USA - WYPAD

Moderatorzy: celibad, Przemek64, horse, Sylwester66

Awatar użytkownika
conver67
Forumowicz
Posty: 817
Rejestracja: 2009-11-05, 19:08
Model: convertible '67
Silnik: inny V8
Kolor: Acapulco blue

Re: USA - WYPAD

Post autor: conver67 » 2017-05-25, 21:32

Wg mnie Fenix i Jimmy One ogarniają temat,są na miejscu,byli i widzieli.trzeba tak zorganizować wycieczkę na zachodnim wybrzeżu,aby zmieścić się w 14 dni i zobaczyć wszystko to,co warte uwagi,włącznie z Alcatraz(SF).
Za dużo chętnych przy organizacji zazwyczaj destrukcyjnie sie kończy.np ja nigdy nie byłem w US,a osoby które już były to wiedzą ,co jest warte uwagi i jak zorganizować i wypełnić 14 dni wycieczki.nawet mogę kimać pod namiotem na Campingu co 3ci dzień :D :D Jak przygoda,to pełna gebą :hyhy: :hyhy:

Na pewno trzeba wyznaczyć osobę(lub 2 max) decyzyjną,będącą na miejscu,która już zna zachód US.
Fenix kilka postów wyżej fajnie opisał ciekawe miejsca warte uwagi,wraz z mapką objazdową:)
Niech drugi organizator doda coś od siebie(lub zamieni na inne miejsce) i będzie Mega wyjazd/przygoda życia :hurra: :hurra:
My laiki z PL ogarnijmy promesy w Ambassy i odkładajmy złocisze do świnki. :cwaniak: :cwaniak:



Feniks
Forumowicz
Posty: 417
Rejestracja: 2016-01-16, 06:31
Model: GT Premium
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby Red

Re: USA - WYPAD

Post autor: Feniks » 2017-05-26, 01:51

Pytanie, kto juz złożył papiery o wize? (promese)



ziabski
Stowarzyszenie MKP
Posty: 103
Rejestracja: 2017-02-12, 09:24
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: USA - WYPAD

Post autor: ziabski » 2017-05-26, 07:16

siara pisze:1. ZIABSKI jest wiza
2. Janek85 bez wizy
3. BOGUŚ jest wiza
4. Stargard bez wizy
5. Sas111 (Michal S) , jest wiza
6. Siara bez wizy

Czy ktoś jeszcze się pisze?

Może zróbmy jakąś przymiarkę kosztową? Bilety, noclegi, kucyki, jadło etc...



Awatar użytkownika
siara
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1249
Rejestracja: 2009-02-26, 00:38
Model: 2015 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: USA - WYPAD

Post autor: siara » 2017-05-26, 14:56

ziabski pisze:
siara pisze:1. ZIABSKI jest wiza
2. Janek85 bez wizy
3. BOGUŚ jest wiza
4. Stargard bez wizy
5. Sas111 (Michal S) , jest wiza
6. Siara bez wizy

Czy ktoś jeszcze się pisze?

Może zróbmy jakąś przymiarkę kosztową? Bilety, noclegi, kucyki, jadło etc...
Poprosilem o takie wstepne wyliczenie tych co znaja orientacyjne ceny wyzej widze nikt nie czyta dokladnie tego co sie pisze...



Feniks
Forumowicz
Posty: 417
Rejestracja: 2016-01-16, 06:31
Model: GT Premium
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby Red

Re: USA - WYPAD

Post autor: Feniks » 2017-05-26, 14:58

ziabski pisze:
siara pisze:1. ZIABSKI jest wiza
2. Janek85 bez wizy
3. BOGUŚ jest wiza
4. Stargard bez wizy
5. Sas111 (Michal S) , jest wiza
6. Siara bez wizy

Czy ktoś jeszcze się pisze?

Może zróbmy jakąś przymiarkę kosztową? Bilety, noclegi, kucyki, jadło etc...
Z biletami to Wam nie pomoge bo nie sprawdzam za często, jedynie z Filadelfii do Krakowa czasami :D
Ale...
NOclegi : Zakładając,że chcemy spać w motelach typu "motel 6" to róznie, ja czasami kupiłem pokój za 35$, czasami 60$ za noc. Przy czym jeśli komuś nie przeszkadza, można kupic pokój z dwoma dużymi łóżkami i juz masz 4 osoby ulokowane za 35-60$ za noc. Pola namiotowe: 8-10$ od auta.
Jadło : Można robić kanapki podczas jazdy i jakies przekąski a wieczorem trzeba jakis dobry obiad'kolacje zjesc. Nie trzeba chodzić do górnej półki (applebees, olive garden, IHOP) wystarczy, (czyli jakieś 10$ za obiad, czasami mniej) no chyba,ze znajdziemy jakąś dobrą lokalną knajpe która sie specjalizuje w czymś dobrym. Osobiście polecam jedną Chińską knajpe w Reno, Chińszczyzna z prawdziwego rasowego psa :D :rotfl:
Kucyki : Pytanie kto ma karte predytową i jaka. Niektóre oferuja od razu ubezpieczenie samochodu i już nie trzeba wykupywać dodatkowego (20-30$ dzień) Można również to pominąć i zaoszczedzić sporo, zależy kto co woli. Sprawdzalem dla siebie i na 2 tygodnie, odbior i zwrot w tym samym miejscu, jako rezydent USA 900$ bez ubezpieczeń, a jako obywatel polski 702$ z ubezpieczeniami wliczonymi (firma Avis - rożne firmy, rózne przliczniki z tymi ubezpieczeniami itd) Więc chyba będę jeżdził na polskim prawku w tym przypadku HAHAHA



JimmyOne
Młodszy Forumowicz
Posty: 55
Rejestracja: 2012-08-23, 14:10
Model: 2017 GT
Silnik: V8 5.0
Lokalizacja:: Rybnik

Re: USA - WYPAD

Post autor: JimmyOne » 2017-05-27, 14:45

Koledzy, kiedyś była strona picassaweb na której można było robić wirtualne albumy ze zdjęciami i wklejać URL na fora internetowe.
Niech ktoś kto ogarnia takie rzeczy napisze mi pW z podobna stroną.
Zamieszczę wtedy pare zdjęć z mojej podróży po West Coast łącznie z mapą trasy.



Feniks
Forumowicz
Posty: 417
Rejestracja: 2016-01-16, 06:31
Model: GT Premium
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby Red

Re: USA - WYPAD

Post autor: Feniks » 2017-05-27, 16:33

Fotosik.pl
Wrzuć 9-10 zdjęć i po problemie :)



Awatar użytkownika
Gizmo771
Stowarzyszenie MKP
Posty: 30
Rejestracja: 2016-09-25, 23:33
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: USA - WYPAD

Post autor: Gizmo771 » 2017-05-28, 00:39

Cześć. Przymiarki ciąg dalszy...
ziabski napisał(a):

siara napisał(a):
1. ZIABSKI jest wiza
2. Janek85 bez wizy
3. BOGUŚ jest wiza
4. Stargard bez wizy
5. Sas111 (Michal S) , jest wiza
6. Siara bez wizy
7. Gizmo771 jest wiza



Awatar użytkownika
BOGUS
Stowarzyszenie MKP
Posty: 158
Rejestracja: 2016-10-17, 21:15
Model: MUSTANG NASCAR
Silnik: inny V8
Kolor: NIETYPOWY
Lokalizacja:: KROSNO
Stajnia: Stajnia Podkarpacka
Kontakt:

Re: USA - WYPAD

Post autor: BOGUS » 2017-07-20, 14:12

Witam.

Widzę, że temat umarł...

Ktoś załatwił sobie wizę?


MUSTANG TO JUŻ DLA MNIE CHOROBA... TEGO NIE DA SIĘ WYLECZYĆ ;-)

Feniks
Forumowicz
Posty: 417
Rejestracja: 2016-01-16, 06:31
Model: GT Premium
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby Red

Re: USA - WYPAD

Post autor: Feniks » 2017-08-19, 14:37

Wlasnie... cos cicho tutaj, cos ruszylo? Ktos jakas wize zalatwil?
Ja dzisiaj zapytam na firmie czy moze jakis sponsoring, koszulki, banery, cokolwiek dla nas by bylo jesli sie uda zoorganizowac ten wypad :)



ziabski
Stowarzyszenie MKP
Posty: 103
Rejestracja: 2017-02-12, 09:24
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: USA - WYPAD

Post autor: ziabski » 2017-08-20, 12:56

Sądzę iż największym problemem może być psychologiczna bariera przed udaniem się po wizę.
To naprawdę nie jest takie straszne. W kilka dni wszystko jest do zorganizowania.



Awatar użytkownika
Gizmo771
Stowarzyszenie MKP
Posty: 30
Rejestracja: 2016-09-25, 23:33
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: USA - WYPAD

Post autor: Gizmo771 » 2017-08-20, 23:07

Mam pytanie - czy w grę naszego wypady wchodzi tylko wrzesień czy np. sierpień lub lipiec też jest brany pod uwagę? Piszę bo mam dziecko w wieku szkolnym a chciałbym wziąć udział w imprezie.



Feniks
Forumowicz
Posty: 417
Rejestracja: 2016-01-16, 06:31
Model: GT Premium
Silnik: V8 5.0
Kolor: Ruby Red

Re: USA - WYPAD

Post autor: Feniks » 2017-08-21, 23:02

Dokładnie, po wize zajść to nie takie straszne. Moja rodzinka była 2 tygodnie temu po wizy (promesy, bo sie ktos doczepi zaraz :D ) 9 osób, wszyscy byli w konsulacie 10-15 minut. Wszyscy dostali na 10 lat, bilety mają w ręce, więc teraz na nich czekam :)
Jeżeli chodzi o date wyjazdu, najlepiej byłoby wrzesien/październik ze względu na temperatury panujące na zachodnim wybrzeżu ale jeśli większośc zdecyduje,ze bedą to wakacje to myśle,ze damy rade wytrzymać (Ja kabrio bym zamykał na większośc trasy bo skóra spalona po paru godzinach jazdy :) )
Myślę,ze wszystko do ustalenia Panowie i Panie :)



Awatar użytkownika
F1LIP
Młodszy Forumowicz
Posty: 17
Rejestracja: 2014-09-19, 01:32
Model: Hertz Penske GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny

Re: USA - WYPAD

Post autor: F1LIP » 2017-09-03, 22:18

Witajcie,

To może dorzucę "kilka zdań" od siebie, bo zrobiłem trasę po zachodnim wybrzeżu 3 razy przez ostatnie 4 lata. 3,5 tygodnie lipca tego roku.
Pierwszy raz 2 tygodnie i ominęło mnie dużo atrakcji. 3 tygodnie jest wskazane. 2,5 to już z wywieszonym językiem.

Trasa to California: LA z Santa Monica i Venice Beach, później Malibu i po drodze bar Neptuns NET (gdzie kręcili Szybkich i wściekłych), Santa Barbara (najpiękniejsza trasa widokowa przy oceanie nr 1, potem 101), dalej plaża Oceano Dunes (jedyna plaża w stanie gdzie można wjechać autami i śmigać przecinając fale na płyciznach jednak terenówką, mustangi by się zakopały. Można wypożyczyć buggy, a nawet się tam przespać). Dalej Carmel bajeczne miasteczko, którego burmistrzem był Clint Eastwood i Monterey (dla fanów Wielkich małych kłamstewek pozycja obowiązkowa - ale to proszę pytać swoje Panie). Tam słynny most i przepiękne zatoki (nie sposób tego ominąć). Santa Cruz, San Jose i San Francisco. Szczerze mówiąc poza zobaczeniem Golden Gate, Pier 39 nie ma sensu więcej tam siedzieć (no może Alcatraz jak ktoś lubi). Później Park Narodowy Yosemite i największe sekwoje. Po wakacjach można tam wjechać, ale przejechać nie da rady (zamykają przejazd na drugą stronę w kierunku Dead Valley. Mało kto to przewiduje i jest potem problem z szybką zmianą trasy i hoteli (ja mam już wszystkie niespodzianki przećwiczone i wiem gdzie szukać). Wjazd do Nevady i Las Vegas i w okolicach są już fajne punkty historyczne trasy 66. Kultowy dealer Harley Davidson i bar gdzie kręcili Easy Rider. Przed Las Vegas Tama Hoovera (nuda), a za Vegas to co najlepsze czyli UTAH i Park narodowy Zion (czyli Syjon), dalej przejazd Escalante National Monument i dojazd do Bryce Canyon National Park i bajeczna droga do Parku Capitol Reef - całość przejazdem z krótkimi przystankami. Wjeżdżamy do ARIZONY. Page przystanek obowiązkowy. Kanion Antylopy (nie ma chyba piękniejszego miejsca na ziemi) i Horshoe Band, aha i najlepsze żeberka na świeci w knajpie która jest przerobiona ze starej stacji benzynowej. Jeszcze dodam MONUMENT VALLEY gdzie kręcili większość westernów. Park nie narodowy bo dzięki Johnowi Wayne przekazany przez rząd USA Indianom Navajo no i słynny Wielki Kanion gdzie trudno znaleźć nocleg w parku i potem powrót częściowo drogą 66 i tam świetne miejsca jak Bagdad Cafe itp. Zainteresowanym mogę wysłać dziesiątki zdjęć (jak nie setki) Kilka miejsc ominąłem takich z których można zrezygnować

Teraz chciałbym wylać kubeł zimnej wody jeśli chodzi o koszty
1) USA nie jest tanie i plany przy dużej grupie spania w motelach za 35$ można już włożyć między bajki. Przy takim wyjeździe to już raczej pary jadą więc koszty idą na rodzinę. Owszem można spać za około 80$ w przyzwoitym motelu na 2 quenach na 2 osoby, ale wszędzie w USA płaci się podatek stanowy i turystyczny. Bezpieczniej jest liczyć za nocleg na dwie osoby ok 100$. Owszem może się gdzieś trafić tańszy nocleg ale może się okazać, że to ostatni wolny pokój i klimą, która zalała wykładzinę i śmierdzi stęchlizną (przekonali się moi znajomi i potem znaleźli nocleg za 180$) Niespodzianki się zdarzają. Okolice LA są bardzo drogie. Wielki Kanion też nie ma szans na tani nocleg. Np w Las Vegas gdzie są najtańsze "najdroższe" hotele - czy nie szarpnie się ktoś na Bellagio, żeby przeżyć swoje HANGOVER czy jak kto woli Kac Vegas za 200$ za dobę? Moja znajoma zrobiła cały wyjazd w excelu. Poświęciła kilkanaście wieczorów na wyszukiwanie noclegów bukując nawet 3 rożne na jedną noc korzystając z rożnych promocji itp.
2) Samolot - w tej chwili są promocje do LV za około 1500 zł i w 2018 też pewnie będą i piszę o przyzwoitym połączeniu z jedną przesiadką bez koczowania 10h na lotnisku, ale czasami dojazd plus opłaty dodatkowe w tańszych lotach za jedzenie czy walizki powodują, że lepiej się opłaca polecieć promocyjnym połączeniem bezpośrednio z Wawy do LA za 2500 zł dreamliner lata od tych wakacji (za tyle można było kupić bilet na te wakacje), ale dodam, że jak kupuje na raz kilka rodzin to w ciągu jednego dnia (dokładnie jednego wieczoru) podbiliśmy grupą cenę do 3000 zł i za tyle kupowała ostatnia para. Ktoś dołączył do nas miesiąc przed podróżą i płacił już 4200 od osoby.
3) Wydatki na miejscu: np sam wjazd do każdego Parku to na auto 30$ (oczywiście można kupić roczny bilet powyżej 4 parków warto to zrobić), są płatne kawałki trasy na szybszych pasach nie drogo, ale kto to liczy? To wszystko zwiększa wydatki. Paliwo niby tanio ale przy około 4500-5000 milach na tej trasie to także kolejny element budżetu
4) Jedzenie najlepiej liczyć, że będzie kosztowało 2 x więcej niż zakładamy to nie unikniemy rozczarowania.
5) Czy można ominąć takie atrakcje jak wizyta w SHELBY i np jakieś odpłatne przejazdy na ich torze?
6) Generalnie Amerykanie są mistrzami w wyciąganiu kasy od turystów i pamiętajcie trudno się oprzeć. Na same pamiątkowe rejestracje, naszywki, magnezy na lodówki i inne gadżety można wydać majątek.

Rzecz najważniejsza MUSTANGI. Gdyby to była grupa aut na tym wypadzie np około 10 to nie wyobrażam sobie znaleźć wypożyczalnie, która będzie miała w gotowości tyle aut. Proszę mi wierzyć jestem w USA około 4 razy w roku i zawsze wyzwaniem jest zdobycie oczekiwanego auta. O ile w Miami już mnie znają i wiedzą, że nie odejdę jak nie dostanę tego co chcę o tyle w LA jest już trudniej. Ja korzystam z HERTZ bo mają adrenalina collection: gdzie jest gwarancja konkretnego auto jakie wybierzesz czyli MUSTANG GT, CAMARO SS i DODGE RT ale jestem przekonany, że 75% osób uzna cenę za zaporową. Jest też MUSTANG Shelby, ale średnio potrafią 300-400$ z wszystkimi opłatami wziąć za dobę i mają przeważnie dostępne 1-2 sztuki. Jak musiałem wymienić z powodu uszkodzenia zawieszenia po jednej dobie i był już problem. Jedynym powiedzmy bardziej budżetowym rozwiązaniem jest wypożyczenia w kategorii cabrio gdzie można dostać camaro najmniejszy silnik lub mustanga 3,7 (obydwie podstawowe wersje) Na 2 tygodnie można to ogarnąć za ok 700$ jak jest promocja, może na 3 lub prawie 3 tygodnie to się w 1000$ zmieścić. Może to źle zabrzmi w tej grupie, ale jak trafiło mi się jeździć tymi modelami 3,7 i camaro naprawdę mile mnie zaskoczyło dynamiką szczególnie przy wyprzedzaniu o tyle mustang był delikatnie mówiąc słabiutki. Jest jeszcze inne rozwiązanie na taki trip. Pojechać część trasy np Chevroletem Suberbianem lub inną dużą terenówką np w dwie pary (wtedy nie odpadają takie atrakcje jak śmiganie autem 4x4 po plaży) i część trasy mustangami.

Jak ktoś ma pytania służę pomocą i podzielę się swoimi doświadczeniami.

Pozdrawiam,
Filip



ziabski
Stowarzyszenie MKP
Posty: 103
Rejestracja: 2017-02-12, 09:24
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: USA - WYPAD

Post autor: ziabski » 2017-11-13, 20:23

Odgrzewam wątek....
Czy ktoś już zrobił postępy w przygotowaniach?
Jakaś nowa Viza?



ODPOWIEDZ

Wróć do „2017”