wykrywanie radarów i czarna skrzynka

Radia, anteny, wzmacniacze, głośniki, subwoofery, nawigacja itp.

Moderatorzy: SECHUBU, Ronin

Awatar użytkownika
Indi
Posty: 9
Rejestracja: 2010-01-16, 23:07
Model: PROBE 2.5 V6 MTX
Silnik: V8 5.4
Kolor: Rio Red
Kontakt:

Post autor: Indi » 2010-01-21, 19:10

RAFAŁ pisze:TO JEST PIC NA WODĘ
Urządzenia typu jammer, jak najbardziej działają, ale sam nabrałem wątpliwości co do tego na fotce, myślę że to bardziej tzw. "polska przedsiębiorczość" na zbicie szybkiej kaski, popytam dokładniej jaki model itp., bo jakiś czas temu widziałem bardzo podobne i w sumie nie wiem czy to samo urządzenie z około 1000 zł, teraz na alledrogo są aukcje w których użyto tej samej fotografii, a rozpiętość cenowa jest od 800 zł do prawie 1600.
andronik pisze:Nielegalne, jak i inne podobne sprzęty.
Nie wiem czy nie było nowelizacji przepisów odnoszących się do stosowania tego typu urządzeń, ale kiedyś można było posiadać, natomiast nie wolno było używać.
Z jammerami wiąże się jeszcze jeden problem, bo chodzi tu o kwestie wysyłania sygnału i może być że to akurat pasmo jest chronione ze względu na właśnie fotoradary czy popularne suszarki.


[url=http://www.fpdrivers.org/forum][img]http://images48.fotosik.pl/125/7397fe481c76860d.jpg[/img][/url]

andronik
Członek Honorowy MKP
Posty: 398
Rejestracja: 2008-07-08, 10:29
Model: GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: Black Metal
Kontakt:

Post autor: andronik » 2010-01-22, 09:46

Indi pisze:Nie wiem czy nie było nowelizacji przepisów odnoszących się do stosowania tego typu urządzeń, ale kiedyś można było posiadać, natomiast nie wolno było używać.
Z jammerami wiąże się jeszcze jeden problem, bo chodzi tu o kwestie wysyłania sygnału i może być że to akurat pasmo jest chronione ze względu na właśnie fotoradary czy popularne suszarki.
No tak, mieli to zmienić, bo jakieś tam badania pokazały, że chyba w UK, po zezwoleniu na takie urządzenia ilość wypadków znacznie zmalała. Jednak na zamiarach się skończyło.

Owszem, masz rację, można posidać, ale nie używać. Tyle że nie można mieć takiego urządzenia gotowego do użycia tzn. antyradar przyklejony do szyby ale wtyczka zasilania wyjęta z gniazda zapaliczniki. Grozi za to na pewno mandat i chyba konfiskata urządzenia.


Pozdrawiam,
Tomek

[color=red][size=150]Piszesz głupoty lub posty nic nie wnoszące do tematu ? ........... proszę ustaw czas ich wygaśnięcia[/size][/color]

Awatar użytkownika
2Ya
Młodszy Forumowicz
Posty: 10
Rejestracja: 2010-01-16, 22:56
Model: różne
Kolor: różne
Kontakt:

Post autor: 2Ya » 2010-01-22, 12:32

Zawsze można puścić przezroczysty kabelek i zawsze po machnięciu lizakiem jest czas by wypiąć wtyczkę z gniazda :)
Pozdro :papa:
andronik pisze:No tak, mieli to zmienić, bo jakieś tam badania pokazały, że chyba w UK, po zezwoleniu na takie urządzenia ilość wypadków znacznie zmalała. Jednak na zamiarach się skończyło.
Nikt nie ukrywa,iż w naszym kraju wpływy z mandatów do budżetówki są ogromne.. ;)
Kto chciałby ubijać kurę znosząca złote jajca :]


Pozdro. :papa:


[b][color=cyan]''Wiem, że czasem wydaje się, że jest ciężko
Ale pamiętaj o jednym: po każdej ciemnej nocy, nastaje jasny dzień
Dlatego bez względu na to, jakby nie było
Wyprostuj się, podnieś głowę do góry i radź sobie.’[/b][/color]

Awatar użytkownika
RedHornet
Forumowicz
Posty: 448
Rejestracja: 2008-07-10, 23:15
Model: Mustang GT
Kolor: RedHornet

Post autor: RedHornet » 2010-01-22, 16:48

andronik pisze:
Indi pisze:Nie wiem czy nie było nowelizacji przepisów odnoszących się do stosowania tego typu urządzeń, ale kiedyś można było posiadać, natomiast nie wolno było używać.
Z jammerami wiąże się jeszcze jeden problem, bo chodzi tu o kwestie wysyłania sygnału i może być że to akurat pasmo jest chronione ze względu na właśnie fotoradary czy popularne suszarki.
No tak, mieli to zmienić, bo jakieś tam badania pokazały, że chyba w UK, po zezwoleniu na takie urządzenia ilość wypadków znacznie zmalała. Jednak na zamiarach się skończyło.

Owszem, masz rację, można posidać, ale nie używać. Tyle że nie można mieć takiego urządzenia gotowego do użycia tzn. antyradar przyklejony do szyby ale wtyczka zasilania wyjęta z gniazda zapaliczniki. Grozi za to na pewno mandat i chyba konfiskata urządzenia.
Można posiadać ale w bagażniku nie podłączony - w kabinie uważa się już za gotowy do użycia.


[img]http://i938.photobucket.com/albums/ad230/RedHornet_PL/Avatar/Avatar-Stripe-5-ANIM.gif[/img]
Best 1/4 ET 12,89

Awatar użytkownika
Baks
Młodszy Forumowicz
Posty: 42
Rejestracja: 2009-11-01, 20:42
Model: Ford F150
Silnik: V8 5.0
Kolor: Aspen Green

Post autor: Baks » 2010-02-11, 14:01

jezeli chodzi o antyradry uzywam whistlera mimo ze nei jezdze szybko jest to idealny antyradar informacyjny wiesz ktore maszty sa pelne i mzoesz troche szybciej jechac w momecie gdy widzisz radiowoz ktory cie chce zatrzymac mozesz szybko schowac doi schowka:) sa tez whistlerki oddzielne radar pod maska a stacja kontrolna w kabinie ze np pokazuje temperature i nikt sie nei kapnie (warto w 100%)



Awatar użytkownika
lukasz
Forumowicz
Posty: 231
Rejestracja: 2010-04-29, 21:41
Model: 4.6 V8 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: RED

Post autor: lukasz » 2010-05-02, 12:23

a czy ktoś powiem mi coś o tym:

beltrniocs vector 995? na necie zachwalany


bo wczoraj błysneło - ale szlak mnie trafia jak wiochy się ciągną przez 20 kiometrów - a tak jest w moim regionie. Nie mówie że chce walić 120 przez wioche ale 80 to wg mnie przyzwoita prędkość, a jak wiadomo za 80 mandacik słony.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio”