Czy chcesz żeby powstał dział LPG na naszym forum ??

O mustangu i o nas

Moderator: Hans

Czy chcesz żeby powstał dział LPG na naszym forum ??

Czas głosowania minął 2009-06-01, 10:20

TAK
50
52%
NIE
47
48%
 
Liczba głosów: 97

Bert
Posty: 4
Rejestracja: 2008-10-13, 14:25

Post autor: Bert » 2009-05-18, 13:28

Nie kaman o co w tym wszystkim chodzi . Przecież pytanie nie brzmiało -" czy w Mustangach powinien być gaz ,czy nie " . Nie chcesz - nie czytaj , nie oglądaj , nie kupuj . Przecież jest WOLNOŚĆ ...(ppodobno ) :D



Awatar użytkownika
stanglex
Forumowicz
Posty: 470
Rejestracja: 2009-03-26, 01:33
Model: 2016 Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Magnetic

Post autor: stanglex » 2009-05-18, 13:47

pluzz:
Masz rację, niepotrzebnie wyraziłem swoje zdanie przy okazji tej ankiety, choć obstaję przy tym, że forma nie była obraźliwa.

Uważam jednak, że sama ankieta nie ma sensu i jest konfliktogenna. Zróbcie po prostu taki dział, a jak nie będzie zainteresowania to można go zlikwidować.

Moja filozofia jest jednak taka, że LPG w tym kultowym aucie pasuje jak kwiatek do kożucha i samo istnienie takiego działu na forum Mustanga jest deprecjonujące ale to tylko moje zdanie i nie obieram prawa do innego.



egonw3
Forumowicz
Posty: 131
Rejestracja: 2008-07-19, 12:54
Model: Mustang GT Bullitt '08
Silnik: V6 4.0
Kolor: highland green

Post autor: egonw3 » 2009-05-18, 14:10

A propos gazu: gaz ma wyższą liczbę oktanową od benzyny, więc można wycisnąć z silnika dodatkwoe koniki i newtonometry przerabiając go na gaz. Wymaga to jednak doprężenia silnika, zastosowania odpowiednich krzywych, modyfikacji dolotu i wydechu itp. Widziałem już jednak mocno stuningowane autko, które na gazie miało wyższe osiągi niż na benzynie.

Co nie zmienia faktu, że choć przemawia do mnie argument "albo mustang z gazem, albo żaden", to gaz do konika jakoś mi nie pasuję. Więc apel: instalujcie sobie LPG jak chcecie, ale schowajcie jakoś wlew! ;)



BigCojones
Młodszy Forumowicz
Posty: 11
Rejestracja: 2008-10-12, 23:20
Model: v6 2005
Kolor: kary

Post autor: BigCojones » 2009-05-18, 14:18

W tytule stoi: "Forum UŻYTKOWNIKÓW i MIŁOŚNIKÓW Forda Mustanga" ...a więc użytkownicy mają prawo do takiego działu, miłośnicy nie muszą tam zaglądać ;) ..żartuję! Naprawdę żartuję! Moim zdaniem usankcjonowanie tematu w postaci osobnego działu nie stanowi ujmy dla forum, bo samo istnienie takiego działu nie rozstrzyga o niczym, a jedynie ułatwi dyskusję. Pogadać zawsze warto zwłaszcza, że temat gorący :) Jestem zwolennikiem działu i przeciwnikiem gazu



paytoplay
Forumowicz
Posty: 404
Rejestracja: 2009-05-04, 00:08
Silnik: V6 3.7
Kolor: Sterling Grey
Kontakt:

Post autor: paytoplay » 2009-05-18, 14:31

Witam,

Ja tutaj jestm dośc nowy, zapisałem się na to forum niedawno, kiedy chciałem kupic mustanga i poczytac sobie jakie opinie i inne pierdoly. Poczytalem, kupilem i fajnie jest.
Z modeli które byly w moim zasięgu wybrałem akurat to które było przerobione na gaz, bo mi sie podobał kolor srodek i felgi :].
Auto mam jakiś tydzien, nei mam jeszcz sprecyzowanego stosunku dotyczącego gazu,
zatankowalem gaz w trase zeby zobaczyc ja to w ogole działa, gdyz nigdy nie mialem samochodu na gaz - jak powstanie jakis temat zbey sie dzielic wrazneiami to sie podziele - tu nei bede zasmiecal.
W kazdym razie chciałbym pozdrowic kolege, który pisał jakies brednie o komorach gazowych i nazywa ludzi wieśniakami - nie wiem jak można to skomentowac :] - polecam może się doedukowac w w/w temacie a potem cokolwiek pisac bo az dęba włosy stają.
A odnosnie samego tematu to chyba wszyscy powinni byc za, bo jak ktos slusznie zauwazyl ci ktorych temat nei interesuje i drazni nei beda musieli sie na niego natykac, a ci ktorzy sa zainteresowani beda mogli porozmawiac.

pozdrawiam i przepraszam ale zirytowalem sie... :]


Bart

Awatar użytkownika
stanglex
Forumowicz
Posty: 470
Rejestracja: 2009-03-26, 01:33
Model: 2016 Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Magnetic

Post autor: stanglex » 2009-05-18, 14:38

A ja polecam, nauczyć sie czytać ze zrozumieniem i po prostu nie kłamać.
Nikt tu nie nazywał ludzi wieśniakami. Proszę o cytat.
A niedostrzeganie, że odwołanie się do komór gazowych było powiązane tematycznie świadczy o braku inteligencji. Równie dobrze mogłem napisać, że należy takim ręce obcinać. Czy ktoś odebrałby to ja realny postulat? Opanuj się!

Notabene ciekawe, co byś mówił gdyby twój nie maił "seryjnego" gazu. Jak widać punk widzenia...



paytoplay
Forumowicz
Posty: 404
Rejestracja: 2009-05-04, 00:08
Silnik: V6 3.7
Kolor: Sterling Grey
Kontakt:

Post autor: paytoplay » 2009-05-18, 15:02

Masz racje - nei nazwałeś nikogo wieśniakiem tylko napisales ze gaz w kazdym aucie to wiocha, bardzo przepraszam, że mogłem twoje słowa w ten sposób zrozumiec - byc moze nakreciłem się po tym jak rzuciłes przykład z tymi komorami gazowymi - nie wiem czy ci nie wyszlo, czy to mialo byc takie dowcipne nawiązanie do gazu.

Ale jeśli masz mówic, że kogoś byś do komory gazowej wrzucił i zagazował to lepiej sie zastanów co ty człowieku opowiadasz i czy sie przypadkiem nie ośmieszasz.

Z mojej strony wszystko w tym temacie, co do wątku LPG jestem za i mam nadzieje, że nikt tu już na nikogo napadał nei będzie.


Bart

Awatar użytkownika
Olaf
Forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 2008-07-09, 21:57
Model: GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: królewski błękit : )
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Post autor: Olaf » 2009-05-18, 15:06

Temat LPG powinien powstać, bo:
a) jest demokracja ,
b) fakty są takie że sa już Mustangi na gaz,
c) jak ktoś chce zagazować to zagazuje, a jak ktoś nie chce to się przekona tym bardziej że nie warto (trochę problemów zawsze się znajdzie).

Stanglex, - jej, dzięki wielkie, że nie powiedziałeś "wieś" etc. bo od razu by nielubiano Warszawiaków, chociaż tak dużo ich tu jest w opozycji do Ciebie. Ja też. Ale spoko. Kurna, jak to trzeba uważać, żeby kogoś nie obrazić ... (z tym zagazowaniem to niefortunne było).

Radek - nie masz racji, czytaj uważnie. Alfatech super wymyślil, żeby nie było dopisywania użytkowników "z sufitu".

Sechubu,
faktycznie, pamiętam, dawno, dawno temu ... był sobie na ford.pl dział Cougar i kwitł w najlepsze : )) a tu nagle za sprawą jakiś zwyrodnialców (NIE od gazu, od razu dodam ; )_ wszyscy zrobili wypad na nowe forum...

I kurde weźcie się odwalcie od tego że gaz śmierdzi !!! Ja nie mam gazu (i nie będę miał) w Mustangu ale miałem kilka aut na LPG i nigdy nic nie smierdziało!!! Po prostu jak masz starego śmierdzącego strucla (tłumik zajechany) i go zrobisz na gaz to nie bedzie pachniało fiołkami tylko tym starym struclem (ale nie gazem)!!! Wg. mnie to bardziej stare diesle śmierdzą frytkami zjaranymi! A srednio-nowe diesle przy gwałtownym przyśpieszaniu wyrzucają chmurę czadu i to gówno się osadza na filtrach powietrza a jak ktos ma siatkowy to w silniku. I potem silnik do remontu przez te strucle diesle! (to taka moja teoria ; )))



Awatar użytkownika
Magic 2OO
Forumowicz
Posty: 138
Rejestracja: 2008-07-27, 22:14
Model: Był: '07 GT-C
Silnik: V8 4.6
Kolor: grafit
Kontakt:

Post autor: Magic 2OO » 2009-05-18, 15:21

stanglex pisze:A ja polecam, nauczyć sie czytać ze zrozumieniem i po prostu nie kłamać.
Nikt tu nie nazywał ludzi wieśniakami. Proszę o cytat.
A niedostrzeganie, że odwołanie się do komór gazowych było powiązane tematycznie świadczy o braku inteligencji.
I znowu osobista wycieczka.
Chłopie, napiszę to jeszcze raz i koniec, bo mi się nie chce walczyć z wiatrakami - TWOJA WYPOWIEDŹ BYŁA NIE NA MIEJSCU. Następnymi tylko się pogrążasz, bo zamiast po prostu przeprosić to dorabiasz sobie teorie i znowu obrażasz ludzi. Jeśli nie potrafisz odróżnić wypowiedzi od obelgi to służę pomocą:
wypowiedź - "Wg mnie gaz w Mustangu to profanacja"
obelga - "Wg mnie gaz w Mustangu to profanacja, a tych co zagazują Mustanga powinno się wsadzić do komór gazowych".

Z mojej strony EOT.


Pozdrawiam - Maciek.

Awatar użytkownika
stanglex
Forumowicz
Posty: 470
Rejestracja: 2009-03-26, 01:33
Model: 2016 Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Magnetic

Post autor: stanglex » 2009-05-18, 15:25

Jakaś tu wielka wrażliwość panuje skoro się wszyscy na używanie alegorii, metafor, paraboli obrażają. Teraz już wiem, że trzeba pisać wprost, bez korzystania z różnego rodzaju zabiegów językowych, a nawet nie używać wyrażeń potencjalnie dowcipnych. Zawsze mi się wydawało, że Mustangami jeżdżą prawdziwi, twardzi faceci i ostre babki. Pomyliłem się?

Stare diesle jeżdżą na oleju spożywczym, dlatego czuć je frytkami i naleśnikami. Znam kilku takich, co nic innego nie leją ;). Choć zapach ten jest w moim odczuciu w miarę przyjemny.
Niestety nie zgodzę się, że gaz nie śmierdzi. Może jakoś inaczej to odczuwam niż Ty, bo na mnie spaliny gazowca działają jak czerwona płachta na byka.


Z: 05/2015
O: 04/2016

paytoplay
Forumowicz
Posty: 404
Rejestracja: 2009-05-04, 00:08
Silnik: V6 3.7
Kolor: Sterling Grey
Kontakt:

Post autor: paytoplay » 2009-05-18, 15:27

po krtókiej chwili kiedy ochłonąłem, może faktycznie za bardzo się uniosłem i może jestem przewrażliwiony na punkcie robienia sobie żartów z komór gazowych - przepraszam, że się zirytowałem, ale to naprawde nei jest temat do żartów bo może kogoś zabolec.
Tak więc przepraszam, że najechałem na Ciebie stanglex, i wracajac do pytania nie wiem co bym mówił gdyby nie miał gazu? - wiem, że jak go kupowałem to prosilem zeby gosc mi to wymontował, ale chyba mu sie nei chciało :]. Faktycznie dziwnie mi to wyglada ze takei auto na gaz jezdzi. Ja bym pewnie gazu samemu nie zamontował, bo nigdy eni mialem czegos takeigo i balbym sie.

Nie chce tu nikogo swoimi wrazeniami zarzucac, faktycznie chyba gorzej jezdzi na tym gazie, ale w trasie z krakowa do warszawy calkiem przyzwoicie mi sie jechało. Zreszta poki co mam taka zajawke ze nawet w korkach mi sie fajnie jezdzi :].

Tak czy siak zajebisty samochód, czy z gazem czy bez


Bart

Awatar użytkownika
Cyryl
Stowarzyszenie MKP
Posty: 106
Rejestracja: 2008-11-11, 23:06
Model: GT Premium 2007
Silnik: V8 4.6
Kolor: Mineral Grey

Post autor: Cyryl » 2009-05-18, 15:28

Sorry Olaf, ale istnienie demokracji i kilku mustangów na gaz nie jest argumentem dla tworzenia działu w klubie. Klub to jest dobrowolne zrzeszenie członków połączonych jakąś ideą i członkowie decydują o jego kierunku. Stąd głosowanie. Każdy nowy członek z kolei musi zaakceptować profil klubu do którego chce należeć.
Oczywiście na forum każdy temat może znaloźć swoje miejsce.
Dodam też, że jak nie będą istniały różne punkty widzenia, to dyskusja nie ma sensu, a wiela osób od razu czuje się obrażanymi. Trochę dystansu na Boga!
Ostatnio zmieniony 2009-05-18, 15:31 przez Cyryl, łącznie zmieniany 1 raz.



Awatar użytkownika
stanglex
Forumowicz
Posty: 470
Rejestracja: 2009-03-26, 01:33
Model: 2016 Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Magnetic

Post autor: stanglex » 2009-05-18, 15:29

Magic 200. Nie mam za co przepraszać, nikogo nie obraziłem w ŻADNYM z wpisów. Nie dorabiam też żadnej teorii, a osobistych wycieczek nie uprawiam nawet w stosunku do Ciebie i w przeciwieństwie.

Trzymam za słowo.

[ Dodano: 2009-05-18, 15:30 ]
kaes: Albo jeżdżą na gazie...



paytoplay
Forumowicz
Posty: 404
Rejestracja: 2009-05-04, 00:08
Silnik: V6 3.7
Kolor: Sterling Grey
Kontakt:

Post autor: paytoplay » 2009-05-18, 15:31

a rzekomy brak mojej inteligencji, pominę, gdyż jestem szczęśliwym człwoiekiem i jest piękna pogoda :rotfl:


Bart

Awatar użytkownika
Cyryl
Stowarzyszenie MKP
Posty: 106
Rejestracja: 2008-11-11, 23:06
Model: GT Premium 2007
Silnik: V8 4.6
Kolor: Mineral Grey

Post autor: Cyryl » 2009-05-18, 15:35

A teraz konstruktywnie paytoplay - ile ten twój gazu wyżera? I co to za model?



Zablokowany

Wróć do „Garaż”