Grzeje się auto, nie startuje wentylator

chłodnica, nagrzewnica i okolica, samochód mi się gotuje

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
xandi1206
Młodszy Forumowicz
Posty: 31
Rejestracja: 2018-05-20, 19:18
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: Biały
Lokalizacja:: WARSZAWA
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Grzeje się auto, nie startuje wentylator

Post autor: xandi1206 » 2019-06-02, 21:40

Witam. Mam duuuuży problem z mustangiem 2009 rok. Pewnego dnia zabrałem auto na przerobienie wydechu i podjeżdżając pod warsztat okazało się, że zagotowałem płyn do chłodnicy. Kupiłem termostat, wymieniłem i dalej to samo. Przestudiowałem schemat wentylatora gdzie znalazłem dwa przekaźniki które nim sterują. Mostkując piny 87 z 30 na jednym i drugim bez problemu wentylator startuje, włączając klimatyzację również się włącza. Problem w tym, że auto bez klimy również powinno załączyć wiatrak A tego nie robi i doprowadza płyn do wrzenia. Teoretycznie znalazłem przyczynę, zacząłem ruszać wiązką którą wchodzi do skrzynki i nagle wentylator z martwych wstał, cyklicznie załączał się co 20/23 sec. Zadowolony zaprowadziłem auto do elektryka, mówię mu "Panie kabelek w skrzynce do poprawy" i zostawiłem auto. Okazało się że kostka przy pinie przytopiona, więc zacząłem poszukiwania kostki/ wiązki żeby mógł podmienić. Rozkminiając zasadę działania wentylatora zaczęło mnie nurtowac to dlaczego wentylator na krótko wstaje A na przekaźniku nie pracuje. Czy odpowiada za to jakiś czujnik ?? Szukam przyczyny bo tu gdzie przypalony pin to wentylator pracuje przy włączonej klimatyzacji A tu gdzie jest szybka prędkość to się nie włącza A wszystkie piny są ok. Może ktoś w Wawie chciałby do tego zajrzeć???
Załączniki
20190601_104306.jpeg
Resized_20190602_170210(1).jpeg



ODPOWIEDZ

Wróć do „2. układ chłodzenia”