Podłaczenie subwoofera- półki do 4 gen

Radia, anteny, wzmacniacze, głośniki, subwoofery, nawigacja itp.

Moderatorzy: SECHUBU, Ronin

ODPOWIEDZ
kotbury
Młodszy Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 2011-03-27, 02:09
Model: coupe
Silnik: V6 3.8
Kolor: wiśniowa perła

Podłaczenie subwoofera- półki do 4 gen

Post autor: kotbury » 2016-09-30, 05:16

Witam wszystkich.
Ma ktoś może schemat lub link zestawu audio Mach 460 w aucie 4 gen a dokładniej z Cobry 99 ale z tylnym subwooferem- półką z dwoma zabudowanymi wzmacniaczami? Gdziekolwiek coś znajdę - albo Shaker z nowszych albo ten Mach ale w innej konfiguracji ( tzn z jednym zewnętrznym wzmacniaczem na całość albo z dwoma ale jeden na przód drugi na tył a wzmacniacze z innym podpięciem pinów niż moje).
Rozkminiłem co prawda pinologię wzmacniaczy ale nie wiem czy moje pomysły dot. podłączenia całości nie będą w sprzeczności z zamysłem inżynierów Forda....

Z drugiej strony im dłużej przeglądam schematy to powoli dochodzę do wniosku, że (właśnie wg zamysłu Forda) jeden z tylnych wzmacniaczy zasila dwa tylne równolegle połączone subwoofery, drugi tak samo podłączone dwa przednie a średnio-wysokie w półce są zasilane bezpośrednio z radia (które ma wszystkie potrzebne filtry oddzielające wysokie i niskie tony).
Ale znowu - znalazłem w opcji dwóch wzmacniaczy dwa takie same schematy tylko z inna numeracją pinów we wtyczkach. Szału można dostać....
Aha - jeszcze jedno - czy sygnał standby odpalający wzmacniacze ma 5 czy 12 V ( w opisach spotkałem się z obiema wersjami).
Jeśli ktoś miał z tym zestawem do czynienia - proszę o rozjaśnienie tematu



Awatar użytkownika
jaco
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 2011-02-27, 12:12
Model: Cobra 01
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny

Re: Podłaczenie subwoofera- półki do 4 gen

Post autor: jaco » 2016-09-30, 15:30

W Cobra 99 powinno być to samo co u mnie.
Tak, jeden wzmacniacz obsługuje tyle sub'y, drugi przednie. Po zmianie radia na 'nasze' potrzebujesz wyciąć niskie tony z LP, LT, PP, PT.
Ja kupiłem sony, które daje zdaje się (mogę już nie pamiętać) 7V i działa, nie ma trzasków. Jeśli dobrze pamiętam, radio powinno dawać poniżej 12V, to będzie ok.
Schematu niestety nie mam, ale udało mi się to poskładać :)

Gdzieś w PL jeździ Cobra 99?


Remember, There Is Life Beyond Grip

kotbury
Młodszy Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 2011-03-27, 02:09
Model: coupe
Silnik: V6 3.8
Kolor: wiśniowa perła

Re: Podłaczenie subwoofera- półki do 4 gen

Post autor: kotbury » 2016-10-01, 11:26

Dzięki - coś już mi tak świtało...
Przody w drzwiach mam zasilane z radyjka JVC (wysokie innej firmy ze zwrotnicami, niskie to stockowe drzwiowe oryginały) a tyły chciałem wzmocnić...
Jeszcze jedno pytanko jak można - jak są rozlokowane suby w twoim aucie tzn w oryginalnym Machu 460?
Tylne to półka a przednie w tylnych podłokietniksch - czy albo półka albo podłokietniki (tzn w starszych półka, w nowszych podłokietniki) a przednie suby to dolne głośniki drzwi (tylko odpowiednio mocniejsze)?
Czyli ogólnie czy półka i podłokietniki były montowane łącznie?



Awatar użytkownika
jaco
Forumowicz
Posty: 342
Rejestracja: 2011-02-27, 12:12
Model: Cobra 01
Silnik: V8 4.6
Kolor: Czarny

Re: Podłaczenie subwoofera- półki do 4 gen

Post autor: jaco » 2016-10-01, 22:43

U mnie sub'y są na dole w drzwiach, przy lusterkach mid/hi. Z tyłu wszystko na podszybiu


Remember, There Is Life Beyond Grip

kotbury
Młodszy Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 2011-03-27, 02:09
Model: coupe
Silnik: V6 3.8
Kolor: wiśniowa perła

Re: Podłaczenie subwoofera- półki do 4 gen

Post autor: kotbury » 2016-10-02, 13:29

Dzięki. Czyli odpuszczam tylne boczki z subami ( bo podszybie z subem mam i pasuje a tyły z faceliftingowca niekoniecznie mogą pasować do reszty plastików w moim '95) i będę kleić.
Zresztą po dłuższym grzebaniu w necie zaczyna mi świtać że tylne boczki z subami są w convertible gdzie nie ma stałej tylnej półki czyli plastiki tylnych boczków i tak nie będą pasować.



kotbury
Młodszy Forumowicz
Posty: 27
Rejestracja: 2011-03-27, 02:09
Model: coupe
Silnik: V6 3.8
Kolor: wiśniowa perła

Re: Podłaczenie subwoofera- półki do 4 gen

Post autor: kotbury » 2017-05-08, 10:02

Gra i bucy (i pasuje bez przeróbek - tylko w tylnej półce musiałem wyrezać dziury pod średnio/wysokie i wstawić sensowne maskownice - można było nabyć co prawda tylną półkę od wersji z 460 ale to kolejny wydatek a uroda - sprawa dyskusyjna. Całą wiązkę jednak i podpięcie do wzmacniaczy musiałem sam wymodzić na naszych konektorach z braku oryginalnych wtyczek i gniazdek). Co prawda trochę się rozminąłem z oryginałem - w oryginale Mach460 jeden wzmacniacz pędzi tylne suby podłączone szeregowo, drugi przednie (mocne głośniki w miejscu oryginalnych zwykłych) a ja podpiąłem każdy wzmacniacz do odpowiedniej strony półki (impedancyjnie wszystko się zgadza, mocowo - trzeba uważać coby nie wydmuchać subów - dwa razy więcej mocy przypada na głośnik).
Jednak tylna półka średnio basuje - trochę beczkuje i nie schodzi za nisko ( prawdę mówiąc podejrzewam że niżej schodziłyby głośniki w przednich drzwiach ale na razie mam dość wydawania i trochę zabrakło mi pary do wykonania kolejnej wiązki tył-przód).



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio”