Hałas w kabinie po zatrzymaniu

skrzynia, wał, tylni most

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Evenerald
Młodszy Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 2014-09-29, 21:26
Model: S197
Silnik: V6 4.0
Kolor: Redfire Metallic

Hałas w kabinie po zatrzymaniu

Post autor: Evenerald » 2018-10-09, 12:18

Witam, mam dość nietypową (chyba) przypadłość w swoim koniku i jestem ciekaw, czy któryś z Was będzie miał pomysł na to, co to może być.

Otóż podczas jazdy samochód sprawuje się bardzo dobrze, jednak po zatrzymaniu (np. na czerwonym świetle) zaczyna coś huczeć/trzeszczeć w kabinie. Jest to hałas taki, jakby coś wpadało w wibracje, trzęsło się. Dla dokładnego zobrazowania jak to wygląda i brzmi, wrzucam filmik na którym to uchwyciłem.

" onclick="window.open(this.href);return false;

Po ruszeniu, właściwie po samym puszczeniu hamulca dźwięk ten natychmiast znika. W samochodzie jest automatyczna skrzynia biegów i kiedy już się zatrzymam i to zaczyna hałasować, to jeśli przerzucę bieg na N, lub P, to hałas ustaje. Jednak po ponownym wrzuceniu D, lub R, ponownie wraca.... aż do momentu puszczenia hamulca, ruszenia z miejsca.

Dodam jeszcze, że przypadłość ma charakter przemijający, tzn. jednego dnia hałasuje, a drugiego już nie. Czasami można w ogóle zapomnieć o problemie, a potem za jakiś czas znowu wraca. Przykładowo tego dnia, kiedy nagrałem filmik, pół godziny później, po zgaszeniu i zapaleniu auta, hałasu już nie było.

Ktoś miał może coś takiego? Jakieś pomysły co to może być, albo do kogo się zgłosić? Będę dźwięczny za każdą radę i opinię, pozdrawiam :padam:

P.S. Autko ma tą przypadłość od samego początku jak je kupiłem, w sumie da się z tym żyć, ale no kurde... na pewno da się to jakoś ogarnąć



Awatar użytkownika
Amipio
Młodszy Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 2015-05-20, 15:54
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Velocity Blue
Lokalizacja:: Kraków

Re: Hałas w kabinie po zatrzymaniu

Post autor: Amipio » 2018-10-09, 13:01

Wg mnie:
Jak hałasuje dociskaj plastiki to któryś z nich. Z czasem trafisz na tek który hałasuje.



Awatar użytkownika
brys
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 2017-04-11, 23:01
Model: Premium Pony 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: Grabber Blue

Re: Hałas w kabinie po zatrzymaniu

Post autor: brys » 2018-10-09, 17:14

Sprawdzałeś, czy nie ma to zwiazku z wentylatorem nawiewu?


Borla ATAK + BBK Long Tubes + BBK X-pipe + SLP High Flow Cats // Most 3.73 // JLT Carbon CAI // Power Stop Z26 Extreme // Eibach Sportline // Eibach Camber Bolts // J&M Panhard Bar // Stillen Chin Spoiler // SVE 19"

Tuned by HD Customs

Awatar użytkownika
Michał P.
Forumowicz
Posty: 1654
Rejestracja: 2017-06-07, 11:18
Model: Mustang V GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czerwony
Lokalizacja:: Zabrze
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: Hałas w kabinie po zatrzymaniu

Post autor: Michał P. » 2018-10-09, 22:39

Ostatnio jak wymontowałem wydech i jeździłem dwa dni bez tłumików końcowych to tak brzmiał wydech, który lekko opierał się o dyfer/wzmocnienie. Podczas jazdy tego nie było, jak stawałem to zaczynały wchodzić identyczne dźwięki. Wrzuć na luz, schyl się pod auto i sprawdź czy jest głośniej, może to to.


Mustang 3.7l - 2012 Black Beauty 2017 - 2021
Mustang 5.0 l - GT/VS 2012 2021 -

Awatar użytkownika
Evenerald
Młodszy Forumowicz
Posty: 48
Rejestracja: 2014-09-29, 21:26
Model: S197
Silnik: V6 4.0
Kolor: Redfire Metallic

Re: Hałas w kabinie po zatrzymaniu

Post autor: Evenerald » 2018-10-09, 23:06

Hmm... Jeśli chodzi o plastki, to próbowałem je już nieraz dociskać i szukać jakiegoś luźnego miejsca, póki co nic nie znalazłem, ale mogę spróbować jeszcze raz, może coś się w końcu ujawni.

Nie sądzę, żeby miało to związek z wentylatorem nawiewu, bo nawet jak ów jest wyłączony, to hałas jest obecny. Na filmiku jechałem z całkowicie wyłączonym nawiewem i zapewne, gdybym go włączył, to nadal by hałasowało. Niemiej jednak sprawdzę to i zwrócę uwagę na to, czy np. częstotliwość drgań zmienia się w zależności od obrotów wentylatora nawiewu.

Najbardziej przemawia do mnie ta kwestia z wydechem. Faktycznie warto sprawdzić, czy pod autem też się robi głośniej, gdy wchodzi stukanie. Co prawda nie wrzucę go na N, bo wtedy stukanie ustaje, ale mogę zostawić go na D, zaciągnąć ręczny na dwa ząbki i zobaczyć jak to brzmi od spodu :ok:

Jak już ogarnę wszystko, co poleciliście to dam znać, co zaobserwowałem

Ogólnie, dzięki za szybkie odpowiedzi i rady :padam:



ODPOWIEDZ

Wróć do „8.przeniesienie napędu”