pipkanie po odpaleniu

oświetlenie, ładowanie, instalacja elektrzyczna w samochodzie

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz, Rezor, Przemek64

ODPOWIEDZ
volarz
Młodszy Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-01-29, 13:51
Model: Mustang GT 95'
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony

pipkanie po odpaleniu

Post autor: volarz » 2014-02-20, 22:32

Witam kolegów fachowców :)
Słuchajcie jako że jestem już prawie na ukończeniu renowacji mojego GT z 95 roku pojawiło się pare problemów które próbuje rozwiązać:
- Nie moge sobie pojawić z pipczeniem 5 krótkich pipnięć w 4 seriach powtarzanych regularnie po odpaleniu. Dzwięk dochodzi z jakiegoś pipkacza zamontowanego za radiem. Nie umiem tego zlikwidować w żaden sposób. Jakies rady? bo już mi chodzi po głowie aby odciąć kabelek :)
- kod do radia. za kazdym razem kiedy przekręcam kluczyk radiu każe sobie wpisać kod i później działa normalnie, ale jak zgasze auto i przepręce ponownie kluczyk kod ponownie trzeba wpisac.
- w którym dokładnie miejscu jest śruba do odpowietrzania układu chłodzenia. wiem ze gdzieś koło termostatu ale nie wiem która bo wszystkie wyglądają na mocujące różne rzeczy.

Bede wdzieczny za podpowiedzi :)

Pozdrawiam
P.S mam nadzieje ze niedlugo wrzuce relacje z odbudowy Mustanga



Awatar użytkownika
stang232
Forumowicz
Posty: 2122
Rejestracja: 2008-12-12, 15:16
Model: stang'95
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Bełchatów
Stajnia: Stajnia Łódzka

Re: pipkanie po odpaleniu

Post autor: stang232 » 2014-02-20, 23:17

nie tnij żadnych przewodów, pika bo zapewne brakuje żarówki w liczniku ( kontrolka airbag).
kiedys pisałeś, że szukasz poduszki, bo masz tylko zaślepkę
w tym temacie przerabiałem to jakis czas temu (niestety film juz nie dziala)
viewtopic.php?f=52&t=3757" onclick="window.open(this.href);return false;
- pewnie problem z podłączeniem radia,
- nie jestem pewny czy w 5.0 jest taka śruba, w 3.8 jest na pewno


Obrazek

volarz
Młodszy Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-01-29, 13:51
Model: Mustang GT 95'
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony

Re: pipkanie po odpaleniu

Post autor: volarz » 2014-02-20, 23:33

Dzięki za podpowiedzi, pokombinuje z zegarami i zarówkami, ale wymieniałem żaróweczki, byc może pominąłem którąś.
Kontrolka airbag mi sie zapaala i prawidłowo gaśnie po odpaleniu choć nie są podłączone.

A jakoś trzeba odpowietrzać układ po zmienie płynu, czy wystarczy korek od chłodnicy uchylić ?



Awatar użytkownika
pudel
Forumowicz
Posty: 1406
Rejestracja: 2008-11-07, 21:08
Model: 2002 V6,2007 V8
Silnik: V8 4.6
Kolor: Szary metalik & Torch red
Kontakt:

Re: pipkanie po odpaleniu

Post autor: pudel » 2014-02-21, 13:13



GDYBY BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD - CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH.....

volarz
Młodszy Forumowicz
Posty: 46
Rejestracja: 2013-01-29, 13:51
Model: Mustang GT 95'
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony

Re: pipkanie po odpaleniu

Post autor: volarz » 2014-03-08, 16:19

Ok panowie rzczywiście pikanie było spowodowane tym że żaróweczka od airbaga się przepaliła. Bo mam założone małe obejście bo nie było airbaga. teraz już jest i airbag i żaróweczka i wszechno działa.

Pikanie drugie jakie mnie jeszcze zastanawia (ale już mniej denerwuje) to sygnały przy przekręceniu kluczyka na zapłon. Zawsze gdy przekręcę kluczyk na zapłon mam chyba z 5 sygnałów bęę bęę bęę .. póżniej milkną i wszystko ok, myślałem ze to wina otwartych drzwi lub pasów lub innych cudawianek. Ale testowałem to na wszelkie sposoby i nie ma momentu kiedy te sygnały przy zapłonie nie występują. Czy to wina jakiegoś czujnika o którym nie wiem czy takie famfary na przywitanie że odpalam silnik??

Problem mam dalej z radiem. Radio oryginalne, generalnie tak jak wcześniej wszystko działa tylko jak wyciągnę kluczyk radio nie przechodzi w tryb czuwania tylko się resetuje. Czyli godzina wraca na 12:00 i stacje trzeba ostawiać od nowa. Wie ktoś który kabelek służy do podtrzymania funkcji w radiu gdy stoi sobie na parkingu.

Trzeci problem to zegarek. Wszystko działa ładnie pięknie ale jak zaświecę światła do jazdy to zegarek gaśnie, zgaszę światła to on się zapala i działa jak działał.
Wina gdzieś w instalacji czy zegarka? bo rozbierałem go i wyglądał dobrze.

Pytanie czwarte to czy jest gdzieś zbiorniczek lub miarka do podejrzenia stanu oleju w skrzyni biegów? bo miałem delikatne pocenie na misce które juz zlikwidowałem nie rozbierając miski ale chciałbym skontrolować poziom oleju w skrzyni. Czy to w ogóle jest możliwe?

Pozdrawiam i będę wdzięczny za podpowiedzi



Awatar użytkownika
Piotrek86skc
Forumowicz
Posty: 1076
Rejestracja: 2010-05-22, 18:02
Model: coupe 1966
Silnik: V8 4.6
Kolor: signal flare red
Kontakt:

Re: pipkanie po odpaleniu

Post autor: Piotrek86skc » 2014-03-08, 20:10

a nie masz bagnetu pod maską od strony pasażera tuż przy bloku silnika?



ODPOWIEDZ

Wróć do „11 układ elektryczny”