Hamulce z porsche w SN95

nasze modyfikacje

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

ODPOWIEDZ
Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1617
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Hamulce z porsche w SN95

Post autor: Rezor » 2015-12-13, 01:22

Jestem obecnie w Stuttgart'cie i porsche tutaj tyle co u nas golfów. Ogólnie nigdy za specjalnie za porsche nie przepadałem ale te jebutne czerwone zaciski tak wesoło do mnie machają, że zastanawiam się czy nie pojechać na jakieś złomowisko czy inny szrot i nie przytulić takiej parki żeby wsadzić do SN95. Pytanie tylko na jakie przeróbki powinienem się wtedy szykować? Na ile to może być opłacalne? A może lepiej wziąć kilka części ekstra z porsche? Proszę do mnie jak do dziecka bo w temacie hamulców i zawieszenia to ja niemal zielony jestem :P


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

Awatar użytkownika
Magic
Forumowicz
Posty: 864
Rejestracja: 2008-07-20, 20:17
Model: RTR 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: BLACK
Lokalizacja:: Oleśnica
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Hamulce z porsche w SN95

Post autor: Magic » 2015-12-13, 10:14

jak dla dziecka musisz się liczyć z kosztem co najmniej 2 tyś zł i na co ci zaciski akurat z porsche ? brembo to brembo lepiej z normalnego auta kupić gdzie zaciski i klocki są łatwo dostępne i tanie.
ps musisz mieć felgi 18 cali i to z dużym dystansem bo nie które fele mogą również obcierać o ramienia.


Obrazek

Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1617
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: Hamulce z porsche w SN95

Post autor: Rezor » 2015-12-13, 11:54

akurat z porsche bo tak jak pisałem: Dużo tego i zastanawiam się czy na jakimś szrocie nie wychaczę czegoś za jakieś śmieszne pieniądze :). Widziałem w necie swapy brembo z s197 w sn95 i potrzebny jest adapter na mocowanie zacisków. Pytanie czy takie coś wystarczy również ze swapem z porsche :P 2tys pry cenie 8k za dedyowany zestaw 6cio tłoczkowy to spora różnica :D


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

Awatar użytkownika
stang232
Forumowicz
Posty: 2121
Rejestracja: 2008-12-12, 15:16
Model: stang'95
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Bełchatów
Stajnia: Stajnia Łódzka

Re: Hamulce z porsche w SN95

Post autor: stang232 » 2015-12-14, 12:30

skontaktuj się z baz_one założył sobie zaciski z cayenne to powie jakie koszty, tu temat.
A i dolicz sobie jeszcze kilka tys na felgi i opony bo pod te seryjne felgi 17" to sie nie zmieści
http://mustangklub.home.pl/forum/viewtopic.php?p=30054" onclick="window.open(this.href);return false;


Obrazek

Awatar użytkownika
Rezor
Forumowicz
Posty: 1617
Rejestracja: 2015-03-19, 13:33
Model: SN95 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Niebieski

Re: Hamulce z porsche w SN95

Post autor: Rezor » 2016-02-25, 21:41

No i udało mi się dostać brembo 17z z Q7. Ponoć pasują do większości felg 17". Muszę dorobić tylko adapter bo mają rozstaw 145mm, a SN95 ma 130mm. Zastanawiam się czy by nie dało rady upchnąć przednich zacisków na tył :D boję się, że rozstaw siły hamowania może pogorszyć właściwości jezdne


Mój mustang jest jak pies:
Ciągle się z nim bawię
Kobieta wypomina ile mam przez niego wydatków i problemów
Dzieci go lubią
Matka ma go dość bo przeorał jej podwórko
Ojciec zwie bo olał mu kostkę na podjeździe
Znajomi wciąż muszą o nim wysłuchiwać

Awatar użytkownika
Magic
Forumowicz
Posty: 864
Rejestracja: 2008-07-20, 20:17
Model: RTR 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: BLACK
Lokalizacja:: Oleśnica
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk
Kontakt:

Re: Hamulce z porsche w SN95

Post autor: Magic » 2016-04-28, 18:07

Rezor pisze:No i udało mi się dostać brembo 17z z Q7. Ponoć pasują do większości felg 17". Muszę dorobić tylko adapter bo mają rozstaw 145mm, a SN95 ma 130mm. Zastanawiam się czy by nie dało rady upchnąć przednich zacisków na tył :D boję się, że rozstaw siły hamowania może pogorszyć właściwości jezdne
seryjne zaciski na tył hardkorowo trochę ;) po pierwsze jak masz most 8,8 to musisz koniecznie wyeliminować przesuwanie się półosi przez taki patent http://www.americanmuscle.com/moser-c-c ... r-kit.html

jak nie masz abs to słaba opcja na pewno i tak byś musiał kupić sportowy regulowany korektor hamowania bo w twojej budzie chyba korektora nie było a w mojej był do niczego :P ja miałem założone zaciski brembo z cobry r cztery tłoczkowe z przodu tarcza 330mm i z tyłu takie sama zaciski :szok: tarcza 300mm i często miałem że przy agresywnym hamowaniu tył mi blokował jak z gazem nie hamowałem więc był ubaw dla laika to samobójczy patent choć i ja raz prawie do rowu przez to bym wleciał :wstyd:


Obrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „21 przeróbki”