Problemy z Long Tube i EGR

jedna czy dwie rury?

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Magic
Forumowicz
Posty: 864
Rejestracja: 2008-07-20, 20:17
Model: RTR 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: BLACK
Lokalizacja:: Oleśnica
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk
Kontakt:

Problemy z Long Tube i EGR

Post autor: Magic » 2011-03-15, 21:34

W końcu założyłem long tube i zaczęły się problem zresztą to jeden wielki problem, :zly: zacznę od tego że na razie jestem bez wydechu mam tylko do kolektorów założone tłumiki przelotowe :cwaniak: by dało się normalnie do roboty dojechać i jakoś z watą w uszach se radzę, :/ ale nie o tym, po jeździe wyskoczyły błędy p0136, p0141, p056, p0161, p1401, p1409 co mniej więcej wnioskuję że pierwsze do sondy tylko czemu wszystkie? I ostatnie to od EGR

przy zamówieniu sct miały być zrobione programy pod long tube i pełen przelot bez katalizatorów, co do EGR to wywaliłem wszystko związane z nim i zaślepiłem

teraz pytanie co do sct bo w custom tune mam gotowe programy po jego w graniu jak wejdę w strategy tune i tylko zaznaczę off egr to po wgraniu tego automatycznie z resetuje program do seryjnego z brakiem EGR? czy nie rusza wcześniej zmienionej tuningowej mapy tylko wyłącza EGR

Bo zrobiłem tak najpierw wgrałem ten tuningowy program potem wgrałem ten bez egr co i tak mi wywaliło naraz te błędy, co przynajmniej powinno być brak błędów od egr jeśli kasuje tuningowy program.

Bo się pogubiłem sct z myślą kupiłem by nie wyświetlało mi tych błędów a i tak mi wyświetla wiec tyle kasy poszło na marne?


Obrazek

Awatar użytkownika
witekz
Forumowicz
Posty: 273
Rejestracja: 2009-04-24, 14:21
Model: Mustang 98 Vortech
Silnik: V8 4.6
Kolor: Rio Red
Kontakt:

Re: Problemy z Long Tube i EGR

Post autor: witekz » 2011-03-16, 09:25

Czy wszystko jest szczelne? Używałeś "zaślepiacza" cos takiego http://www.vmptuning.com/store/index.ph ... 9&parent=0" onclick="window.open(this.href);return false; ? Dziwna sprawa, może coś nie tak z plikiem, u mnie wywalalo kod tylnych sond po X-pipe mimo, że były wyłączone, ale okazało się, że "tuner" zapomniał ich wyłączyć. Skontaktuj się z tymi co pisali program pod te longi.



ODPOWIEDZ

Wróć do „5 układ wydechowy”