PROBLEM Z NAWIEWEM

ani za zimno ani za gorąco

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
MrSomebody
Posty: 3
Rejestracja: 2011-11-04, 10:41
Model: 2001 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny

PROBLEM Z NAWIEWEM

Post autor: MrSomebody » 2011-11-04, 10:48

Od momentu gdy kupiłem GT 2001 mam problem z nawiewem. Gdy samochód jest zimny wszystko działa OK, po ok 30 min siła nawiewu maleje (ledwo dmucha nawet na najmocniejszym ustawieniu). Gdy samochód ostygnie znowu nawiewy działają. Sprawdzałem czujnik zabezpieczający i teoretycznie dawał prawidłowe wartości rezystancji - zgodne z manualem. Jeśli ktoś miał podobny problem proszę o pomoc. Pozdrawiam Piotrek



Awatar użytkownika
pavlito
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1305
Rejestracja: 2008-12-21, 03:34
Model: GT 05 premium manual
Silnik: V8 4.6
Kolor: Sonic Blue

Re: PROBLEM Z NAWIEWEM

Post autor: pavlito » 2011-11-04, 20:55

Kiedyś miałem podobny objaw w Mondeo. Spowodowany był za małym przekrojem przewodów, które idą od silnika wentylatora do zespołu rezystorów (różne rezystory odpowiadają za kolejne ustawienia prędkości wentylatora). Kiedy przewody się przegrzewały, wysiadał dany obwód rezystora i połączenie szło przez pozostałe, przez co prędkość spadała na niższą. Pomogła wymiana wiązki kabli. W serwisie Forda występowała jako część zamienna. Ciekawe, że miała 2x większe przekroje...

Może u Ciebie podłoże jest takie samo. Poszukaj na schematach.



Alexander25
Forumowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: PROBLEM Z NAWIEWEM

Post autor: Alexander25 » 2011-11-04, 23:18

W amgielskim to sie nazywa blower motor i blower motor resistor czy jakos tak mam to samo u siebie tyle ze w grand marquisie (to taki mustang w sedanie jak Crown victoria tyle ze pod metka merury) Po awarii nawiewu wymienilem nadmuch i kable ale zastosowalem zbyt maly przekroj kabli(sa dwa zestawy z dwiema koncowkami biala i czarna) Oba zestawy pasuja jednak zamontowanie niewlasciwego spowoduje objaw taki jak masz teraz lub taki ze wlaczajac max nawiew bedie Ci slabo wialo. Trzeba to naprawic najszybciej jak to mozliwe gdyz spowodowac to moze zwarcie w dmuchawie(tak u mnie bylo i musialem wszystko rozbierac jeszcze raz).


302 HOooooo

Awatar użytkownika
MrSomebody
Posty: 3
Rejestracja: 2011-11-04, 10:41
Model: 2001 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: czarny

Re: PROBLEM Z NAWIEWEM

Post autor: MrSomebody » 2011-11-06, 21:49

Bardzo dziękuje za porady, jak mi się uda rozwiązać problem to dam znać..



ODPOWIEDZ

Wróć do „3 klimatyzacja i ogrzewanie”