Pomoc w zakupie

porady dla kupujących Mustanga I generacji

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, celibad, pluzz, Rezor, stang232, Przemek64

ODPOWIEDZ
Arni_Szwarzcharakter
Posty: 1
Rejestracja: 2020-06-17, 17:40
Model: SN95
Lokalizacja:: Wrocław

Pomoc w zakupie

Post autor: Arni_Szwarzcharakter » 2020-06-17, 17:48

Cześć wszystkim,

Zapewne temat mówi sam za siebie ale najpierw kilka słów wstępu. Do tej pory nie miałem do czynienia z Mustangami, pozostawały jedynie w sferze marzeń. Lata minęły i obecnie jestem na etapie, kiedy mogę sobie pozwolić spełnić marzenie....ale czy na pewno? Jeśli chodzi o samochód mam upatrzony model, oto on:

https://www.otomoto.pl/oferta/ford-must ... a78a58c26a

Nie znam się na mechanice, auto oglądałem z zewnątrz na żywo i faktycznie sprawia bardzo dobre wrażenie, podobnie odczucia z jazdy. Docelowo samochód miałby służyć mi do codziennej jazdy poza oczywiście okresem zimowym. I tutaj prośba do Was, z perspektywy osób obeznanych z tematem, czy czekają mnie niezwykle wysokie koszty eksploatacji, częste awarie itd.?



Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1612
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: Pomoc w zakupie

Post autor: Rezor » 2020-07-01, 08:52

22k za 4gen przedlift w v6 to dość sporo. Ale jeśli to zadbany egzemplarz to spoko :) Główne mankamenty to przegrzewanie silnika. Amerykanie w tym okresie nie umieli w V6, tyczy to się forda, GM i Chryslera :D Tył nie hamuje prawie wcale, V6 ma otwarty dyfer więc zakopać się łatwo. Blacha raczej nie rdzewieje, a jak już to głównie bagażnik (warto ściągnąć tapicerkę w bagażniku i zobaczyć co się dzieje w nadkolach) oraz podłużnica przy kielichach z przodu


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

ODPOWIEDZ

Wróć do „20 kupowanie samochodu”