Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Moderatorzy: Hans, Pavulon_

Awatar użytkownika
Bullit
Forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 2012-07-13, 17:55

Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: Bullit » 2017-06-03, 23:38

Z okazji 100 posta na forum przedstawiam Wam ‘Rojo’ [hiszp. wym. roho] – Mustanga czystej krwi, który dołączył do rodzinnej stajni w której zaparkowane są 2 inne auta zza oceanu – Jeep Grand Cherokee 5.7 V8 i Pontiac Firebird Trans Am V8. Rojo będzie pełnił funkcje ‘daily fun-cara’. Czyli auta jeżdżonego w 90% po mieście codziennie i przez cały rok.
Trochę historii – Mustang od dawna wisiał w powietrzu. Już kiedy byłem dzieciakiem mój tata wziął na test-drive Mustanga rocznik 94’ z komisu. To mógł być rok ca. 96’, jak na owe czasy to była wbrew dzisiejszym opiniom o tamtej generacji kozacka fura. Nie została jednak wtedy jednak kupiona.
Wiele lat później wyszedł S197. Absolutne marzenie, ale poza zasięgiem. Po paru latach jak straciły na wartości zarejestrowałem się na forum bo chorowałem wersję Bullitt (stąd mój nick, niestety prawidłowa nazwa była zajęta stąd brak jednej litery w nim), bo już były parę lat na rynku i nie były już tak drogie. Na klasyka nigdy mnie nie było stać, ale najnowsza wersja była już bliżej mojego zasięgu. Niestety plany się zmieniły, kasa poszła na co innego. Kilka lat później kupiłem Firebirda, z prawdziwego głodu do amerykańskiej motoryzacji (moje pierwsze amerykańskie auto). Chyba jeszcze wtedy nie wiedziałem, że Mustang pojawi się w polskich salonach. I w końcu się pojawił. Kolejne V8 nie wchodziło raczej w grę. Zapadła decyzja o kupnie EB, na początku był sceptycyzm, ale 2.3T okazał się optymalnym wyborem. Nawet powoli przekonuję się do automatu, a nigdy nie byłem fanem tego typu skrzyni ;)
Mody: - jak wiadomo to mocno zaraźliwa kwestia, zależało mi od początku przede wszystkim na delikatnym poprawieniu wnętrza. Stąd listwy, konsola środkowa i kierownica. Auto dostało również program w Hd-Customs. Jako że auto będzie całoroczne dostanie na pewno zabezpieczenie podwozia. Może dojdzie jeszcze intercooler i układ wydechowy. Choć szczerze bronię się mocno przed tym ;)
Podziękowania: Caniggia i cała ekipa HD-Customs za profesjonalizm i przyjazną atmosferę, poznany w Opolu Janosik za odwzajemnione wsparcie w czekaniu w upale na końcowy efekt modowania. Nomad, za szybką wysyłkę widocznej na zdjęciach kiery od GT350. Jager – za wskazanie porządnego tapicera, Wypada też podziękować sprzedawcy w moim salonie i niestety zganić serwis, który niestety podpisał się pod obiegowymi opiniami o nim (ma on osobny wątek na forum, szkoda mi na niego czasu w moim wątku).
Na deser: ulubiony temat Polaków, czyli odpowiedź na pytanie „Panie ile to pali?!?”
Jak na razie: miasto program fabryczny. W zależności od „nogi” 10.2-13L. Autostrada przy średniej 180 km/h 13,2L Po programie trasa przy 150 km/h (godziny nocne, więc nie gnałem) 9,1 L. Więcej o wrażeniach jutro, bo jestem po finale LM i dwóch piwach ;)

Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek
Obrazek

Z wizytą w HD-Customs:
Obrazek
Obrazek
Zabezpieczenie antykorozyjne podwozia
Obrazek
Ostatnio zmieniony 2018-01-05, 12:50 przez Bullit, łącznie zmieniany 6 razy.


17' Mustang EcoBoost A/T + 94' Firebird TransAm V8 M/T = 12 cylinders of pure fun

Awatar użytkownika
nomad
Forumowicz
Posty: 635
Rejestracja: 2011-07-09, 18:34
Model: Bullitt & 939
Silnik: V8 4.6
Kolor: Highland Green

Re: Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: nomad » 2017-06-04, 02:31

Świetna jest ta kombinacja kolorystyczna, teraz już wiem dlaczego tak zależało Ci na tej kierownicy - pasuje idealnie :ok:
Do auta na co dzień też bym wybrał automat.
S550 fajny, Trans Am jeszcze fajniejszy, ale mimo wszystko żałuj, że Bullitta nie kupiłeś ;)

PS. I miło zobaczyć swojego zielonego na placu czekającego na swoją kolej, już nie mogę doczekać się odbioru :zawstydzony:



Awatar użytkownika
Glyde
Stowarzyszenie MKP
Posty: 86
Rejestracja: 2017-02-12, 15:00
Model: 2017 GT M/T
Silnik: V8 5.0
Kolor: Triple Yellow
Lokalizacja:: Wawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: Glyde » 2017-06-06, 08:32

Gratulacje, rasowa maszyna te Twoje Rojo :padam:

Wygląda na to że nasze konie są z jednego "miotu" :P Ja odebrałem 1,5 tygodnia temu i nie moge z niego wysiąść..
Szerokości i do zobaczenia w trasie, a może na ulicach naszego pięknego miasta :papa:



stargard
Stowarzyszenie MKP
Posty: 203
Rejestracja: 2015-12-12, 22:20
Model: eco boost
Kolor: biały

Re: Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: stargard » 2017-06-06, 23:43

EKSTRA WÓZEK GRATULACJE :ok:



Marcelkr
Młodszy Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 2016-12-15, 19:07
Model: Ecoboost , manual
Kolor: Czerwony

Re: Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: Marcelkr » 2017-06-08, 11:16

Wreszcie się doczekałeś, gratulacje!
To jeszcze Cat back , ze swojej strony polecam mgmotorsport.

PS. Ta listwa na desce to prawdziwe włókno?



Awatar użytkownika
Bullit
Forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 2012-07-13, 17:55

Re: Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: Bullit » 2017-06-08, 11:54

nomad pisze:Świetna jest ta kombinacja kolorystyczna, teraz już wiem dlaczego tak zależało Ci na tej kierownicy - pasuje idealnie :ok:
Do auta na co dzień też bym wybrał automat.
S550 fajny, Trans Am jeszcze fajniejszy, ale mimo wszystko żałuj, że Bullitta nie kupiłeś ;)

PS. I miło zobaczyć swojego zielonego na placu czekającego na swoją kolej, już nie mogę doczekać się odbioru :zawstydzony:
I świetnie się tą kierę trzyma w dłoniach. Każdy na nią od razu zwraca uwagę i ogólnie chwali wnętrze. A oglądało to auto już wiele osób co mają zabawki 100-200 tys. zł droższe. O spasowaniu, lakierze, jakości plastików, jak na razie czytam tylko na forum Mustanga ;) Fakt jest parę niedoróbek, jak ten straszny niewidoczny na 1 rzut oka schowek na okulary, ale jeśli weźmiemy auto całościowo pod uwagę, to mucha nie siada.
Czy Trans Am fajniejszy? Dyskusyjna sprawa, na pewno jako że to rzadsze auto to więcej osób się za nim ogląda. Mi akurat w przypadku Mustanga na tym specjalnie nie zależy. Auto z gracją porusza się po mieście i sporadycznie poza nim i od tego jest. Firebirdem w mieście naprawdę jest ciężko, szczególnie na chamskich progach zwalniających i parkingach gdzie trzeba się łamać na 3-4 razy by zawrócić. B. lubię to auto i będę je trzymał ze względu na V8, muscle-carową surowość i manual, ale obawiam się, że będzie więcej stało niż jeździło. Optymalnym rozwiązaniem byłaby wymarzona Vette C7, niestety poza moim zasięgiem :(
Glyde pisze:Gratulacje, rasowa maszyna te Twoje Rojo :padam:

Wygląda na to że nasze konie są z jednego "miotu" :P Ja odebrałem 1,5 tygodnia temu i nie moge z niego wysiąść..
Szerokości i do zobaczenia w trasie, a może na ulicach naszego pięknego miasta :papa:
Gratuluję wyboru V8, ja wybrałem dobrze, Ty jeszcze lepiej ;)
stargard pisze:EKSTRA WÓZEK GRATULACJE :ok:
Dzięki.

Marcelkr pisze:Wreszcie się doczekałeś, gratulacje!
To jeszcze Cat back , ze swojej strony polecam mgmotorsport.

PS. Ta listwa na desce to prawdziwe włókno?
Hydrografika, niestety znalazł się jeden mały ubytek lakieru na niej już po montażu, a nie jestem z tych co będą denerwować się, demontować, odsyłać itp
A Catback - sprawa otwarta, ale niestety nim utopię kasę musiałbym posłuchać efektu na żywo...
Ostatnio zmieniony 2017-06-08, 12:22 przez Bullit, łącznie zmieniany 2 razy.


17' Mustang EcoBoost A/T + 94' Firebird TransAm V8 M/T = 12 cylinders of pure fun

caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: caniggia » 2017-06-08, 12:11

MBRP sport jak narazie wygrywa wszystkie wydechy jakie miałem u siebie w EB. Pełne 3 cale, w turbo im więcej, tym lepiej.



Awatar użytkownika
andi74
Forumowicz
Posty: 1165
Rejestracja: 2014-05-30, 17:37
Model: GT S550 GT350 Mod
Silnik: V8 5.0
Kolor: Szary Metalik
Lokalizacja:: EU/PL

Re: Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: andi74 » 2017-06-08, 12:31

Pawel to u Ciebie taka kolejka jak u lekarza ????????????? tyle czeka pod sciana ???

to nie wiem czy sie wyrobie w jeden dzien :)



caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: caniggia » 2017-06-08, 12:40

andi74 pisze:Pawel to u Ciebie taka kolejka jak u lekarza ????????????? tyle czeka pod sciana ???

to nie wiem czy sie wyrobie w jeden dzien :)
Kolejka jest... Coraz trudniej ją opanować, kuni tyle się narobiło...



Awatar użytkownika
Janosik
Stowarzyszenie MKP
Posty: 147
Rejestracja: 2017-03-18, 00:56
Model: Mustang V manual
Silnik: V6 3.7
Kolor: czarny diament
Lokalizacja:: Kielce
Stajnia: Stajnia Świętokrzyska

Re: Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: Janosik » 2017-06-08, 13:28

Hejka Bullit ;)
Dopiero teraz zauważyłem że wrzuciłeś do galerii swojego Mustanga :)
Potwierdzam że piękny jest ten Twój ognisty 'Rojo' :ok: choć na żywo całe wnętrze wygląda jeszcze lepiej ... zdjęcia nie oddają jednak tego klimatu całości który udało Ci się stworzyć. Rozumiem że jesteś w pełni zadowolony z wprowadzonych modów :cool:
U Cannigi fajnie jest :hurra: super było spotkać Ciebie i kilku innych właścicieli Mustangów z którymi miło się gawędziło w ten diabelnie upalny piątek :D
Pozdrawiam i mam nadzię że do zobaczenia :papa:


Czarny Diament V6 2012 manual http://forum.mustangklub.pl/forum/viewt ... 85&t=13404" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
Bullit
Forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 2012-07-13, 17:55

Re: Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: Bullit » 2017-06-08, 16:22

caniggia pisze:
andi74 pisze:Kolejka jest... Coraz trudniej ją opanować, kuni tyle się narobiło...
Dobrze, że chociaż służbowa skodiczka nie stoi pomiędzy nimi burząc harmonię ;)
Janosik pisze:Hejka Bullitt ;)
Dopiero teraz zauważyłem że wrzuciłeś do galerii swojego Mustanga :)
Potwierdzam że piękny jest ten Twój ognisty 'Rojo' :ok: choć na żywo całe wnętrze wygląda jeszcze lepiej ... zdjęcia nie oddają jednak tego klimatu całości który udało Ci się stworzyć. Rozumiem że jesteś w pełni zadowolony z wprowadzonych modów :cool:
U Cannigi fajnie jest :hurra: super było spotkać Ciebie i kilku innych właścicieli Mustangów z którymi miło się gawędziło w ten diabelnie upalny piątek :D
Pozdrawiam i mam nadzię że do zobaczenia :papa:
Jestem bardzo zadowolony z programu - inaczej zupełnie auto reaguje na gaz. Brzmi też jakby lepiej w trasie. Nie są to na pewno zmarnowane pieniądze.
Wnętrze - takie już chyba zostanie, denerwują mnie nieco co prawda te pseudochromowane uchwyty od zamykania drzwi, ale już raczej nie chce mi się z tym walczyć.
Kasa jak już wspominałem pójdzie na zabezpieczenie podwozia i na jakieś pasujące siłowniki maski. Mam jeden projekt do skończenia pozamustangowy i nie mogę szaleć. Mam nadzieję, że zbyt długo już tam nie siedziałeś u Pawła. Pozdro.


17' Mustang EcoBoost A/T + 94' Firebird TransAm V8 M/T = 12 cylinders of pure fun

Awatar użytkownika
Glyde
Stowarzyszenie MKP
Posty: 86
Rejestracja: 2017-02-12, 15:00
Model: 2017 GT M/T
Silnik: V8 5.0
Kolor: Triple Yellow
Lokalizacja:: Wawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: Glyde » 2017-06-11, 00:10

Kasa jak już wspominałem pójdzie na zabezpieczenie podwozia i na jakieś pasujące siłowniki maski. Mam jeden projekt do skończenia pozamustangowy i nie mogę szaleć. Mam nadzieję, że zbyt długo już tam nie siedziałeś u Pawła. Pozdro.[/quote]


Hejka Bullit,
Masz pomysł gdzie dobrze zabezpieczyć podwozie przed zima?
Pozdrowienia
Tomek



caniggia
Stowarzyszenie MKP
Posty: 3868
Rejestracja: 2008-12-19, 15:05
Model: Mustang GT 4.6 Turbo
Silnik: V8 4.6
Kolor: satin silver

Re: Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: caniggia » 2017-06-11, 00:23

My robimy środkiem przeźroczystym, wszystko widać. Nazywa się Perma Film



Awatar użytkownika
Bullit
Forumowicz
Posty: 128
Rejestracja: 2012-07-13, 17:55

Re: Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: Bullit » 2017-06-11, 00:25

No właśnie, może przy kolejnej wizycie w Opolu np. z okazji montażu intercoolera/wydechu upieczemy kolejną pieczeń na jednym ogniu...


17' Mustang EcoBoost A/T + 94' Firebird TransAm V8 M/T = 12 cylinders of pure fun

Awatar użytkownika
Xwili
Stowarzyszenie MKP
Posty: 645
Rejestracja: 2016-01-17, 02:12
Model: ecoboost '16
Kolor: race red
Lokalizacja:: Dębica
Stajnia: Stajnia Podkarpacka

Re: Czas na...EB. 2017' Mustang Race Red. 'Rojo'. W-Wa.

Post autor: Xwili » 2017-06-17, 17:15

Pięknie wygląda ten kucyk, nieobiektywnie powiem, że czerwony najlepszy ;)
No i te czerwone fotele, pięknie się to komponuje, na żywo musi wyglądać jeszcze lepiej :)


Dziecko od mężczyzny odróżnia wyłącznie cena jego zabawek.

ODPOWIEDZ

Wróć do „VI Generacja (2015- ... )”