Prośba o opinię Mustang 2001 Cabrio

porady dla kupujących Mustanga I generacji

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

ODPOWIEDZ
kamileon
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-02, 22:17

Prośba o opinię Mustang 2001 Cabrio

Post autor: kamileon » 2017-07-02, 22:53

Witam,

zastanawiam się nad zakupem poniższego egzemplarza
https://www.otomoto.pl/oferta/ford-must ... yWvmd.html" onclick="window.open(this.href);return false;
Czy ktoś wie może coś więcej o nim?

Dodatkowe pytanie dotyczące samego cabrio. Będzie garażowane, ale czy ktoś ma doświadczenia z całorocznego korzystania z takiej wersji? Pytanie na ile jest wrażliwe na warunki zimowe. Zdroworozsądkowo wiadomo, że lepiej by stało wtedy w garażu. Jak to jest w praktyce?

Z góry dziękuję za wsparcie i pozdrawiam.



Awatar użytkownika
romanus1970
Forumowicz
Posty: 835
Rejestracja: 2010-04-16, 19:45
Model: GT V gen.
Silnik: V8 4.6
Kolor: grabber orange
Lokalizacja:: Piotrków Tryb.
Stajnia: Stajnia Łódzka

Re: Prośba o opinię Mustang 2001 Cabrio

Post autor: romanus1970 » 2017-07-03, 12:55

auta nie znam ,ale na drugą część pytania mogę się wypowiedzieć= dla samego użytkownika różnicy chyba nie ma(może dochodzi konserwacja-impregnacja dachu ale w ciepłe dni dodatkowa frajda-wiatr we włosach) ,dla trwałości auta nie wiem? same dachy w amerykańcach są dość dobre (nie należy przy ujemnych temp. opuszczać), a koszty ewentualnej naprawy nie zabijają-kolega z forum ma cały nowy dach pięknie obszyty w Polsce za 2000 PLN.
Nie będę odradzał ani zachęcał do kabrio , ja jak kupowałem to się obawiałem i kabrio i automatu a okazało się , że niepotrzebnie(ja akurat jeżdżę mało, ale ulewy i śnieg mnie złapał nie raz).Wyciszenie w V generacji uważam za dobre , nie wiem jak w IV


romanus1970(pozdrawiam) ---- tel.503 978 210

kamileon
Posty: 2
Rejestracja: 2017-07-02, 22:17

Re: Prośba o opinię Mustang 2001 Cabrio

Post autor: kamileon » 2017-07-03, 22:26

Dzięki za podzielenie się swoim doświadczeniem :) Znam kilka osób, co cały rok jeżdżą cabrio, przy czym są to fani Mazdy MX-5. W moim przypadku niezbędna jest funkcja podwożenia dwójki dzieci, więc Miata nie spełnia kluczowego założenia. Byłem ciekaw czy Mustang też da radę. Na podstawie tego co piszesz jestem skłonny do eksperymentu na własnej skórze :D



Cinek
Młodszy Forumowicz
Posty: 65
Rejestracja: 2017-02-05, 16:22
Model: SN95 convertible 35a
Silnik: V6 3.8
Kolor: biały
Lokalizacja:: Łódź

Re: Prośba o opinię Mustang 2001 Cabrio

Post autor: Cinek » 2017-07-04, 00:17

Mam takie cabrio. Potężna frajda z jazdy latem, dość szczelny dach (czasem coś puści przy tylnej dolnej krawędzi małego okna). Ja sobie chwalę. Ceny części dobre i prosta konstrukcja auta.

Cena tego auta z otomoto dobra - chyba nawet za dobra. Jak dla mnie auto do dokładnego sprawdzenia.

Ja mam dach materiałowy, impregnowany winylem od spodu. Właśnie z powodu winylu nie powinno się go składać zimą.



ODPOWIEDZ

Wróć do „20 kupowanie samochodu”