Wyciszenie / Wygluszenie auta

nadwozie, blacharka, malowanie, polerowanie, woskowanie

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2316
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Post autor: AluStar » 2009-07-03, 13:10

Pluzz a jak by zastosowac jakies laczniki gumowe nawet w 2 miejscach - aby nie spawac na stale do szyn ? czy to raczej niemozliwe ?



Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2382
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2009-07-03, 13:48

:hyhy: :hyhy: :hyhy: :hyhy:



uwaga ...............przestrzegam wszystkich na allegro sprzedają mat bitumiczne firmy SUDAL "tanio" ale przeznaczenie tych mat a w zasadzie jest to taśma do uszczelniania dachów i nie spełnia funkcji wygłuszających



alfatech
Forumowicz
Posty: 341
Rejestracja: 2008-07-08, 14:17
Model: 2005 DżiTi
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czrny XTRMNTR
Kontakt:

Post autor: alfatech » 2009-07-03, 13:51

RAFAŁ pisze:uwaga ...............przestrzegam wszystkich na allegro sprzedają mat bitumiczne firmy SUDAL "tanio" ale przeznaczenie tych mat a w zasadzie jest to taśma do uszczelniania dachów i nie spełnia funkcji wygłuszających
używałeś tego ?


Pozdrawiam
Tomek http://www.alfa-tech.com.pl/kontakt/

Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2382
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2009-07-03, 14:16

próbowałem ale,znajomy który zawodowo się tym zajmuje mi odradził



Awatar użytkownika
pluzz
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 2008-08-21, 15:44
Model: Coupe 289 V8
Silnik: V8 4.6
Kolor: bialy
Kontakt:

Post autor: pluzz » 2009-07-03, 14:19

AluStar pisze:Pluzz a jak by zastosowac jakies laczniki gumowe nawet w 2 miejscach - aby nie spawac na stale do szyn ? czy to raczej niemozliwe ?
Sam sie nad tym zastanawialem... Moze zrobie w weekend zdjecia to pokaze o co chodzi...


Tomasz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
Madasek
Forumowicz
Posty: 505
Rejestracja: 2008-08-30, 23:10
Model: 2007 Shelby GT
Silnik: inny V8
Kolor: Czarny srebrne pasy

Post autor: Madasek » 2009-07-03, 14:22

RedHornet pisze: Oglądałem ostatnio u Madaska chyba matę polimerową z Bolla była sztywna jak kawałek plastiku nie wyobrażam sobie wyklejania tym powierzchni bagażnika i tylnej kanapy gdzie praktycznie nie ma kawałka równej powierzchni.

no no no tu się nie zgodzę... fakt ta polimerowa z BOLLa jest trochę drętwa. Ale juz polimerowa/włóknowa jest odpowiednia. Widać zależy od producenta, wczesniej kupowałem polimerowe z powe.pl i nie ma porównania z bitumicznymi, które trzeba wygrzac... nakładałem je w niskich temp, klej bardzo dobry, odklejałem juz dwa razy i trzymaja spowrotem idealnie, dopasowują sie idealnie, nie wiem co to masz za bitumiczne Redhornet ale te co można w Polsce kupić to "KaKau". I własnie Da_Wujek ostatnio sobie wykleił bagażnik tymi polimerowo-włóknowymi (leżały troche na słońcu) i rozpływał się w zachwytach.

Oczywiscie u ciebie nie ma znaczenia ale jak ktoś używa auta w zimie to bitumiczna zrobi mu sie betonowa na minusie.... polimerowa jest miekka cały czas.

pozdrawiam



alfatech
Forumowicz
Posty: 341
Rejestracja: 2008-07-08, 14:17
Model: 2005 DżiTi
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czrny XTRMNTR
Kontakt:

Post autor: alfatech » 2009-07-06, 08:49

RAFAŁ pisze:próbowałem ale,znajomy który zawodowo się tym zajmuje mi odradził
a ja używałem i było oki :) .......... z resztą wybór należy do właściciela auta ,ja uważam że te których używałem dobrze usztywniają blachę - redukując rezonans a wydatki na to nie zrobią dziury w budżecie :)


Pozdrawiam
Tomek http://www.alfa-tech.com.pl/kontakt/

Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2316
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Post autor: AluStar » 2009-07-06, 19:44

No to odebralem zestaw - pierwsza klasa. DYNOMAT EXTREME


Obrazek

W zestawie jest noz = rekawiczki + walek do wyciskania.
Pierwsze wrazenai super.

Obrazek


Obrazek

Obrazek


Obrazek



Obrazek

Obrazek


zabralem sie do wyciszania.
Tzn:
- odtłuściłem bagażnik i nadkola benzyna ekstrakcyjna.
W kompleci jest 10 szt mat .
Na bagażnik cały poszło mi 7 szt
3 pozostale wykozystam do wygluszenia pod tylna kanapa.
Mata klei sie znakomicie i uklada pod przetloczenia - na poczatku wyklejalem duzymi kawalkami, potem juz zapal mi minol i szedlem na latwizne wyklejajac dzielac ja na pol.
Nie wymaga duzej sily do ukladania - latwa w formowaniu i bardzo dobrze klei ( az za dobrze ) plastyczna ..

oto fotki - czas montazu okolo 3 godz .
Waga okolo 6 kg zestawu


Probowalem uzywac suszarki ale zbedna .



Obrazek



Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Post autor: celibad » 2009-07-06, 22:15

no a jaki efekt dzwiękowy podczas jazdy ?


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
Ronin
Forumowicz
Posty: 261
Rejestracja: 2009-04-04, 00:25
Model: s 197
Silnik: V6 4.0
Kolor: black

Post autor: Ronin » 2009-07-06, 22:48

No właśnie - jaki efekt ???


mustang... just a dream ...

Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2316
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Post autor: AluStar » 2009-07-06, 22:52

Dzis juz nie mialem czasu zajac sie wyklejeniem pod tylnia kanapa ( zostalo mi 3 kawalki wiec je wykorzystam ) - wiec jeszce nie sprawdzilem - jutro jak po skladam graty i dokoncze robote zobacze i opisze - chcialem wam pokazac co i jak . Chce go sprawdzic w trasie jak sie rozgrzeje uklad - wtedy opisze wrazenia i czy rzeczywiście ciszej .



Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2316
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Post autor: AluStar » 2009-07-07, 11:34

No i jestesmy po przejazdzce.
Wziąłem żonę zeby tez stwierdziła , bo ja mogę się nastawić psychicznie.
' Znacznie ciszej "
Powiem tak o około 30 % ciszej w aucie.
Teraz bardziej słychać przednia cześć pracy silnika i ukl. wydechowego.


Tylko sie nie nastawiac ze wygluszy jak w mercedesie przy zmienionym ukl wydechowym ;)
-------------------------

W sumie z tego zestawu wykleilem B. dokladnie kufer i nadkola lacznie z czescia pod tylna kanapa i boczkami tyl. Starczylo mi wykleic pas 20cm szeroki na tej scianei ( pod nogami pasazera z tylu od czola )

ps jak ktos chcialby abym mu pomogl zalatwic taki zestaw z rabatem piszcie na prv - powiem cene . tego co widzicie - powinna byc dobra .

[ Dodano: 2009-07-07, 12:39 ]
TUTAJ LINK -
http://www..xxxxxxxxxxx" onclick="window.open(this.href);return false;

Xtreme Mega Pak to opatentowany środek na bazie elastomerów, gumy butylowej i aluminium. Wielowarstwowa mata (każda warstwa wykonana z innego materiału) odznacza się bardzo dobrymi właściwościami wygłuszającymi. Jest lżejsza od Dynamat Original, ale czterokrotnie bardziej skuteczna. Dzięki zastosowaniu aluminium nadaje się do nakładania na powierzchnie ognioochronne, które mogą nagrzewać się do wysokich temperatur. W przypadku samochodu polecany jest do wygłuszenia dachu, podłogi i zewnętrznych części blach. Podgrzewanie mat w trakcie montażu nie jest konieczne.

ilość:
9 arkuszy

rozmiar:
121,9 cm x 60,9 cm

zastosowanie:
do stosowania na drzwiach,


podłodze, dachu, tylnej półce,


pokrywie silnika, w bagażniku

DLA Klubowiczow cena specjalna na prv .

[ Dodano: 2009-07-07, 13:19 ]
Sory za bledny link powyzej
teraz podaej poprawny :

http://www.orurowanie.eu/dynamat-maty-w ... zenie.html



Awatar użytkownika
pluzz
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 2008-08-21, 15:44
Model: Coupe 289 V8
Silnik: V8 4.6
Kolor: bialy
Kontakt:

Post autor: pluzz » 2009-07-07, 16:09

To ja jeszcze z jednym pytaniem. Poczytalem o tych matach wygluszajacych i natknalem sie na ten artykul w MustangMonthly gdzie Dynomat-a uzywaja tylko jak na ponizszym obrazku. Dopiero na to klada warstwe Quiet Ride Solutions.

Obrazek

Obrazek

Caly czas sie zastanawiam jak ugryzc ten temat. Juz tyle kasy wydalem ostatnimi czasy, ze kazdy grosz sie liczy i chcialem znalezc balans pomiedzy jakoscia a cena. Dynomat wydaje sie potwornie drogi a z kolei eDead nie ma najlepszych opini. Dodatkowo wyczytalem gdzies jak gosc kupil material do wygluszania dachow i zastosowal go w mustangu, twierdzac, ze jakosc bardzo podobna a roznica w cenie kolosalna.


Tomasz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2316
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Post autor: AluStar » 2009-07-07, 21:04

Nic nie moge doradzic z mojej strony - wybor nalezy do was - ja nie mam doswiadczenia i porownania z innymi matami. Jeszcze troche dzis poganialem i uwazam ze to byla trafna decyzja. mata cienka i dobrze sie uklada w każdych przetłoczeniach .
Ostatnio zmieniony 2009-07-20, 23:49 przez AluStar, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
AluStar
Forumowicz
Posty: 2316
Rejestracja: 2008-09-09, 23:25
Model: GT500
Silnik: inny V8
Kontakt:

Post autor: AluStar » 2009-07-08, 09:13

Piotrek_W pisze:
AluStar pisze:w karzdych przetłoczeniach .
a w miejscach gdzie nie da się ułożyć maty można zastosować tani śprej z allegro :P
Pewnie ze mozna - ale wydaje mi sie ze az tak szczelnie nie trzeba. Z tych elementów co ja wygłuszałem tylko jeden fragment byl niedostępny ( na nadkolu u góry za siedzeniem ) . Pyzatym wszystko jest odkryte.



ODPOWIEDZ

Wróć do „13. nadwozie”