Wymiana radia 4" na 8" z Sync 3 w 3,7 z 2016 roku

Radia, anteny, wzmacniacze, głośniki, subwoofery, nawigacja itp.

Moderatorzy: Ronin, SECHUBU

ODPOWIEDZ
Nietoperz213
Posty: 3
Rejestracja: 2019-11-08, 15:40
Model: 3,7 V6 2016
Silnik: V6 3.7
Kolor: Szary
Lokalizacja:: Orzysz

Wymiana radia 4" na 8" z Sync 3 w 3,7 z 2016 roku

Post autor: Nietoperz213 » 2020-11-28, 20:01

Witam,
Tak jak w temacie, czy ktoś tego próbował? Jakie są opinie? Na chwilę obecną znalazłem 3 wersję takiego "ulepszenia" starego radia:

1. Z rodzinnego rynku (nie jest to wymiana na Sync 3, tylko na Androida, ale jest najbliżej oryginału):
https://allegro.pl/oferta/radio-nawigac ... 9336963752
2. Ta strona była już wrzucana na forum, przez jednego z użytkowników (kompletnie się nie łapię w tych opcjach dodatkowo płatnych):
https://www.seicane.com/android-radio-f ... o-s085702f
3. Ta wersja jest chyba najbliższa oryginałowi ale kosztuje też nie mało (dodatkowo można za drugie tyle dokupić licznik z wersji poliftowej):
https://www.infotainment.com/collection ... 8453069860

Może znacie coś jeszcze interesującego? Nie za bardzo chciałbym wchodzić w Androida, wolałbym zostać przy Syc :)



Nietoperz213
Posty: 3
Rejestracja: 2019-11-08, 15:40
Model: 3,7 V6 2016
Silnik: V6 3.7
Kolor: Szary
Lokalizacja:: Orzysz

Re: Wymiana radia 4" na 8" z Sync 3 w 3,7 z 2016 roku

Post autor: Nietoperz213 » 2023-10-25, 22:03

Zostawiam tu swoje doświadczenia w sprawie wymiany radia z sync 1 na coś nowszego w moim mustangu:
1. Poszukiwania wymarzonego panelu.
Trwało to niemiłosiernie długo, ponieważ chciałem, żeby to było zwyczajnie godne uwagi. Chciałem zachować tylną kamerę, co często okazywało się dużym problemem dla większości modeli zamienników. Zaczynałem z chińskimi modelami z aliexpress do 2 tysięcy złotych. Jakoś nie miałem do tego przekonania, bo nie było widać jak to naprawdę wygląda - zawsze były wklejone panele do zdjęcia i tyle. Zamówiłem jeden panel - przewody z tysiącem przejściówek, szybkozłączy i bez żadnych schematów. Nawet nie wiem czy działała kamera cofania. Oddałem tak szybko jak dostałem. Następnie było radio z allegro. Kompletnie mi nie leżało, bo ekran wystawał poza ramkę coś w stylu doklejonego tableta. Sprzedawca nie był w stanie mi odpowiedzieć, czy działa kamera, czy nie. W tym roku temat nowego radia powrócił do mnie przez przypadek, bo z ciekawości wpisałem na allegro "radio mustang" i moim oczom pojawiło się ono - panel firmy Dynavin (z Niemiec) sprzedawany przez użytkownika PetrolHeadz_pl i spodobało mi się! Na zdjęciu wydawało się najbliżej oryginału. Dopytałem się o kamerę cofania (w końcu ktoś mógł mi odpowiedzieć krótko i zwięźle - tak działa) i zamówiłem. Sprzęt wyszedł około 3400 zł.
2. Przed montażem
Wciąż jednak nie mogłem uwierzyć, że ta kamera działa. Znalazłem firmę Dynavin w internecie, zapytałem się też o to samo - dostałem odpowiedź, że działa. Na ich stronie znalazłem w formie filmiku krok-po-kroku montaż panelu. Trudne się nie wydawało, dam radę. Radio przyszło, otworzyłem i faktycznie, zdjęcie nie kłamało - jest takie jakie chciałem.
3. Montaż
Sam montaż właściwie zaczął się od demontażu plastików i starego panelu. Filmik też nie pokazywał wszystkiego ale do radia dostałem schemat podłączenia wszystkich kostek, więc nie było źle. Dodatkowo zdjąłem środkowy plastik na podszybiu bo tam zamontowałem moduł GPS, Antenę DAB (jej montażu nie ma na filmiku ale jest pokazane na schemacie gdzie i jak podłączyć) oraz antenę WiFi. Połączyłem kostki, przewody - czas na testy "na krótko". Odpaliłem samochód - działa! Chociaż musiałem radio zresetować, bo nie działał ekran dotykowy - ale to też było napisane na folii zabezpieczającej ekran, że takie coś się zdarza. No ale pierwsza niespodzianka - nie działa kamera cofania. Poczytałem na stronie Dynavin i okazało się, ze to mój błąd - do zestawu są dołączone dwie przejściówki - kamera działa na jednej z nich. Wymieniłem - działa! Jedyne co polecam to dokupić spinki do plastików - mi się 2 zgubiły i nie chciałem oszczędzać (nr spinek: 5021970) ja znalazłem na allegro 5 sztuk za 35 zł. Do zestawu (do radia) dołączona jest plastikowa łyżka do plastików i torx do rozkręcenia starego panelu i złożenia nowego. Z narzędzi potrzebowałem 7 mm klucz, krzyżak i 2 kostki wago do podłączenia anteny DAB (dwie kostki, bo przedłużyłem sobie przewód, bo był bardzo napięty na wiązce jak go rozciąłem).
4. Ogólne odczucia
-kamera cofania - działa!
-przyciski na kierownicy - działa!
- Radio DAB oraz zwykłe FM - działa!
- Screen Mirroring przez kabel lub wifi - działa! (chociaż z telefonu jest bardzo duży spadek na jakości obrazu ale idzie np oglądać youtube) tu też trzeba zaznaczyć, że gniazdo pod radiem jest tylko do ładowania, dodatkowe, które ja wyprowadziłem do schowka jest do tego oraz do Android Auto
- Mogę zainstalować w radiu swoje mapy, yanosika i inne cuda - sklep play. Udostępniam z telefonu WiFi i mogę działać wszystko
- Język polski i nawet nie jakiś łamaniec
- Dla melomanów jest equalizer
5. Co mi się nie podoba
Życie to nie bajka więc i są pewne problemy:
- brakuje mi analogowej gałki głośności - może to pierdoła, ale jestem już do takich rzeczy przyzwyczajony i zwyczajnie lepiej mi się zmienia głośność kręcąc gałką niż dusząc przycisk
- jakość obrazu z kamery cofania - wiadomo, że nie uzyskamy FullHD 1080p, pewnie to jest związane ze zmianą wielkości ekranu ale do tego też idzie się przyzwyczaić
- dodatkowy mikrofon - do radia jest dodatkowy mikrofon, który trzeba zamontować na wierzchu, ja zamontowałem go między zegarami a kierownicą, psuje mi to trochę wygląd ale cóż, coś za coś
- ramka jest z plastiku, który lubi zbierać odciski palców
- ciekawostką jest fakt, że gdy wrzucę wsteczny to muzyka ścisza się o połowę
- kabel ze schowka - screen mirroring oraz android auto działa owszem bezprzewodowo ale jest kilkusekundowe opóźnienie, czego nie ma na kablu, więc kabel zawsze będzie moim przyjacielem podróży
6. Ogólna ocena końcowa
Jak dla mnie jest to ogromny przeskok, wszystko działa sprawnie. Montaż był prosty, zajęło mi to 3 wieczory (I rozebrałem wszystko, II montaż i testy III przyszły urwane spinki i dzięki temu mogłem złożyć wszystko do kupy). Filmik najbardziej się przydał do demontażu plastików i przełożenia niektórych elementów starego panelu. Używam dopiero od kilku dni, więc wszystkie opcje testuje. Na chwilę obecną panelowi mogę wystawić ocenę 9/10 - jeden punkt mniej za brak gałki analogowej ;)
A tak to wygląda u mnie:




Awatar użytkownika
sad
Forumowicz
Posty: 613
Rejestracja: 2012-05-13, 09:22
Model: 2011 Shelby Conv
Silnik: V8 5.4
Kolor: kona blue metallic
Lokalizacja:: Piastów
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Wymiana radia 4" na 8" z Sync 3 w 3,7 z 2016 roku

Post autor: sad » 2023-10-29, 20:42

Dzięki za recenzję :)

Paweł z PetrolHeadz



olddzidek
Posty: 2
Rejestracja: 2023-11-22, 13:51
Model: VI
Silnik: V6 3.7
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Lublin
Stajnia: Stajnia Lubelska

Re: Wymiana radia 4" na 8" z Sync 3 w 3,7 z 2016 roku

Post autor: olddzidek » 2024-03-25, 16:10

A, czy ktoś z szanownych forumowiczów posiada coś takiego ? https://android-radio.eu/shop/ford/127- ... 9_6gb128gb



ODPOWIEDZ

Wróć do „Car audio”