Prośba o opinię o samochodach z ogłoszeń

porady dla kupujących Mustanga V generacji

Moderatorzy: Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
FLCN
Młodszy Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-04, 00:00
Model: S 197
Silnik: V6 3.7
Kolor: Candy Red
Lokalizacja:: LDZ
Stajnia: Stajnia Łódzka

Prośba o opinię o samochodach z ogłoszeń

Post autor: FLCN » 2019-02-04, 12:02

Witajcie,

przymierzam się do zakupu Mustanga V gen. Koniecznie Cabrio. V6 4.0 nie wchodzi w rachubę. Przy zakładanym budżecie znalazłem na naszych portalach kilka aut, które mogłyby mnie zainteresować. Najważniejsze, żeby nie był to jakiś ulep i będzie bardzo miło posłuchać porad doświadczonych użytkowników tych aut takich jak Wy. Do rzeczy:

https://allegro.pl/ogloszenie/ford-mustang-7765198701 - podoba mi się tu wszystko oprócz historii auta i podejścia komisu... VIN 1ZVBP8EM2D5202150 . Z tego co udało mi się ustalić, to jest to topielec. Nie wiadomo jak bardzo. Czy myślicie, że jest jakikolwiek sens zastanawiać się nad autem, które miało kontakt z wodą? Komis oczywiście zdziwiony, obiecał, że dowie się od właściciela samochodu więcej szczegółów... i cisza. Szkoda, bo wizualnie i cenowo mi odpowiada...

https://www.olx.pl/oferta/ford-mustang- ... 3d5efc457e - vinu jeszcze nie mam. Sprzedający, z rozmowy, wygląda na normalnego. Zajmuje się sprzedażą takich aut, twierdzi, że nie hurtem i wybiera auta godne zachodu i takie, których nie będzie się bał odkupić po kilku latach. Auto przyjechało zza wielkiej wody w stanie jak na zdjęciach. Miało ponoć niewielką przygodę z tyłu, która została naprawiona mniej lub bardziej udanie w Ameryce. Wg sprzedającego szkoda musiała być niewielka, bo większej ponoć by tam nikt nie naprawiał. Do zapłaty została akcyza. Zna ktoś może sprzedającego, jakieś opinie nt. auta?

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-must ... 4b34755916 - sprawdzając po VIN, lekko szturchnięty przód. Czy to nie jest auto któregoś z forumowiczów? Jakieś opinie, komentarze?


Z góry dziękuję za wszelką pomoc i podpowiedzi.

pozdrawiam

Marcin



Awatar użytkownika
MAX
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2810
Rejestracja: 2009-10-15, 21:52
Model: Fastback GT V8 68
Silnik: V8 5.0
Kolor: Blue & Black
Lokalizacja:: Wieliczka
Stajnia: Stajnia Małopolska
Kontakt:

Re: Prośba o opinię o samochodach z ogłoszeń

Post autor: MAX » 2019-02-04, 12:09

Do topielca nie podchodź!

Odnośnie kolejnych to zacznij od zakupu tz. raport AutoCheck on powie wszystko.

Cenny wydają się być atrakcyjne jednak nie zapominaj o przeróbce lamp z tyłu i opłacie akcyzy która może być podwyższona. Celnicy podchodzą do tego tematu po swojemu.


tel 504 266 504
As-PROFI
IMPORTUJEMY MARZENIA
Zrealizowane marzenia: IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIII IIII
www.asprofi.pl
https://www.facebook.com/import.usa.max

Awatar użytkownika
FLCN
Młodszy Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-04, 00:00
Model: S 197
Silnik: V6 3.7
Kolor: Candy Red
Lokalizacja:: LDZ
Stajnia: Stajnia Łódzka

Re: Prośba o opinię o samochodach z ogłoszeń

Post autor: FLCN » 2019-02-04, 13:35

MAX pisze:
2019-02-04, 12:09
Do topielca nie podchodź!

Odnośnie kolejnych to zacznij od zakupu tz. raport AutoCheck on powie wszystko.

Cenny wydają się być atrakcyjne jednak nie zapominaj o przeróbce lamp z tyłu i opłacie akcyzy która może być podwyższona. Celnicy podchodzą do tego tematu po swojemu.
Bardzo dziękuję za odpowiedź.

Topielca z żalem odpuszczam... Tak z ciekawości, jakie niebezpieczeństwa grożą po zakupie takiego auta?

Jeśli chodzi o przeróbkę lamp, to czy to bardzo kosztowna sprawa? W VI generacji wiem, że to nie są tanie rzeczy, ale nie wiem jak się ma sprawa przy V po lifcie... Przepraszam za pewnie głupie pytanie.



Awatar użytkownika
MAX
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2810
Rejestracja: 2009-10-15, 21:52
Model: Fastback GT V8 68
Silnik: V8 5.0
Kolor: Blue & Black
Lokalizacja:: Wieliczka
Stajnia: Stajnia Małopolska
Kontakt:

Re: Prośba o opinię o samochodach z ogłoszeń

Post autor: MAX » 2019-02-04, 13:43

Z czasem pojawi się nie miły zapach i choinka na desce.

Koszt przeróbki lamp ok 2 000 zł


tel 504 266 504
As-PROFI
IMPORTUJEMY MARZENIA
Zrealizowane marzenia: IIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIIII
IIIIIIIIIIIIIIIIIIIII IIII IIII
www.asprofi.pl
https://www.facebook.com/import.usa.max

Awatar użytkownika
Torsen
Forumowicz
Posty: 338
Rejestracja: 2018-04-02, 22:10
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Lokalizacja:: ...

Re: Prośba o opinię o samochodach z ogłoszeń

Post autor: Torsen » 2019-02-04, 16:00

FLCN pisze:
2019-02-04, 13:35
Topielca z żalem odpuszczam... Tak z ciekawości, jakie niebezpieczeństwa grożą po zakupie takiego auta?
Jeśli woda dostała się do silnika, to może już nie odpalić > hydro lock, jeśli odpala to po pewnym czasie może i tak paść silnik jak zacznie korodować w środku. Znajomy tak załatwił silnik w swoim AMG, pierścienie poszły i się zatarł.



Awatar użytkownika
Michał P.
Forumowicz
Posty: 1642
Rejestracja: 2017-06-07, 11:18
Model: Mustang V GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czerwony
Lokalizacja:: Zabrze
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: Prośba o opinię o samochodach z ogłoszeń

Post autor: Michał P. » 2019-02-05, 15:46

W założonym budżecie czyli jakie masz widełki ?


Mustang 3.7l - 2012 Black Beauty 2017 - 2021
Mustang 5.0 l - GT/VS 2012 2021 -

M&A&M&M
Młodszy Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2018-12-22, 22:16
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Lokalizacja:: 3city
Stajnia: Stajnia Pomorze

Re: Prośba o opinię o samochodach z ogłoszeń

Post autor: M&A&M&M » 2019-02-06, 12:34

Patrząc na aukcję z USA z tego topielca nie byli w stanie odpalic auta. Czyli woda poza zapaszkiem, przyspieszonym gniciem konstrukcji oraz kłopotami z silnikiem i innymi podzespołami zaczęły się problemy z elektryka... A to juz masakra :)

Co do tego auta co niby robili w usa itp... byłbym bardzo ostrożny. Talie bajki to właśnie czesto najwięksi kretacze sprzedają.


V8 4,6L i życie nabiera kolorów :)

Awatar użytkownika
FLCN
Młodszy Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-04, 00:00
Model: S 197
Silnik: V6 3.7
Kolor: Candy Red
Lokalizacja:: LDZ
Stajnia: Stajnia Łódzka

Re: Prośba o opinię o samochodach z ogłoszeń

Post autor: FLCN » 2019-02-18, 23:59

Michał P. pisze:
2019-02-05, 15:46
W założonym budżecie czyli jakie masz widełki ?
Poruszam się w okolicach 50 tys.... Nie jestem jednak pewien czy to wystarczy na coś rozsądnego.



Awatar użytkownika
FLCN
Młodszy Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-04, 00:00
Model: S 197
Silnik: V6 3.7
Kolor: Candy Red
Lokalizacja:: LDZ
Stajnia: Stajnia Łódzka

Re: Prośba o opinię o samochodach z ogłoszeń

Post autor: FLCN » 2019-02-19, 00:18

M&A&M&M pisze:
2019-02-06, 12:34

Co do tego auta co niby robili w usa itp... byłbym bardzo ostrożny. Talie bajki to właśnie czesto najwięksi kretacze sprzedają.
Kupiłem raport i okazało się, że ta lekka stluczka z tyłu to zdrowy dzwon zakończony urwanym lewym tylnym kołem, wahaczem i kto wie czym jeszcze. Przejeżdżałem w okolicy sprzedającego, więc obejrzałem. Szpachla odchodzi płatem wielkości dłoni. Jasiek w fotelu wystrzelony. Fotel nieudolnie zeszyty. Kontrolka airbag świeci na stałe. Kontrolka tpms też. Ogólnie auto na 100 % nie warte swojej ceny (52000 brutto + akcyza +przeróbka świateł +przegląd i rejestracja).

Jutro jadę obejrzeć tego :

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-must ... AD3nI.html

Zobaczymy co wyjdzie tym razem. Raport kupiony. Auto, wg mnie lekko, dostało z przodu. Zwracać na coś szczególną uwagę?

Dołączam dwa zdjęcia z raportu. Poduszka w kierowcy i w fotelu pasażera były strzelone. Podłużnice ponoć nie ruszone.
Załączniki
f205f6e764c38660_e5129105c12707.jpg
f205f6e764c38660_322f553ffc5a58.jpg



M&A&M&M
Młodszy Forumowicz
Posty: 73
Rejestracja: 2018-12-22, 22:16
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Lokalizacja:: 3city
Stajnia: Stajnia Pomorze

Re: Prośba o opinię o samochodach z ogłoszeń

Post autor: M&A&M&M » 2019-02-19, 02:07

Aż nie chce mi się wierzyć, że podłużnice nie dostały w tym aucie. Patrzac na to jak koła na nim wiszą i odpaliły jaśki to prosty z przodu raczej nie jest, ale kto wie. Tzn jak go dobrze poprostowali, to może geometrie trzyma, ale to bym sprawdził w pierwszej kolejności. Na podstawie zdjęć ciężko to ocenić i pytanie ile ktoś serca i pracy/kasy włożył by to autko naprawić. Pytanie też jak wyglądało auto pod maską i czy komora silnika zostala naruszona. Ja osobiście byłbym ostrożny.
Juz szybciej chyba bym zainteresował się tym autkiem:
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-must ... BtW4Y.html

Co prawda po naprawie przekroczysz zaplanowany budżet no i to nie cabrio ale za to GT a strzał w tył wydaje się chyba jeszcze znośny. Może ktoś kto robił podobnoe rozbite auto może podpowiedzieć czy warto ten model klepać.


V8 4,6L i życie nabiera kolorów :)

Awatar użytkownika
FLCN
Młodszy Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-04, 00:00
Model: S 197
Silnik: V6 3.7
Kolor: Candy Red
Lokalizacja:: LDZ
Stajnia: Stajnia Łódzka

Re: Prośba o opinię o samochodach z ogłoszeń

Post autor: FLCN » 2019-02-19, 08:28

Bardzo dziękuję za opinię. W takim razie od geometrii zacznę. Zdjęcie komory silnika jest, ale nie jestem pewien czy da się z niego wypatrzyć czy mocno dostała.

Zaproponowane przez Ciebie GT jest fajne tylko z jednego powodu- bo jest GT ;) . Niestety uparłem się na kabrio (oczywiście najlepiej, żeby było GT). Poza tym ten tył też myślę, że GT dostał na tyle mocno, że podłużnice trzeba wyciągać.

Zobaczymy jaki będzie efekt dzisiejszej wizyty we Włocławku.
Załączniki
f205f6e764c38660_f13ce06dd548c2.jpg



MaciekK
Forumowicz
Posty: 570
Rejestracja: 2017-02-17, 10:02
Model: 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: ............
Kontakt:

Re: Prośba o opinię o samochodach z ogłoszeń

Post autor: MaciekK » 2019-02-19, 09:27

daruj sobie w końcu to otomoto i zacznij się poruszać i szukać wśród osób z forum. co chwila ktoś coś ma.


https://www.instagram.com/darkknightv6/" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
FLCN
Młodszy Forumowicz
Posty: 12
Rejestracja: 2019-02-04, 00:00
Model: S 197
Silnik: V6 3.7
Kolor: Candy Red
Lokalizacja:: LDZ
Stajnia: Stajnia Łódzka

Re: Prośba o opinię o samochodach z ogłoszeń

Post autor: FLCN » 2019-02-20, 15:10

Poszukiwania rozpocząłem od forum. Nawet z jednym Kolegą trochę się powymienialiśmy mailami. Niestety nie miał auta, które by mnie interesowało. Dlatego otomoto... Nie lubię szukać w takich miejscach, ale czasem nie ma wyboru- trochę z powodu wrodzonej niecierpliwości i chęci posiadania wymarzonej zabawki jak najszybciej, a trochę z obawy, że Główna Księgowa ;) się rozmyśli i będzie po ptokach :mur:

Wracając do sedna, byłem wczoraj obejrzeć to autko i piłka w grze :D Miejmy nadzieję, że już za kilka dni będę powozić swoim "nowym" konikiem :super:



ODPOWIEDZ

Wróć do „19. kupowanie samochodu”