Ciśnienie w skrzyni - rozrywanie przewodu

skrzynia, wał, tylni most

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Air Lord
Młodszy Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 2010-05-06, 17:36
Model: GT 06
Silnik: V8 4.6
Kolor: srebrny
Kontakt:

Ciśnienie w skrzyni - rozrywanie przewodu

Post autor: Air Lord » 2016-08-12, 17:16

Witam,

Mam problem z którym nie może poradzić sobie mechanik , więc może ktoś miał już taki problem i wie co zrobi.
Generalnie zaczyna przeciekać przewód elastyczny który idzie od skrzyni do chłodnicy oleju w skrzyni.
Zaczęło się od tego że pewnego dnia wylał się olej z przewodu który biegnie od skrzyni do chłodnicy.
Okazało się że jak auto przyjechało z USA w 2008 do Poslki , uszkodzony był ten przewód i blacharz założył "na chwilę" kawałek rurki i złapał opaskami
aby można było przestawiać samochód. Wszyscy o tym zapomnieli i tak samochód jeździł na tej prowizorce 7 lat.
W końcu olej się wylał, więc od razy został wymieniony na nowy w to miejsce wstawiona została rurka z kołnierzami.
Niestety podziałało tak tydzień i przewód gumowy pękł w innym miejscu. Doszliśmy do wniosku że to jednak wina przewodu , widocznie się zestarzał.
Dorobiliśmy lokalnie nowy przewód , z nowymi zakuciami i założyli go do samochodu.
Niestety po 2 tygodniach i on pękł, więc doszliśmy do wniosku że widocznie przewód gumowy był nie przystosowany do kontaktu z olejem ze skrzyni.
Zakupiłem więc oryginalny przewód (używany). Auto pojeździło kolejny tydzień i ten przewód również zaczął pękać i puszcza po woli olej.
Zaznaczam że wszystkie pękały przy wejściu do chłodnicy.
Chłodnica została przeczyszczona już za 2gim razem ale kompletnie nie mam pojęcia co to może być ?

Wygląda może jakby było za duże ciśnienie przy chłodnicy i dlatego rozrywa węże.

Może ktoś miał taki przypadek


MUSTANG GT, X5 V8 ...

Awatar użytkownika
Air Lord
Młodszy Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 2010-05-06, 17:36
Model: GT 06
Silnik: V8 4.6
Kolor: srebrny
Kontakt:

Re: Ciśnienie w skrzyni - rozrywanie przewodu

Post autor: Air Lord » 2016-08-30, 15:15

Nie ma nikt pomysłu ?


MUSTANG GT, X5 V8 ...

Awatar użytkownika
ERTE
Forumowicz
Posty: 426
Rejestracja: 2012-04-01, 12:36
Model: Coupe 289 66
Silnik: V8 4.6
Kolor: podkład:)

Re: Ciśnienie w skrzyni - rozrywanie przewodu

Post autor: ERTE » 2016-08-31, 20:26

A zakładałeś oryginał ale nowy?
Wstaw może foto gdzie i jak , czy nie ma tam jakiegoś ruchomego elementu który może uszkadzać to mechanicznie (np wentylator, padnięte poduszki silnika czy skrzyni?)
Czy płyn w skrzyni ma specyfikacje producenta czy nalany jest pierwszy lepszy atf?
Jesteś pewien że żadna kuna czy inny gryzoń nie ostrzy sobie zębów na tym przewodzie?



Awatar użytkownika
tomek888
Forumowicz
Posty: 395
Rejestracja: 2012-04-07, 20:54
Model: GT Supercharged
Silnik: V8 4.6
Kolor: Alloy Grey

Re: Ciśnienie w skrzyni - rozrywanie przewodu

Post autor: tomek888 » 2016-10-10, 21:13

ja miałem identyczny problem, pomogła wymiana chłodnicy skrzyni z przewodami gumowymi (komplet) :)



Awatar użytkownika
Air Lord
Młodszy Forumowicz
Posty: 38
Rejestracja: 2010-05-06, 17:36
Model: GT 06
Silnik: V8 4.6
Kolor: srebrny
Kontakt:

Re: Ciśnienie w skrzyni - rozrywanie przewodu

Post autor: Air Lord » 2017-04-18, 20:54

Jak sie okazało powodem była przygieta rurka przy wejsciu do chłodnicy.
Najprawdopodobniej przy pierwszej awarii wężyka, przy wyjmowaniu chłodnicy, mechanicy ją przygięli i dalsze usterki były tylko następstwem...
Wymiana chłodnicy pomogła.


MUSTANG GT, X5 V8 ...

ODPOWIEDZ

Wróć do „8.przeniesienie napędu”