Antykradzieżowe odcięcie pompy paliwa.

zbiornik, pływak, gaźnik a może wtrysk?

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

ODPOWIEDZ
kubus88
Młodszy Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 2022-10-30, 13:55
Model: sn95
Silnik: V6 3.8
Lokalizacja:: Okolice Radomia

Antykradzieżowe odcięcie pompy paliwa.

Post autor: kubus88 » 2023-12-09, 11:51

Witajcie.

W moim V6 z 96 jest dodatkowe odcięcie pompy paliwa. Jak kupiłem auto działo na takiej zasadzie: przekręcam kluczyk na zapłon, przykładam „kostkę” do gniazda i uruchamia się pompa paliwa. Od początku mi się to nie podobało i planowałem się tego pozbyć ale były ważniejsze sprawy. Obecnie odebrałem auto od lakiernika i samochód zachowuje się tak jakby tego odcięcia nie było, po przekręceniu kluczyka na zapłon od razu uruchamia się pompa. Niby dobrze ale jeżeli ten dokładany układ zaczął głupieć to obawiam się tego, że kiedyś nie zapali wcale…i pewnie nie będzie to w garażu.

Moje pytanie jest następujące: jak zabrać się do demontażu tego układu? Ktoś się z czymś takim spotkał? To oryginalne akcesorium albo może dokładane przez jakiegoś dealera?

Odkręciłem to gniazdko i przewód wędruje do tyłu samochodu. Gdzie go szukać? Ktoś się wpiął prosto do pompy paliwa? Pompa jest pod kanapą z tyłu? Jak się do niej dostać?
Załączniki
IMG_1447.jpeg


http://forum.mustangklub.pl/viewtopic.php?t=19923

Awatar użytkownika
Michał P.
Forumowicz
Posty: 1642
Rejestracja: 2017-06-07, 11:18
Model: Mustang V GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czerwony
Lokalizacja:: Zabrze
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: Antykradzieżowe odcięcie pompy paliwa.

Post autor: Michał P. » 2023-12-09, 19:01

Nie jest to OEM, jak to odkręcisz to pewnie jest przewód bezpośrednio poprowadzony do pompy, najlepiej zdemontuj wszystkie plastiki i prześledź kable. Jeżeli chcesz podobny to zastąpiłbym to normalnym przełącznikiem i go gdzieś ukrył. Wtyczka do pompy powinna być pod siedzeniami z tyłu.


Mustang 3.7l - 2012 Black Beauty 2017 - 2021
Mustang 5.0 l - GT/VS 2012 2021 -

Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2382
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: Antykradzieżowe odcięcie pompy paliwa.

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2023-12-10, 07:35

kubus88 pisze:
2023-12-09, 11:51


Moje pytanie jest następujące: jak zabrać się do demontażu tego układu? Ktoś się z czymś takim spotkał? To oryginalne akcesorium albo może dokładane przez jakiegoś dealera?

Odkręciłem to gniazdko i przewód wędruje do tyłu samochodu. Gdzie go szukać? Ktoś się wpiął prosto do pompy paliwa? Pompa jest pod kanapą z tyłu? Jak się do niej dostać?
iść za kablami i pewnie do tego urządzonka jest podpięty + - i dwa kable które robią przerwę na pompę , w bagażniku po lewej stronie powinien być wyłącznik bezpieczeństwa odcinający pompę paliw , może do niego jest podłączona ta blokada .



Piotrek
Forumowicz
Posty: 178
Rejestracja: 2010-10-17, 22:25
Model: GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: wiśniowy

Re: Antykradzieżowe odcięcie pompy paliwa.

Post autor: Piotrek » 2023-12-11, 02:16

Widać lakiernik nie mógł odpalić i naprawił auto :P


Piotrek

kubus88
Młodszy Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 2022-10-30, 13:55
Model: sn95
Silnik: V6 3.8
Lokalizacja:: Okolice Radomia

Re: Antykradzieżowe odcięcie pompy paliwa.

Post autor: kubus88 » 2023-12-16, 17:18

Panowie nie chce mi się rozbierać połowy samochodu i iść za kablami…myślałem, że będzie łatwiej, odpuszczam do wiosny, tym bardziej że auto jeździ a to jest tylko element do dopracowania.

Odnośnie pompy to już wiem gdzie jest, nie sprawdzałem ale wątpię aby ktoś aż pod auto prowadził kabel do odcięcia. Przy włączniku w bagażniku na moje oko nie ma żadnych dokładanych przewodów.

Szukając pompy zdjąłem kanapę. Co to za kostki i kable po obu stronach pod kanapą? Znalazłem też jakieś obcięte masy(?), ktoś wie co to mogło być?

Odnośnie samego odcięcia to zaczęło działać jak wcześniej czyli poprawnie, aby odpalić auto muszę przyłożyć kostkę do gniazda. Zaczęło działać poprawnie po rozładowaniu akumulatora. Dlaczego nie działało wcześniej? Gdzieś po drodze jest przekaźnik który np skleił się/zawiesił? Na jakiej zasadzie działają takie układy?
Załączniki
IMG_1481.jpeg
IMG_1480.jpeg


http://forum.mustangklub.pl/viewtopic.php?t=19923

Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1617
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: Antykradzieżowe odcięcie pompy paliwa.

Post autor: Rezor » 2023-12-19, 23:41

Przewód jasno zielony idzie do rozłącznika bezwładnościowego przy prawej tylnej lampie. Z rozłącznika w stronę pompy idzie przy tylnej części wnęki bagażowej w stronę prawą, a tam na odcinku 3/4 między ryglem bagażnika, a prawą lampą, pod dywanem przez podłogę idzie prosto do pompy.
Od rozłącznika w stronę CCRM (przy zbiorniczku/pasie przednim) idzie przez całą długość lewej strony samochodu, najpier w stronę kanapy, potem za tapicerką w korytko, potem pod listwą progową, przez kickpanel do półokrągłej wtyczki skręconej kluczem bodajże 11mm , potem z wtyczki "prosto" do CCRM. Przekaźnik pompy w CCRM z kolei jest sterowany przez PCM (za prawym kickpanelem) poprzez przewód jasnoniebieski z pomarańczowym paskiem

PS Na zdjęciach masz wtyczkę od ABS i jakieś tałatajstwo niefabryczne


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

ODPOWIEDZ

Wróć do „4 układ paliwowy”