Czy chcesz żeby powstał dział LPG na naszym forum ??

O mustangu i o nas

Moderator: Hans

Czy chcesz żeby powstał dział LPG na naszym forum ??

Czas głosowania minął 2009-06-01, 10:20

TAK
50
52%
NIE
47
48%
 
Liczba głosów: 97

kuczko
Forumowicz
Posty: 129
Rejestracja: 2008-10-08, 15:13
Model: V6 2005
Silnik: V6 4.0
Kolor: Srebrny
Kontakt:

Post autor: kuczko » 2009-05-18, 15:39

stanglex pisze:Magic 200. Nie mam za co przepraszać, nikogo nie obraziłem w ŻADNYM z wpisów.
Ja jeżdżę zagazowanym i poczułem się obrażony tym, że chciałbyś mnie wrzucić do komory. Nie wiem, może to miał być komplement, ale ja tego nie zauważyłem.



kaes
Forumowicz
Posty: 814
Rejestracja: 2008-11-05, 13:13
Model: 2007
Silnik: V6 4.0
Kolor: czarny, chwilowo bez pasów
Kontakt:

Post autor: kaes » 2009-05-18, 15:40

stanglex pisze: kaes: Albo jeżdżą na gazie...
ja jeszcze na gazie nie jeździłem :) boje się policji.
ale na poważnie, ostatni mój post na ten temat. ja osobiście gazu nie mam i nie chcę zakładać. i w sumie ta dyskusja już z gazem nie ma nic wspólnego :) nie spodobał mi się "żart", bo moim zdaniem "poszło" to w stronę niefajną. A że trzeba uważać co się pisze - racja. Póki net jest raczej "anonimowy" to pewnie każdemu się zdarzy. A że poznałem sporo ludzi osobiście na zlocie, to rzeczywiście zastanowię się bardziej czy kogoś z tych fantastycznych ludzi nie obrażę tym co napisałem :) I wcale nie wydaje mi się żeby miała tu zastosowanie autocenzura czy inne takie wynalazki - po prostu o wszystkim można porozmawiać w normalny sposób, co mi się w powyższym wątku także nie udało :rotfl:
pozdrawiam


CS6 Progress bar
[||||||||||||||||||--------------------------------] 36%

Obrazek

paytoplay
Forumowicz
Posty: 404
Rejestracja: 2009-05-04, 00:08
Silnik: V6 3.7
Kolor: Sterling Grey
Kontakt:

Post autor: paytoplay » 2009-05-18, 15:47

szczerze to nie mam pojecia ile wyzera. Nawet nei wiem jaki ma zbiornik bo ten gosc co mi go przedawał mowil ze wchodzi 60 litrow, ale on to jeszcze jakos przerobil ze wchodzi 80 litrów.
Jak pojechalem na stacje to weszlo mi 55 litrów, wiec zakladam ze cos tam w srodku jeszcze bylo. przejechalem 325 mil jak mi sie gaz zaczal konczyc - tak wnioskuje bo zaczal jakos skakac. Podjechalem na stacje zeby go zatankowac. weszło mi 65 litrów, jeszcze lecialo powoli costam ale juz sie balem zeby mi to eni wybuchło :] - nie wiem nei znam sie na tym - ale jak gosc mowil ze sobie jakies zabezpiecznei z tego wyjal to balem sie wiecej niz 70 zatankowac.
Tak w miare dokladnie, ale z lekka rezerwa ze nei wiem ile tego gazu tam bylo to wychodzi 14 l na 100 km w trasie. Moze glupoty pisze - dopiero raz mi sie zdazylo jechac , ale bylem zszokowany ze tak malo. Jakos specjalnie go nie oszczedzalem, jechalem gdzie sie dalo tak 160-170, szybciej sie troche boje jeszcze, bo nigdy takim samochodem nie jezdzilem.
Generalnei moje odczucia sa pozytywne w stodunku do tego LPG bo jest dużo tańszy, jedyne co mi sie nei podoba to to ze sie kontrolka silnika pali, ale to podobno normalne jest przy gazie ze jak inna mieszanke czuje to sie to zapala.
Spadek mocy w stosunku do ceny jest do przelkniecia :] - nie zawsze trzeba popierniczac, nei musze miec 100% mocy zeby wyprzedzac tiry na drodze, to co daje gaz to mi wystarczy. Inaczej - na moja jazde - na gazie dam rade wyprzedzic tych co mam wyprzedzic.

Model V6 4.0 200 ilestam koni - nie wiem ile on ma dowod mam miekki i nei moglem znalezc mocy.


Bart

Awatar użytkownika
stanglex
Forumowicz
Posty: 470
Rejestracja: 2009-03-26, 01:33
Model: 2016 Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Magnetic

Post autor: stanglex » 2009-05-18, 15:48

Już o tym pisałem, odwołując sie nawet do inteligencji, rozsądku oraz opanowania, co również było źle odebrane.

Czy naprawdę uważasz, że chcę wrzucać ludzi i Ciebie do komór?

Zapomnij, że jeździsz na gazie i postaraj się być obiektywny.

Dodam, iż nie tylko nie uważam, że kogoś obraziłem ale także nie miałem takiego zamiaru.
Dlatego nie czuje się winny.



paytoplay
Forumowicz
Posty: 404
Rejestracja: 2009-05-04, 00:08
Silnik: V6 3.7
Kolor: Sterling Grey
Kontakt:

Post autor: paytoplay » 2009-05-18, 15:55

nie widzę sansu dalszej rozmowy na ten temat stanglex - dla dobra tego forum skończmy :]


Bart

Awatar użytkownika
celibad
Forumowicz
Posty: 1232
Rejestracja: 2008-08-26, 09:21
Model: GT 2015
Silnik: V8 5.0
Kolor: yellow triple
Kontakt:

Post autor: celibad » 2009-05-18, 15:56

Kużwa Ludzie opanujcie sie i swoje emocje , jest ankieta i albo Ktoś jest za albo przeciw ..... Popiszecie sobie o tym w dziale LPG jeśli takowy powstanie , zaśmiecacie swoimi wypowiedziami temat i niepotrzebnie przy tym sie podniecacie , prosimy o konkretną odpowiedz na ankietę TAK , albo NIE ............


"najlepszym lekiem na wszystkie problemy jest zwykła woda. dwie krople na szklankę wódki i wszystko przechodzi jak ręką odjął"

Jak mam czas to leże i odpoczywam, a jak nie mam czasu to tylko leże.

ObrazekObrazek

Awatar użytkownika
stang232
Forumowicz
Posty: 2122
Rejestracja: 2008-12-12, 15:16
Model: stang'95
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Bełchatów
Stajnia: Stajnia Łódzka

Post autor: stang232 » 2009-05-18, 15:58

właśnie głosować, lub podawać konkretne argumenty za lu przeciw
Ostatnio zmieniony 2009-05-18, 16:04 przez stang232, łącznie zmieniany 1 raz.


Obrazek

Awatar użytkownika
stanglex
Forumowicz
Posty: 470
Rejestracja: 2009-03-26, 01:33
Model: 2016 Mustang GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Magnetic

Post autor: stanglex » 2009-05-18, 15:59

Ok. Już mnie głowa od tego wszystkiego rozbolała.
Pozdrawiam


Z: 05/2015
O: 04/2016

Awatar użytkownika
stang232
Forumowicz
Posty: 2122
Rejestracja: 2008-12-12, 15:16
Model: stang'95
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Bełchatów
Stajnia: Stajnia Łódzka

Post autor: stang232 » 2009-05-18, 16:02

paliwo......spalanie/100...cena 1l [zł] koszt [zł] x100km....rachunek [zł]
lpg...............14..................1,6........22,4...........30..............672
pb95............14..................4,2.......58,8............30............1764
..........................................różnica...36,4............30............1092

miesięcznie przejeżdżam konikiem 3000km ( 80% - dojazd do pracy), ja działu o gazie nie potrzebuje, bo swoje doświadczenia z nim mam. Gdybym miał wymarzonego fastback z 1970roku, to bym na niego chuchał, dmuchał i jeździłbym nim w niedzielę.
Z doświadczenia z gazem:
1. jedyny plus instalacji lpg to PLNy
2. nie zakładać lpg do v8
3. instalacja lpg w v6 to żadna profanacja, nie zmienia osiągów
4. ciężko znaleźć warsztat który zrobi to właściwie

Za 1100zł miesięcznie można się ze mnie śmiać

pozdrawiam


Obrazek

paytoplay
Forumowicz
Posty: 404
Rejestracja: 2009-05-04, 00:08
Silnik: V6 3.7
Kolor: Sterling Grey
Kontakt:

Post autor: paytoplay » 2009-05-18, 16:08

nie wgłębiałem sie w to ale jeśli to jest az taka oszczednosc to sie ciesze ze mam ten gaz


Bart

Awatar użytkownika
pluzz
Forumowicz
Posty: 450
Rejestracja: 2008-08-21, 15:44
Model: Coupe 289 V8
Silnik: V8 4.6
Kolor: bialy
Kontakt:

Post autor: pluzz » 2009-05-18, 16:08

stanglex pisze:Ok. Już mnie głowa od tego wszystkiego rozbolała.
Pozdrawiam
No ja tez tak mam po dobrym gazie :rotfl:


Tomasz
Obrazek
Obrazek

Awatar użytkownika
stang232
Forumowicz
Posty: 2122
Rejestracja: 2008-12-12, 15:16
Model: stang'95
Silnik: V8 5.0
Kolor: czarny
Lokalizacja:: Bełchatów
Stajnia: Stajnia Łódzka

Post autor: stang232 » 2009-05-18, 16:24

Spoko, na Bemowie się odpalimy :D


Obrazek

Awatar użytkownika
Hans
Forumowicz
Posty: 1028
Rejestracja: 2008-12-30, 11:18
Model: 500
Kolor: Black
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Post autor: Hans » 2009-05-18, 16:48

stanglex pisze:To są te cywilizowane metody, różniące sie od faszystowskich? Chyba słabo znasz historie.
Tak, są - nie zabijanie i nie pisanie o eksterminacji zwłaszcza z tak błahego powodu. A tak się składa, że mimo zawodu mam całkiem rozległą wiedzę z zakresu historii i nie uważam gazowania ludzi za temat do żartów, a dodatkowe starcia, nie tylko słowne, z "Polakami" udającymi "patriotów" mimo swastyki na ramieniu jeszcze bardziej mnie utwierdziły w pewnych przekonaniach.


stanglex pisze:Uważam jednak, że sama ankieta nie ma sensu i jest konfliktogenna. Zróbcie po prostu taki dział, a jak nie będzie zainteresowania to można go zlikwidować.

Moja filozofia jest jednak taka, że LPG w tym kultowym aucie pasuje jak kwiatek do kożucha i samo istnienie takiego działu na forum Mustanga jest deprecjonujące ale to tylko moje zdanie i nie obieram prawa do innego.
I tak by było najlepiej, bez tej o kant dupy potłuc dyskusji. Niech po prostu będzie i tyle chociażby ze względu na to, że temat LPG był wielokrotnie już poruszany z różnymi skutkami. Oddzielny dział sprawi mam nadzieję, że Ci, których to gówno obchodzi lub mają w pogardzie LPG nie będą tam zaglądali. I chociaż sam zaliczam się do przeciwników gazowania samochodu uważam, że paliwo to paliwo, a w przypadku LPG jest to głównie kwestia jakości instalacji czego przykładem był wklejony gdzieś "bardzo sportowy" mustang na LPG. :)


stanglex pisze:A niedostrzeganie, że odwołanie się do komór gazowych było powiązane tematycznie świadczy o braku inteligencji.
Jesteś pewien, że chcesz tak ludzi oceniać? A może chcesz się zmierzyć w tej sferze? Po co Ci taka osobista wycieczka? Rozumiem, że jesteś w stanie określić, czy ja np. jestem osobą inteligentną, tak? Na tyle mnie poznałeś? To słucham, a przy okazji poproszę o mój profil psychologiczny, bo rozumiem, że wypowiadasz się jako znawca tematu.


kaes pisze:
stanglex pisze:Jakaś tu wielka wrażliwość panuje skoro się wszyscy na używanie alegorii, metafor, paraboli obrażają. Teraz już wiem, że trzeba pisać wprost, bez korzystania z różnego rodzaju zabiegów językowych, a nawet nie używać wyrażeń potencjalnie dowcipnych. Zawsze mi się wydawało, że Mustangami jeżdżą prawdziwi, twardzi faceci i ostre babki. Pomyliłem się?
patrz jak fajnie :) tyle ludzi się na ciebie jednego rzuciło - to znaczy, że ty masz rację a wszyscy inni się mylą i na dodatek są bez poczucia humoru, bez cienia inteligencji, i są prawdziwe dupy a nie prawdziwi faceci/babki. gratuluje dobrego spojrzenia na świat :)
Dziwne, prawda? Pewnie to przeoczyłeś, ale to pewnie sprawa Twojej inteligencji i braku wrażliwości jaką jesteś nadmiernie obdarzony, o nadczłowieku. Kiedyś dosadnie zostało ujęte w sposób mało wybredny, że niektórzy "widzą drzazgę w czyimś oku, ale nie widzą fiuτ@ we własnej mordzie."





Na koniec dodam, że wszystkich i tak chyba lekko poniosło. Proponuję wypić szklankę zimnej wody i spokojnie przemyśleć temat. Mam nadzieję, że nikt nie zamierza się na nikogo obrażać i strzelać fochy. dyskusję proszę zachować i dodać do tematu "Tak nie rozmawiamy na forum." :)


.:: :evil: my other ride is your mom :evil: ::.

Awatar użytkownika
Olaf
Forumowicz
Posty: 435
Rejestracja: 2008-07-09, 21:57
Model: GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: królewski błękit : )
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Post autor: Olaf » 2009-05-18, 17:31

TAK, dział powinien być chociażby po to żeby:
- jak ktoś jeżdzi 10 km dziennie to gaz niepotrzebny, a jak 60 000km rocznie to "od cholery może zaoszczędzić",
- jak się tankuje gaz to przy pełnym (ok. 90%) zbiorniku zawór "odbija" czyli juz więcej się nie zatankuje , czytaj. "nie można 'przelac' gazu czy zatankować za dużo.
- gdzie robia instalację dobrze (gdzie mają doświadczenie z dużymi silnikami),
- czy swiecąca kontrolka silnika to "normalne" przy gazie czy nie.

A w ogóle głosowanie jest trochę "bez sensu" bo to jest tak jakbym ja miał skrzywiony nos i jeszcze z 9 osób i tylko dlatego ze mamy skrzywione nosy (a jest nas mniejszość) to nas "nie chcą na tym Forum"... i "głosujmy, to może się ich pozbędziemy większością (demokratyczną, oczywiście; ))"

A może "rudych" też nie chcemy??? Może zagłosujemy żeby rudych usunąć??

Albo lepiej tych z nadwagą - wszyscy powyżej 90kg - OUT! :rotfl:

Nie jestem zwolennikiem gazu w Mustangu ale lepiej żeby temat był, osoby zainteresowane chociazby dowiedzą się że nie "wystarczy u wujka Heńka w szopie wkręcic butlę, reduktor i wtryski i będzie działało" tylko że to nie jest takie proste.

Hej, a jak za 3 lata będzie Mustang Hybrydowy to bojkotujemy strucla ! , no nie?



Awatar użytkownika
Cyryl
Stowarzyszenie MKP
Posty: 106
Rejestracja: 2008-11-11, 23:06
Model: GT Premium 2007
Silnik: V8 4.6
Kolor: Mineral Grey

Post autor: Cyryl » 2009-05-18, 17:45

Olaf - Przestań się krygować, tylko zakładaj gaz.
Walczysz jak lew, ale za każdym razem podkreślasz, że nie jesteś zwolennikiem.
Nie wiem skąd się wzięło w Tobie przekonanie, że to obciach?

[ Dodano: 2009-05-18, 17:52 ]
Olaf pisze:Hej, a jak za 3 lata będzie Mustang Hybrydowy to bojkotujemy strucla ! , no nie?
Nie powstanie! Zobaczysz.



Zablokowany

Wróć do „Garaż”