Odgłosy z tylnego mostu, zawieszenia.

skrzynia, wał, tylni most

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

samakra
Forumowicz
Posty: 238
Rejestracja: 2015-03-20, 00:06
Model: Mustang GT 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Śląsk
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: Odgłosy z tylnego mostu, zawieszenia.

Post autor: samakra » 2020-10-21, 20:04

Na FB ktoś sprzedawał cały most z nowymi tarczkami w środku za 500zl


Z Rockauto dostałem przesyłkę w niecałe 3dni (:



Awatar użytkownika
artu-41
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 2013-06-02, 16:02
Model: Mustang V6 manual
Silnik: V6 3.7
Kolor: szary
Lokalizacja:: Pisz
Stajnia: Stajnia Warmińsko-Mazurska

Re: Odgłosy z tylnego mostu, zawieszenia.

Post autor: artu-41 » 2020-10-22, 07:15

Matt84 pisze:
2020-10-21, 11:49
Ktoś ostatnio tu na forum ogłaszał, że ma do sprzedania, chyba 850 zł chciał. Jak Ci zależy na czasie to szukaj i się targuj ;) A sprawdzałeś Rock Auto Parts? Tam mają szybką wysyłkę.
Sprawdzałem, są ale bez włókna węglowego i cena taka sama albo wyższa. https://www.rockauto.com/en/catalog/for ... it,1001204


“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)

Awatar użytkownika
Michał P.
Forumowicz
Posty: 1642
Rejestracja: 2017-06-07, 11:18
Model: Mustang V GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czerwony
Lokalizacja:: Zabrze
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: Odgłosy z tylnego mostu, zawieszenia.

Post autor: Michał P. » 2020-10-22, 09:57

Znalazłem https://www.steeda.com/ford-performance ... ebuild-kit

Masz jak to ściągnąć z USA ? Jak nie mogę pomóc przez pośrednika.


Mustang 3.7l - 2012 Black Beauty 2017 - 2021
Mustang 5.0 l - GT/VS 2012 2021 -

Awatar użytkownika
artu-41
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 2013-06-02, 16:02
Model: Mustang V6 manual
Silnik: V6 3.7
Kolor: szary
Lokalizacja:: Pisz
Stajnia: Stajnia Warmińsko-Mazurska

Re: Odgłosy z tylnego mostu, zawieszenia.

Post autor: artu-41 » 2020-10-22, 14:12

Michał P. pisze:
2020-10-22, 09:57
Znalazłem https://www.steeda.com/ford-performance ... ebuild-kit

Masz jak to ściągnąć z USA ? Jak nie mogę pomóc przez pośrednika.
Chętnie skorzystam z twojej pomocy - ale są już dostępne w AM, a tam jest taniej. Jeżeli możesz pomóc to skontaktujmy się PW.


“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)

MarcinK
Młodszy Forumowicz
Posty: 78
Rejestracja: 2019-11-06, 11:50
Model: Pony Package
Silnik: V6 3.7
Kolor: Deep impact blue
Lokalizacja:: Kielce
Stajnia: Stajnia Świętokrzyska

Re: Odgłosy z tylnego mostu, zawieszenia.

Post autor: MarcinK » 2021-03-10, 15:38

Z ciekawości zapytam czy pomogło? patrząc na opis tych dźwięków u mnie wyglada to identycznie, występują tylko przy równomiernej wolnej jeździe



Awatar użytkownika
artu-41
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 2013-06-02, 16:02
Model: Mustang V6 manual
Silnik: V6 3.7
Kolor: szary
Lokalizacja:: Pisz
Stajnia: Stajnia Warmińsko-Mazurska

Re: Odgłosy z tylnego mostu, zawieszenia.

Post autor: artu-41 » 2021-03-30, 13:53

MarcinK pisze:
2021-03-10, 15:38
Z ciekawości zapytam czy pomogło? patrząc na opis tych dźwięków u mnie wyglada to identycznie, występują tylko przy równomiernej wolnej jeździe
Witam - dopiero teraz trochą polatałem konikiem ponieważ zimą nie latam bo podkowy rdzewieją od solanki :hyhy: (u mnie na Mazurach zima była długa i mroźna).
Zaraz po wymianie zbyt długo nie jeździłem, więc nie bardzo mogłem coś stwierdzić. Jednak już wtedy wydawało mi się, że jest dużo lepiej. Teraz potwierdzam, że jest o niebo lepiej, w zasadzie to trzeba sią mocno wsłuchać żeby coś tam było słychać. Myślę, że te tarczki też potrzebują trochę czasu żeby się tam ułożyć. Przy okazji chciałbym jeszcze raz podziękować Michałowi P. za pomoc w zakupie tarczek.


“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)

Awatar użytkownika
artu-41
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 2013-06-02, 16:02
Model: Mustang V6 manual
Silnik: V6 3.7
Kolor: szary
Lokalizacja:: Pisz
Stajnia: Stajnia Warmińsko-Mazurska

Re: Odgłosy z tylnego mostu, zawieszenia.

Post autor: artu-41 » 2021-04-13, 20:46

Muszę sprostować temat - przyczyną hałasów z tylnego mostu i tu ciekawostka, było niesprawne koło dwumasowe. Po wymianie hałasy z "tylnego mostu" zniknęły. Nigdy bym się tego nie spodziewał, ale co się człowiek naszuka i na denerwuje (delikatnie mówiąc) to jego :mur:


“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)

adamphilosopher
Posty: 1
Rejestracja: 2022-06-10, 19:27
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Lokalizacja:: Wrocław

Re: Odgłosy z tylnego mostu, zawieszenia.

Post autor: adamphilosopher » 2022-06-10, 19:43

Cześć

Podłącze się pod temat z podobnym problemem. Od jakiegoś czasu pojawiły się u mnie niepokojące odgłosy słyszalne przy niskich prędkościach przy skrętach, szczególnie w prawo. Najbardziej to słychać przy manewrach w garażu, na parkingu, generalnie przy skręcaniu z pełnego stopu ale tylko z naciśniętym pedałem gazu. Jeśli auto się toczy na luzie/ze wciśniętym sprzęgłem to nic nie słychać. Wystarczy dodać nieco gazu i od razu słychać takie jakby tarcie ale nie piszczenie, dźwięk jest dużo niższy niż piszczenie np. klocków. Im głębszy zakręt tym głośniej. Dźwięk wydaje się dochodzić z okolic tylnej osi. Najpierw myślałem, że opony ale zmiana ciśnienia oraz wymiana na letnie nic nie dały. Samochód był na przeglądzie w ASO. Serwis potwierdził, że coś hałasuje ale nie znaleźli przyczyny. Łożyska ok, hamulce/klocki/zaciski ok, półośki ok, nic nie cieknie. Podejrzenie jest, że coś w tylnym moście i tutaj mocno mnie zaskoczyło, gdy napisałeś, że u ciebie przyczyną było koło zamachowe :O Jak do tego doszliście? Z tym, że u mnie nie ma dźwięku tupania czy łupania. Jest jednostajny, niski pisk/tarcie. Ktoś się spotkał z podobnymi objawami? Wie ktoś co to może być? Jeśli macie jakiś godny zaufania warsztat robiący mustangi, który może na to zerknąć to poproszę na priv. Najlepiej Dolnośląskie ale mogę pojechać gdziekolwiek.
Pacjent to GT 5.0 2019 z magnaride, manual, kupiony w polskim salonie, bezwypadkowy.

PS. W zeszłym roku zrobiło mi się "łyżeczkowanie" na przednich oponach (oryginalne od nowości pilot sport 4s po około 20k km), które nadają się do wyrzucenia. Zastanawiam się czy jeśli faktycznie problemem jest koło zamachowe to mogło spowodować też tę usterkę :|



ODPOWIEDZ

Wróć do „8.przeniesienie napędu”