Kilka pytań początkującego

Moderatorzy: mcgan, Pavulon_, Rezor, stang232, celibad, pluzz, Przemek64

ODPOWIEDZ
yhym
Posty: 1
Rejestracja: 2014-06-27, 01:54
Silnik: V6 3.8

Kilka pytań początkującego

Post autor: yhym » 2014-06-27, 02:38

Witam serdecznie.
Nabyłem ostatnio Mustanga 3.8 z 2001r, a jako że różnie u nas ze stanem wiedzy odnośnie tych maszyn, to uznałem, że warto popytać ludzi zaznajomionych z tematem.
Ogólnie jestem z maszyny bardzo zadowolony, ale trzeba wziąć pod uwagę, że to moje pierwsze takie doświadczenie, więc pewnie wiele rzeczy można by poprawić :P
Jestem trzecim właścicielem, poprzedni podszedł do sprawy wydaje mi się w porządku, nie ściemniał tylko powiedział co boli. Alternator został wymieniony bo nie ładował zupełnie. Na mocowaniach układu wydechowego były luzy to wszystko elegancko podciągnięto, już się nie boję że na progu zwalniającym będzie szorował :P
Poprzedni właściciel poruszył też temat hamulców, który z tego co widziałem na forum pojawiał się wielokrotnie. Z tego co mówił kiedyś po ostrym hamowaniu przed kałużą wypaczyło mu całe tarcze, wymienił. Ja póki co żadnych problemów nie doświadczyłem, ale mam wrażenie, że się nadmiernie grzeją - co warto zrobić żeby ustrzec się awarii?
Z pomniejszych rzeczy to trzeba wymienić linkę ręcznego i rolkę w szybie kierowcy - gdzie najlepiej szukać takich części?
Dodam, że jeśli chodzi o mechanikę, to tylko podstawowe czynności :P więc jeśli jest w Białymstoku jakiś warsztat lub specjalista, to byłbym wdzięczny za informacje.
Z góry dzięki za wszelką pomoc.
Pozdrawiam.



Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Re: Kilka pytań początkującego

Post autor: celibad » 2014-06-27, 11:07

witam :) odpowiedzi na Twoje pytania poszukaj w Poradach technicznych w IV generacji , nie zakładajcie nowych tematów tylko używajcie opcji "SZUKAJ"
pozdrawiam


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

ODPOWIEDZ

Wróć do „22 instrukcje i poradniki”