Co muszę wiedzieć przed zakupem mustanga v8?

O mustangu i o nas

Moderator: Hans

ODPOWIEDZ
patrykosinnn
Posty: 3
Rejestracja: 2020-12-22, 20:46
Model: GT
Silnik: V8 5.0
Lokalizacja:: Kujawsko Pomorskie
Stajnia: Stajnia Bydgoszcz

Co muszę wiedzieć przed zakupem mustanga v8?

Post autor: patrykosinnn » 2020-12-22, 21:01

Witam wszystkich serdecznie! :D
W 2021 chcę spełnić marzenie i od początku roku zacząć się rozglądać za nowym samochodem. Fundusze pozwolą na przedlifta 6 generacji. Chciałbym koniecznie wersję GT. Jeżeli chodzi o koszty utrzymania itd to wszystko mam rozpisane, rozplanowane i udźwignę to. Ale co musiałbym wiedzieć bardziej związanego z użytkowaniem takiego auta na co dzień? Jakieś znaczące minusy?
Jestem singlem, mieszkam w większym mieście i w nim będę się poruszał jedynie. Jeżdżę w 99% sam więc kwestia dzieci itd nie jest problemem. Zdaje sobie sprawę że autko zwraca na siebie uwagę. Chciałbym w miarę możliwości zabezpieczyć auto przeciw kradzieżą. Specjalnie planuje w najbliższym czasie się przeprowadzić w miejsce gdzie jest zamknięty podziemny parking więc oprócz pracy auto będzie schowane, a nawet w pracy mam je pod oknem na widoku. Obawiam się jedynie na ten moment hałasu i sąsiadów którym mogło by się to nie spodobać. Otóż pracuję czasami do późna i potrafię wracać do domu przykładowo o 00:00 lub 02:00. Wiem że pytanie wydaje się śmieszne, ale jak to wygląda u was z sąsiadami np? Są niby jakieś aktywne wydechy aby móc wjeżdżając na osiedle wygłuszyć trochę samochód, i to powinno rozwiązać sprawę? Mówię tu o normalnym osiedlu w ogrodzonym bloku. Będę się przesiadać z 20 letniego auta z silnikiem 1.2 dlatego chciałbym poznać zdanie osób poruszających się takim samochodem na co dzień w kwestii czegoś co może pominąłem a na co powinienem zwrócić uwagę?
Z góry dziękuję wszystkim za rady i pozdrawiam serdecznie.



Awatar użytkownika
Michał P.
Forumowicz
Posty: 1642
Rejestracja: 2017-06-07, 11:18
Model: Mustang V GT/CS
Silnik: V8 5.0
Kolor: Czerwony
Lokalizacja:: Zabrze
Stajnia: Stajnia Górny Śląsk

Re: Co muszę wiedzieć przed zakupem mustanga v8?

Post autor: Michał P. » 2020-12-23, 09:30

Cześć, gratuluje decyzji :) co do hałasu to jeżeli będziesz miał głowę na karku to nie powinno to nikomu przeszkadzać bo nawet 1.2 jak będziesz jechał na obrotach w rejonie czerwonego pola to obudzisz połowe sąsiadów :D także jeżeli Ci na tym zależy to po prostu przez osiedle spokojnie na niskich obrotach i powinno być ok, poza tym skoro jest podziemny parking to raczej okna w sąsiedztwie nie są drewniane więc nie powinno to uprzykrzać ludziom w okolicy, noo chyba, że ktoś będzie miał ból dupy to już inna kwestia.


Mustang 3.7l - 2012 Black Beauty 2017 - 2021
Mustang 5.0 l - GT/VS 2012 2021 -

Papcio.Szymek
Posty: 4
Rejestracja: 2019-04-14, 21:13
Model: 6 gen GT
Silnik: V8 5.0
Kolor: Tripple Yellow
Lokalizacja:: Zielona Góra

Re: Co muszę wiedzieć przed zakupem mustanga v8?

Post autor: Papcio.Szymek » 2021-01-12, 22:53

Cześć,
Mam przedlifta 6gen i w serii jest według mnie bardzo cichy :) .
Mieszkam na zadupiu, ale osiedle domków jest i jeszcze sąsiedzi nie przyszli ze skargą, bardziej żebym robił za sanie Mikołaja 😂.
Co do samego auta, to jak masz głowę na kątku, to będzie ok, pamiętaj tylko, ze gaz nie działa zerojedynkowo.
Są fajne cykle szkoleń z jazdy Mustangiem, na Torze Kielce na przykład, czy tez innych obiektach, więc jeśli będziesz się czuł niepewnie, to polecam :) .
Ja użytkuje go jako daily i spisuje się bardzo dobrze. Bagażnik porównywalny ze średniej wielkości sedanem (Passat B8,5 ma bardzo zbliżony), więc o wyjazdy na wakacje tez się martwić nie musisz :) .

Dla mnie z minusów to grzanie fotela, jest po prostu baaaaardzo średnie, wentylacja jakoś działa, ale szału nie ma. Wykonanie... z jakiegoś powodu, to najtańsze V8, ale na dobra sprawę nie przeszkadza to w użytkowaniu, po odpaleniu zwłaszcza.

Spalanie da się przeżyć, ale za to na oponach nie ma co oszczędzać.

Mam sync2 i niestety nie ma jeszcze AppleCarPlay i to jest chyba największy minus wnetrza.

W razie pytań, śmiało pisz :)



Awatar użytkownika
pab567
Forumowicz
Posty: 107
Rejestracja: 2019-10-14, 13:40
Model: GT convertible MY16
Silnik: V8 5.0
Kolor: czerwony
Lokalizacja:: WaWa
Stajnia: Stajnia Mazowiecka

Re: Co muszę wiedzieć przed zakupem mustanga v8?

Post autor: pab567 » 2021-01-13, 14:01

I dlatego sync2 zmieniłem na sync3 :) Z resztą się zgadzam w 100%. Też używam jako daily, nawet zimą, a mam kabrio a nie coupe.



widlo
Posty: 3
Rejestracja: 2021-05-26, 09:49
Model: boss
Lokalizacja:: Zakliczyn
Kontakt:

Re: Co muszę wiedzieć przed zakupem mustanga v8?

Post autor: widlo » 2021-05-28, 20:56

hałas nie powinnen przeszkacząc :) a wybór genalny :)


https://www.tarnowskiegory.info/kategoria/informacje

Piotrek
Forumowicz
Posty: 178
Rejestracja: 2010-10-17, 22:25
Model: GT 2005
Silnik: V8 4.6
Kolor: wiśniowy

Re: Co muszę wiedzieć przed zakupem mustanga v8?

Post autor: Piotrek » 2021-06-01, 11:58

Taaa, przesiadka z 1,2 na 5,0 ;-)
Pierwsza rzecz to ubezpieczenie na życie.


Piotrek

ODPOWIEDZ

Wróć do „Garaż”