S197 - wymieniać głośniki?

Radia, anteny, wzmacniacze, głośniki, subwoofery, nawigacja itp.

Moderatorzy: SECHUBU, Ronin

Matt84
Forumowicz
Posty: 680
Rejestracja: 2016-03-20, 15:11
Model: 2013
Silnik: V6 3.7

Re: S197 - wymieniać głośniki?

Post autor: Matt84 » 2017-02-08, 20:19

Dzięki za relację!
A jak z odgłosem zamykania drzwi, zmienił się istotnie na lepsze?



Awatar użytkownika
Winston_Wolf
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 2011-09-12, 03:29
Model: S550 GT PP
Silnik: V8 5.0
Kolor: Triple Yellow
Lokalizacja:: Wrocław

Re: S197 - wymieniać głośniki?

Post autor: Winston_Wolf » 2017-02-08, 21:48

Dzięki za przypomnienie - zapomniałem o najlepszym! :) Na całe szczęście Kuc zachował swój charakter - przy trzaśnięciu drzwiami dalej słychać żywą blache jak we Fiaciorze 125p. :hurra: Może już nie tak bezczelnie, ale w autach typu Honda Accord nie da się uzyskać takiego dźwięku. ;) Nie wiem czy to nie raczej dźwięk zamka - przypomina raczej takie "klang" niż wibracje połaci metalu.


We have reason to believe that it's supercharged, so maintain double alert.

Matt84
Forumowicz
Posty: 680
Rejestracja: 2016-03-20, 15:11
Model: 2013
Silnik: V6 3.7

Re: S197 - wymieniać głośniki?

Post autor: Matt84 » 2017-02-09, 12:08

Hmm, jak ja zamykam to właśnie mam wrażenie, że wibruje metal w środku. Jeżeli zamek wydaje paskudny dźwięk to spróbuj WD-40 - ja kiedyś tym potraktowałem trzeszczące mechanizmy zamka w drzwiach balkonowych, zapadła cisza, drzwi jak nowe ;)

Z Twojego opisu widzę, że to wygłuszanie to raczej sztuka dla sztuki, nie dało wyraźnych rezultatów? Większość szumu idzie z bagażnika/spod tylnej kanapy (jak się złoży kanapę różnicę słychać od razu) więc proponuję tam też wygłuszyć jak chcesz większych efektów.

Dziwi mnie, że wymiana głośników nie dała zadowalających rezultatów. U mnie była spora różnica, no ale ja wymieniałem owalne z wersji base.



Cinek
Młodszy Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 2017-02-05, 16:22
Model: SN95 convertible 35a
Silnik: V6 3.8
Kolor: biały
Lokalizacja:: Łódź

Re: S197 - wymieniać głośniki?

Post autor: Cinek » 2017-02-09, 16:21

Z tym wygłuszaniem pod kątem audio ciężka sprawa. Wygłuszenie blachy - ok, tak samo boczków. Trzeba by wyliczyć wielkość skrzynki rezonansowej do ciśnienia akustycznego głośników i zrobić coś w rodzaju pudła - rzeźba w g...ie. Zamiast rzeźby, warto na ten plastik / folię przykleić 2 mm grubości piankę wygłuszającą o zamkniętych porach. Żeby dobrze wyciszyć auto, nie wystarczy zrobić same drzwi. Na podłogę matę bitumiczną, filc akustyczny impregnowany i pianka akustyczna o zamkniętych porach. Grubość takiej izolacji to min. ok 30 mm. Gródź przednią, bagażnik i tył auta też warto wyciszyć. Każdą część samochodu robi się nieco inaczej.
Maty, pianki, filce "wygłuszają" inne częstotliwości.

Zamiast WD-40 warto stosować smary dedykowane (inne do zamków, zawiasów itp.)



Awatar użytkownika
andi74
Forumowicz
Posty: 1165
Rejestracja: 2014-05-30, 17:37
Model: GT S550 GT350 Mod
Silnik: V8 5.0
Kolor: Szary Metalik
Lokalizacja:: EU/PL

Re: S197 - wymieniać głośniki?

Post autor: andi74 » 2017-02-09, 17:49

mi sie wydaje ze ten halas idzie wlasnie od tylu czyli trzeba by wygluszyc tylne nadkola i bagaznik (tam chce zrobic w lato u mnie w sgt)
tam jest cienka blacha i zero wygluszenia tylko ta cienka wykladzinka w bagazniku



Awatar użytkownika
Winston_Wolf
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 2011-09-12, 03:29
Model: S550 GT PP
Silnik: V8 5.0
Kolor: Triple Yellow
Lokalizacja:: Wrocław

Re: S197 - wymieniać głośniki?

Post autor: Winston_Wolf » 2017-02-09, 22:23

Wygłuszenie bagażnika (w tym porządnie mocowania tylnej osi) i pod kanapą mam w planach, leżą mi na chacie maty i pianka - ale tym razem poczekam na ciepłe dni. Musiałem ogrzewać garaż dmuchawą i grzejnikiem elektrycznym - łącznie 4kW prundu... :oczami:
Wydaje mi się, że u mnie jest problem 1) z fabrycznym subwooferem, który daje gówniane brzmienie i zalewa całe pasmo dudnieniem 2)słucham muzyki z pendrive'a i to niekoniecznie dobrej jakości mp3. Muszę popróbować z CDkami, może być zauważalnie lepiej.
WD-40 na zamki już próbowałem - nie jest w stanie oszukać amerykańskiego rodowodu Kuca :cwaniak: Zresztą - ten dźwięk ma swój urok. Jak puszcze sobie Vanishing Point, gdzie głównym bohaterem jest Dodge Challenger 70' i wsłuchałem sie w odgłos zamykania drzwi - to u siebie mam niemal to samo. Klasa sama w sobie. :cwaniak:

Edyta:
Co do zauważalnych rezultatów - jest lepiej, ale nie jest jeszcze git. Audio w Accordzie 09' w wersji Executive (9 głośników, kto je robił i ile ma W - nie wiem) grało lepiej z fabryki. Może w ramach eksperymentu wycisze tylne fabryczne głośniki i posłucham samych przednich (tych wymienionych).


We have reason to believe that it's supercharged, so maintain double alert.

Awatar użytkownika
Winston_Wolf
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 2011-09-12, 03:29
Model: S550 GT PP
Silnik: V8 5.0
Kolor: Triple Yellow
Lokalizacja:: Wrocław

Re: S197 - wymieniać głośniki?

Post autor: Winston_Wolf » 2017-02-13, 18:06

Wyłączyłem tylne głośniki i odsłuchałem audio z CDromu - gra to nieźle, dźwięk jest czysty, ale z separacją jest lipa. W dobrze zrobionym audio jest takie wrażenie, jakby każdy instrument grał oddzielnie - a u mnie wszystko się zlewa. I bas na standardowym subie jest lipny - takie se dudnienie, wcina sie w reszte pasma. :oczami: Nie wygłuszałem tego "pudła", w którym siedzi subwoofer matą, tylko pianką i widać to był błąd.


We have reason to believe that it's supercharged, so maintain double alert.

Matt84
Forumowicz
Posty: 680
Rejestracja: 2016-03-20, 15:11
Model: 2013
Silnik: V6 3.7

Re: S197 - wymieniać głośniki?

Post autor: Matt84 » 2017-02-13, 18:46

Ja mam czasem takie wrażenie, że każdy instrument gra osobno, ale to chyba bardziej zależy od utworu i jego masteringu. Są takie kapele (Metallica), gdzie zawsze będzie ściana dźwięku i bardzo rzadko są momenty "separacji" a są takie przestrzenne z lekkim pogłosem, gdzie nawet na średnim audio jest wszystko osobno, nawet jak jest porządne pier*****ęcie - na przykład świetnie zmasterowana najnowsza "13" Black Sabbath. Tam osobno słyszę bongosy, bas świetnie furga po nogawkach a w akustycznych utworach gitara jakby była na tylnym siedzeniu.

Z ciekawości, jakie masz kawałki do odsłuchu i porównania? Ja ze względu właśnie na "separację", wielość instrumentów i fakt, że znam je na pamięć, używam:
- Estranged, November Rain (GNR)
- Planet Caravan, Loner (BS)
- Vicarious, Schism (Tool)



Awatar użytkownika
Winston_Wolf
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 2011-09-12, 03:29
Model: S550 GT PP
Silnik: V8 5.0
Kolor: Triple Yellow
Lokalizacja:: Wrocław

Re: S197 - wymieniać głośniki?

Post autor: Winston_Wolf » 2017-02-14, 00:30

Dzisiaj słuchałem TSA i ich pierwszej płyty pod tym samym tytułem - czyli rock.


We have reason to believe that it's supercharged, so maintain double alert.

geomar26
Posty: 7
Rejestracja: 2016-11-04, 16:27
Model: BASE
Silnik: V6 3.7
Kolor: NIEBIESKI

Re: S197 - wymieniać głośniki?

Post autor: geomar26 » 2017-02-23, 21:02

Mustang 2014
Radio wyświetla poszczególne stacje, cd ale w głośnikach brak dźwięku... W czym problem? Ktoś może mi pomóc? Miał ktoś taki problem?
Z góry dzięki
Pozdrawiam



Awatar użytkownika
Winston_Wolf
Forumowicz
Posty: 166
Rejestracja: 2011-09-12, 03:29
Model: S550 GT PP
Silnik: V8 5.0
Kolor: Triple Yellow
Lokalizacja:: Wrocław

Re: S197 - wymieniać głośniki?

Post autor: Winston_Wolf » 2017-05-16, 21:36

Przełączyłem audio tylko na przednie głośniki (z tyłu mam fabryczne), pojeździłem tak dłuższą chwilę i tak - te nowe głośniki, średnie + tweeter grają spoko, jest odczuwalnie lepiej, ale wszystko psują fabryczne subwoofery. Tak jak pisałem wcześniej zalewaja całe pasmo byle jakim dudnieniem. Jak sie zrobi bass na np. -3, to już sie tak nie wcinają, ale znowu brakuje niskich tonów. Czyli generalnie - wymieniać fabryczne głośniki jest sens, ale od razu z subwooferami. Z tego co czytałem, to trzeba ostrożnie wybierać suby do naszych Kucy - bo miejsce na nie jest płytkie i soczysty subwoofer nie wlezie na miejsce. ;)


We have reason to believe that it's supercharged, so maintain double alert.

Awatar użytkownika
andi74
Forumowicz
Posty: 1165
Rejestracja: 2014-05-30, 17:37
Model: GT S550 GT350 Mod
Silnik: V8 5.0
Kolor: Szary Metalik
Lokalizacja:: EU/PL

Re: S197 - wymieniać głośniki?

Post autor: andi74 » 2017-06-23, 20:42

ja kupilem plaskie Pionki 8 "

zaraz mam urlop od 02.07 i bende montowal



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio”