przywitanie, spalanie, kilka przemysleń MUSTANG GT

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz, SECHUBU

ODPOWIEDZ
wytrych
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-26, 15:31
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Lokalizacja:: Lodz

przywitanie, spalanie, kilka przemysleń MUSTANG GT

Post autor: wytrych » 2020-06-22, 14:38

Witam wszystkich, nowy użytkownik, od 2 tygodni jezdzę Mustangiem GT rocznik 2019, kupiony jako nowy, przejechałem 2 tyś km na razie się dociera. Niedługo pojedzie na zmianę oleju. Jestem z Lodzi. Sr spalanie na tym dystansie (trasa+ miasto) wg, komputera 11,7 l (komputer realnie zaniża o 0,6 do 1 l). Dojazdy do pracy około 13,7 l, trasa lodz-wawa delikatnie ok. 10 l, autostrada nad morze ciut szybciej około 11,5 l.

Samochód spokojnie do opanowania, na niskich obrotach nie jest bardziej nerwowy niż mocny diesel z turbo, powyżej 5 tyś obrotów ciągnie jak szalony. Na minus: - kabina nagrzewa się paruje podczas deszczu, klimatyzacja jest często włączona czego ja nie lubię, - infosystem jest beznadziejny.

Elektroniczne zegary fajne, nie byłem przekonany ale są ok. Gorzej że pomiędzy obrotomierzem i prędkosciomierzem cięzko włączyć jakieś sensowne informacje, na większości jest spalanie co w dłuższej perspektywie doprowadzi do depresji. Kiedy nawigujemy na mapie googla na zegarach wyświetla kierunek trasy ale nie pokazuje ile km pozostało do celu i jaki jest czas przybycia. Denerwujące.

Pozdrawiam
Michał



Feniks
Forumowicz
Posty: 417
Rejestracja: 2016-01-16, 06:31
Model: GT Premium
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby Red

Re: przywitanie, spalanie, kilka przemysleń MUSTANG GT

Post autor: Feniks » 2020-06-23, 00:11

Czyli ogolnie piszesz,ze auto beznadziejne... ;)



wytrych
Posty: 3
Rejestracja: 2020-05-26, 15:31
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Lokalizacja:: Lodz

Re: przywitanie, spalanie, kilka przemysleń MUSTANG GT

Post autor: wytrych » 2020-08-25, 13:28

nie ale nie wyznaję religii ... widzę pewne wady, widzę też i plusy



Hooch180
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 2019-01-12, 14:44
Model: GT S550 2019
Silnik: V8 5.0
Kolor: Orange Fury
Lokalizacja:: Gliwice
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: przywitanie, spalanie, kilka przemysleń MUSTANG GT

Post autor: Hooch180 » 2020-08-27, 14:27

Spalanie - Wchodząc do ustawień serwisowych da się zmienić współczynnik z jakim komputer przelicza spalanie. U mnie wynosi on 0.935. Teraz spalanie z kompa zgadza się do do 0.05 l/100 km. Do wyliczenia z tankowania na stacji. Ja zrobiłem sobie excela do tego.

Informacje w zegarach. Możesz ustawić wyświetlanie temperatury silnika, ciśnienia oleju, temperatury skrzyni biegów, mostu itp. Lub przeciążenia w zakrętach. Bardzo dużo opcji. Może tego na razie nie odkryłeś. Poszukaj pod przyciskiem z koniem na kierownicy.

Infotaiment. To kwestia gustu. Ale lepszy jest tylko w markach premium. Nie znam ani jednej marki w tym przedziale cenowym z czymś lepszym. A fakt, że wspiera Android Auto powoduje, że się tak szybko nie zestarzeje. Mapy są bardzo dokładne, działa szybko i sprawnie. Jest czytelne i przejrzyste. Nie jest w formie doklejonego tabletu jak w innych samochodach. Nie wiem co więcej chcieć.

Co do braku ilości kilometrów i czasu w zegarach przy nawigacji z Google. Jeszcze parę miesięcy temu się nawet nie pojawiało w zegarach. Może następna aktualizacja Sync lub Android Auto to ogarnie. Jaki inny samochód dostaje aktualizacje z poprawkami softu, które sam sobie wgrywasz bez wizyty w serwisie?


Auto nie jest idealne. To się zgodzę. Ale problemy które wypisałeś chyba nie do końca są problemami. Klimy nie lubisz to będzie parować w deszczu. Włącz klimę i problem zniknie.



Awatar użytkownika
Amipio
Młodszy Forumowicz
Posty: 84
Rejestracja: 2015-05-20, 15:54
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Velocity Blue
Lokalizacja:: Kraków

Re: przywitanie, spalanie, kilka przemysleń MUSTANG GT

Post autor: Amipio » 2020-08-27, 14:45

Hooch180 pisze:
2020-08-27, 14:27
Spalanie - Wchodząc do ustawień serwisowych da się zmienić współczynnik z jakim komputer przelicza spalanie. U mnie wynosi on 0.935. Teraz spalanie z kompa zgadza się do do 0.05 l/100 km. Do wyliczenia z tankowania na stacji. Ja zrobiłem sobie excela do tego.
Podrzuć jak tam wejść i skorygować.



Hooch180
Forumowicz
Posty: 137
Rejestracja: 2019-01-12, 14:44
Model: GT S550 2019
Silnik: V8 5.0
Kolor: Orange Fury
Lokalizacja:: Gliwice
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: przywitanie, spalanie, kilka przemysleń MUSTANG GT

Post autor: Hooch180 » 2020-08-28, 14:40

Na pewno działa z rocznikiem 2019 i Automatem

Turn on the key but do not start the car. (press "Start button" without pressing on brake)
Put the display in the mode where it is blank in the middle.
Hold the "OK" key and start the car and keep holding "OK".
When the "Engineering Test Mode" shows up release the "OK" button.
Use the up/down arrows until the AFE Bias shows up.
Press the "OK" key and then use the up/down buttons to adjust the Bias.
When you have what you want then hit the "OK" button to save it and you're done.
That is what I remember. If it doesn't work, don't shoot me. I'm just the messenger.

Po Polsku:
Włącz zapłon. Czyli naciśnij "Start" bez nogi na hamulcu.
Przyciskami na kierownicy przejdź do ekranu gdzie nic się nie wyświetla między zegarami.
Naciśnij "OK" na kierownicy i nie puszczając włącz samochód ("Start" i noga na hamulcu).
Puść "OK" dopiero po pojawieniu się "Engineering Test Mode" na ekranie. (Trwa to kilka sekund).
Strzałkami góra dół na kierownicy przejdź do "AFE Bias".
Ustaw tak jak chcesz i zatwierdź "OK".

Jak to przeliczyć.
Ja zapisałem z 20 tankowań w excelu i wyliczyłem że według dystrybutora auto spala mi 12,81 l/100km. A według wskazań komputera w samochodzie jest to: 11,96 l/100km.
Dzilisz 11,96 / 12,81 = 0,934. W ustawieniu "AFE Bias" ustawiasz wartość na 934. I od teraz auto pokazuje spalanie biorąc ten współczynnik pod uwagę.

Ja generalnie zapisuje każde tankowanie więc mam to ustawione bardzo dokładnie. U mnie idealnie pokazuje przy współczynniku 935.



kris4724
Posty: 6
Rejestracja: 2018-04-12, 09:48
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Race Red
Lokalizacja:: mazowsze

Re: przywitanie, spalanie, kilka przemysleń MUSTANG GT

Post autor: kris4724 » 2020-09-18, 17:50

Moje spostrzeżenia użytkowania Mustanga GT 2020 od nowości, 4500km przebiegu: spalanie
Miasto 100% (krótkie odcinki) 20-21 litrów 100 km
Trasa 100% (120-140 km/h) 9,5 litra/100 km
Trasa 100% (85-100 km/h0 8,5 litra/100 km
Apple Carplay działa tylko po kablu - to uważam za minus
Mimo wszystko auto wymaga dużej koncentracji bo zdarzyło mi się, że przy prędkości ok. 80 km/h i bardzo dobrych warunkach drogowych (bez opadów, słońce i wysoka temperatura oraz opony Michelin PILOT sPORT 4S) na lekkim łuku drogi auto zarzuciło tyłem (prawdopodobnie tzw śliski asfalt był tego powodem nie wiem)
Minusem też jest to że wielu kierowców chce się ścigać, najczęściej są to stare Focusy, Leony, LAguny Avensisy itp
W instrukcji obsługi producent zaleca ruszanie z 2 biegu (skrzynia manualna) to uważam za nietypowe ale zacząłem uczyć się tak ruszać



ODPOWIEDZ

Wróć do „VI Generacja (2015- ... )”