Uszkodzona przepustnica?

świece, filtr powietrza , przepustnica

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
Lenny0071
Posty: 7
Rejestracja: 2020-08-07, 21:58
Model: V6 2014
Silnik: V6 3.7
Kolor: Biały
Lokalizacja:: Częstochowa
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Uszkodzona przepustnica?

Post autor: Lenny0071 » 2022-07-03, 12:29

Witam,

Co jakiś czas podczas jazdy, zapala mi się ikonka klucza serwisowego na żółto, samochód przechodzi w tryb awaryjny, tzn. silnik nie gaśnie, ale jazda nim jest prawie niemozliwa. U mechaniora wyszedł błąd przepustnicy, ale żeby aż tak go odcinało? Innych błędów brak.
Czy ktoś się spotkał już z taką sytuacją, przepustnica przeczyszczona, choć nie była za bardzo brudna, wygląda wręcz bardzo dobrze. Skąd te problemy z nią?
Ma ktoš może dostępna taka, na zbyciu? Na sklepie z częściami do amerykańskich fur w Olkuszu jest taka za prawie 800zł. Czy to będzie dobre rozwiązanie, pewnie to jakiś zamiennik?
Proszę o poradę, do tej pory konik nie zawodził, a teraz serce boli jak stoi w garażu bezużytecznie :zakrecony:



Awatar użytkownika
Michał P.
Forumowicz
Posty: 1642
Rejestracja: 2017-06-07, 11:18
Model: Mustang V GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czerwony
Lokalizacja:: Zabrze
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: Uszkodzona przepustnica?

Post autor: Michał P. » 2022-07-04, 06:55

Jest taka szansa, u mnie raz się pojawiła nieszczelność w dolocie i wlatywało lewe powietrze przez co silnik głupiał i przechodził w tryb awaryjny, nie mogłem kręcić jak dobrze pamiętam powyżej 2500 tyś obrotów.

Sprawdź czy masz od filtra do przepustnicy wszystko szczelne, zapytaj się jaki to był dokładnie kod błędu. Można też najpierw sprawdzić używane na allegro ale raczej szukaj Fordowskich OEM.


Mustang 3.7l - 2012 Black Beauty 2017 - 2021
Mustang 5.0 l - GT/VS 2012 2021 -

ODPOWIEDZ

Wróć do „6. układ zapłonowy , przepustnica”