Mustang 3.7 Bełchatów - prośba o opinię

porady dla kupujących Mustanga V generacji

Moderatorzy: Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
jp89
Posty: 8
Rejestracja: 2017-10-10, 21:11

Mustang 3.7 Bełchatów - prośba o opinię

Post autor: jp89 » 2017-10-26, 11:05

Cześć,

kontynuuję poszukiwania Mustanga V generacji. Dostałem kilka PW, które przekonały mnie, że lepiej zwiększyć budżet i kupić 3.7 V6 zamiast 4.0.|
Obejrzałem kilka aut w swojej najbliższej okolicy, jednak kontynuuję poszukiwania.

W oko wpadł mi czerwony mustang wystawiony w Bełchatowie:

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-must ... yPTHP.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Rozmawiałem ze sprzedającym, opowiedział, że auto było sprowadzone jako uszkodzone. Naprawione bez szpachli, wymienione były:
zderzak, reflektor, maska, błotnik z przodu, klapa tył, prawie cały malowany (poza dachem z tego co pamiętam). Poduszki i podłużnice niby całe, czyli nie jest źle.
Dostałem na maila zdjęcia (te same, które można znaleźć na copart: https://www.copart.com/lot/31285776/" onclick="window.open(this.href);return false;).

Cena wydaje mi się niezła jak na ten rocznik, stan i wyposażenie. Zastanawia mnie kilka rzeczy:
1) Przebieg - dość spory, zazwyczaj auta z tego rocznika wystawione na otomoto/allegro mają połowę tego - proszę o opinię czy tego przebiegu trzeba sie bać, czy zwiastuje jakieś rychłe kosztowne naprawy ?
2) Wygenerowałem raport z historiapojazdu.gov.pl (załącznik) i niepokoją mnie dwie rzeczy, po pierwsze: rok produkcji 2012 i pierwsza rejestracja za granicą 2016 - co to może oznaczać ?
Druga rzecz - wygląda na to, że samochód sprowadzony typowo na sprzedaż, nie jeżdżony.. Wiadomo, że kupując używany zawsze jest jakieś ryzyko, ale chyba lepiej kupić od kogoś, kto sprowdził dla siebie i trochę nim pojeździł..

Kupując używany samochód napewno nie ma co szukać ideału ale proszę o was o opinię czy warto zainteresować się tym samochode.
Czy znacie może jakiś wasztat w Bełchatowie, który podjął by się przeglądu Mustanga ?

Pozdrawiam !
Załączniki
HistoriaPojazdu_FORD_20171026_110139.pdf
(110.43 KiB) Pobrany 105 razy



krosster
Forumowicz
Posty: 871
Rejestracja: 2014-12-01, 22:15
Model: BULLITT 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: highland green
Lokalizacja:: Gliwice
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Mustang 3.7 Bełchatów - prośba o opinię

Post autor: krosster » 2017-10-26, 11:12

polecam również mojego:
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-must ... r=EREC-55-" onclick="window.open(this.href);return false;[id1]-20171022-[diplayLink]-6430260@1-20171022002344



krosster
Forumowicz
Posty: 871
Rejestracja: 2014-12-01, 22:15
Model: BULLITT 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: highland green
Lokalizacja:: Gliwice
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Mustang 3.7 Bełchatów - prośba o opinię

Post autor: krosster » 2017-10-26, 11:14

A propo mustanga którego pokazałeś to wygląda spoko :) nie był bity mocno.
Weź go na przegląd posprawdzaj.

Wiadomo mustangi nie mają najlepszych materiałów i widać po nich przebieg. Ale nie przebieg jest tak ważny jak to jak ktoś o niego dbał
nie raz mustang po przebiegu 300k km wyglada lepiej niż ten po 100k km.



Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1612
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: Mustang 3.7 Bełchatów - prośba o opinię

Post autor: Rezor » 2017-10-26, 11:20

@koral jest z Bełchatowa i sprowadza konie. Pewnie zna jakiś warsztat który by konia sprawdził :)
Po za tym samochód jak każdy inny. Polecam stację koło szpitala na Czaplinieckiej.
Co do przebiegu to wiem z doświadczenia, że nawet porównując samochody z których jeden ma 2x wyższy przebieg (np 400k vs 200) i oba mają przebiegi udokumentowane, i prawdziwe to ten z wyższym potrafi być w lepszym stanie :) a chociażby dlatego, że jak ktoś dużo jeździ to bardziej, dba bo samochód musi być niezawodny. A taki użytkownik samochodu, nie kierowca, mniej zwraca uwagę na dyskomfort :P
Co do raportu to możliwe, że coś w urzędzie skopali i np wpisali datę wystawienia TITLE jako datę 1 rejestracji


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

Awatar użytkownika
jp89
Posty: 8
Rejestracja: 2017-10-10, 21:11

Re: Mustang 3.7 Bełchatów - prośba o opinię

Post autor: jp89 » 2017-10-26, 14:19

krosster pisze:polecam również mojego:
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-must ... r=EREC-55-" onclick="window.open(this.href);return false;[id1]-20171022-[diplayLink]-6430260@1-20171022002344
Zwróciłem na niego uwagę, wygląda super ale niestety przekracza mój budżet. Z tego co widzę wystrzelona była też poduszka (w sumie ciekawe, w tym który wrzuciłem uszkodzenia podobne a nie wystrzeliła.. )



Awatar użytkownika
jp89
Posty: 8
Rejestracja: 2017-10-10, 21:11

Re: Mustang 3.7 Bełchatów - prośba o opinię

Post autor: jp89 » 2017-10-26, 14:20

Rezor pisze:@koral jest z Bełchatowa i sprowadza konie. Pewnie zna jakiś warsztat który by konia sprawdził :)
Po za tym samochód jak każdy inny. Polecam stację koło szpitala na Czaplinieckiej.
Co do przebiegu to wiem z doświadczenia, że nawet porównując samochody z których jeden ma 2x wyższy przebieg (np 400k vs 200) i oba mają przebiegi udokumentowane, i prawdziwe to ten z wyższym potrafi być w lepszym stanie :) a chociażby dlatego, że jak ktoś dużo jeździ to bardziej, dba bo samochód musi być niezawodny. A taki użytkownik samochodu, nie kierowca, mniej zwraca uwagę na dyskomfort :P
Co do raportu to możliwe, że coś w urzędzie skopali i np wpisali datę wystawienia TITLE jako datę 1 rejestracji
Zgadzam się z tym co piszesz, to jak ktoś dba jest najważniejsze. Pytając o przebieg miałem na myśli raczej rzeczy eksploatacyjne, np. wymiana oleju w skyrzni (z tego co kojarzę pierwsza wymiana po 150 000 mil). Kojarzysz może czy będzie coś do zrobienia z grubszych rzeczy ? I najważniejsze, jak te silniki znoszą duże przebiegi ?



krosster
Forumowicz
Posty: 871
Rejestracja: 2014-12-01, 22:15
Model: BULLITT 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: highland green
Lokalizacja:: Gliwice
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Mustang 3.7 Bełchatów - prośba o opinię

Post autor: krosster » 2017-10-26, 15:02

jp89 pisze:
krosster pisze:polecam również mojego:
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-must ... r=EREC-55-" onclick="window.open(this.href);return false;[id1]-20171022-[diplayLink]-6430260@1-20171022002344
Zwróciłem na niego uwagę, wygląda super ale niestety przekracza mój budżet. Z tego co widzę wystrzelona była też poduszka (w sumie ciekawe, w tym który wrzuciłem uszkodzenia podobne a nie wystrzeliła.. )

Z poduszkami reguły nie ma... miałem bardzo lekko uszkodzone mustangi i poduchy wystrzeliły a miałem tez mocniej uderzone i niewystrzeliły...
pozdrawiam



krosster
Forumowicz
Posty: 871
Rejestracja: 2014-12-01, 22:15
Model: BULLITT 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: highland green
Lokalizacja:: Gliwice
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk
Kontakt:

Re: Mustang 3.7 Bełchatów - prośba o opinię

Post autor: krosster » 2017-10-26, 15:03

jp89 pisze:
Rezor pisze:@koral jest z Bełchatowa i sprowadza konie. Pewnie zna jakiś warsztat który by konia sprawdził :)
Po za tym samochód jak każdy inny. Polecam stację koło szpitala na Czaplinieckiej.
Co do przebiegu to wiem z doświadczenia, że nawet porównując samochody z których jeden ma 2x wyższy przebieg (np 400k vs 200) i oba mają przebiegi udokumentowane, i prawdziwe to ten z wyższym potrafi być w lepszym stanie :) a chociażby dlatego, że jak ktoś dużo jeździ to bardziej, dba bo samochód musi być niezawodny. A taki użytkownik samochodu, nie kierowca, mniej zwraca uwagę na dyskomfort :P
Co do raportu to możliwe, że coś w urzędzie skopali i np wpisali datę wystawienia TITLE jako datę 1 rejestracji
Zgadzam się z tym co piszesz, to jak ktoś dba jest najważniejsze. Pytając o przebieg miałem na myśli raczej rzeczy eksploatacyjne, np. wymiana oleju w skyrzni (z tego co kojarzę pierwsza wymiana po 150 000 mil). Kojarzysz może czy będzie coś do zrobienia z grubszych rzeczy ? I najważniejsze, jak te silniki znoszą duże przebiegi ?

raczej zbyt mały przebieg żeby coś grubego było do wymiany...



bonk
Młodszy Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 2015-12-27, 02:03
Model: 2011
Silnik: V6 3.7
Kolor: Race Red

Re: Mustang 3.7 Bełchatów - prośba o opinię

Post autor: bonk » 2017-10-27, 22:01

Cześć, ze mną rozmawiałeś przez telefon.
Co do przebiegu to szczerze po aucie go nie widać, w środku skóry nie są powycierane, przyciski na kierownicy wymieniłem bo były wytarte, ale to bardzo częsty problem.
Data pierwszej rejestracji za granicą, krótko i na temat - w urzędzie wzięli datę z titla, zamiast wpisać 01.01.2012
Samochód jeżdżony najczęściej w weekendy i co jakiś czas dłuższa trasa, przebiegów dużych nim nie robię, ale jest regularnie jeżdżony.
Na razie auto oglądała jedna osoba, auto mu się podobało, ale przyjechał bez zamiaru kupowania takiego auta.



ODPOWIEDZ

Wróć do „19. kupowanie samochodu”