Fotelik

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz

XerofaN
Forumowicz
Posty: 594
Rejestracja: 2011-06-16, 15:56
Model: Pony
Silnik: V6 4.0
Kolor: Tungsten Gray

Re: Fotelik

Post autor: XerofaN » 2015-07-22, 00:42

jest czujnik ciezaru, jak docisniesz fotel to sie zapala czy tam gasnie kontrolka. bezpiecznik moze da sie wyjac i bedziesz mial off na stale. ja tam woze 2ke dzieciakow z tylu, foteliki przypiete pasami.



Witkacy
Forumowicz
Posty: 113
Rejestracja: 2012-05-08, 20:36
Model: 2007 GT convertible
Silnik: V8 4.6
Kolor: Torch red

Re: Fotelik

Post autor: Witkacy » 2015-07-27, 20:54

Hej,

Mam bogate doswiadczenia w tym temacie. Jezdzilem dlugo z dwoma fotelikami takimi:
http://www.sklep-tosia.eu/concord-trans ... ofix_p1217" onclick="window.open(this.href);return false;
Dzieciakom bylo ciezko sie zapiac bo klamry pochowane gleboko wiec im dokupilem takie cos :
http://www.destinationxl.com/mens-big-a ... tAodfCQFvw" onclick="window.open(this.href);return false;

i byl luz pelen komfort dl wszystkich.

a wczesniej jeszcze z jednym Mutsy mocowanym na pas. Pas starczal na styk.

Dzieci lubia kabrio ale do 50km/h. Potem im wieje:)



Awatar użytkownika
brys
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 2017-04-11, 23:01
Model: Premium Pony 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: Grabber Blue

Re: Fotelik

Post autor: brys » 2019-07-23, 13:53

Podepnę się pod temat - jak wiec ostatecznie wyglada kwestia wożenia dziecka w foteliku na przednim prawym fotelu? Chodzi o fotelik typu „nosidelko” dla dziecka niespełna rocznego, jazda tyłem do kierunku jazdy. Można?
Zauwazylem, że po zamontowaniu fotelika zapala się kontrolka wyłączonego airbaga pasażera, ale wolę się upewnic :)


Borla ATAK + BBK Long Tubes + BBK X-pipe + SLP High Flow Cats // Most 3.73 // JLT Carbon CAI // Power Stop Z26 Extreme // Eibach Sportline // Eibach Camber Bolts // J&M Panhard Bar // Stillen Chin Spoiler // SVE 19"

Tuned by HD Customs

Awatar użytkownika
kaktus
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 2017-04-09, 11:19
Model: GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czarny/cabrio
Lokalizacja:: Gdańsk

Re: Fotelik

Post autor: kaktus » 2019-07-23, 21:00

Pytanie czy w tych starszych nie będzie problemu.
Jak montujesz fotelik?
Na pasach?
Ja mam młodego lat 7 z przodu. Nadal na fotelu ale na pasach dla dorosłych.
U mnie jak jest samo fotelik, pali się że poduszka wyłączona ale wystarczy, że dojdzie ciężar dziecka i już gaśnie
Przy dziecku tyłem do kierunku jazdy ryzykujesz, że jak odpali poducha to je zabije.



Awatar użytkownika
brys
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 2017-04-11, 23:01
Model: Premium Pony 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: Grabber Blue

Re: Fotelik

Post autor: brys » 2019-07-23, 22:24

Wiem, że nie wolno wozić dziecka w foteliku/nosidełku tyłem do kierunku jazdy z włączona poduszką, dlatego w innych naszych autach zawsze jeździ z tyłu. Po prostu zauwazylem, że w Mustangu jest to tak mądrze zrobione, że jak się go zamontuje na przednim fotelu zapinając fotelik typowo pasami to pali się kontrolka „passenger airbag off”.
Chciałem się tylko upewnic, czy to opcja wlasnie do wożenia małych dzieci w fotelikach tyłem do kierunki jazdy? Czy w jakims innym celu?


Borla ATAK + BBK Long Tubes + BBK X-pipe + SLP High Flow Cats // Most 3.73 // JLT Carbon CAI // Power Stop Z26 Extreme // Eibach Sportline // Eibach Camber Bolts // J&M Panhard Bar // Stillen Chin Spoiler // SVE 19"

Tuned by HD Customs

Awatar użytkownika
kaktus
Forumowicz
Posty: 176
Rejestracja: 2017-04-09, 11:19
Model: GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czarny/cabrio
Lokalizacja:: Gdańsk

Re: Fotelik

Post autor: kaktus » 2019-07-24, 17:39

U mnie przy ciężarze samego fotelika się pali. Jak dojdzie ciężar młodego to gaśnie.



ODPOWIEDZ

Wróć do „21. instrukcje i poradniki”