Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpracy?

O mustangu i o nas

Moderator: Hans

Czy wozicie swoimi mustangami do ślubu?

Tak, sporadycznie po znajomości
7
19%
Tak, nawet się ogłaszam
5
14%
Tak, mam taki biznes (wystawiam rachunki)
1
3%
Nie, ale bym chciał
7
19%
Nie
17
46%
 
Liczba głosów: 37

Awatar użytkownika
siara
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1249
Rejestracja: 2009-02-26, 00:38
Model: 2015 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Black

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: siara » 2018-04-11, 21:31

Ja dodam tylko tyle ze chyba wiekszy biznes jest z wynajmu dla galerii handlowych tak by statyczna wystawe zrobic jak sie zaczepisz...

CO do panny mlodej na tylnym siedzeniu wykonalne i pan mlody kolo niej jesli odleglosc jest mala do pokonania to sie poswieca dla tego jednego dnia. Jedyny warunek to wzrost jak dla mnie nie moze przekraczac 175cm choc tu juz ciasno jest wiec lepiej ok 172-173cm i da sie przezyc :) z tego co pamietam na swoim przykladzie jak mialem okazje siadac z tylu to 5gen ma wiecej miejsca czyli 175 wejdzie bez problemu a nowe modele s550 niestety maja nizej dach i ja juz mialem ciasno a mam 173cm i byl minimalny luz wiec jak droga nierowna to mozna to bylo odczuc.

Tak czy siak jak ma para mloda jecahc powiedzmy 10 czy 20KM to nie problem :)

Sa w klubie osoby ktore dadza auto bez problemu do prowadzenia nawet za odpowiednia kaucja.

Kazdy pomysl jest dobry - jak nie sprawdzisz nie dowiesz sie!



Behoston
Młodszy Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 2017-09-27, 23:32
Model: -
Kontakt:

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: Behoston » 2018-04-11, 21:36

Po prostu czuję się trochę jak pierwszak, który wszedł na korytarz czwartoklasistów i z jednej strony go popychają z drugiej mogli by go wywalić za bety ale trochę szanują, że nie zwiał po 30 sekundach.


Co do uberexclisive ubera to jest jakiś plan.



Awatar użytkownika
Detson
Stowarzyszenie MKP
Posty: 341
Rejestracja: 2015-08-08, 15:06
Model: MY 2014
Silnik: V6 3.7
Kolor: Szary (Sterling Grey)

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: Detson » 2018-04-11, 21:38

Grupa nasza nie jest ani hermetyczna ani nieuprzejma.
Mylisz nieuprzejmość z żartami. W których rzeczywiście jest ziarenko prawdy o nas :wstyd:
I zwróć uwagę że oprócz żartów dostałeś sporo informacji i nikt Ci źle nie życzył.


- Got Blunt?
- Got Weed?

Behoston
Młodszy Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 2017-09-27, 23:32
Model: -
Kontakt:

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: Behoston » 2018-04-11, 21:42

Owszem, informacji trochę jest, możliwe, że źle to odbieram.

Odpowiem zatem spalonym (zbyt późnym) żartem:
ja bym nie rozkręcał biznesów w stylu "mój pierwszy raz" bo dopiero wtedy byście mieli problem ze sprzątaniem samochodu :V



Awatar użytkownika
anbr64
Stowarzyszenie MKP
Posty: 811
Rejestracja: 2012-06-13, 20:40
Model: convertible 68
Silnik: inny V8
Kolor: Tahoe Turquoise
Lokalizacja:: Ząbki
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: anbr64 » 2018-04-11, 21:44

Kolego, z całym szacunkiem do Twojej osoby ale proponujesz buisnes na bliżej nie określonych warunkach. Na zasadzie "jakoś to będzie". gdybyś poważnie o tym myślał to po pierwsze wiedział byś, że ze ślubami jest jak z komuniami. Mają swoje cykle. komunie - maj a śluby 90% to czerwiec, sierpień, wrzesień i pazdziernik. Daje to około 4x4 czyli 16 w podskokach 17 weekendów. Średnia pensja w Wawie dla mądrej i roztropnej osoby to 3,0-3,5tys netto. Pracodawce kosztuje to x2 czyli miesięcznie ok 6-7 tys /miesiąc. Jak zamierzasz wygenerować zysk w takiej wysokości przy nawet 20 wyjazdach w roku? Ile będzie kosztował 1 razowy wyjazd jeżeli tak jak wspominałeś masz chęć na zrobienie z tego głównego zródła zarobku? Nawet nie spróbowałeś podzwonić po ogłoszeniach i popytać ile taka usługa kosztuje? Nie wiesz jakie pozwolenia są wymagane przy wynajmie, ile kosztuje ubezpieczenie, jakie uprawnienia musi mieć kierowca i firma świadcząca usługi tego typu. Jaki będziesz miał koszt platformy ogłoszeniowej? Naprawdę nie trzeba mieć magistra z ekonomii żeby to policzyć. Więc pytam konkretnie - co chcesz i na co liczysz? To Ty rozpoczałeś ten wątek więc udziel szczegółowych odpowiedzi bo jak dotąd to wygląda to tak - rzucę wątek, może zgłosi się z 5 aut to puszczę na OLX i skasuję po 100pln od właścicieli jak się wynajmą. Sorry ale tak to wygląda. To mój ostani post na ten temat. Pozdrawiam i głowa do góry ale zanim wpadniesz na nowy pomysł to po prostu pomyśl przed.


68 Convertible 289 V8
71 MACH1 351C 4V

Behoston
Młodszy Forumowicz
Posty: 21
Rejestracja: 2017-09-27, 23:32
Model: -
Kontakt:

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: Behoston » 2018-04-11, 22:15

anbr64 pisze:Kolego, z całym szacunkiem do Twojej osoby ale proponujesz buisnes na bliżej nie określonych warunkach. Na zasadzie "jakoś to będzie". gdybyś poważnie o tym myślał to po pierwsze wiedział byś, że ze ślubami jest jak z komuniami. Mają swoje cykle. komunie - maj a śluby 90% to czerwiec, sierpień, wrzesień i pazdziernik. Daje to około 4x4 czyli 16 w podskokach 17 weekendów. Średnia pensja w Wawie dla mądrej i roztropnej osoby to 3,0-3,5tys netto. Pracodawce kosztuje to x2 czyli miesięcznie ok 6-7 tys /miesiąc. Jak zamierzasz wygenerować zysk w takiej wysokości przy nawet 20 wyjazdach w roku? Ile będzie kosztował 1 razowy wyjazd jeżeli tak jak wspominałeś masz chęć na zrobienie z tego głównego zródła zarobku? Nawet nie spróbowałeś podzwonić po ogłoszeniach i popytać ile taka usługa kosztuje? Nie wiesz jakie pozwolenia są wymagane przy wynajmie, ile kosztuje ubezpieczenie, jakie uprawnienia musi mieć kierowca i firma świadcząca usługi tego typu. Jaki będziesz miał koszt platformy ogłoszeniowej? Naprawdę nie trzeba mieć magistra z ekonomii żeby to policzyć. Więc pytam konkretnie - co chcesz i na co liczysz? To Ty rozpoczałeś ten wątek więc udziel szczegółowych odpowiedzi bo jak dotąd to wygląda to tak - rzucę wątek, może zgłosi się z 5 aut to puszczę na OLX i skasuję po 100pln od właścicieli jak się wynajmą. Sorry ale tak to wygląda. To mój ostani post na ten temat. Pozdrawiam i głowa do góry ale zanim wpadniesz na nowy pomysł to po prostu pomyśl przed.
Nie, nie chcę z tego robić interesu na życie! Właśnie źle mnie odebrałeś....
Co do pensji i nie wjeżdżając nikomu na ambicje/dumę, sądzę, że średnia jest przynajmniej 1k wyższa dla osób ogarniętych, jeśli nie 2k. Spodziewam się, że większość forumowiczów może zarabiać "trochę" więcej niże te 3k netto :P szczególnie jeśli pracują w Warszawie . Co do kosztów pracodawcy to rozbijamy się o temat rodzaju umowy, przy zleceniach (to jest chyba najbardziej odpowiednia opcja przy tego typu usługach) koszty pracodawcy są może 1/4 a nie 1/2. Choć nie mówię, że się nie da

Nie zamierzam dotykać OLXa, OLX to za przeproszeniem gówno, gdzie moderacja jest prawie żadna, chyba tylko naprawdę bardzo rażące przypadki są kasowane. Zamierzam napisać swój własny serwis, w tym się czuje dobrze (z zawodu jestem programistą, z wykształcenia bioinformatykiem), mam na to pomysł. Za tak prostackie pośrednictwo to chyba bym się nie odezwał do takiej osoby nigdy więcej.

Co do pomysłów, to mam jeszcze wiele "w szufladzie", a o szczegółach technicznych tego serwisu który chcę zbudować nie chcę mówić zbyt wiele otwarcie z wiadomych przyczyn: nie jestem gotowy publikować efektów pracy, teraz będę przeprojektowywał swoje rozwiązanie dla 1 samochodu na takie dla wielu. Pewnie skończy się tym, że napiszę zupełnie od zera.

Jak chcecie konkretów to mogę wszystkim, którzy się wypowiadali do tej pory zaoferować pierwszy rok bez prowizji jak mi się uda to rozbujać (no, chyba że to będzie moje jedyne źródło utrzymania i nie będę miał co jeść :wstyd: ).



Awatar użytkownika
nomad
Forumowicz
Posty: 635
Rejestracja: 2011-07-09, 18:34
Model: Bullitt & 939
Silnik: V8 4.6
Kolor: Highland Green

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: nomad » 2018-04-11, 23:01

Trochę z "przedsiębiorczością" mam do czynienia na co dzień w pracy i po początkowym sceptycyzmie Boheston mnie przekonał, że ma pomysł na biznes z potencjałem.

To nie jest pomysł dla mnie, ani 95% użytkowników forum, ale 5% zainteresowanych bez problemu się znajdzie. Tak jak i 5% biorących ślub szukających auta będzie zainteresowanych wynajęciem Mustanga. To są bardzo duże liczby.
A na same mustangi nie ma co się zamykać.
Działa uber, działa pizzaportal, działa znanylekarz, z dużym prawdopodobieństwem zadziała i taki serwis, jeśli będzie zrobiony z głową i odpowiednim rozmachem.
Skalowalny model ogranej już do bólu uberyzacji, w tym przypadku też wydaje się najsensowniejszy. Nie ma sensu kupować swojego auta, chyba, że w celu zbierania doświadczenia i nauki "na pierwszej linii".

Młody, ma pomysł i Mu się chce. Robi badanie rynku. Ma specjalistyczne kompetencje w ważnym dla biznesu obszarze, gdzie można zbudować przewagę rynkową. Ja widzę tu potencjał. Boheston, długa i trudna droga przed Tobą, 95% takich pomysłów pada na którymś etapie rozwoju, ale ja trzymam kciuki :ok:

*I na trzymaniu kciuków niestety moja pomoc się kończy, bo na ślubach się nie znam i za żadne pieniądze nie chciałoby mi się służyć za szofera / robić z konia bryczki ;)



Awatar użytkownika
Radziu
Forumowicz
Posty: 496
Rejestracja: 2012-04-12, 10:46
Model: 2012 Premium Pony
Silnik: V6 3.7
Kolor: Czarny
Lokalizacja:: Warszawa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: Radziu » 2018-04-11, 23:55

A ja się ogłaszam i mam jakieś tam umowy na wynajem. Kasa ponizej 1k, kieruję sam, dla młodego za duzo stresu, z reguły rezygnują sami. Ważna jest pierwsza odpowiedź i tempo kiedy się zreflektujesz, że dostałeś zapytanie. Młodzi na rozmiar auta nie marudzą, nawet jak mają ponad 1,8m. Młody siedzi za mną, młoda na prawym fotelu z tyłu, fotel pasażera ląduje na max do przodu - da się zrobić. Auto i tak na weekend warto umyć, więc tego nie traktuję jako inwestycję w ślub. Dojazd w konkretnym limicie w cenie, za większe dojazdy dopłata. Ozdoby tylko tablice, z reszty młodzi sami rezygnują. Masz portal dość profesjonalny na rynku: auta-wesele.pl, cały zestaw, foto, wideo itp. To jest mega konkurencja a biznes mają dość dopracowany. Gdybym miał z Tobą jakkolwiek współpracować musiałbyś mnie przekonać sposobem rozmowy z klientami, konkretnym do nich podejściem, serwisem + jego wizualizacją, oraz sposobem pozyskiwania klientów. Jak sam mówiłeś raz ustaloną cenę trudno zmienić, więc nie licz, że wejdę w biznes za 300pln za jeden ślub. Potrzebny jest jakiś biznes-plan, hasło że go masz to za mało. Szybkie check-point: ile masz ślubów w roku i ile do tego potrzebujesz aut na wynajem? Ile korzysta z rodzinnych podwózek? Ile jest zainteresowanych sportowym autem? Ile z nich chce jechać samodzielnie, a ile da się wozić? Ile z nich zapłaci 1k pln za wynajem? Jaką masz konkurencję portalową? Ile mustangów ogłasza się w kraju w różnych rejonach? Ile z tego możesz wyrwać? Jakie ponosisz koszty Ty, a jakie użyczający auta? To na szybki początek...



SBK00pl
Forumowicz
Posty: 399
Rejestracja: 2016-07-26, 09:08
Model: 4,6 GT 2007
Silnik: V8 4.6
Kolor: Black
Lokalizacja:: Mińsk Mazowiecki

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: SBK00pl » 2018-04-12, 07:40

Behoston pisze:Może nie wypada pytać, ale w temacie tylko dowożenia ludzi czy ogólnej organizacji?
Serio ktoś sobie liczy 1k+ za mustanga, co prawda 5.0 z VI generacji, ale jednak a co ciekawe podobno na klientów nie narzeka.
Ogólnie film, fotografia i samochody. Jeśli jesteś kojarzony tylko z samochodami to masz szansę na powodzenie, ale jest to związane z nieustannym narzucaniem się w mediach społecznościowych aby Cię zauważyli, bo wiele osób ma nowszy samochód i potrafią za 300zł zawieźć BMW F10. Poczytaj choćby tylko np. FB kilku miast z tematami samochód do ślubu. Konkurencja jest ogromna. Duży procent rynku odpada przez to, że Mustang nietypowy, następni, że cena spora i zostaje mały odsetek. Najlepiej skupiać osoby mające fajne fury i chcące dorobić weekendowo "na paliwo lub oc". Chętnych do współpracy znajdziesz, kokosów z tego nie będzie ale zawsze coś się trafi. Od siebie powiem Ci, nie inwestuj w system, platformę itp. Załóż FB, Insta i wrzucaj coś codziennie, zapłać 100 za promowanie do osób zainteresowanych tematem ślubu i śledź okoliczne serwisy z tematami i polecaj się, gdzie się da. Tak będzie łatwiej i nie stracisz ;)


Ex Clk430 V8 USA Amg pack
Ex Clk500 V8 USA Amg pack
Ex E500 V8 E63 pack
Ex 2012 Mustang 3,7 Premium Pony
Ex 2013 Mustang GT
Ex 2014 Mustang V6

2010 Camaro SS 6,2 Sinister Aero MBRP Performance
2015 Dodge Challenger SXT Plus

Awatar użytkownika
BaPit
Forumowicz
Posty: 287
Rejestracja: 2014-04-05, 09:10
Model: GT
Silnik: V8 4.6
Kolor: black mat
Kontakt:

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: BaPit » 2018-04-12, 08:47

Behoston pisze:Chyba mam powoli dość, większość ludzi traktuje mnie tu z góry, nie czyta tematu i nie próbuje zrozumieć.
Wiem, że są osoby, które traktują ten kawałek blachy jak bóstwo... Jeśli komuś pomysł nie leży i zamierza wałkować 100 razy to samo, że "no heyhyyh przecie nikt nie da swojego samochodu" no to może warto jednak zamiast udawanej wiedzy przejrzeć trochę rynek ofert i zobaczyć, że jednak ktoś dał i siedzi w biznesie od dawna. Zdaje sobie też sprawę z tego, że to forum fanów, dlatego wciąż odpisuję. (patrz co drugi wpis w wątku)
Cześć! Rzeczywiście to forum może nie być najlepszym miejscem na analizowanie tego typu pomysłu biznesowego. Po pierwsze prawie nikt stąd nie wynająłby swojego Mustanga na tego typu imprezy (sam moim do ślubu wiozłem raz - swoją żonę, dzieci i siebie :rotfl: - i nikt więcej za mojej kadencji tym samochodem do ślubu nie pojedzie :P ). Po drugie Mustang na śluby nie nadaje się najlepiej.

To jednak nie przekreśla pomysłu, który moim zdaniem jest dobry. Stworzenie platformy o funkcjonalności podobnej jak booking w turystyce. Wynajem samochodu (niezależnie na jaką okazję, niezależnie od marki - na samych Mustangach kasy nie będzie - trzeba brać wszystko, co ciekawe: sportowe, zabytkowe, ekskluzywne etc.), na ściśle określonych warunkach, które będzie definiował właściciel auta przy zamieszczaniu ogłoszenia (czy z kierowcą, czy bez, ile dolicza za dojazd za km, warunki ubezpieczenia (wkład własny/kaucja), minimalny wiek kierowcy i długość posiadania prawa jazdy, cena za 1h, itd.). Z drugiej strony będzie klient, który po podaniu swoich wymagań (ilość drzwi, rok produkcji samochodu, jego moc, cena, miejscowość, kolor auta, data/godzina odbioru/zwrotu auta) otrzyma listę ofert spełniających te kryteria, które będzie mógł sobie posortować np. po cenie, czy opiniach o danym właścicielu.

Moim zdaniem do zrobienia i potencjał jest spory. Kwestia zrobienia dobrej platformy i jej odpowiedniego rozpropagowania. Przy odpowiednio dużej skali może to być mocno dochodowe nawet przy niskim poziomie prowizji :ok:

Pozdrawiam,
Bartek



Awatar użytkownika
Chefofrats
Forumowicz
Posty: 221
Rejestracja: 2011-07-09, 17:43
Model: 2006 V6
Silnik: V6 4.0
Kolor: Vista Blue Metallic

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: Chefofrats » 2018-04-12, 10:22

Taka rozbudowana platforma być może miałaby rację bytu, ale jej stworzenie to wielkie przedsięwzięcie biznesowe, a Behoston jest raczej zainteresowany działalnością jednoosobową bazującą na studenckim poziomie kapitału, i to do tego o charakterze ubocznym (bo nie ma to być "interes na życie"). Czy się mylę?



Awatar użytkownika
RAFAŁ (GROSZEK)
Stowarzyszenie MKP
Posty: 2384
Rejestracja: 2009-03-28, 17:28
Model: był SN95 jest GT2011
Silnik: V8 5.0
Kolor: SREBRNY

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: RAFAŁ (GROSZEK) » 2018-04-12, 10:53

jeżeli to ma działać na zasadzie ubera , taka rozbudowana platforma czyli :
zgłaszasz auto na stronę ( z kierowcą lub bez , )
i czekasz na propozycje na które się zgadzasz lub nie
kwestie prawne i rozlicznie pozostaje po stronie platformy , a my dostajemy gotową gotówkę po potrąceniu ubezpieczenia i podatków



Awatar użytkownika
brys
Forumowicz
Posty: 200
Rejestracja: 2017-04-11, 23:01
Model: Premium Pony 2012
Silnik: V6 3.7
Kolor: Grabber Blue

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: brys » 2018-04-12, 14:29

W USA jest typowa aplikacja służąca wypożyczaniu prywatnych aut - Turo. Jednak stworzenie takiej aplikacji i jej wypromowanie u nas to kwoty zdecydowanie szesciocyfrowe :)


Borla ATAK + BBK Long Tubes + BBK X-pipe + SLP High Flow Cats // Most 3.73 // JLT Carbon CAI // Power Stop Z26 Extreme // Eibach Sportline // Eibach Camber Bolts // J&M Panhard Bar // Stillen Chin Spoiler // SVE 19"

Tuned by HD Customs

Awatar użytkownika
Przemek64
Stowarzyszenie MKP
Posty: 1703
Rejestracja: 2013-06-13, 20:51
Model: 1964 1/2 ,MACH1 i GT
Silnik: inny V8
Kolor: wimbledon white,Competition Orange i Deep Forest Green
Kontakt:

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: Przemek64 » 2018-04-12, 14:48

To ja zaznaczyłem (Tak, mam taki biznes (wystawiam rachunek)
Po odliczeniu VAT i dochodowego nawet jak weźmiesz 1250 zł to płacisz 233 zł VAT i 193 podatek dochodowy, czyli zostaje 823.
Trzeba jeszcze uwzględnić koszty paliwa i amortyzacji samochodu.
Ja to robie dla przyjemności i na minimalne koszty związane z utrzymaniem auta i tylko dlatego, że mam działalność, w której opłacam ZUS.


Pozdrawiam
Przemek
502 319 299
http://slubzmustangiem.pl" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=80&t=6763" onclick="window.open(this.href);return false;
viewtopic.php?f=84&t=10801" onclick="window.open(this.href);return false;

Awatar użytkownika
MaciekW
Stowarzyszenie MKP
Posty: 490
Rejestracja: 2012-07-28, 22:13
Model: MY 2014 GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: black
Lokalizacja:: Kędzierzyn-Koźle
Stajnia: Stajnia Dolny Śląsk

Re: Czy wypożyczacie/wozicie ludzi do ślubu? Oferta współpra

Post autor: MaciekW » 2018-04-12, 21:49

Michał P. pisze:Na Twoim miejscu nie zamykałbym się na Warszawę, bo jak sam napisałeś Ciebie tam ma tam nie być (nie zrozum mnie źle). Jakbyś znalazł 2-3 osoby w różnych regionach to już jest coś, Ty właśnie był byś pośrednikiem, coś w rodzaju ubera, dla przykładu, ja będę osobą z Mustangiem.
1. dostaje sms/email z wiadomością dnia x.x.2018 odbędzie się ślub, z parą młodą został ustalony plan:
10:00 odbiór Pana młodego adres xxx
10:30 odbiór Pani młodej adres xxx
11:30 msza adres xxx
w umowie jest również sesja ślubna z samochodem o godzinie XX
Cena za ten dzień to xxx
Czy przyjmujesz zlecenie ?
Odpowiadam Tak/nie. Jeżeli tak przesyłasz umowę i wysyłasz na moje konto zaliczkę. Reszta po wykonaniu zlecenia.
Panowie, według mnie za dużo w tym wątku pisaniny i nie bardzo czuję, czemu ona ma służyć. Powyższy opis Michała jak dla mnie wyczerpuje temat.
Taki system ma szansę działać, jest niezależny od obszaru i jasny. Podzielona jest również funkcja obu stron - właściciela samochodu i pośrednika. Wiem, że pozostaje wiele zmiennych i czynników do uściślenia, ale podstawa zostanie właśnie taka i to ma szansę działać - nikt nikogo do niczego nie zmusza. Reszta to według mnie na tym etapie bicie piany.
Jak Kolega wyjdzie z konkretną propozycją i planem, można do sprawy wrócić i tyle.



ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż”