zestaw części eksploatacyjnych - SN95

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, stang232, celibad, pluzz, Rezor, Przemek64

ODPOWIEDZ
jkac
Młodszy Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-13, 12:58
Model: SN95 Cabrio
Silnik: V6 3.8
Kolor: Kanarek

zestaw części eksploatacyjnych - SN95

Post autor: jkac » 2011-06-30, 14:11

Witam.

Aktualnie dopieszczam swojego Konia, żeby przyjemnie mu się jeździło po drogach, ale mimo przeklepania forum nie znalazłem zebranych nigdzie w jednym miejscu informacji na temat całościowego zestawu rzeczy często wymienialnych, mianowicie do generacji SN95 (mój to 1995 rok, 3.8 V6 + LPG) gdzie można wygodnie kupić i jaki wybrać (najchętniej oczywiście w Warszawie, jeśli czegoś nie trzeba szukać gdzies daleko):
- olej (ile, jaki polecacie? ja zostanę na syntetyku)
- filtr oleju (da się dostać u nas?)
- świece (były linki do wyszukiwarek, NGK? V-Power? G-Power? Iridium? czy do gazu coś innego?)
- przewody wysokiego napięcia (gdzie i jakie kupić?)
- olej skrzyni (słyszałem, że ok. 8 litrów wchodzi)
- filtr oleju skrzyni (jaki i skad?)
- plyn hamulcowy (chociaż o tym widzialem, że klasyczny DOT3/DOT4)
- filtr powietrza (dostępny?)
- filtr paliwa (jaki i skad?)

Mam nadzieję, że zbierzemy to w jednym miejscu wszystko i może gdzieś przykleimy, czego by ktoś później nie szukał. U mnie na drugi ogień idą drążki i końcówki kierownicze, a potem klocki i tarcze hamulcowe, więc i w tym temacie porady będą mile widziane.

dzięki i pozdrawiam.



Alexander25
Forumowicz
Posty: 1646
Rejestracja: 2008-11-10, 17:33
Model: 302HO 1994 rok
Silnik: V8 5.0
Kolor: sapphire blue
Lokalizacja:: Polska
Kontakt:

Re: zestaw części eksploatacyjnych - SN95

Post autor: Alexander25 » 2011-06-30, 21:47

Olej jak syntetyk to nie shella bo 3.8 silnik stuka na nim. ja lalem mobila bylo ok.
Filtr oleju ja kupuje po 30zl
swiece. zwykle najzwyklejsze sa po 18zl
przewody ja preferuje boscha lub kemparts cena 120-140zl
olej skrzyni mercon III9chyba) Znajdz w necie adres firmy midparts. Sa ok wymieniali mi olej z filtrem i uszczelka i sie znaja na amcarach wystarczy podjechac i widac ile tam ich jest:)
Filtr oleju do skryni rozne niestety tych uszczelek w zestawie z filtrami nie warto zakladac. najlepiej zamowic sobie uszczelki pod skrzynie firmy corteco bo maja specjalne otwory na sruby i sa wielokrotnego uzytku.
plyn hamulcowy zwykly wystarczy
filtr powietrza fram wystarczy ja placilem cos kolo 40zl z przesylka
filtr paliwa taki aby pasowal na allegro sa:)
na amerykany.pl kupisz wszystko poza dobra uszczelka pod miche
jak jestes z Warszawy to wpadnij do mnie. Zostalo troche gratow jeszcze po moich 2 mustangach v6 i jednym zony:) chociac drazkow juz brak;/ bo szukalem ich dla kogos z forum ostatnio i jzu nie bylo
Co sie tyczy klockow to raybestos czy jak to sie pisze moga byc:) sa tanie ja za komplet na przod i tyl dalem 240zl i bardzo dobrze sie spisywaly.
Tarcze nowe albo do przetoczenia. Nowe od 100-250zl za sztuke(te za 250 na amerykany.pl byly super). mi teraz gosc przetaczal w taurusie sho zaplacilem 100zl za sztuke. Wymienilem klocki i wszystko super:)
jak cos to wal na gg 4942609 jutro najlepiej bo bede wymienial w 4.6 i 5.0 kable ze swiecami i filtry to sprawdze co ja mam do 3.8 V6
Dobre sa tanie kable duraspark kosztowaly do stanga 120zl z przesylka. Minus jest taki ze sa z chwytakiami ktore po 2-3 krotnym zdejmowaniu moga uszkodzic przewod. najlepiej upewnic sie ze wszystkow silniku ok wymienic swiece i sie nie meczyc:)


302 HOooooo

jkac
Młodszy Forumowicz
Posty: 47
Rejestracja: 2010-06-13, 12:58
Model: SN95 Cabrio
Silnik: V6 3.8
Kolor: Kanarek

Re: zestaw części eksploatacyjnych - SN95

Post autor: jkac » 2011-07-18, 17:53

Odezwę się dzisiaj wieczorkiem niestety dopiero, bo mnie robota zapędziła do jakiegoś nieprzyzwoitego biegu przez ostatnie 2 tygodnie, ale teraz w koncu mam pare dni dla Konia :) Dzięki za wyczerpującą odpowiedź.



ODPOWIEDZ

Wróć do „22 instrukcje i poradniki”