Ford Mustang GT 4.6L V8

porady dla kupujących Mustanga I generacji

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

Awatar użytkownika
Gabriel
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: 2011-04-23, 13:15
Model: GT Premium
Silnik: V8 4.6
Kolor: Bordowy z biołymi paskami

Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: Gabriel » 2011-04-23, 13:24

Witam.

Chcialbym Was prosic o opinie na temat tego samochodu:

http://www.renaultkatowice.pl/komis/379 ... g_4.6.html" onclick="window.open(this.href);return false;

Przymierzam sie powoli do niego (po swietach jade do mechanika go ocykac) ale mam kilka pytan:

- spalanie jesli przyjmne 15l to sie duzo pomyle?
- awaryjnosc/koszty czesci sa duze?
- moze ktos juz ogladal ten konkretny model?
- czy mozna recznie zlozyc w nim dach na wypadek awarii elektryki?
- auto stoi rok w komisie (poza zima, wtedy gdzies "zniklo") czy tak ciezko je sprzedac?

Z tego co wiem, auto mialo naprawe w ASO w USA jak bylo nowe za cene okolo 14tys USD.
Niestety nie ma zadnych zdjec, jedynie info, ze przod byl bity.

Prosilbym o odpowiedz na te kilka pytan, czy raczej odpuscic ten egzemplarz?


Pozdrawiam



Awatar użytkownika
pudel
Forumowicz
Posty: 1406
Rejestracja: 2008-11-07, 21:08
Model: 2002 V6,2007 V8
Silnik: V8 4.6
Kolor: Szary metalik & Torch red
Kontakt:

Re: Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: pudel » 2011-04-23, 13:29

moje ale tylko moje zdanie to za dużo za niego chcą jak za bite GT a sprzedaż to zależy kolega z klubu koral dwa GT sprzedał szybko za to z V6 już tak dobrze mu nie idzie no cóż musisz trafić na pasjonata :D


GDYBY BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD - CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH.....

Awatar użytkownika
Magic
Forumowicz
Posty: 864
Rejestracja: 2008-07-20, 20:17
Model: RTR 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: BLACK
Lokalizacja:: Oleśnica
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: Magic » 2011-04-23, 14:23

Jak na V8 w manualu to wcale nie tak dużo a że był bity to co jak ponad 90% była, tylko zależy jak mocno i czy jest konkretnie zrobiony.

Na pewno znaleźć kupca na cabrio w takim kolorze nie jest łatwo ja 3 lata szukałem w Polsce coś z manualną skrzynią a o gt nie było co marzyć i nawet za tak małe pieniądze chyba bym się nie zdecydował by go kupić chyba że od razu do lakierni.

Co do spalanie to się pomyliłeś ostro z 15 to w trasie w mieście spali spokojni 20-25l niema co się czarować.


Obrazek

Bolek
Forumowicz
Posty: 771
Rejestracja: 2009-07-07, 22:46
Silnik: V6 3.7
Kolor: Silver
Kontakt:

Re: Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: Bolek » 2011-04-23, 14:35

To ja jeszcze dodam że to auto wisi już dobre pół roku na allegro i z tego co pamiętam ktoś tam był to oglądać z forum i auto jest dosłownie malowane,widać 4 odcienie lakieru ;) Pozatym cena kosmos jak na walonego konia z tego rocznika.I ten kolor :kwasny:



Awatar użytkownika
Gabriel
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: 2011-04-23, 13:15
Model: GT Premium
Silnik: V8 4.6
Kolor: Bordowy z biołymi paskami

Re: Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: Gabriel » 2011-04-23, 14:51

Huh, to nie dobrze:/ zwlaszcza te spalanie 20-25l mnie przeraza. Kolor osobiscie mi sie podoba, ale o gustach nie ma co dyskutowac;)
I wiem wlasnie, ze auto jest od zeszlego lata w komisie, wiec moze cos nie tak niestety.
Dziekuje za odpowiedzi.



Awatar użytkownika
bedzin
Forumowicz
Posty: 343
Rejestracja: 2008-11-01, 19:22
Model: Mustang GT 2000
Silnik: V8 4.6
Kolor: srebrny

Re: Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: bedzin » 2011-04-23, 19:13

Gabriel ja mam GT 4,6L ale z 2000 roku, powiem ci tak, smiga sie pieknie, tez cos slyszalem ze on byl walony i robiony na szybko ale nie wiem czy to w 100% prawda bo sam tego nie widziale. co do spalania to dr.killer nie masz racji. Napisze tak: przy kreceniu filmu w wawie gdzie bylo palenie gumy, baczki i jazda tylko po miescie spalanie osiagnelo moj rekord 20,2L/100km, przy jezdzie mieszanej tzn troche ciezkiej nogi, troche spokojnej jazdy i tez tylko po miescie wychodzi mi w granicach 16-17,5L/100km, a natomiast trasa to jechalem do poznania i tak mialem te 120-140 na zegarach to wyszlo mi spalanie 11,5 albo 12L/100km.

Co do sprzedazy takiego auta?? Hmmm przy obecnych czasach cen paliwa i w pewnym stopniu kryzysu finansowego polakow bedzie ciezko. Ludzie boja sie kupowac takie auta ze wzgledu na spalanie, koszty utrzymania ( gdzie tu sie myla bo nie sa takie duze) czy cene ubezpieczenia ( u mnie wychodzi jakies 900zł na rok). Zeby ktos kupil takie auto to musi konkretnie chodzic za tym autem, to juz musi byc zapaleniec i jakis pasjonata, bo nie bedzie tak ze chodzi za jakas vectra a zobaczyl mustanga i kupuje mustanga.

Co do czesci nie jest zle, zaczyna sie coraz wiecej ich pojawiac w PL, cenowo tez nie jest jakies przegiecie, ale juz jakies wieksze rzeczy typu sprzeglo czy komplet zawieszenia to juz lepiej sciagac ze stanow bo ci wyjdzie duzo taniej.



Awatar użytkownika
Gabriel
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: 2011-04-23, 13:15
Model: GT Premium
Silnik: V8 4.6
Kolor: Bordowy z biołymi paskami

Re: Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: Gabriel » 2011-04-23, 19:38

Hmm to teraz pytanie za ktore mam nadzieje nie dostane bana :)

Czy gazowanie Mustanga to dobry pomysl?
Bardzo bym chcial takie auto, ale z cenami paliwa i tym spalaniem moge nie dac rady.
I pytanie czy jak wsadze gaz to bedzie wielka profanacja czy po prostu jak mnie nie stac na takie auto w sensie paliwa to kupic sicento ?:)



Awatar użytkownika
Hans
Forumowicz
Posty: 1030
Rejestracja: 2008-12-30, 11:18
Model: 500
Kolor: Black
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: Hans » 2011-04-23, 19:49

Najpierw musisz sobie uświadomić, czy kupujesz auto dla siebie, czy żeby się komuś przypodobać?

To będzie Twój samochód i zrobisz z nim co zechcesz. A na to pytanie odpowiedź dostaniesz zgodnie z tym, jak każdy uważa i generalnie niczego się nie dowiesz. Jeśli przejrzysz forum to znajdziesz dział dotyczący alternatywnych źródeł energii (czyt. LPG i innych). Jest kilka osób które z powodzeniem zainstalowały gaz i borykają lub borykały się z problemami z tym związanymi.

Generalnie, jak Ci się chce wydać kasę na dobrą instalację i uważasz, że tak będzie taniej, nikt Ci tego nie zabroni. ;)


.:: :evil: my other ride is your mom :evil: ::.

Awatar użytkownika
pudel
Forumowicz
Posty: 1406
Rejestracja: 2008-11-07, 21:08
Model: 2002 V6,2007 V8
Silnik: V8 4.6
Kolor: Szary metalik & Torch red
Kontakt:

Re: Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: pudel » 2011-04-23, 19:53

ja mam mustanga V6 w LPG i jak dotąd gaz nie wyrządził żadnych poważnych szkód...


GDYBY BÓG POPIERAŁ PRZEDNI NAPĘD - CHODZILIBYŚMY NA RĘKACH.....

Awatar użytkownika
adasko74
Forumowicz
Posty: 859
Rejestracja: 2009-10-28, 21:22
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: sonic blue

Re: Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: adasko74 » 2011-04-23, 22:21

jak robisz malo kilosow to nie gazuj Konia...no chyba ze klepiesz 30-40 tys to juz inna bajka...
warto przeliczyc koszt instalacji itp..i ile zaoszczedzisz w stosunko do kilosow przejechanych..czy naprawde wato-przeciez benzynka tanieje :rotfl:



Maxitrol
Posty: 1
Rejestracja: 2011-06-29, 11:41

Re: Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: Maxitrol » 2011-06-29, 11:46

Co do Mustanga z pierwszego postu to mogę go śmiało polecić. Auto nie miało nigdy wcześniej dzwona, nie był przerysowany ani malowany. To chyba że w salonie ktoś gdzieś coś przerysował ale wątpie. Był to samochód mojego kolegi, który miał go od nowości. Wszystkie przeglądy i wymiany robił w serwisie. Przebieg jest oryginalny. Auto zostało oddane do salonu w rozliczeniu na nowe renault. Nie wiem czy auta w salonie pietrzaka stoją pod chmurką czy nie. Jeśli tak to od września zeszłego roku jest garażowane na zewnątrz. Wcześniej w garażu. Od razu mówię że auto nie należy już do znajomego więc nie mam żadnego interesu w tym że polecam ten samochodzik



Alexander25
Forumowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: Alexander25 » 2011-06-29, 16:21

jak ktos chce brac tego stanga to trzeba uwazac:).
1. Sprawdzic carfax
2.Sprawdzic czujnikiem lakieru
3. Sprawdzic mechanike
Auto jak trafia do komisu sobie nim ktos tam jezdzi dla zabawy jest czesto katowane:). Nie nalezy wierzyc w zapewnienia ze o auto dbaja bo w komisie czy salonie pracuja ludzie na etat przychodza np 8-16 i potem maja gdzies te auta. Trzeba dokladnie taki samochod sprawdzic. A nie wiem czy w zime nie bylo zdjec tego konia na sniegu jak stal:) moze sie myle. Tak czy inaczej trzeba woz sprawdzic i nie sugerowac sie tym ze u dealera w dziale aut uzywanych czy komisie zajebiscie dbaja o auto:) podobnie widzialem jak dbaja i jakie bezwypadkowe stangi GT za 60tys pln ma pewna siec aut uzywanych w Warszawie:)
Rozsadek przy zakupie to podstawa.
ja bym polecal sprawdzic te cobre na allegro bo ladnie sie prezentuje:)


302 HOooooo

Awatar użytkownika
Gabriel
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: 2011-04-23, 13:15
Model: GT Premium
Silnik: V8 4.6
Kolor: Bordowy z biołymi paskami

Re: Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: Gabriel » 2011-08-26, 18:12

Witam ponownie.

Widze, ze pojawily sie dwie odpowiedzi to pozwole sobie odswiezyc temat.

Maxitrol: nie zrozum mnie zle, ale auto bylo bite na 100%. Mowili to goscie z salonu oraz numer VIN nie klamie;) ale spoko, "tylko" przod, bok i tyl.

Anyway auto zostalo sprzedane, ciekawe kto kupil;)

No a ja dalej zostalem z niczym. Czy nikt w Polsce nie sprzedaje zoltego GT, miedzy 2002 - 2004, cabrio w manualu?:) kolor od biedy moze byc inny:D



Alexander25
Forumowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: Alexander25 » 2011-08-28, 15:17

Ten mustang byl rozwalony totalnie. Ogladalem go i dotarlem no zdjec z kolizji:/ Dziekuje postoje
Kupilem mustanga fakt ze 1995 rok ale 5.0 manual czysty carfax i zadnych wyplat z polisy oc i ac w ciagu ostatnich 11 lat. Wymaga jeszcze paru rzeczy jak zamontowania nowych listw (tych czarnych w ktore wchodi szyba) czy wymiana reflektora przeciwmgielnego bo ktos jezdzil nim caly rok i wjechal w zaspe zbijajac reflektor. Trzeba zrobic pare zaprawek takze ale silnik skrzynia most zawieszenie chodzi pieknie i skubaniec wymiata na prostej:D Gonilem ostatnio 2005+ w automacie i nie mogl mi uciec:D na Trasie Siekierkowskiej . Fajny woz i tyle zpalacilem za niego 10k wlozylem w niego w czesciach motorcrafta i ford racing jakies 15k wloze jeszcze z 5-6 bo chce wrzucic supercharger i miec woz dojazdy od czasu do czasu:) Ew jak kolega szuka auta to moge je odsprzedac z gratami ktore kupilem teraz do niego bo mam na oku dwa piekne lincolny towncar i jeden bym mial na codzien a drugi do okazjonalnej jazdy:)
A atutem tego auta jest tez to ze abs dziala i poduchy wszystkie sa plastiki spasowane dobrze:D Szukalem takiego auta troche ponad 2,5 roku:D


302 HOooooo

Awatar użytkownika
Gabriel
Forumowicz
Posty: 187
Rejestracja: 2011-04-23, 13:15
Model: GT Premium
Silnik: V8 4.6
Kolor: Bordowy z biołymi paskami

Re: Ford Mustang GT 4.6L V8

Post autor: Gabriel » 2011-08-28, 15:46

Niestety mustangi wczesniejszej generacji niz 4 jakos mi nie leza;) no chyba, ze calkiem stare, te sa piekne. Szukam cos z 4 generacji, ale czuje, ze moje wymagania sprawia, iz dlugo jeszcze bede szukal:/
a z innych samochodzikow to marzy mi sie tez cadillac seville z '79roku :) Lincolny tez laaadne.

Ps. czy to problem aby gdzies pokazac zdjecia z wypadku tego zoltego mustanga? Z ciekawosci chcialem zerknac., bo jak wyglada po wypadku to wiadomo (to krzywe, tamto krzywe itd)



ODPOWIEDZ

Wróć do „20 kupowanie samochodu”