zmiana lamp na pomarańczowe

nadwozie, blacharka, malowanie, polerowanie, woskowanie

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

Tornado
Posty: 2
Rejestracja: 2011-03-27, 19:49
Model: V-6
Silnik: V6 3.8
Kolor: Czerwony

zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: Tornado » 2011-03-27, 20:14

witam
od kilku lat jeżdżę mustangiem z 99r. Przez kilka lat miałem to szczęście że pan diagnosta dawał mi pieczątkę w Dowód Rejestracyjny lecz od pewnego czasu już nie chce - przeszkodą czerwone kierunkowskazy z tyłu. Czy wiecie może gdzie mogę dostać takie światła z pomarańczowymi kierunkami?
z tego co sam się próbowałem dowiedzieć to chyba nikt czegoś takiego do tego modelu nie robił - ale mogę się mylić
Z góry wielkie dzięki za wszelkie pomysły :)



Awatar użytkownika
smerf
Forumowicz
Posty: 482
Rejestracja: 2008-11-21, 22:08
Model: Ford Mustang GT/1995r/silnik 5.0L/automatic
Silnik: inny V8
Kolor: czerwony
Kontakt:

Re: zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: smerf » 2011-03-27, 20:56

cześć !!oryginalne nieprzerabiane z oryginalnym pomarańczowym kierunkiem znajdziesz w Angli,ja kupowałem z e-bay z angli do mojego SN95,w moim avatorze jest moja lampa,przynajmniej nie paruje wszelkie wycinanie i wstawianie nie polecam wieczne kłopoty z wodą ----pozdr,,,
Załączniki
!!tHClDg!20~$(KGrHqYOKpoEy+jC0D5BBM0WoH!Oug~~_12.jpg


Galeria zdjęć http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... angkalinka" onclick="window.open(this.href);return false;

ironfan
Młodszy Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 2010-10-02, 22:33
Model: 1999 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: electric green

Re: zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: ironfan » 2011-03-27, 23:07

w czerwonych kloszach masz na dole wolne miejsce tam gdzie w cobrach jest pomaranczowe i mozesz tam wsadzic zolte diody, ja tak mam i dziala bez problemu...



Awatar użytkownika
stang232
Forumowicz
Posty: 2121
Rejestracja: 2008-12-12, 15:16
Model: stang'95
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Bełchatów
Stajnia: Stajnia Łódzka

Re: zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: stang232 » 2011-03-31, 15:40

Znalazłem lampy dla rocznika 96-98 w wersji export (tzn. pomarańczowe kierunki) Cena lamp przed wyprzedażą 1126$, czyli z przesyłkami podatkami komplecik byłby w okazyjnej cenie 4000zł :przestraszony: po obniżce zaledwie 450$ :zdziwko:
http://www.speedconcepts.net/product_in ... cts_id=773" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Alexander25
Forumowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: Alexander25 » 2011-03-31, 18:59

po kiego niszczyc oryginalna lampe? W lampy cofania walnil zolte kierunki a cofania wrzuc pod zderzak. u elektryka zaplacisz max 200zl za cala akcje a nie musisz ciac lamp


302 HOooooo

Awatar użytkownika
bedzin
Forumowicz
Posty: 343
Rejestracja: 2008-11-01, 19:22
Model: Mustang GT 2000
Silnik: V8 4.6
Kolor: srebrny

Re: zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: bedzin » 2011-03-31, 23:45

szkoda niszczyc orginalne lampy, ja na swoich czerwonych kierunkach smigam caly czas i jakos nikt sie nie przyczepil jeszcze, ale to do czasu zawsze jest i tez bede myslal nad przerobieniem jakos ale bez ciecia plastikow i kierunkow



Piotrek_W
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-07-07, 13:33
Model: BMW
Kolor: BLACK
Kontakt:

Re: zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: Piotrek_W » 2011-04-01, 00:57

ja jeżdżę już 3lata z czerwonymi kierunkowskazami i na szczęście nigdy nie zwrócili uwagi na przeglądzie na te kierunki. Mało tego raz mi się zdarzyło, że drogówka mnie zatrzymała i niby się przyczepili kierunków, ale udałem głupiego :P (nic trudnego) i się udało. Generalnie najprostszym sposobem jest założenie mocnych diod pomarańczowych, przebijają one czerwony kolor kloszy lamp. Tak ma zrobione Kaes, warto go o to zapytać ;) . Z tego co widziałem u niego, to ładnie na pomarańczowo mrugają pomimo czerwonego koloru lampy ;)



Awatar użytkownika
stang232
Forumowicz
Posty: 2121
Rejestracja: 2008-12-12, 15:16
Model: stang'95
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Bełchatów
Stajnia: Stajnia Łódzka

Re: zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: stang232 » 2011-04-01, 07:50

bedzin pisze:szkoda niszczyc orginalne lampy, ja na swoich czerwonych kierunkach smigam caly czas i jakos nikt sie nie przyczepil jeszcze, ale to do czasu zawsze jest i tez bede myslal nad przerobieniem jakos ale bez ciecia plastikow i kierunkow
No bardzo szkoda, według mnie traci się trochę klimat. Ja jeździłem 5 lat, a poprzedni właściciel w Polsce jakieś 7lat- czyli 12lat polskim strużą prawa zajęło namierzenie tych kierunków. Ale w końcu w tamtym roku namierzyli :zalamany: i to jeszcze w mieście gdzie mieszkam, więc musiałem niestety przerobić.
Prawą tylną kupiłem z wersji ang. więc nie było problemu, ale lewą musiałem ciąć :zalamany: ( jedyny plus, że teraz na lampie jest znaczek E).
Te z linku są oryginalnymi ford-owskimi, widać są poszukiwane( niektórym amerykanom to się podoba, wyprodukowali ich niewiele) bo ceny sami widzicie, że kosmos.
Osobiście, moja sugestia jest taka jak już przerabiać, to tak żeby faktycznie było coś widać. Czyli jak jest szansa to wkładać oryginalne lampy z wersji exportowej, jak nie to umieszczać kierunek w miejscu gdzie klosz jest biały, na końcu cięcie - wkładanie choćby nie wiem jakich żarówek pod czerwone klosze tak naprawdę gówno daje i poprawia chyba tylko samopoczucie. Dla s197 lampy z wersji angielskiej nie są problemem, niestety dla SN95 to już trudniejsza sprawa.


Obrazek

Awatar użytkownika
Dezo
Forumowicz
Posty: 1622
Rejestracja: 2009-03-10, 14:14
Model: BULLITT
Silnik: V8 4.6
Kolor: HG
Kontakt:

Re: zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: Dezo » 2011-04-01, 10:30

A ja mam tak i nikt się nie czepia. Pomarańczowe żarówki i przeróbka w instalacji załatwiły sprawę. Jedyny minus, to konieczność zainstalowania odrębnego światła wstecznego, ale to najmniejszy problem i koszt.

Obrazek


Samotny Wilk

Awatar użytkownika
smerf
Forumowicz
Posty: 482
Rejestracja: 2008-11-21, 22:08
Model: Ford Mustang GT/1995r/silnik 5.0L/automatic
Silnik: inny V8
Kolor: czerwony
Kontakt:

Re: zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: smerf » 2011-04-02, 19:24

:D :D Panowie nie ma co się łudzić ja też tak jeżdziłem 6lat i było super ,ale pewnego pięknego dnia odebrali mi dowód rejestracyjny za czerwone kierunki i brak homologacji na nich,potem sie okazało ze ze strachu nikt z diagnostów nie chciał mi podbić przeglądu ponieważ w amerykańskim aucie jest cały szereg różnic i właściwie nie ma szans jeżdzić w Europie ,,miałem przeprawa niesamowita !!!! ina sprawa jest kiedy najedzie ci ktoś na tył z takimi czerwonymi kierunkami na bank jesteś winny ze względu na nieczytelność tylnego oświetlenia,,,a tak po prawdzie to te amerykańskie światła i te kierunki powiazane ze stopem to debilizm wtórny :D jśsli chodzi o przeróbkę jak czasami jadę i widzę mustanga z kierunkami w wstecznych to naprawdę wymiata,,,już wszystko wiem o właścicielu :szok: ---po kosztach i na łatwiznę idzie ,,----mustang zasługuje na pożądne kierunki :D ---pozdr


Galeria zdjęć http://www.fotosik.pl/slideshow.php?id= ... angkalinka" onclick="window.open(this.href);return false;

Piotrek_W
Forumowicz
Posty: 179
Rejestracja: 2009-07-07, 13:33
Model: BMW
Kolor: BLACK
Kontakt:

Re: zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: Piotrek_W » 2011-04-03, 04:24

:mur: ja nie czaję po jasną cholerę Wy dalej ciągniecie ten temat. Tu już wszystko zostało napisane na ten temat. Kolejne posty to nic innego jak kopiowanie wypowiedzi z początku tematu. Ludzie !! Jest kilka opcji:
-wstawiamy kierunki obok światła wstecznego
-wstawiamy mocne Ledy w miejsce oryginalnych kierunków (mocne przebijają kolor klosza lampy/ warto kupić ledy CAN BUS, które są z układem stabilizującym napięcie i nie przepalają się po 2tygodniach jak każde inne diody\0
-jeździmy z czerwonymi kierunkami (jak ja :P) i w razie kontroli przez Police udajemy Greka :P ..



Awatar użytkownika
horse
Forumowicz
Posty: 636
Rejestracja: 2009-02-09, 22:43
Model: Mustang Convertible
Silnik: V6 4.0
Kolor: Torch Red
Kontakt:

Re: zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: horse » 2011-04-03, 09:52

najbardziej mi siepiotrzepodoba ta ostatnia opcja :) sam z niej korzystam :D


Jam jest Wujek Staszek Mistrz Ciętej Riposty!!! :D

Awatar użytkownika
loppezz
Posty: 8
Rejestracja: 2011-02-28, 22:26
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow

Re: zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: loppezz » 2011-04-03, 21:51

A żeby diagnosta się nie czepiał to proponuję na diagnozę okleić kierunek zieloną naklejką witrażową. U poprzedniego właściciela mojego Qnia tak zawsze działało. Ja będę próbował w sierpniu :) ... a po diagnozie sio i dalej na czerwonych :)



Awatar użytkownika
artu-41
Forumowicz
Posty: 190
Rejestracja: 2013-06-02, 16:02
Model: Mustang V6 manual
Silnik: V6 3.7
Kolor: szary
Lokalizacja:: Pisz
Stajnia: Stajnia Warmińsko-Mazurska

Re: zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: artu-41 » 2013-06-11, 09:29

ironfan pisze:w czerwonych kloszach masz na dole wolne miejsce tam gdzie w cobrach jest pomaranczowe i mozesz tam wsadzic zolte diody, ja tak mam i dziala bez problemu...
Witam - jestem świeżak w posiadaniu mustka - możesz (możecie) bardziej szczegółowo opisać wstawienie tych żółtych żarówek diodowych bo z tego co zauważyłem to te oryginalne żarówki mają wejścia jakieś płaskie a ja widziałem na allegro diody pomarańczowe ale z okrągłym wejściem.


“Zauważyliście, że każdy jadący wolniej od nas to palant, a szybciej – szaleniec”
(George Carlin)

ironfan
Młodszy Forumowicz
Posty: 56
Rejestracja: 2010-10-02, 22:33
Model: 1999 GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: electric green

Re: zmiana lamp na pomarańczowe

Post autor: ironfan » 2013-06-11, 15:42

generalnie itak trzeba przerobic instalacje pod te diody zeby to dzialalo wiec gniazda i wtyczki mozesz kupic obojetnie jakie... ale amerykanskie tez sa
http://allegro.pl/zarowka-led-3156-3157 ... 76558.html" onclick="window.open(this.href);return false;



ODPOWIEDZ

Wróć do „13 nadwozie”