]
Kontakt:

Post autor: tomaho » 2009-10-06, 23:33

Darenty, Daruś apropo Ad. 5 to niestety sie nie zgodze bo moja V6-stka jest wyposażona w TCS ktory takim ladnym plastikowym guziczkiem moge wlaczac i wylaczac...jednakaże wole zostawić włączony--------> patrz przypadek alskiego ktory "przypadkiem" wyłączył TCSika i wyladował na kraweżniku ....alski....szacuneczek za wyrwany kraweżnik-----lubisz to co ;p :P


w życiu jak w pozycji od tyłu...najważniejsze jest abyś był własnie z tyłu...

caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Post autor: caniggia » 2009-10-06, 23:51

Darenty pisze:Tak to jest V6..
"Moc: 305 KM (224 kW)" - tak - to jest bzdura taka że hooo :) to jest moc stock'owego V8 a nie V6 :)
"czerwony-metallic" - on nie jest czerwony tylko bordowy - nie wiem jak dla kogo ale dla mnie to roznica :P
Żeby podkreślić swoja niewiedzę właściciel artystrycznei dopisuje: :)
"Opis pojazdu:
AUTO W IDEALNYM STANIE,ROK PROD. 2008 PIERWSZA REJ. 04/2009,SEKWENCYJNA INSTALACJA GAZOWA,ATRAKCYJNY WYGLĄD.305 KM,ABS,EL.SZYBY,EL. LUSTERKA,KLIMA,SKÓRA,ASR,PODGRZEWANE FOTELE,KOMPUTER.RATY BEZ ZAŚWIADCZEŃ."

Nawiasem mówiac ASR to to samo co w przypadku Mustanga TCS - ktorego tutaj brak! :D
Fotele też się podgrzewać mogą - jak pierdniesz chyba ( uwaga aby nie z gruzem :D ) albo zlejesz sie w niego :D
Koleś jest niesamowity :D

Ad.4 - TCS się nawet niewłącza w tej wersji bo go NIE MA - powiedz kolesiowi niech skończy pier.. sam wiesz :)
Ad.5 - To nie TCS tylko muł :P TCS załącza się dopiero gdy kołą już się ślizgają i to tylk ow wersjach z silnikiem V8 ( GT )

Weź VIN - się sprawdzi i dopiero bedzie rozmowa "wart/ niewart" bo z tego co Ci typ nawija to od razu lepiej mu kazać ... :) zawijać i poogladać samemu po "odrobieniu lekcji" lub najlepiej z posiadaczem i zawcą wersji S197 po czym tylko typowi powiedzieć co myślisz i ile płacisz - o ile jest co brać pod uwage ;)

PS: ooo kaes patrz - to ten co przed nami ucieka po mieście :D
Wogóle to przyszło mi tak ( taki nastrój dziś) że można by utworzyć temat z najbardziej kretyńskimi opisami Mustangów :P A może od raz do HUMOR wklejać? :P

ale pojechales, zdjec ze srodka nie ma wiec tak naprawde nie wiadomo co w nim jest.

w v6 sa mozliwe podgrzewane elektrycznie regulowane siedzenia w comfort package, jest rowniez mozliwy ABS i TCS. TCS domyslnie jest wlaczony, wylacza sie go przyciskiem kolo awaryjnych. powylaczeniu spokojnie automatem zamielisz kolami. TCS dziala tak ze zmniejsza moc silnika po wykryciu uzlizgu tylnych kol. Nie zawsze jak jest ABS jest TCS, ale w wiekszosci przypadkow jest.

ABS tez nie jest std, czesto go nie ma.

Po VIN sprawdzi Ci razem ze zdjeciami gosc na GG 4933450 za 20 zl, bardzo solidny.

Cena za model 2009 v6 jest normalna przy zalozeniu ze nie skladany z 4 cwiartek,
jak chcesz v6 to zastanow sie nad wersja pony, w std ma wiecej dodatkow, albo GT troche starsze, mysle ze 2006 bys kupil.

caniggia



kuczko
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-08, 15:13
Model: V6 2005
Silnik: V6 4.0
Kolor: Srebrny
Kontakt:

Post autor: kuczko » 2009-10-07, 10:58

Darenty pisze: Fotele też się podgrzewać mogą - jak pierdniesz chyba ( uwaga aby nie z gruzem :D ) albo zlejesz sie w niego :D
...
Ad.4 - TCS się nawet niewłącza w tej wersji bo go NIE MA - powiedz kolesiowi niech skończy pier.. sam wiesz :)
Ad.5 - To nie TCS tylko muł :P TCS załącza się dopiero gdy kołą już się ślizgają i to tylk ow wersjach z silnikiem V8 ( GT )
Podgrzewane fotele to dodatkowo płatna opcja i jeśli ktoś sobie to zamówił to może mieć (np. Pawellos ma).
TCS to też opcja w V6'kach. Jeśli ma ABS(opcja) to ma też TCS.



bq666
Posty: 2
Rejestracja: 2009-10-06, 21:30

Post autor: bq666 » 2009-10-08, 21:46

Wyzierałem takiego:
http://www.otomoto.pl/index.php?sect=show&id=C6321663 Jest ktoś z tamtych okolic żeby zemną podjechać się przejechać ?

Albo taki:
http://cgi.ebay.com/ebaymotors/2007-For ... 9167#v4-37
chyba fajna okazja



alfatech
Forumowicz
Posty: 341
Rejestracja: 2008-07-08, 14:17
Model: 2005 DżiTi
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czrny XTRMNTR
Kontakt:

Post autor: alfatech » 2009-10-09, 08:43

bq666 pisze:Wyzierałem takiego:
http://www.otomoto.pl/ind...how&id=C6321663 Jest ktoś z tamtych okolic żeby zemną podjechać się przejechać ?
najpierw weź VIN jak już sprawdzisz i będzie oki to możesz się z którymś kolegą z okolic umówić na rekonesans
bq666 pisze:Albo taki:
http://cgi.ebay.com/ebaym...ca61e9167#v4-37
chyba fajna okazja
cena i przebieg super ,tylko golas nawet skór nie ma ,nie wspominając o innych pierdołach :zdegustowany:


Pozdrawiam
Tomek http://www.alfa-tech.com.pl/kontakt/


Awatar użytkownika
Darenty
Forumowicz
Posty: 488
Rejestracja: 2008-12-16, 16:02
Model: S197 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Satin Silver Metallic
Lokalizacja:: Przemyśl

Post autor: Darenty » 2009-10-20, 13:04

Nie jestem pewny na 100%, ale obstaje przy 99% , że auto walone w przód..
Skąd takie założenie? Otóż z tego co zawsze widywałem to na przednich błotnikach w S197 są loga.. w 4.0 mamy logo mustanga z flagą lub tak jak kuczko logo mustanga na 45-lecie , w GT - GT , Shelby Cobra - Cobra.. itd..
Więc albo zostały usunięte w celach kosmetycznych albo błotniki są nowe a panowie w warsztacie niezałożyli emblematów i poszpachlowali dziurki :P


You can never have too much power, just not enough traction.

kuczko
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-08, 15:13
Model: V6 2005
Silnik: V6 4.0
Kolor: Srebrny
Kontakt:

Post autor: kuczko » 2009-10-20, 13:05

Nie, logo mustanga na błotnikach moje, jest dokupywane. Normalne logo z 3kolorową flagą jest w pakiecie Pony Package. Standardowo nie ma tych emblematów. Więc to nie jest żadna poszlaka ;)



kuczko
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-08, 15:13
Model: V6 2005
Silnik: V6 4.0
Kolor: Srebrny
Kontakt:

Post autor: kuczko » 2009-10-20, 13:26

No w GTkach to chyba zawsze jest emblemat, ale nie jestem pewien. Tylko że to auto z ogłoszenia to jest V6'tka.



Awatar użytkownika
Darenty
Forumowicz
Posty: 488
Rejestracja: 2008-12-16, 16:02
Model: S197 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Satin Silver Metallic
Lokalizacja:: Przemyśl

Post autor: Darenty » 2009-10-20, 13:45

kuczko pisze:No w GTkach to chyba zawsze jest emblemat, ale nie jestem pewien. Tylko że to auto z ogłoszenia to jest V6'tka.
Seryjnie - jest zawsze :)


You can never have too much power, just not enough traction.

8821ms
Posty: 9
Rejestracja: 2017-06-25, 20:52
Silnik: V6 3.7
Kolor: red

Re: Zieloniutki-pomoc przy zakupie

Post autor: 8821ms » 2017-06-26, 22:28

Witam,
mam na imie tomasz,jestem tutaj dopiero od wczoraj, szukam informacji nt. zakupu Mustanga, pisałem do kilku uzytkownikow ktorzy wystawialu tu swoje samochody :) niestety interesuje mnie konkretny kolor , konkretny rok, i konkretne wyposazenie więc pewnie będe jeszcze dlugo szukal...co do tematu zastanawia mnie pewna rzecz, przeglądałem temat " Tych aut unikamy" w którym ogólnie odradzacie samochód ze statutsem w Carfaxie " car loss/ total loss/ junk" , rozumiem ze czesc samochodów naprawde jest po fatalnych karambolach gdzie nie ma co naprawiac, ale jesli zdjęcia samochodu po wypadku w raporcie przedstawiaja takie uszkodzenia jakie samochód ma w realu( bardzo malo uszkodzony) + kolor / przebieg z serwisów sie zgadza to chyba nic takiego , tak ? :)
Co wiecej szukałem w sieci informacji i znalazlem , że w takich stanach jak floryda, nevada czy kalifornia, przepisy dotyczace stluczek/ wypadkow sa tak restrykcyjne ze czesto Certificat of Destruction jest wystawiany przy niezbyt duzych uszkodzeniach, przez to wlasciciel moze odzyskac pieniadze za samochod, a ubezpieczalnia nie musi naprawiac samochodu tylko wystawi go na sprzedaż... + zmiana tytulu na salvage :) Ciekawą informacje nt. Total Loss znalazłem tez tutaj
: " onclick="window.open(this.href);return false;
konkretnie fragment:
" DieMrDiamond 1 punkt 1 rok temu
Total Loss isn't a branded title in all states. State laws on insurance brands and salvage vary state to state. We have a lot of cars down in Texas getting hit with Total Loss for hail damage which can still leave a car with a clean title."

mogłby się ktoś z was odniesc do tego Total Loss ?

* prosze o przeniesienie do poprawnego działu
pozdrawiam.



Awatar użytkownika
StarszyWajchowy
Stowarzyszenie MKP
Posty: 563
Rejestracja: 2015-05-08, 02:03
Model: 73 Mach 1 429
Silnik: inny V8
Kolor: yellow hornet
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Zieloniutki-pomoc przy zakupie

Post autor: StarszyWajchowy » 2017-06-26, 22:31

Ważne żeby certyfikat sprzedaży nie widniał z wpisem Junk, Total Loss itp gdyż w niektórych Urzędach w Polsce możesz nie zarejestrować takiego auta.
Tak jest np w Wawie na Białołęce i pewnie w wielu innych tez...


Tomek

ODPOWIEDZ

Wróć do „4,6 V8 2005 - 2010”