Klimatyzacja nie działa :(

ani za zimno ani za gorąco

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

Awatar użytkownika
smerf
Forumowicz
Posty: 482
Rejestracja: 2008-11-21, 22:08
Model: Ford Mustang GT/1995r/silnik 5.0L/automatic
Silnik: inny V8
Kolor: czerwony
Kontakt:

Post autor: smerf » 2010-09-13, 14:33

:D No ku !!!!! co za niedowiarek przecież taki jest program klimy na szyby ma chodzić cały czas i na mix tyż ma chodzić cały czas, nie ma inaczej ;) i dobrze bo klima jak chodzi to sie nie psuje ,u oszczednych wiecznie nie działa ;) pozdr................


Galeria zdjęć http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... angkalinka" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
witekz
Forumowicz
Posty: 273
Rejestracja: 2009-04-24, 14:21
Model: Mustang 98 Vortech
Silnik: V8 4.6
Kolor: Rio Red
Kontakt:

Post autor: witekz » 2010-09-13, 15:28

Tak jak napisał Smerf w sn95 klima chodzi w pozycjach Norm A/C Max A/C oraz Mix i szyby. Jak nie chcesz mieć klimy to zostaje tylko Vent i Floor.



ziomalV8
Młodszy Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 2008-07-14, 08:52
Model: mustang gt 95
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow

Post autor: ziomalV8 » 2010-09-14, 07:49

sprawdze sprawdze jak u mnie to łazi , nie zwracałem na to nigdy uwagi ale ostatnio mi cos "przyblokowało klime i zaczeło mrozić az sie lód zrobił na rurce dochodzącej do skraplacze :kwasny:


był konik
a teraz boattail 71

ziomalV8
Młodszy Forumowicz
Posty: 98
Rejestracja: 2008-07-14, 08:52
Model: mustang gt 95
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow

Post autor: ziomalV8 » 2010-09-16, 14:11

witekz pisze:Tak jak napisał Smerf w sn95 klima chodzi w pozycjach Norm A/C Max A/C oraz Mix i szyby. Jak nie chcesz mieć klimy to zostaje tylko Vent i Floor.

zgadza sie tak chodzi u mnie ... stwierdziłem ze na 90% musze wymienic presostat bo jak jest załączony czyli wpieta wtyczka w niego to klima chodzi 3sek i 10 przerwa i tak w kółko a jak wyjme wtyczke i zrobie w niej zwore to klima chodzi tak jak powinna (cisnienie dobre -ostatnio nabijana klima )



odiss

Re: Klimatyzacja nie działa :(

Post autor: odiss » 2011-08-19, 16:28

Podepnę się pod temat by nowego nie zakładać.
SN95, 3.8, dziś pojechałem na nabicie klimy, od kiedy kupiłem nie działała, więc jak znalazłem chwilę czasu to gazem do warsztatu na zrobienie tego...
No i pierwsza rzecz - coś tam przerywało przy podłączeniu (nie wnikałem) ale ostatecznie ruszyło i nabili, uzupełnili olej, UV, i co tam jeszcze....
Wyjechałem z warsztatu.. i klima działała tak że mogłaby zmrozić kurczaka na kość ! Po 2 km coś jakby słabiej, a po 5ciu totalnie przestała działać. Wkurzyłem się bo niby jest szczelna i sprawna, Skoczylem na chwilę do domu po coś, wracam do auta chcąc tam pojechac.. a tu... klima znowu chodzi..

Co się mogło dziać, i czy grozi mi znowu "pad" klimy ?



Awatar użytkownika
Tjay-francuz
Stowarzyszenie MKP
Posty: 280
Rejestracja: 2012-09-29, 11:06
Model: GT500 S197
Silnik: V8 5.4
Kolor: Kona Blue
Lokalizacja:: Wrocław
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk

Re:

Post autor: Tjay-francuz » 2013-04-15, 16:25

caniggia pisze:
Pawellos pisze:u mnie chyba niestety nie ma CCRM ;/
Ciekawe gdzie to siedzi...
każdy ma:)

a ja mam z klimą inny objaw, często włącza się i wyłącza kompresor, średnio raz na 30 sekund, chłodzi dobrze. mówią że to tak ma być, ale w poprzednim tak nie miałem,
jak jest u Was?

hej, własnie u mnie cos dziwnego sie dzieje ze mimo iz mam klime w kokpicie wyłaczona a pod maska co jakis czas załącza sie sprzęgiełko na sprezarce klimy... pochodzi chwile i sie rozlacza i tak co chwile... :/ jak zalacze klima to wszystko chłodzi idealnie... ale nie wiem czy to prawidłowe....??



Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2382
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: Re:

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2013-04-15, 16:31

Tjay pisze:
caniggia pisze:
Pawellos pisze:u mnie chyba niestety nie ma CCRM ;/
Ciekawe gdzie to siedzi...
każdy ma:)

a ja mam z klimą inny objaw, często włącza się i wyłącza kompresor, średnio raz na 30 sekund, chłodzi dobrze. mówią że to tak ma być, ale w poprzednim tak nie miałem,
jak jest u Was?

hej, własnie u mnie cos dziwnego sie dzieje ze mimo iz mam klime w kokpicie wyłaczona a pod maska co jakis czas załącza sie sprzęgiełko na sprezarce klimy... pochodzi chwile i sie rozlacza i tak co chwile... :/ jak zalacze klima to wszystko chłodzi idealnie... ale nie wiem czy to prawidłowe....??


TEN TYP TAK MA, JEST DOBRZE



Awatar użytkownika
Tjay-francuz
Stowarzyszenie MKP
Posty: 280
Rejestracja: 2012-09-29, 11:06
Model: GT500 S197
Silnik: V8 5.4
Kolor: Kona Blue
Lokalizacja:: Wrocław
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk

Re: Re:

Post autor: Tjay-francuz » 2013-04-15, 16:47

a ja mam z klimą inny objaw, często włącza się i wyłącza kompresor, średnio raz na 30 sekund, chłodzi dobrze. mówią że to tak ma być, ale w poprzednim tak nie miałem,
jak jest u Was?

hej, własnie u mnie cos dziwnego sie dzieje ze mimo iz mam klime w kokpicie wyłaczona a pod maska co jakis czas załącza sie sprzęgiełko na sprezarce klimy... pochodzi chwile i sie rozlacza i tak co chwile... :/ jak zalacze klima to wszystko chłodzi idealnie... ale nie wiem czy to prawidłowe....??



TEN TYP TAK MA, JEST DOBRZE
ok dzieki ;) bo juz bym sie wpakował w serwis ktory nie potrzebny ;)



Awatar użytkownika
Tjay-francuz
Stowarzyszenie MKP
Posty: 280
Rejestracja: 2012-09-29, 11:06
Model: GT500 S197
Silnik: V8 5.4
Kolor: Kona Blue
Lokalizacja:: Wrocław
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk

Re: Klimatyzacja nie działa :(

Post autor: Tjay-francuz » 2013-04-16, 13:17

wszystko prawidłowo działa tylko ze po zdemontowa niu tego kółka napędzającego sprzęgło sprzęzarki jest delkatnie skrzywione i hałasuje... pytanie gdzie samo to kólko mozna dostac?? sprzeglo i elektromagnes dzialaja prawidłowo.



ODPOWIEDZ

Wróć do „3 klimatyzacja i ogrzewanie”