fotele "skórzane"-regeneracja

emblematy, wykończenia, listwy chromy itp

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

ODPOWIEDZ
MONTWA
Forumowicz
Posty: 376
Rejestracja: 2008-08-29, 19:15
Model: shelby GT 2008
Silnik: V8 4.6
Kolor: vista blue

fotele "skórzane"-regeneracja

Post autor: MONTWA » 2011-05-20, 19:27

Witam
Zrobiły mi się dziury / spękania w fotelu kierowcy (skóra-skaj) co z tym zrobić?- wymyśliłem 5 sposobów:
-olać
-kupić fotel z taką samą "skórą" i zrobić przeszczep
-zregenerować (ponoć są jakieś magiczne sposoby)
-zrobić wstawką z podobnego materiału- ale pewnie będzie wyć wizualnie
-przetapicerować wszystko a'la oryginał
Może ktoś z klubowiczów już się z tym zmagał i ma jakiś sprawdzony koncept?

Pozdr.mtwa



Bolek
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 2009-07-07, 22:46
Silnik: V6 3.7
Kolor: Silver
Kontakt:

Re: fotele "skórzane"-regeneracja

Post autor: Bolek » 2011-05-21, 08:20

Mój znajomy kupił niedawno S-Typa ze zmęczoną skórą.Oddał do nich auto na dwa dni http://allegro.pl/naprawa-fotela-samoch ... 24293.html" onclick="window.open(this.href);return false; Osobiście jestem w szoku bo skóra wygląda jak nowa.2 przednie fotele,podłokietnik i kierownica koszt regeneracji 350zł.



Awatar użytkownika
Mały1973
Forumowicz
Posty: 688
Rejestracja: 2009-02-23, 12:32
Model: Mustang Mach I 1971
Silnik: inny V8
Kolor: Medium Blue Metallic
Kontakt:

Re: fotele "skórzane"-regeneracja

Post autor: Mały1973 » 2012-04-20, 20:33

Odgrzeję trochę starego kotleta, gdyby ktoś chciał się bawić w renowację tapicerki to polecam środki z tej firmy http://lederzentrum.pl/" onclick="window.open(this.href);return false;, zacznę od początku, z 4 lata temu ściągnałem Cadillaca i miał potwornie zniszczoną skórę i to jasno kremową, efekt wizualny był taki, że nie chciało się się wsiadać do tego auta, poprzecierana do płótna, miejscami czarna, mniej więcej jak turecka taksówka,znalazłem tą firmę i mówię raz kozie śmierć, można do nich dostarczyć fotele itp - nie wiem, może i całe auto też, ze względu na odległość zdecydowałem się kupić zestaw za 250 zł do kompletnej renowacji, na początek chcą jakiś wycinek np spod fotela żeby dobrać odcień, zdecydowałem się to zrobić sam, w zestawie jest bardzo fajna instrukcja, na cały komplet foteli zajęło mi to 2 x 3 h bo dla bezpieczeństwa powtarzałem na drugi dzień farbowanie, powiem tak, efekt piorunujący, NIKT włącznie z bratem nie wierzył mi, że to są te same fotele, jak dla mnie rewelacja, skóra lśniła, pokryło wszystkie pęknięcia, wszystkie przetarcia, wszystkie "wgryzione" brudy, owszem nie było dziur na wylot ale miejscami były odłamki już na płótnie, na swojej stronie mają filmiki gdzie regenerują nawet dziury.Powiem więcej zrobiłem Cadillaciem ponad 50 tys km po tej regeneracji i praktycznie nie było śladów zużycia, raz tylko miałem przygodę bo wsiadłem w nowych jeansach na kremową skórę i spodnie pokolorowały tapicerkę ale to moja wina, jednakże zestaw ten spokojnie wystarcza na kilkakrotną regenerację, potem konsewrwację itp. Żałuję, że nie zrobiłem fotek wtedy ale co się odwlecze to... jutro będę to robił w Pontiacu gdzie skóra jest poprzecierana, są też miejsca gdzie widać płótno - głównie w miejscach trzymań bocznych i porobię fotki przed i po, a potem zamieszczę na forum. Dla mnie zestaw rewelacja, jak ktoś chce to jako, że robiłem to już AŻ raz mogę poinstruować ale na prawdę nie ma tam żadnej filozofii :super:


- Ford Mustang Mach I 429
- Chevy Camaro Z/28 LS1
- Chrysler Voyager III CRD
- Pontiac Trans Am GTA
- Buick Electra 1971 455
- Pontiac Grand Prix Seventh Generation

Awatar użytkownika
Mały1973
Forumowicz
Posty: 688
Rejestracja: 2009-02-23, 12:32
Model: Mustang Mach I 1971
Silnik: inny V8
Kolor: Medium Blue Metallic
Kontakt:

Re: fotele "skórzane"-regeneracja

Post autor: Mały1973 » 2012-04-20, 20:38

Ps. Zamawiałem parę dni temu do Pontiaca zestaw to płaciłem także 250 zł, dokładnie 252, teraz mają promocję za 150 http://sklep.lederzentrum.pl/zestaw-ton ... y-p-4.html" onclick="window.open(this.href);return false;


- Ford Mustang Mach I 429
- Chevy Camaro Z/28 LS1
- Chrysler Voyager III CRD
- Pontiac Trans Am GTA
- Buick Electra 1971 455
- Pontiac Grand Prix Seventh Generation

Awatar użytkownika
Mały1973
Forumowicz
Posty: 688
Rejestracja: 2009-02-23, 12:32
Model: Mustang Mach I 1971
Silnik: inny V8
Kolor: Medium Blue Metallic
Kontakt:

Re: fotele "skórzane"-regeneracja

Post autor: Mały1973 » 2012-04-21, 12:44

Tak jak opisywałem już jestem po wstępnej renowacji skóry - wstępnej bo dla lepszego efektu i pokrycia robie to dwa razy, teraz skóra schnie, wieczorem smigne jeszcze raz, rano też środkiem od nich nadam połysk żeby nie było różnic w odcieniu i będzie jak nowa.

Oto efekty
Fotele przed:
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/1a0 ... 85454.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/9c6 ... c0405.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/18d ... fbc4c.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Fotele po:

http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/8cc ... 133cf.html" onclick="window.open(this.href);return false;
http://www.fotosik.pl/pokaz_obrazek/cb7 ... ed603.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Jedynie co to efekt trochę słabiej widoczny bo jak widać na fotkach miejscami jeszcze jest mokre


- Ford Mustang Mach I 429
- Chevy Camaro Z/28 LS1
- Chrysler Voyager III CRD
- Pontiac Trans Am GTA
- Buick Electra 1971 455
- Pontiac Grand Prix Seventh Generation

Alexander25
Forumowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: fotele "skórzane"-regeneracja

Post autor: Alexander25 » 2012-04-21, 16:19

Dobra ale jak się zrobiły dziury to już po zawodach. Mam namiar na tapicera z Zielonki robi fotele i dachy do cabrio. Jak coś to daj mi znać na gg 4942607 to w popn sprawdzę czy jeszcze działa. Przypomnij się w pon. koło 12ej.


302 HOooooo

Awatar użytkownika
Mały1973
Forumowicz
Posty: 688
Rejestracja: 2009-02-23, 12:32
Model: Mustang Mach I 1971
Silnik: inny V8
Kolor: Medium Blue Metallic
Kontakt:

Re: fotele "skórzane"-regeneracja

Post autor: Mały1973 » 2012-04-23, 08:23

Alexander25 pisze:Dobra ale jak się zrobiły dziury to już po zawodach. Mam namiar na tapicera z Zielonki robi fotele i dachy do cabrio. Jak coś to daj mi znać na gg 4942607 to w popn sprawdzę czy jeszcze działa. Przypomnij się w pon. koło 12ej.
Wystarczy trochę poczytać na ich stronie ew obejrzec filmiki, nawet na YT, że mają coś takiego jak płynna skóra i dziury też naprawiają... Skorzystałem z nich drugi raz i drugi raz nie zawiodłem się, pierwsza tapicerka zniszczona bardzo druga tak jak pokazałem na fotkach. Trochę chyba pomyliłeś tematy pisząc, że masz namiar na tapicera bo ja też mam namiar na tapicerów ale to chodzi o regenerację a nie obicie nową skórą, tym bardziej nie rozumiem po co chcesz dać mi namiary i chcesz żebym się przypomniał. Tym bardziej jak napisałem, że wszystko poszło super, kolor dobrali ekstra i skóra wyglada jak nowa.
A tak BTW to musi być na prawdę super tapicer, że musisz sprawdzić czy jeszcze działa... nie no już wiem zapewne powiesz, że Twojego brata siostry mąz kiedyś obijał tam klapkę w skórę od węża strażackiego i wyszła super... Kolejne na siłe nabijanie postów mniej więcej tak jak " viewtopic.php?f=27&t=4956&p=92431#p92431" onclick="window.open(this.href);return false;" nie kąsam po co takie wypowiedzi... lub też odpowiedź na problem z kontrolką ładowania "Mi sie nie swiecila zadna kontrolka jak zdechl akumulator w moim 3.8 z 1994. Wtedy halasowal alternator az zdechl i poszlo zwarcie smazac mi wlacznik swiatel. Kontrolka czerwona palila mi sie wtedy jak poszedl kabel idacy z alternatora do akumulatora. Wtedy po jakims czasie zdechl mi takze akumulator bo sie nie ladowal. Alternator do tej pory jest ok w moim V6. Ten kabel moze sie urwac na wybojach/dziurach i nawet w sho mi sie tak stalo rok temu. Regeneracja alternatora to jakies 300-500zl przynajmniej tego od v6 z 1994-1998 ja bym poszukal nowego bo nie masz pewnosci ze jak kupisz uzywke to nie trafisz na to samo co miales albo pojezdzisz miesiac i bedzie to samo" trochę Ci rozjaśnie bo nie bardzo widzę chwytasz, kontrolka nie zapali się od padniętego akumulatora tylko od braku ładowania akumulatora ale to Ci nie przeszkadza nabijać kolejne bezsensowne posty pisząc w tym samym temacie "Ja milo wspominam jazde moimi bordowymi 3.8kami fajnie sie smigalo i ten lakier. Latem po woskowaniu gostek z 911 stojacy w korku oobok robil foty pieknie blyszczal" szkoda tylko, że nie chciał się zamienić ale odmówiłeś bo miał łyse opony...Powiem tak opanuj się człowieku bo napierniczas ponad 1000 postów, które praktycznie nic nigdy nie wnoszą do tematu, a nie przepraszam wniosłeś raz, nie polecasz jeździć do Poznania po samochody...


- Ford Mustang Mach I 429
- Chevy Camaro Z/28 LS1
- Chrysler Voyager III CRD
- Pontiac Trans Am GTA
- Buick Electra 1971 455
- Pontiac Grand Prix Seventh Generation

Bolek
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 2009-07-07, 22:46
Silnik: V6 3.7
Kolor: Silver
Kontakt:

Re: fotele "skórzane"-regeneracja

Post autor: Bolek » 2012-04-25, 19:53

Do takiej regeneracji nie jest przypadkiem potrzebny pistolet do polakierowania? Czy Wystarczy tak jak na tym filmiku od lederzentrum lakier nałożyc gąbeczką?
Ostatnio zmieniony 2012-04-25, 22:35 przez Bolek, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
Mały1973
Forumowicz
Posty: 688
Rejestracja: 2009-02-23, 12:32
Model: Mustang Mach I 1971
Silnik: inny V8
Kolor: Medium Blue Metallic
Kontakt:

Re: fotele "skórzane"-regeneracja

Post autor: Mały1973 » 2012-04-25, 20:06

Bolek pisze:Do takiej regeneracji nie jest przypadkiem potrzebny pistolet do polakierowania? Czy Wystarczy tak jak na tym filmiku od lederzentrum lakier nałożyc lakier gąbeczką?
Ja nakładałem gąbkami, które są w zestawie.Nie polecam takich gąbek domowych bo te domowe są takie "gruboziarniste" i źle pokrywają powierzchnie.


- Ford Mustang Mach I 429
- Chevy Camaro Z/28 LS1
- Chrysler Voyager III CRD
- Pontiac Trans Am GTA
- Buick Electra 1971 455
- Pontiac Grand Prix Seventh Generation

kubus88
Młodszy Forumowicz
Posty: 51
Rejestracja: 2022-10-30, 13:55
Model: sn95
Silnik: V6 3.8
Lokalizacja:: Okolice Radomia

Re: fotele "skórzane"-regeneracja

Post autor: kubus88 » 2024-03-21, 11:03

Odkopuje temat.

Sprawa dotyczy regeneracji foteli z V6. Mam drobne przetarcie na fotelu kierowcy (materiał nie skóra) chciałem się dowiedzieć o ewentualne wszycie łatki czy koszt uszycia nowej tapicerki…tapicer nie chce się podjąć, powiedział że te fotele mają materiał zgrzany z gąbką i nie da się tego naprawić prosto i sensownie.

Czy to prawda?

Na olx są fotele skórzane z gt lub cobry po regeneracji, może bym się skusił na nie ale jak sprawdzić czy jest to zrobione fachowo? Obawiam się wydać pieniądze a później może będzie to brudziło ubrania lub będzie nie trwałe?


http://forum.mustangklub.pl/viewtopic.php?t=19923

ODPOWIEDZ

Wróć do „14 wnętrze i detale”