Klimatyzacja wentylator 2011r

ani za zimno ani za gorąco

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
Minion21
Młodszy Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 2021-04-14, 21:22
Model: Ford Mustang V
Silnik: V6 3.7
Kolor: Silver
Lokalizacja:: Ełk
Stajnia: Stajnia Warmińsko-Mazurska

Klimatyzacja wentylator 2011r

Post autor: Minion21 » 2021-09-06, 16:46

Witam. Zracam się z pytaniem jak to u was działa klima. Mianowicie w każdym aucie klima zazwyczaj ma dwa biegi. Włączam klimatyzację wentylator pracuje powoli sobie, w razie zbyt dużego ciśnienia w układzie włącza drugi bieg wentylatora i pracuje głośniej szybciej.
W mustangu u mnie jak i u kumpla jest tak. Włączam klime widzę że kompresor się załącza ale wentylator stoi. Dopiero po chwili zaczyna pracować ten wentylator właśnie jakby na drugim biegu głośno i szybko mocno chłodzi, zbija ciśnienie w układzie i się wyłącza. I tak do okola ten proces trwa ..
Stąd moje pytanko czy ten typ tak ma? Jak wygląda to u was?
Pozdrawiam



samakra
Forumowicz
Posty: 238
Rejestracja: 2015-03-20, 00:06
Model: Mustang GT 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Śląsk
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: Klimatyzacja wentylator 2011r

Post autor: samakra » 2021-09-07, 12:23

Chodzi Ci o wentylator na chłodnicy, no nie? To ten typ tak ma. Wentylator na chłodnicy ma 2 prędkości. Bez klimy na postoju z załączonym silnikiem, wentylator profilaktycznie kręci się co 20-30s na wolnych obrotach. Z włączoną klimą jest to samo tylko wentylator kręci się szybciej. No i trzeci przypadek kiedy silnik jest w czerwonym polu temp. włącza się wentylator na szybkich obrotach aż temp zejdzie.



Minion21
Młodszy Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 2021-04-14, 21:22
Model: Ford Mustang V
Silnik: V6 3.7
Kolor: Silver
Lokalizacja:: Ełk
Stajnia: Stajnia Warmińsko-Mazurska

Re: Klimatyzacja wentylator 2011r

Post autor: Minion21 » 2021-09-17, 17:08

Tak dokładnie chodzi mi o wentylator na chłodnicy. Czyli wentylator przy włączonej klimie nie ma 1 biegu? Tylko co jakiś czas włącza się na pełnych obrotach schładza "zbija ciśnienie" w klimie? Myślałem że rezystor wentylatora mam walnięty.
Zdziwiło mnie to bo na podpiętej maszynie od klimy patrzyliśmy ciśnienie no i sobie rośnie rośnie chyba było do 19 bar potem wentylator zbijał do 14-15. I tak w kółko. Ogólnie przyglądam się temu bo ciągle gdzieś mi klima się rozszczelnia. Wymieniłem dwa przewody, sprężarka była regenerowana"uszczelniana". I właśnie pomyślałem że to może przez brak tego 1 biedy wentylatora ... Że cięgle są wysokie ciśnienie w układzie.
W innych autach nawet w fordach wlasnie jest 1 bieg który chodzi cały czas przy włączonej klimie. Jak jest mega gorąco stoimy w korku nie daje rady schlodzić wtedy załącza się drugi bieg. No ale skoro jesteś 3 osoba której pracuje ten wentylator w taki sposób to chyba tak ma być👍



ODPOWIEDZ

Wróć do „3. klimatyzacja i ogrzewanie”